Ruger OA - legalność

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
scyzor1969
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 868
Rejestracja: 11 stycznia 2011, 11:24
Tematy: 10
Lokalizacja: Bydgoszcz/Trzemeszno
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: scyzor1969 »

sas88 pisze:Pani z WPA zna model ROA?
No właśnie tez mnie to zastanawiało :roll:

A może. Szkolą się. Uczą. Dociekają. Nie ma komu iść na patrol pod mosty. No i spalyly panie, spalyly... ;laughing:
Colt Navy .36, Kentucky Rifle .45 Już nie oglądam TVP
s-m-k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 50
Rejestracja: 16 sierpnia 2014, 19:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: s-m-k »

sas88 pisze:
Typowy zabieg erystyczny. Argumentum ad personam. Nie jestem sędzią, więc nie mogę analizować, czy coś jest dla mnie legalne, czy nie, tak? ;) Owszem, nie jestem sędzią, nie jestem też ekspertem od broni, za to nikt nie zabroni mi połączenia kilku faktów, które przeanalizowałem, by sprawdzić legalność tego rewolweru.
Własnie o to cie prosiłem - abys wypowiadał się w swoim imieniu, a nie sadził arbitralne teksty
Moje "arbitralne teksty" miały na celu uświadomienie, że łatwo się do takiej broni przyczepić z punktu prawnego. Nikomu niczego nie zabraniałem. Nigdzie nie napisałem, że nie przyznam racji drugiej stronie, jeżeli druga strona udowodni, że jest inaczej. Póki co to, do czego sam doszedłem, wydaje mi się bardziej przekonujące niż argumenty typu "można uznać to za replikę".
sas88 pisze:Kiedy taka jest właśnie definicja repliki - "...Czasem tylko wyglądu albo motywu."
To jest definicja z Wikipedii, nie ma tam nawet podanych żadnych źródeł. A jaka jest definicja repliki broni ładowanej odprzodowo, pochodzącej sprzed 1885 roku? Bo jeżeli chodzi nam tylko o luźne nawiązanie do motywu, to możemy dojść do absurdu, w którym o zasadności bycia/nie bycia repliką decyduje sam jej twórca.

Mówię raz jeszcze: zmieńmy ten przepis na bardziej liberalny, tzn. wywalmy tę datę i nie będzie problemu. A na ulicach raczej rzezi nie będzie z tego powodu.
Ostatnio zmieniony 20 lutego 2015, 20:48 przez s-m-k, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
marekpajer
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 512
Rejestracja: 17 maja 2010, 21:56
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: marekpajer »

Znowu się porobiło!!! Dobrze, że właśnie ważę pociski i czecha, a nawet ! Szwajcara nr1 (to będzie debiut u mnie) i nie muszę za bardzo się przejmować rugerem na ekranie, bo mam dylemat, co zapakować na zawody? R&S czy Pattern? Enfield, czy Murray? Z czego będę lepiej strzelał na zawodach?
Wiem ! Wezmę wszystkie, pojadę 5 godzin wcześniej i pogrzmocę ze wszystkich do bólu :P
A te co zasługują, będą walczyć o pudło na nocnych zawodach.
Czego i innym mocno życzę. Strzelajmy ze wszystkiego co natura włoska dała, a problemy związane z ustawą zostawmy papugom i WPA, bo od tego są. I parafrazując Marka potwierdzę, że jak ci oni chcą, to i kaliber lufy określą po naboju a nie jak ustawa przykazała.
PCP-ki i CP-ki
Awatar użytkownika
Myśliwy_12
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 547
Rejestracja: 15 stycznia 2011, 20:01
Tematy: 0
Lokalizacja: Zamość
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Myśliwy_12 »

I znów toczą się boje - na zasadzie - to nieważne czyje co je, ważne to je co je moje. :)
Replika czy kopia, kopia czy replika. No to wyjaśniamy.



Replika/łac/ - dotyczy kilku dziedzin. Językoznawstwa, dyskusji, sądowych sporów i sztuki. Nas interesuje dziedzina sztuki, bo wytwarzanie kiedyś, kiedyś broni przez rusznikarzy było sztuką. A że później tą broń wytwarzano w fabrykach, to też była sztuka. Tyle, że to się nazywało sztuką produkowaną masowo. Tzw. sztuka masowa.
Więc:
Replika oznacza: "Powtórzenie dzieła sztuki, czasem w zmniejszonych rozmiarach i różniące się niekiedy tylko w szczegółach".
W związku z powyższym nie ma o co drzeć kotów. :)
Natomiast kopia oznacza wykonanie czegoś, czegoś tam z takich samych materiałów, taką samą techniką i takimi samymi narzędziami, jakimi był wykonywany oryginał.
I jeżeli przyszłoby produkować kopie broni(tak jak chciała policyjność), to cena takiej broni nie wynosiłaby 1, 1,5 czy 2 tysiaki, a co najmniej pięć razy tyle.
Tak więc przestajemy już drzeć koty i cieszymy się tym co mamy.
Źródło: WEP PWN.
A więc na strzelnice i do boju. :)[/i]
>dopóki będę mógł, dotąd będę strzelał<
Awatar użytkownika
Ryba
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 918
Rejestracja: 13 marca 2012, 17:25
Tematy: 106
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Ryba »

