Projekt Komisji Europejskiej a Broń Czarnoprochowa.

Moderator: Moderatorzy CP

kumat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 983
Rejestracja: 20 marca 2004, 21:23
Tematy: 42
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt Komisji Europejskiej a Broń Czarnoprochowa.

Post autor: kumat »

bruner23 pisze:Sami teraz widzicie do czego tak naprawdę było potrzebne EKB :052: Ci którzy nie są w rejestrach mają w d...pie unijne dyrektywy .
Zresztą miejmy nadzieję ,że Eurokołchoz niedługo już całkiem padnie i nie będzie nam już niczego narzucał.
jeden raz zgadzam się bruner23

Jak się cieszę że mam wszystko wpisane, jak ja lubię biegać "tam', uwielbiam papierki, ( są przynajmniej zalaminowane? bo przetrwają ;laughing: )
szkoda mi poddanych, pamiętajcie że WOLNOŚĆ (a w zasadzie jej okruszynka) nie jest dana raz na zawsze.
Fizyk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 648
Rejestracja: 12 czerwca 2006, 21:21
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt Komisji Europejskiej a Broń Czarnoprochowa.

Post autor: Fizyk »

Ale co Wy właściwie chcecie powiedzieć? Że jeśli nie macie wpisanej broni w EKB, to w razie czego (odpukać...) możecie jej się nie pozbywać, bo policja nie wie? No niech tam, nie oddacie. I co? Będziecie trzymać pod łóżkiem i czule gładzić w świetle księżyca? Bo na strzelnicę się przecież nie pojedzie z "lewą" bronią. Zawodów CP nie będzie. A jak policja znajdzie u kogoś kilogram czarnego prochu, to media odtrąbią wielki sukces w walce z terroryzmem. Mam/nie mam EKB nic by tu nie zmieniło, i tak po d...pie każdy by dostał.
Awatar użytkownika
Ryba
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 910
Rejestracja: 13 marca 2012, 17:25
Tematy: 107
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt Komisji Europejskiej a Broń Czarnoprochowa.

Post autor: Ryba »

Polscy komisarze UE też wpisują się w klimat ograniczenia dostępu do broni. Było tam trochę więcej o Pani M.B. tylko nie potrafię znaleźć pełnego bezpłatnego tekstu.
SORRY. TAKI MAMY KLIMAT :583:
http://gpcodziennie.pl/45154-zolnierze- ... lNCg14Ysxg
...nie wiesz co ci powie Ryba i skąd nadpływa...
Jędrek_10
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 666
Rejestracja: 11 lutego 2005, 07:12
Tematy: 18
Lokalizacja: Zabrze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt Komisji Europejskiej a Broń Czarnoprochowa.

Post autor: Jędrek_10 »

Sebastian pisze:
Zwroccie uwage na punkt "zakaz broni dekoracyjnej,paradnej i replik".
I na ostatni. Zakaz przechowywania w domach.Czyli bedziecie po Sharpsa i rewolwer jechac na komende.
A ban on private ownership of all semi-automatic firearms, even when not military-style: all of them, pistols, rifles and shotguns, centerfire or rimfire.
Declare magazines and other components as "fundamental parts", making them available only to licensed gun owners, contradicting the 2008/51/CE directive.
Capacity limitation for all magazines (without further specifications).
Limitation, by type and quantity, of ammunition that can be purchased and detained by private citizens.
A ban on Internet sales of firearms and ammunition.
A ban on the sale of decorative, parade, or ceremonial guns and reproductions.
Restrictions to Airsoft trade and ownership, if not an outright ban.
Imposing mandatory biometric protections on privately-owned firearms
Imposing centralized storage for firearms, forbidding citizens to keep them at home.
WCIAZ UWAZACIE ZE TO WAS NIE DOTYCZY?

O strategii bezpieczenstwa na lata 2015-2020 nawet nie wspominam bo to koszmarne polaczenie political-fiction i Orwella.
Tylko na powaznie.
Akty prawne, a więc i dyrektywy należy czytać w całości i nie wyrywać zdań z kontekstu. Szczególnie trzeba zwracać uwagę na definicje i tłumaczenie z obcych języków. Nie cytować uzasadnienia i streszczenia ale konkretne zapisy poszczególnych artykułów i odnosić je do tekstu pierwotnego.
A w dyrektywie ( tej pierwotnej, bo to czym się tak ekscytujecie to propozycja nowelizacji) nasze zabawki są wogóle wyłączone jako reprodukcje broni historycznej i nie mają nic wspólnego z replikami w jęz. angielskim. Znów kłania się nieszczęsne polskie tłumaczenie przeniesione do naszej UoBiA.
Przeczytajcie proszę jeszcze raz dokładnie treść propozycji równolegle do tekstu pierwotnego i zrozumiecie o czym piszę.
Co oczywiście nie znaczy, że możemy spać spokojnie, są określone kręgi u nas które będą chciały przywrócić peerelowski "porządek" korzystając z okazji (hasło Sejm się pomylił).
Awatar użytkownika
Kiersnowski Artur
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 381
Rejestracja: 22 sierpnia 2006, 15:33
Tematy: 8
Lokalizacja: Błonie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt Komisji Europejskiej a Broń Czarnoprochowa.

