Rewolwer CP jako mienie przesiedleńcze.

Moderator: Moderatorzy CP

spike
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 320
Rejestracja: 07 stycznia 2011, 09:34
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: spike »

Art. 34.
1. Przewóz broni i amunicji przez terytorium Rzeczypospolitej Polskiej może nastąpić na podstawie zaświadczenia wydanego przez właściwego konsula Rzeczypospolitej Polskiej.
2. Przepisu ust. 1 nie stosuje się do obywateli państwa członkowskiego Unii Europejskiej, którzy posiadają Europejską kartę broni palnej.

Wyraźnie i literalnie jest tu napisane:
Obywateli państwa członkowskiego Unii Europejskiej !
za to nigdzie nie ma:
Obywateli państwa stowarzyszonego z Unią Europejską !
:P
...dokud se střílá, ještě se neumřelo
Sebastian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7395
Rejestracja: 30 marca 2003, 13:01
Tematy: 138
Lokalizacja: Suwałki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Sebastian »

Szwajcaria nie jest w Unii.Unia dotyczy handlu.Szwajcaria moze byc w Shengen co dotyczy przemieszczania. Bron w Szwajcarii rzadzi sie swoimi przepisami. Lepiej dowiedziec sie niz narobic sobie bagna na wstepie z powodu naprawde niestotnej blachostki.
Nie pytaj na forum tylko w konsulacie lub ambasadzie. Myslisz ze wiemy ? A nawet gdyby to co ? Kto poniesie odpowiedzialnosc? Ty czy forum ?
Powodzenia na nowej drodze zycia. I wpadnij czasem postrzelac. I opisuj swoje nowe zabawki.
Awatar użytkownika
matlak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 656
Rejestracja: 09 listopada 2009, 18:40
Tematy: 0
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: matlak »

No oczywiście że Sebastian z forum mi nie wystawi kwitu na przewóz. I dopóki nie będę miał odpowiednich papierów w ręku to nie przekroczę granicy z giwerą w walizce.
A spike mi chce udowodnić nie to o co pytam w pierwszym poście :D
"Smaller calibers are going to be better, because the smaller the cartridge, the more we can carry. Being able to carry a large quantity of ammunition will be invaluable during the Zombie Apocalypse." :wink:
spike
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 320
Rejestracja: 07 stycznia 2011, 09:34
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: spike »

Niczego nie chcę Ci udowadniać.
Chcesz zabrać ze sobą do Szwajcarii Navy od Pietty,
to zapytaj w konsulacie Szwajcarii co ponieneś zrobić.
I tyle.
Rozmawiamy, a ja tylko Cię przekunuję, że w sprawach
posiadania broni, to w Europie, każdy kraj rządzi się swoimi,
często idiotycznymi prawami i żebyś nie narobił sobie kłopotów.
...dokud se střílá, ještě se neumřelo
Awatar użytkownika
matlak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 656
Rejestracja: 09 listopada 2009, 18:40
Tematy: 0
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: matlak »

Bez obaw, ja sobie kłopotów nie mam zamiaru narobić. Drążę temat dalej i się okazuje że rewolwery ładowane odprzodowo wciągnięte są pod ten sam paragraf co rewolwery centralnego zapłonu, półautomaty etc. Komplikuje to nieco sprawę. Wszystko wskazuje na to że po otrzymaniu stosownego dokumentu od konsula Szwajcarskiego w Polsce, na granicy (i tu kolejna sprawa, po przejechaniu przez cały NIEMCY) płaci się cło, deponuje broń w magazynie celnym, po czym się występuje do policji o wydanie "pozwolenia" na zasadach ogólnych. Czyli na podstawie mojego Polskiego pozwolenia na broń. W tym wszystkim najlepsze jest to że jako takiego pozwolenia na broń to tam nie ma, wnioskuje się o pozwolenie na zakup 3 egzemplarzy a potem zgłasza się ich posiadanie razem z dowodem zakupu. Dam sobie jeszcze trochę czasu, nie pali się.
"Smaller calibers are going to be better, because the smaller the cartridge, the more we can carry. Being able to carry a large quantity of ammunition will be invaluable during the Zombie Apocalypse." :wink:
franek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1787
Rejestracja: 20 maja 2007, 08:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: franek »

spike pisze:Art. 34.
1. Przewóz broni i amunicji przez terytorium Rzeczypospolitej Polskiej może nastąpić na podstawie zaświadczenia wydanego przez właściwego konsula Rzeczypospolitej Polskiej.
2. Przepisu ust. 1 nie stosuje się do obywateli państwa członkowskiego Unii Europejskiej, którzy posiadają Europejską kartę broni palnej.

