Przywóz broni CP z USA

Moderator: Moderatorzy CP

pandrzej
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 27 listopada 2013, 23:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Przywóz broni CP z USA

Post autor: pandrzej »

Rozważam przywóz rewolweru 'Pietta Model 1858 New Army Stainless .44 Caliber Target Revolver' (z regulowanymą szczerbinką) z USA. Myślę o osobistym zakupie go w Cabela's ($430). Pojawia się wiele pytań na które nie znam odpowiedzi:
  • - czy lepiej przywieźć go osobiście (pozwolenie od konsula) czy wysłać paczkę do samego siebie?
    - jak wygląda procedura z osobistym przewozem (osobny bagaż lotniczy z osobną opłatą, gdzie to zgłosić przed lotem)?
    - jeśli wysyłać paczkę do samego siebie to jak to przeprowadzić i jakie dokumenty dołączyć, żeby nie przysporzyć sobie problemów?
    - jeśli nie chce się płacić vat to rozumiem, że lepiej nie dołączać dowodu zakupu, więc jakie dokumenty są wymagane?
    - czy ktoś przez to przechodził i jakie są jego wrażenia z tej procedury?
Będę wdzięczny za wskazówki i pomocne uwagi.
jacek sygula
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2516
Rejestracja: 22 maja 2005, 18:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: jacek sygula »

poczytaj na stronie Cabelasa, w których stanach USA możesz u nich kupić broń CP bez zezwolenia ;laughing: ;laughing: ;laughing: wejdż w opcje kup i zobacz co pisze na czerwono, potem, jak Ci już sprzedadzą, włóż do paczki [razem z prezentami dla rodziny] i wyślij sobie Domą, albo tą drugą firmą, tylko normalną, morską paczką, za 3-4 tygodnie będziesz sie cieszył nabytkiem, bo jak nadasz normalnie to narażasz polskich urzędników na kupe roboty, a przecież ONI są tak zapracowani, że lepiej im tego przy takim drobiazgu zaoszczędzić, a przy okazji, oszczędzasz SWÓJ czas, myśle że czas urzędników jest droższym niż ew. uszczuplenie podatkowe naszego Państwa, jeszcze lepiej podjedż do Union City w Tenessy do Dixy Gun, przy okazji zobaczysz setki oryginałów, które mają, a możesz też zwiedzić muzeum starych samochodów, które też mają, a i cena może być niższa niż w Cabelasie, a obsługa 100 x lepsza i milsza, byłem, sprawdziłem i w cabelasie i Dixi Gunie , tylko najpierw zadzwoń i sprawdż czy mają na stanie bo ostatnich sztuk [zwykle ze starych dostaw i niskich cen] nie chcą sprzedawać.
Awatar użytkownika
sas88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5757
Rejestracja: 29 lipca 2005, 10:38
Tematy: 58
Lokalizacja: środek Polski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: sas88 »

VAT-o podobny podatek w USA zależy od stanu. W porypanych wynosi ok. 10% w normalnych 2-3%. Są takie w których w ogóle go nie ma.

Do ceny i kosztów transportu należy doliczyć mniej więcej 1/4 kosztów (2% cła i 23% VAT).

Należy zwrócić uwagę na transport, bo cena niekiedy przekracza wartość paczki.
“Put your trust in God; but mind to keep your powder dry!”
piotrjub
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 376
Rejestracja: 20 listopada 2011, 19:07
Tematy: 0
Lokalizacja: 3 Miasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: piotrjub »

Mały sklepik z bronią w USA sprzedaje więcej broni niż wszystkie sklepy w Polsce. Jeszcze w latach 90 kolega uzgadniał kupno większej ilości broni używanej (broń krótka) cena oscylowała w granicach 50 USD za sztukę ale ilości jakie wchodziły w grę to min w granicach 2 tys sztuk i podpisanie umowy na kolejne partie. W USA jeden dobry sklep sprzeda takie ilości w miesiąc w Polsce wszystkie sklepy nie sprzedadzą tego w rok. Pamiętam jak kupowałem sobie broń w USA rok 97 to po kupnie odebrać ją mogłem po minięciu pełnych (liczone z dokładnością co do minuty) 3 dób (albo 4 już mnie pamięć zawodzi) a na ten dzień do odebrania leżało kilkadziesiąt jednostek (papiery ułożone do odbioru).

Na przestrzeni wielu lat zakup broni w USA mocno się zmienił. Lubiłem odwiedzać sklep z bronią GAT - pozwolenie na broń wyrabiali na miejscu, dostawaliśmy ją do ręki od razu.
Zakup broni wyglądał tak że jak zakupiłem broń to z fakturą szedłem do konsulatu ani wystawiali zaświadczenie na przywóz do Polski, pokazać tylko musiałem polską legitymację o posiadaniu broni. Po jakimś czasie zmieniło się to że trzeba było mies pozwolenie na zakup z Policji z Polski i z tym latało się do konsulatu. Niedawno rozmawiałem z kolegą i powiedział mi o innej zmianie, dla przykładu jeśli poprosimy znajomego w USA aby kupił nam naszą wymarzoną broń, następnie odsprzeda nam ją (my uzyskamy zgodę na przywóz) to problem ma ten kolega jako osoba prywatna a nie firma koncesjonowana - kto kupuje broń w celach odsprzedaży podlega pod karę wiezienia do lat 3 - jak tłumaczy płynny jest okres po jakim czasie możemy broń odsprzedać (sprawa indywidualna) ale jak tłumaczy dalej jego kolega miał z tej przyczyny już kłopoty.
222; 223; 243; 308; 30-06; 8x57JRS; 9,3x62; 375H&H; 12/70; 16; 20; 22 LR; 6,35; 7,65; 9 Para; 9 Makarov; 38 Special; 6BR; 30BR; 6,5x47; 284; 6mmAR; 6.5 SLR; 416Barrett;
Awatar użytkownika
Cereus
Sponsor Forum
Sponsor Forum
Reactions:
Posty: 2171
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 22:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Ozorków
Grupa: Sponsor Forum
Kontakt:

Post autor: Cereus »

Też mnie kiedyś zastanawiał fenomen dlaczego cena detaliczna broni Uberti w USA jest równa cenie hurtowej u producenta we Włoszech.
Odpowiedzieli mi że ponad 96 % produkcji idzie na stany a tylko ok 1% na Europę.
Jak się kupi ponad 1000szt z jednego modelu to w fabryce można negocjować duże zniżki.
Jak się kupuje po kilka tak jak ja dostaje się normalne ceny z cennika.
Ot i cała tajemnica
zethaer
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 77
Rejestracja: 07 stycznia 2014, 16:37
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: zethaer »

reasumując: przewóz rozpakowanej repliki przy sobie podczas powrotu do kraju skomplikowany/ryzykowny/nieopłacalny i lepiej wysłać paczką?
Obrazek
zethaer
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 77
Rejestracja: 07 stycznia 2014, 16:37
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: zethaer »

Jesli wlasnorecznie kupisz i rozpakujesz to chyba clo mozna pominac?
Obrazek
Awatar użytkownika
scyzor1969
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 868
Rejestracja: 11 stycznia 2011, 11:24
Tematy: 10
Lokalizacja: Bydgoszcz/Trzemeszno
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: scyzor1969 »

Pewnie zależy od przewoźnika. W Eurolocie jest tak, że musisz to zadeklarować, zjawić się na odprawie chyba wcześniej, okazać pozwolenie (ale w tym wypadku co jak?) i zdeponować w odpowiednim opakowaniu. Amunicja osobno, również odpowiednim opakowaniu (czyli bezpieczne i wymiary XYZ).
Colt Navy .36, Kentucky Rifle .45 Już nie oglądam TVP
MaciekSz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 4535
Rejestracja: 04 czerwca 2006, 16:22
Tematy: 162
Lokalizacja: Krakow
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: MaciekSz »

eustachy pisze:Zakup rewolweru za 410$ Podatki celno-watowskie to 344,90 PLN od takiej kwoty.
Sam rewolwer z kosztem przesyłki i kosztami karty kredytowej to około 1517 PLN.
Dolar liczony po 3,121 PLN.

Czyli realnie całkowity koszt końcowy w Polsce 1862 PLN razem z przesyłka, obsługą bankową, z cłem i podatkiem vat.

Wyliczenia dla Colt Walker Ubertii . Stan na styczeń 2014.
Czyli sensu w tym konkretnym przypadku nie ma za grosz, bo u Michala w Saguaromike dostaniesz takiego samego Walkera Uberti taniej o kilkadziesiat zlotych.
Maciek
.62 i .69
Awatar użytkownika
Popeye
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1878
Rejestracja: 27 listopada 2012, 10:14
Tematy: 9
Lokalizacja: Hydrohoryzont
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Popeye »

I przy tym pomijając całą papierologię, oczekiwanie :)
Men mid-life crisis.
Lets spend some money :)

My Youtube chanel
jacek sygula
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2516
Rejestracja: 22 maja 2005, 18:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: jacek sygula »

pakujesz w paczke normalną-morską i przychodzi bez zawracania gitary naszym urzędnikom, nikogo nie interesuje co tam masz, uszczuplenia podatkowe są mniejsze niż wartość pracy naszych urzędników ;laughing: ;laughing:
Awatar użytkownika
Popeye
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1878
Rejestracja: 27 listopada 2012, 10:14
Tematy: 9
Lokalizacja: Hydrohoryzont
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Popeye »

Każdą paczkę prześwietlają
Men mid-life crisis.
Lets spend some money :)

My Youtube chanel
Awatar użytkownika
scyzor1969
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 868
Rejestracja: 11 stycznia 2011, 11:24
Tematy: 10
Lokalizacja: Bydgoszcz/Trzemeszno
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: scyzor1969 »

Ale jakieś pojęcie mają chyba bo nie miałem problemu z otrzymanymi DHLem z Reichu karabinem i dwoma pistoletami :583: Ale może trafiłem na świadomą treści UoBiA zmianę. Nigdy nic nie wiadomo w tym pięknym kraju :)
Colt Navy .36, Kentucky Rifle .45 Już nie oglądam TVP
Awatar użytkownika
Cereus
Sponsor Forum
Sponsor Forum
Reactions:
Posty: 2171
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 22:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Ozorków
Grupa: Sponsor Forum
Kontakt:

Post autor: Cereus »

Niemcy są w Unii Europejskiej wiec nie przechodzi to przez Urząd Celny.
Awatar użytkownika
scyzor1969
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 868
Rejestracja: 11 stycznia 2011, 11:24
Tematy: 10
Lokalizacja: Bydgoszcz/Trzemeszno
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: scyzor1969 »

Znaczy się nic nikt nie prześwietla :?: Serio :?: :shock:
No to może jednak jakąś wolność ta Unia daje :wink:
Colt Navy .36, Kentucky Rifle .45 Już nie oglądam TVP
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo CP”