Post autor: Kiersnowski Artur »

Pierwszy artykuł na wp który mówi jaki to bubel prawny http://www.money.pl/gospodarka/unia-eur ... 62124.html oraz odnośni do strony Pana Turczyna jak to zrobić żeby wysłać bezpośrednio do komisji http://trybun.org.pl/2015/11/22/piszmy- ... ni-palnej/
Slavia 631 + Blog 3,5-10X40 SFE
Remik .44
oldtimer
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 439
Rejestracja: 28 września 2005, 09:02
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Projekt Komisji Europejskiej a Broń Czarnoprochowa.

Post autor: oldtimer »

A czy są dostępne jakieś dane statystyczne na temat użycia do celów przestępczych:
1.broni czarnoprochowej
2.broni kolekcjonerskiej (zdezaktywowanej i ponownie uzdatnionej)
3.broni sportowej
4.broni myśliwskiej
Mam na myśli przestępstwa typu napad z bronią w ręku i akty terrorystyczne (a nie samobójstwa czy porachunki rodzinne) w wykonaniu czy to właścicieli tych różnych rodzajów broni czy przestępców, którzy pozyskali ją od legalnych posiadaczy.
Awatar użytkownika
epaa
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 839
Rejestracja: 14 września 2005, 18:51
Tematy: 0
Lokalizacja: trój miasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt Komisji Europejskiej a Broń Czarnoprochowa.

Post autor: epaa »

pisałem w innym wątku
Hamer_Gda pisze:
Jednak podczas grzebania w papierach KE dotarliśmy do ich Białej Księgi opublikowanej bodajże w 2013 roku, która opisuje plan działań KE ws. broni na lata 2015-2020.
Tam w tym planie już niestety jest zakaz całkowity broni samopowtarzalnej dla cywili ograniczenia też w innych kwestaich nawet w ASG. Także obecna dyrektywa jest tylko wstępem do tych działań!



Działania są rozplanowane na lata i podzielone
1. teraz zakaz problem sportowców oleją nas myśliwi i ASG.
2. jak się zabiorą za broń krótką, powtarzalną to będzie podobnie.
3. jak zabiorą się za myśliwych to byli sportowcy po złości a ASG z lenistwa nie pomogą
4. na koniec rewolwery i jednostrzałówki sportowe
5. gdzieś po drodze CP pójdzie do rejestracji
6. jak CP jest zarejestrowane to zabrać
7. ASG - co za głupie hobby


Nawet na tym forum każdy sobie - CP, sportowcy z ostrą i wiaterki
tygrysek67
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 28
Rejestracja: 28 września 2013, 16:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt Komisji Europejskiej a Broń Czarnoprochowa.

Post autor: tygrysek67 »

A ja obejrzalem sobie moja EKB i widze, ze w rubryce "kategoria wg dyrektywy" widnieje KRECHA. A wiec CP nie ma zadnej kategorii. Co wiecej jest data pozwolenia i wazne BEZTERMINOWO, mimo ze zadnego pozwolenia nie mam. Co o tym myslicie?
Awatar użytkownika
kozichwost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 592
Rejestracja: 18 listopada 2006, 23:21
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Tarnobrzega
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt Komisji Europejskiej a Broń Czarnoprochowa.

Post autor: kozichwost »

W tym kraju jak coś jest bezterminowe to tylko dotąd, aż się władzy odmieni. Kilka lat temu jechałem komarkiem w dowodzie rejestracyjnym badanie techniczne ważne bezterminowo. Zatrzymała mnie policja i dowód zabrała za brak ważnych badań technicznych.
Przepraszam - pan tu nie stał
tygrysek67
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 28
Rejestracja: 28 września 2013, 16:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt Komisji Europejskiej a Broń Czarnoprochowa.