Ot, takie pytanie: jak ktoś se przerobi rewolwer lefaucheux na rozdzielne ładowanie, to będzie on spełniał wymagania art. 10 UOBiA?
...nie wiesz co ci powie Ryba i skąd nadpływa...
Awatar użytkownika
sas88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5757
Rejestracja: 29 lipca 2005, 10:38
Tematy: 58
Lokalizacja: środek Polski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: sas88 »

Jak wynika z przypadku Peacemakera czy wyrobów z Pisza, tak.
“Put your trust in God; but mind to keep your powder dry!”
Awatar użytkownika
Popeye
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1878
Rejestracja: 27 listopada 2012, 10:14
Tematy: 9
Lokalizacja: Hydrohoryzont
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Popeye »

Panowie.
Ponieważ rozpętałem burzę w szklance wody chciałbym ją wypić i proponuję zakończyć dyskusję wokół tego tematu, ewentualnie po prostu go wykasować, bo nic nie wnosi pożytecznego do dyskusji. Za niepotrzebnie nerwy wasze zszargane przepraszam. :shame:
Osobiście obiecankuję nie podnosić ponownie Tego tematu.

Filip
Men mid-life crisis.
Lets spend some money :)

My Youtube chanel
Awatar użytkownika
Cereus
Sponsor Forum
Sponsor Forum
Reactions:
Posty: 2171
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 22:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Ozorków
Grupa: Sponsor Forum
Kontakt:

Post autor: Cereus »

To dobre podsumowanie.
Jedno małe sprostowanie. ROA jest dopuszczony do strzelań według przepisów SASS. Uznano że jest na tyle podobny do Remingtona 1858 że można traktowac go jako replikę tej broni.
jacek sygula
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2516
Rejestracja: 22 maja 2005, 18:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: jacek sygula »

Panowie, USTAWODAWCA wiedział co pisze: ROZDZIELNE ŁADOWANIE-jest jak byk??? więc ja nie dyskutuje z legalnoscią: Le Foscha, a nawet Dreysego, choć jako broń były do tyłu w stosunku do kapiszonowców, napisane jest: i JEJ REPLIK, nie: KOPII, FALSYFIKATÓW, PODRÓB itd. itp. przytaczam: replika FERRARI:na podzespołach np. Forda, albo replika SYRENKI: na podzespołach PORSCHE, RUGER jest repliką, udoskonaloną, marzeniem XIX wiecznych producentów,ale ma wszystkie cechy tego co wymaga USTAWODAWCA-prawda?
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Post autor: Marek- »

A ja nie rozumiem kogo Jacku chcesz przekonać?
Nas ?
Może jednak ustawodawcę przekonaj, a najlepiej daj sobie spokój, każdy kupuje wg swojego widzimisię czy sumienia i potem sam zostaje przed sądem jak coś mu nie wyjdzie.
A wg znanej nam Twojej interpretacji ustawy to i odprzodowy mauser 98 jest ok, byle rozdzielnie ładowany.
Awatar użytkownika
Popeye
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1878
Rejestracja: 27 listopada 2012, 10:14
Tematy: 9
Lokalizacja: Hydrohoryzont
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Popeye »

Byłem dobrej wiary pisząc swój ostatni post w tym temacie, że dysputa już zostanie zamieciona pod ciężki Perski dywan, a tu....
Men mid-life crisis.
Lets spend some money :)

My Youtube chanel
jacek sygula
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2516
Rejestracja: 22 maja 2005, 18:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: jacek sygula »

Nie Ja ją wywołałem,popatrz w lusterko kolego, ja czytam ustawy ze zrozumieniem,a jak ktoś jest ograniczony umysłowo.....
Awatar użytkownika
Popeye
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1878
Rejestracja: 27 listopada 2012, 10:14
Tematy: 9
Lokalizacja: Hydrohoryzont
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Popeye »

Jeżeli czytałbyś ze zrozumieniem nie tylko swoje wpisy, to zauważyłbyś co napisałem 5 postów powyżej Twojego.
Sam na nowo zaczynasz niepotrzebną burzę w szklance wody.
Men mid-life crisis.
Lets spend some money :)

My Youtube chanel
Awatar użytkownika
sas88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5757
Rejestracja: 29 lipca 2005, 10:38
Tematy: 58
Lokalizacja: środek Polski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: sas88 »

Nie Ja ją wywołałem,popatrz w lusterko kolego, ja czytam ustawy ze zrozumieniem,a jak ktoś jest ograniczony umysłowo.....
Ale ty ja wznawiasz nie wiadomo po co.
W dodatku obrażasz ludzi.

Zakaz pisania do weekendu, a temat zamykam.
Jak ktoś wyrobi na ROA np. EKB, to otworzę.
“Put your trust in God; but mind to keep your powder dry!”
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo CP”