Broń, samolot i Finlandia

Moderator: Moderatorzy CP

Kysio
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 23
Rejestracja: 01 stycznia 2011, 22:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Broń, samolot i Finlandia

Post autor: Kysio »

Witam. Podłapałem dłuższy kontrakt w Finlandii i lecę tam samolotem i w związku z tym mam parę pytań, bo w sumie to pierwszy raz lecę samolotem.
1 Na pierwszy raz chciałbym zabrać wiatrówkę pistolet WH40.
- Czy mogę?
- Czy muszę go zgłosić przy odprawie?
2 Jak się zainstaluję chciałbym zabrać coś "większego"...
- Są jakieś ograniczenia/wymogi transportu pędnika i kapiszonów samolotem?
- Jak tam jest z prawem CP?
3 Jak u nich jest z tolerancją w tych sprawach?
Z góry dziękuję za odpowiedzi Kolegów doświadczonych w tych sprawach.
raszpla
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1053
Rejestracja: 10 lipca 2009, 21:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: raszpla »

Na CP zdaje się że jest rejestracja-pozwolenie. Fin wiózł o de mnie repliki i musiałem wypełniać formularze od nich z policji. nie wiem jak z pozostałymi rzeczami.
kunsztBM
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7298
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Post autor: marekp »

Na Mistrzostwa Europy chcieli zeby byla EKB na bron CP. Zasada jest taka ze do krajow UE potrzeba EKB i powod dlaczego sie wiezie te bron ze soba. Wiec na pewno trzeba sie skontaktowac z kims. Ja bym proponowal z ambasada Finlandii. Jesli chodzi o wiatrowki ponizej 17J to znow klopt. Bo to nie jest bron w mysl naszych przepisow. Nie da sie do EKB wpisac bo to nie bron.

MarekP
ArekZ
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 49
Rejestracja: 17 lutego 2008, 18:51
Tematy: 0
Lokalizacja: Gliwice, Londyn
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: ArekZ »

Sa jeszcze regulacje i przepisy lotniska i lini lotniczych, ktore czesto dosc restrykcyjnie traktuja nie tylko bron ale takze przedmioty przypominajace bron. Dowiedz sie dokladnie bo mozesz miec problem.
Sebastian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7395
Rejestracja: 30 marca 2003, 13:01
Tematy: 138
Lokalizacja: Suwałki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Sebastian »

I miej na uwadze iz wewnetrzne przepisy bezpieczenstwa lotniska odlotu i docelowego moga byc odmienne od przepisow linii lotniczych.W Europie czesto bardziej restrykcyjne.
Telesfor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1345
Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 18:49
Tematy: 48
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Telesfor »

Prochu i kapiszonów do Finlandii wwozić nie wolno - bo zarówno linie lotnicze jak i promowe traktują je jako materiał wybuchowy - zabroniony w transporcie. No chyba ,ze wyłącznie droga lądową ......
Awatar użytkownika
Myśliwy_12
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 547
Rejestracja: 15 stycznia 2011, 20:01
Tematy: 0
Lokalizacja: Zamość
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Myśliwy_12 »

ArekZ pisze:Sa jeszcze regulacje i przepisy lotniska i lini lotniczych, ktore czesto dosc restrykcyjnie traktuja nie tylko bron ale takze przedmioty przypominajace bron. Dowiedz sie dokladnie bo mozesz miec problem.
Pare lat temu leciałem z Okęcia do Rzymu. Wiozłem zięciowi na prezencik zapalniczkę w kształcie pistoletu kapiszonowego. Rozmiar zapalniczki prawie jak w oryginale.Wcześniej nie pytałem się nikogo, czy można, jak można itp. Zapakowałem do torby na bagaż tzw. pokładowy.
Na lotnisku prześwietlanie bagażu. Torba stop. Co tam pan ma? Więc powiedziałem co tam mam. Proszę rozpakować. Rozpakowałem i pokazałem. Miła pani gdzieś podzwoniła i przyszedł miły pan i zabrał zabawkę ze sobą. Proszę poczekać, tylko nasz ekspert sprawdzi czy faktycznie jest to zapalniczka. Po 10 minutach wrócił ten pan z zapalniczką i stwierdzeniem, że jest to faktycznie zapalniczka. Może pan zapakować do torby. Do bagażu podręcznego nie wolno.
Bo widzi pan - mówi jeszcze pani - mieliśmy przypadek, że jeden pasażer chciał przewieźć też podobną zapalniczkę, tyle że w kształcie współczesnego pistoletu i na dodatek ze wstawioną stalową lufą na kaliber 5,6 mm.
Natomiast w Rzymie pies z kulawą nogą nie ruszał mego bagażu i nic nie sprawdzał czy prześwietlał.
A tak na wszelki wypadek lepiej się dowiedzieć jak to jest na lotniskach obecnie.
>dopóki będę mógł, dotąd będę strzelał<
oldgun
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 82
Rejestracja: 12 sierpnia 2012, 15:16
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Broń, samolot i Finlandia

Post autor: oldgun »

Chciałbym odgrzać temat - szukam jakichś informacji, linków do stron (mogą być po angielsku), gdzie byłby mniej więcej opisany Fiński system prawny jeśli chodzi o broń, jak i co można wwieźć, ewentualnie kupić na miejscu bez pozwolenia. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo CP”