Post autor: tygrysek67 »

Nie wiem jak ostatnio bo "komarkiem" jeździłem jakieś 20 lat temu. I przynajmniej wtedy badania techniczne przeprowadzał producent przy wyjeździe z fabryki. Później nie było konieczności przeprowadzania żadnych badań technicznych. Chyba że w trakcie kontroli stwierdzono jakieś usterki, braki w wyposażeniu, pęknięty tłumik itp.
Jak przejrzałem dokładnie moją EKB stwierdziłem, że pozwolenie (choć go nie ma na CP) jest wpisane "bezterminowo". A w kategorii jest krecha a więc jej nie ma. Takiej EKB moim zdaniem pozbawić nie można. W przypadku "normalnych pozwoleń" można ich pozbawić w przypadkach określonych w ustawie (niewłaściwe przechowywanie, naruszenie innych zasad, tzw. ustanie okoliczności).
Proszę wszystkich konkretnych forumowiczów aby zajrzeli do swoich EKB i sprawdzili co jest wpisane w rubrykach które podałem.
Pozdrawiam.
Sebastian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7395
Rejestracja: 30 marca 2003, 13:01
Tematy: 138
Lokalizacja: Suwałki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Projekt Komisji Europejskiej a Broń Czarnoprochowa.

Post autor: Sebastian »

Nie dociera, jak widze.
KGP zrobi cp na pozwolenia lub rejestracje, bo tak!
kaliber .44
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 802
Rejestracja: 24 grudnia 2008, 22:17
Tematy: 0
Lokalizacja: Toruń
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt Komisji Europejskiej a Broń Czarnoprochowa.

Post autor: kaliber .44 »

Panowie kochani - Wy nie zastanawiajcie się, co macie wpisane w EKB, bo NIE O TO IDZIE WOJNA. Tu idzie o to, że DOCELOWO władze UE rękami swoich komisarzy chcą doprowadzić do CAŁKOWITEGO rozbrojenia Obywateli UE z KAŻDEGO rodzaju broni. Więc to, co jest wpisane w EKB tak naprawdę nie ma najmniejszego znaczenia w obliczu tego, że nawet posiadacze bardzo drogiej broni na pozwolenie mogą zostać jej pozbawieni. A Wy tu o jakichś zapisach w EKB. Sam mam EKB, strzelam z CP, a ramię w ramię ze strzelcami nitro, CP i wiatrowymi coś staram się robić, nie patrząc na to, czy Dyrektywa szczęśliwie mnie ominie i mi nie zabiorą pukawki. Jestem maleńkim trybiczkiem w tym mechanizmie, ale im więcej tych maleńkich trybiczków, tym mechanizm lepiej i efektywniej działa.
http://forum-bron.pl/viewforum.php?f=146
Na tym podforum macie kompendium wiedzy co trzeba zrobić (uważam, że to OBOWIĄZEK KAŻDEGO strzelca), aby nie dopuścić do wprowadzenia w życie tego kuriozalnego unijnego bełkotu. Nie jest tak, że każdy sobie rzepkę skrobie. ROMB i FU, czy stowarzyszenia kolekcjonerskie oraz grupy rekonstrukcji historycznej zrzeszają strzelców - miłośników i użytkowników KAŻDEGO napędu - STRZELCÓW I MIŁOŚNIKÓW BRONI. Każdy, nawet niezrzeszony strzelec czy miłośnik broni jest w tej chwili na wagę złota. Nawet głos sprzeciwu pojedynczego strzelca wobec Dyrektywy jest bardzo ważny.
Zamiast więc pieprzyć o zapisach w EKB wyślijcie pisma do parlamentarzystów, zmotywujcie swoje kluby, GRH, stowarzyszenia, swoich Kolegów do pisania i wysyłania pism do posłów PE, członków Komisji Europejskiej, do posłów na Sejm RP. Małe kamyczki powodują wielkie lawiny. To jest nasz czas, nie zmarnujmy go na pieprzenie o niczym.
666... 6 komór, 6 kul, 6 strzałów...
ben_sage
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 981
Rejestracja: 17 lutego 2010, 20:36
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt Komisji Europejskiej a Broń Czarnoprochowa.

Post autor: ben_sage »

kaliber .44 pisze: Zamiast więc pieprzyć o zapisach w EKB wyślijcie pisma do parlamentarzystów[/u]
Kto sobie wyrobił ekb ten wyrobił ale nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Zgadzam się.
Dodam że oprócz posiadaczy warto pomyśleć o młodzieży która liczy że jak skończy 18 lat to kupi sobie cp lub coś innego jak skończy 21lat to jest też przyszłość i trzeba o tym pomyśleć zamiast zostawiać po nas ten chlew.Wiadomo że nie każdy jest winny ale to nasze czasy.Zostawmy lepsze po sobie. :one:
Makepeace
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 344
Rejestracja: 21 października 2010, 23:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt Komisji Europejskiej a Broń Czarnoprochowa.

Post autor: Makepeace »

Nie ma się czego obawiać, wszyscy będą sobie mogli kupić tylko trzeba będzie zarejestrować. Będzie po prostu porządek.
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Projekt Komisji Europejskiej a Broń Czarnoprochowa.

Post autor: Marek- »

U siebie nie potraficie porządku utrzymać, a innym byście chcieli go robić, typowe.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo CP”