rewolwer CP na strzelnicy

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
BSE
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 47
Rejestracja: 20 kwietnia 2015, 15:07
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: rewolwer CP na strzelnicy

Post autor: BSE »

Kolego Kometes, co chcesz nam udowodnić, bo chyba nie rozumiem. Może chcesz powiedzieć mi czy kolegom którzy mają legalnie broń palną i wiedzą jak, gdzie i w jakich okolicznościach można z niej strzelać, że dla zabawy możemy stracić pozwolenie bo będziemy mieli gdzieś przepisy. Przy okazji co jeżeli przyjedzie kontrola i będzie tam ktoś przewrażliwiony i nadgorliwy i poprzez takie Twoje zachowanie zamkną strzelnicę. Jest jeszcze kwestia co się stanie jeżeli zdarzy się wypadek, pójdziesz siedzieć na ochotnika bo nie chciało Ci się dopełnić obowiązków i przestrzegać przepisów. Uświadom sobie że po to są przepisy ruchu drogowego żeby wprowadzić porządek na ulicach, to samo jest ze strzelnicami, bo właśnie przez takich kowbojów którzy uważają że są ponad prawem i mogą robić co chcą sport strzelecki jest traktowany przez ludzi jako dziwactwo i coś czego należy się bać. Nie obraź się ale albo przestrzegamy przyjętych norm i zasad i wymagamy aby traktować nas poważnie, albo ich nie przestrzegamy i zgadzamy się na traktowanie jak dzicy.
Broń to nie zabawka, kobieta też nie, ale lubimy się pobawić :)
ben_sage
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 981
Rejestracja: 17 lutego 2010, 20:36
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: rewolwer CP na strzelnicy

Post autor: ben_sage »

Może nie na temat ale musiałem cię poprawić, z tym porządkiem znowu bym też tak nie przesadzał akurat to porównanie mało trafne bo rzeczywistość jest inna i stykam się z nią na co dzień. Tu jest tylko jeden z wielu przykładów nieporządku i chaosu.
Obrazek

Z tymi strzelnicami też nie ma porządku skoro zostaje pewna niejasność , co widać po osobach które mają mniejszy kontakt z przepisami.Wolno nie wolno ale kto chce to robi co chce. Strzelnica jest to szkoda by się marnowała...

Cyt BSE bo właśnie przez takich kowbojów którzy uważają że są ponad prawem i mogą robić co chcą sport strzelecki jest traktowany przez ludzi jako dziwactwo i coś czego należy się bać.

Tu można polemizować , być może taka tendencja panuje u ciebie.Tym czasem po za miastem bardzo dużo ludzi ma broń cp i nikt się niczego nie boi właśnie dlatego bo wielu ją poznało i miało okazję dotknąć spustu, nawet stare babcie co im wnuczek pokazał nie trzęsą portami kiedy słyszą strzał... A tam gdzie ograniczony jest dostęp do samowolki to wszyscy się boją bo im się wciska kit jakie to straszne,szarpie,kopie i huczy bo jedyna dostępna wiedza to tv gdzie mówi się tylko o zabójstwach przy użyciu broni. Jest zupełnie odwrotnie i nie zarzucaj mi że propaguje wolnościowe podejście do strzelania gdzie kto ma ochotę bo tak nie jest ale realia są inne są takie że przez tych kowbojów jest po za miejski szał na cp. Każdy odpowiada za siebie przed sądem lub Bogiem.
Awatar użytkownika
kometes
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1316
Rejestracja: 13 marca 2008, 19:06
Tematy: 75
Lokalizacja: Ostrowiec Św.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: rewolwer CP na strzelnicy

Post autor: kometes »

ben_sage pisze:... Tu jest tylko jeden z wielu przykładów nieporządku i chaosu.
Obrazek
...
Zdjęcie na samym dole zrobione 100m od miejsca gdzie mieszkam. :one:
Jeśli jest strzelnica, odpowiednio zabezpieczona, to czemu z niej nie korzystać, skoro się nikt nie czepia - ani lokalne służby, ani właściciel terenu? Tylko dlatego, że przepisy mówią inaczej? Przepisy nie gwarantują bezpieczeństwa i nie są wykładnią "moralności".
CP od .31 do .44. Slavia, Łuczniki i inne strzeladła
Uszczelki skórzane na zamówienie - wszystkie typy i średnice - info na PW
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: rewolwer CP na strzelnicy