Wyraźnie i literalnie jest tu napisane:
Obywateli państwa członkowskiego Unii Europejskiej !
za to nigdzie nie ma:
Obywateli państwa stowarzyszonego z Unią Europejską !
:P
Tak jest napisane. Ale ....
Polska przystępując do Shengen zobowiązała się przyjąć również "dorobek Shengen" czy porozumienia z krajami stowarzyszonymi.
Dlatego do Islandii i Norwegii możesz zabrać zabawki "na EKB" IC Szczecin (doc) str 5

I ze strony Min Fin (dla czego Min Fin - bo celnicy im podlegają???)
Podróż w ramach Unii - broń i amunicja mf.gov.pl
Islandia, Norwegia, Szwajcaria i Księstwo Liechtenstein z uwagi na zawarte umowy stowarzyszeniowe są traktowane jak inne kraje Unii Europejskiej .

Więcej informacji uzyskasz kontaktując się z Centrum Informacji Służby Celnej pod numerem telefonu +48 801 470 477 lub +48 33 857 6251 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem e-mail: info.sluzbacelna@kat.mofnet.gov.pl
Według mnie, jak Szwajcarzy nie mają nic przeciwko temu, to w Polsce nie ma problemu.
No, chyba że to "zabytek" i podpada pod ustawę o ochronie zabytków -> konserwator musi wyrazić zgodę.
Tu chodzi o replikę, czyli konserwator nie ma nic do powiedzenia.
remington 44, rogers & spencer 44, Hawken .45, jednorurka 12ga i parę nitro
Awatar użytkownika
matlak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 656
Rejestracja: 09 listopada 2009, 18:40
Tematy: 0
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: matlak »

franek, dziękuję przedmówcy za wypowiedź to właśnie pisałem przez dwie strony ale niestety nie miałem poparcia tych argumentów w postaci odpowiedniej kwitologii :)
"Smaller calibers are going to be better, because the smaller the cartridge, the more we can carry. Being able to carry a large quantity of ammunition will be invaluable during the Zombie Apocalypse." :wink:
spike
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 320
Rejestracja: 07 stycznia 2011, 09:34
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: spike »

Teraz to mnie przekonaliście.
Gdyby się jaki nadgorliwy przyczepił to jest gdzie odesłać po naukę.
...dokud se střílá, ještě se neumřelo
flim
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 302
Rejestracja: 21 kwietnia 2012, 20:52
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: flim »

art. 4
4. Ilekroć w ustawie jest mowa o państwach członkowskich Unii Europejskiej należy przez to rozumieć również państwa trzecie traktowane na równi z nimi na podstawie umowy w sprawie włączenia tych państw we wprowadzanie w życie, stosowanie i rozwój dorobku Schengen.
.44 Remington New Model Army IMPROVED 8"
.45 Hawken Woodsman
dj_andy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 46
Rejestracja: 05 września 2014, 21:09
Tematy: 0
Lokalizacja: Szwajcaria
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: dj_andy »