Post autor: Marek- »

Kometes gadasz jak wyznawcy strzelania do świńskiego ryja.
Zrób pozwolenie na broń, a potem ryzykuj jego utratę, myślisz ze jak go nie masz to już wszystko wolno.
Właśnie dlatego żeby szanować sobie te wolność powinni niektórzy mieć problem by posiadać broń CP,
Zbigniew Rybka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 931
Rejestracja: 07 października 2011, 11:40
Tematy: 19
Lokalizacja: Radzików, Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: rewolwer CP na strzelnicy

Post autor: Zbigniew Rybka »

Marku, popieram! :piwo: :516: :532:
W. Moore .36 Bondini/L. Renzo, C. Moore Pedersoli .46 skałka, Colt Army 1860 Pietta, Mortimer .36 Bondini/L. Renzo, Alamo Rifle Pedersoli .50 skałka, Walther CPM 1, FWB C60.
ben_sage
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 981
Rejestracja: 17 lutego 2010, 20:36
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: rewolwer CP na strzelnicy

Post autor: ben_sage »

Marek- pisze: Zrób pozwolenie na broń, a potem ryzykuj jego utratę, myślisz ze jak go nie masz to już wszystko wolno.
To tak samo jak ci co nie mieli prawka i pili na rowerze to nie groziła im utrata prawka a ci co mieli mogli je stracić nawet jak jechali polną drogą. Ci co mieli prawko i zostali złapani za picie na rowerze powoływali się na tych co go nie mają by uniknąć konsekwencji. Trochę to tak brzmi jakbyś był w niezręcznej sytuacji no powiesz że nie jesteś i ja w to uwierzę ale tak to brzmi....
Awatar użytkownika
Arnoldd
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 330
Rejestracja: 11 czerwca 2004, 22:38
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: rewolwer CP na strzelnicy

Post autor: Arnoldd »

BSE pisze:Nie znam specyfiki i przepisów odnoście strzelania z broni czarno prochowej ale
Jakie to typowo polskie - nie znam się, ale będę udzielał rad innym :evil:
BSE pisze:ale wierz mi że jeżeli ludzie usłyszą strzały to zaraz będziesz miał policję na głowie
Taaaa- szczególnie jeżeli te strzały słychać w okolicy bardzo często :516:
Pozdrawiam serdecznie w imieniu ekipy z portalu Airguns.pl
KNI
kewalsPL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2771
Rejestracja: 13 marca 2008, 19:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubomia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: rewolwer CP na strzelnicy

Post autor: kewalsPL »

kometes pisze:Jeśli jest strzelnica, odpowiednio zabezpieczona, to czemu z niej nie korzystać, skoro się nikt nie czepia
Widzisz, na strzelnicę LOK-owską (którą się od trzydziestu lat opiekuję) mam 900m, a jadę strzelać z CP na strzelnice oddalone 15 czy 17km. Strzelnica LOK-owska miała wyraźnie wpisane w rejestrze do broni bocznego zapłonu, jako, że nie mam już kbks-ów nie załatwiałem zatwierdzenia regulaminu u Wójta (co można zrobić w każdej chwili) i strzela się tam tylko z wiatrówek. Z CP bym tam nie strzelił właśnie z powodu łamania przepisów.
...to tak z okolic tego środkowego zdjęcia piszę ;laughing:
Awatar użytkownika
BSE
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 47
Rejestracja: 20 kwietnia 2015, 15:07
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: rewolwer CP na strzelnicy

Post autor: BSE »

Jakie to typowo polskie - nie znam się, ale będę udzielał rad innym :evil:

Kolego nie znam się na strzelaniu z CP tak samo jak nie strzelam z ASG bo od zabawek wole prawdziwą broń. A Ty jak chcesz to możesz sobie strzelać nawet w dużym pokoju. Jak byś chciał zrobić prawdziwą strzelnicę to zaczerpnij trochę wiedzy a później się udzielaj i pouczaj.
Broń to nie zabawka, kobieta też nie, ale lubimy się pobawić :)
Awatar użytkownika
Jervon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 223
Rejestracja: 17 maja 2010, 13:35
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: rewolwer CP na strzelnicy

Post autor: Jervon »

To ja pozwolę sobie podpiąć się pod temat i zadać pytanie.
Strzelam już od jakiegoś czasu, nie mam jednak promesy ani EKB. Podczas ostatniej wizyty na strzelnicy ("nowej") pojawiły się pytania o promesę i EKB. Jako, że nie mam to skąd mam proch? Nie mogę go mieć. A co za tym idzie nie mogę strzelać.
Poważnie aż tak to wygląda? Strzelając na innych strzelnicach nie było problemu, nie było nawet takich pytań.
- Koza!
- Co?
- Ty... wiesz co :p
Awatar użytkownika
Szaddam
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 160
Rejestracja: 24 kwietnia 2016, 17:23
Tematy: 0
Lokalizacja: Będzin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: rewolwer CP na strzelnicy

Post autor: Szaddam »

Jervon pisze:... pojawiły się pytania o promesę i EKB. Jako, że nie mam to skąd mam proch? Nie mogę go mieć. A co za tym idzie nie mogę strzelać.
Odpowiedz, że proch masz albo podarowany, albo z wycieczki do Czech. Obie wersje są zgodne z prawem.
Natomiast zażądaj podania odpowiedniego przepisu prawnego, uzasadniającego powyższy wymóg :)
Awatar użytkownika
Jervon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 223
Rejestracja: 17 maja 2010, 13:35
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: rewolwer CP na strzelnicy

Post autor: Jervon »

Szaddam pisze:
Jervon pisze:... pojawiły się pytania o promesę i EKB. Jako, że nie mam to skąd mam proch? Nie mogę go mieć. A co za tym idzie nie mogę strzelać.
Odpowiedz, że proch masz albo podarowany, albo z wycieczki do Czech. Obie wersje są zgodne z prawem.
Natomiast zażądaj podania odpowiedniego przepisu prawnego, uzasadniającego powyższy wymóg :)
Tak, na podarowany się zgodzą ale jeśli będzie że mną osoba z ekb, która ten proch mi podarowała. O Czechach mówiłem. Ale skończyło się tym, że bez ekb prochu posiadać nie mogę.
Nie wiem czy tak mogę sobie żądać :) prowadzący strzelanie mnie nie wpuszcza i już. Bardziej chciałbym dobre argumenty na to, że faktycznie mogę strzelać, że EKB jest do zakupu prochu a nie jego posiadania.
- Koza!
- Co?
- Ty... wiesz co :p
Awatar użytkownika
Szaddam
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 160
Rejestracja: 24 kwietnia 2016, 17:23
Tematy: 0
Lokalizacja: Będzin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: rewolwer CP na strzelnicy

Post autor: Szaddam »

Jako prawy Obywatel masz świadomość, iż wszystko co nie jest zabronione, jest dozwolone.
A każdy kto stawia wymagania "niby" formalne, ma obowiązek powołania się (na żądanie) na odpowiednie przepisy prawa. Raczej nie ma tu miejsca na uznaniowość, to nie WPA ;)
Oczywiście - możesz walczyć i wykazać swoją rację, ale możesz też poinformować o takiej okoliczności Brać Strzelecką która to "strzelnica" ma takich nadgorliwych pracowników. Mniemam, iż wtedy straci ona przynajmniej część swoich klientów.
A Ty poszukaj innej, mniej upierdliwej.
kewalsPL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2771
Rejestracja: 13 marca 2008, 19:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubomia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: rewolwer CP na strzelnicy

Post autor: kewalsPL »

Jervon pisze: prowadzący strzelanie mnie nie wpuszcza i już
Poszukaj innej strzelnicy, jak prowadzący Cię nie wpuszcza to co mu zrobisz ? Pójdziesz na skargę do sądu by go zmusić, strzelam tam gdzie jestem mile widziany....
Awatar użytkownika
Jervon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 223
Rejestracja: 17 maja 2010, 13:35
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: rewolwer CP na strzelnicy

Post autor: Jervon »

Nie no, zupełnie nie mam zamiaru nikogo informować. Chciałem tylko moc nawiązać konwersacje popartą argumentami, wypracować jakiś kompromis.
Do dyskusji na strzelnicy dołączyło kilka osób i byli zgodni - brak EKB to niemożność zakupu prochu. Więc mówiłem, że mam z Czech na co oni, że złamałem prawo. Na tym się skończyło. Ale jakie prawo złamałem to nie wiem :)
- Koza!
- Co?
- Ty... wiesz co :p
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo CP”