matlak pisze:W tym wszystkim najlepsze jest to że jako takiego pozwolenia na broń to tam nie ma, wnioskuje się o pozwolenie na zakup 3 egzemplarzy a potem zgłasza się ich posiadanie razem z dowodem zakupu.
Czesc Matlak
w sumie to masz racje, z tym ze nie kazdy sobie wnioskuje o zakup trzech sztuk... jak wiesz ze ci potrzebna jedna to sobie wnioskujesz o jedna, gdy ci potrzebny pistolet, lufa w innym kalibrze i giwera polautomatyczna to sobie wpisujesz "Faustfeuerwaffe, Handfeuerwaffe, Wesentlicher Waffenbestandteil" a oni ci i tak wpisuja w WES (Waffenerwerbsschein) "Feuerwaffe 3" czyli trzy sztuki broni palnej... potem jedziesz kupowac bron do innego kantonu i tam sie dziwuja ze na trzy sztuki broni dostales bo tam u nich to jest oczywiscie calkiem inaczej... w moim kantonie na pozwolenie na zakup broni czekam jakies 4 dni od momentu wrzucenia listu do skrzynki... potem musze oczywiscie policji zaplacic te CHF 50 za pozwolenie i to wsio... moge isc czy jechac w kazde miejsce Szwajcarii i kupowac do trzech sztuk... wazne ze na jedno pozwolenie moge kupic te trzy sztuki u jednego handlarza czy osoby prywatnej... ono jest w trzech egzemplarzach, jedna kopie dostaje kupujacy, jedna zostawia sobie sprzedajacy i jedna w ciagu 30 dni sprzedajacy wysyla organowi wystawiajacemu pozwolenie...

pozdrawiam
Andrzej
dj_andy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 46
Rejestracja: 05 września 2014, 21:09
Tematy: 0
Lokalizacja: Szwajcaria
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: dj_andy »

dodam jeszcze ze w Szwajcarii mozna ponawiac ta zabawe z pozwoleniami na zakup broni w zasadzie w nieskonczonosc dopoki sie spelnia podstawowy warunek - niekaralnosc... ja sam dostalem juz cztery pozwolenia na zakup broni i w sumie kupilem na nie szesc sztuk... dopoki moje zaswiadczenie o niekaralnosci jest wazne (3 miesiace) moge do policji kantonalnej wystepowac o nowe pozwolenia na zakup broni...
Awatar użytkownika
matlak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 656
Rejestracja: 09 listopada 2009, 18:40
Tematy: 0
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: matlak »

Co tu dużo mówić. Raj na ziemi :) Hej hej d- dżej :D Witaj na pokładzie :)

jeszcze dorzucę do pieca że aby trenować w klubie CAS trzeba być ubezpieczonym od odpowiedzialności cywilnej na sumę 3.000.000 CHF czyt. trzy miliony franków :D To samo z IPSC :D Szczęśliwie się składa że to jest kwota najniższa ubezpieczenia osobistego, OC :D Składka miesięczna dla kolesia takiego jak ja to około 60 CHF w skali roku serce może zaboli ale czego się nie robi dla strzelectwa :)
"Smaller calibers are going to be better, because the smaller the cartridge, the more we can carry. Being able to carry a large quantity of ammunition will be invaluable during the Zombie Apocalypse." :wink:
Awatar użytkownika
matlak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 656
Rejestracja: 09 listopada 2009, 18:40
Tematy: 0
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: matlak »

Dodzwoniłem się dzisiaj do ambasady Szwajcarii, mój rozmówca powiedział, że odpowiedź na wszystkie moje pytania znajdę na stronie http://www.ezv.admin.ch/index.html tymczasem jakoś mi się tych odpowiedzi znaleźć nie udaje...
"Smaller calibers are going to be better, because the smaller the cartridge, the more we can carry. Being able to carry a large quantity of ammunition will be invaluable during the Zombie Apocalypse." :wink:
dj_andy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 46
Rejestracja: 05 września 2014, 21:09
Tematy: 0
Lokalizacja: Szwajcaria
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: dj_andy »

bo tu trza umiec obce jezyki... znalazlem ci tu po angielsku:

http://www.ezv.admin.ch/zollinfo_privat ... ml?lang=en

zwroc uwage na punkt 23.
Awatar użytkownika
matlak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 656
Rejestracja: 09 listopada 2009, 18:40
Tematy: 0
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: matlak »

Po 30 minutowej lekturze zoll.admin.ch po angielsku a potem po niemiecku z translatorem, właśnie do tego samego wniosku doszedłem co w punkcie 23 :D że muszę napisać do Berneńskiego "fedpolu" :D ale dzięki za pomoc :)
"Smaller calibers are going to be better, because the smaller the cartridge, the more we can carry. Being able to carry a large quantity of ammunition will be invaluable during the Zombie Apocalypse." :wink:
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo CP”