Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Nowe zarządzenie LOK ?

Moderator: Moderatorzy CP

Seba
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 643
Rejestracja: 2004-08-06, 16:47
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Nowe zarządzenie LOK ?

Postautor: Seba » 2019-10-05, 20:46

Witam,
Ktoś się spotkał z czymś takim? :shock:

https://www.facebook.com/klubstrzelecki ... =3&theater


Arek_78
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: 2013-07-16, 09:58
Lokalizacja: Lubin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Online

Re: Nowe zarządzenie LOK ?

Postautor: Arek_78 » 2019-10-05, 20:56

Ale Prima Aprilis jest dopiero w kwietniu...

Z drugiej strony takie darmowe szkolenie na prawdę by się przydało bo nieraz włos się jeży jak widzę co ludziska wyprawiają z CP na strzelnicy


LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 6028
Rejestracja: 2011-12-05, 16:26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Nowe zarządzenie LOK ?

Postautor: LARPAK » 2019-10-05, 21:06

Jak słusznie w komentarza zauważono EKB nie jest żadnym dokumentem rejestrującym czy zezwalającym na zakup czarnego prochu.
Jest to zgodnie z UoBiA:
Art. 7a. W rozumieniu ustawy Europejska karta broni palnej jest imiennym dokumentem potwierdzającym uprawnienie do posiadania broni palnej, wydanym przez właściwy organ państwa członkowskiego Unii Europejskiej, umożliwiającym legalne posiadanie i używanie broni palnej w innym państwie członkowskim Unii Europejskiej.


To, że sprzedaje się proch czarnych na EKB to wymysł policji i nie wynika to w żaden sposób z przepisów prawa, a tym bardziej z UoBiA.

EKB dla CP to próba (niestety skuteczna) trzymania w ryzach broni bez zezwolenia przez KGP.


Awatar użytkownika
Michaus
Moderator
Moderator
Posty: 1512
Rejestracja: 2010-05-20, 14:04
Lokalizacja: Pabianice
Grupa: Moderatorzy wiatrówkowi
Status: Offline

Re: Nowe zarządzenie LOK ?

Postautor: Michaus » 2019-10-05, 21:43

Ktoś to napisał, ktoś to zatwierdził... :roll:
Myślę, że autora tych wypocin oraz jego przełożonych, powinno się wysłać na kursy czytania ze zrozumieniem i podstaw logiki, aby nie dochodziło do nadinterpretacji przepisów i podobnych bzdurek.
"Pijcie piwo! Picie piwa zapobiega rozlaniu się piwa na laptopa!"

Łódzka Grupa Strzelecka >>ORZEŁ<<


Awatar użytkownika
kozichwost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 557
Rejestracja: 2006-11-18, 23:21
Lokalizacja: okolice Tarnobrzega
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Nowe zarządzenie LOK ?

Postautor: kozichwost » 2019-10-05, 22:54

Czy jeszcze komuś coś takiego przyszło, czy tylko ta strzelnica jest jedyną?
Co z pistoletami czarnoprochowymi?
Dla czego powołują się na artykuł UoBiA w którym jasno napisane jest, że EKB uprawia do posiadania broni w innym państwie członkowskim?
Ostatnio zmieniony 2019-10-05, 22:57 przez kozichwost, łącznie zmieniany 1 raz.
Przepraszam - pan tu nie stał


Glou
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 89
Rejestracja: 2018-08-29, 21:01
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Nowe zarządzenie LOK ?

Postautor: Glou » 2019-10-05, 23:11

kozichwost pisze:Czy jeszcze komuś coś takiego przyszło, czy tylko ta strzelnica jest jedyną?
Co z pistoletami czarnoprochowymi?
Dla czego powołują się na artykuł UoBiA w którym jasno napisane jest, że EKB uprawia do posiadania broni w innym państwie członkowskim?


Z tego co słyszałem zarządzenie jest pokłosiem jakiegoś ostatniego wydarzenia z udziałem strzelca czarnoprochowego i dotyczy wszystkich strzelnic LOK’u w kraju jak i każdej broni czarnoprochowej.


03fxt
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: 2016-06-30, 14:38
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Nowe zarządzenie LOK ?

Postautor: 03fxt » 2019-10-06, 06:14

zatem to stara, dobra i sprawdzona odpowiedzialność zbiorowa


Awatar użytkownika
Toost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 1349
Rejestracja: 2008-08-09, 08:00
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Nowe zarządzenie LOK ?

Postautor: Toost » 2019-10-06, 07:31

Kwestie szkolenia to ich sprawa, ich strzelnice - ich zasady. Ale pisanie, że "musi być EKB" to któryś leśny dziadek czytać nie umie i tworzy legendy.
pozdrawiam Tomek
.36, .451, 9x19, .22LR, 6.5x55SE, .45ACP, .38Spec, .223Rem, .308Win, 44MAG


Marek-
Moderator
Moderator
Posty: 4388
Rejestracja: 2005-06-03, 09:00
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP
Status: Online

Re: Nowe zarządzenie LOK ?

Postautor: Marek- » 2019-10-06, 08:12

Im się dalej komuna przypomina.
Pomijam fakt że wielu początkujących i nie tylko początkujących, i nie dotyczy to tylko CP powinna przechodzić rożnego rodzaju szkolenia conajmniej raz w miesiącu to może utkwiło by coś w mózgu, nie tylko teoria ale godziny praktyki, gdy kręcą się na stanowisku wykonując różne czynności a broń za niektórymi wędruje skierowana w różnych kierunkach. Powinien ktoś stać i lać patykiem po łapach.
Ostatnio zmieniony 2019-10-06, 08:24 przez Marek-, łącznie zmieniany 1 raz.


Jędrek_10
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 674
Rejestracja: 2005-02-11, 07:12
Lokalizacja: Zabrze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Nowe zarządzenie LOK ?

Postautor: Jędrek_10 » 2019-10-06, 08:38

LARPAK pisze:Jak słusznie w komentarza zauważono EKB nie jest żadnym dokumentem rejestrującym czy zezwalającym na zakup czarnego prochu.
Jest to zgodnie z UoBiA:
Art. 7a. W rozumieniu ustawy Europejska karta broni palnej jest imiennym dokumentem potwierdzającym uprawnienie do posiadania broni palnej, wydanym przez właściwy organ państwa członkowskiego Unii Europejskiej, umożliwiającym legalne posiadanie i używanie broni palnej w innym państwie członkowskim Unii Europejskiej.


To, że sprzedaje się proch czarnych na EKB to wymysł policji i nie wynika to w żaden sposób z przepisów prawa, a tym bardziej z UoBiA.

EKB dla CP to próba (niestety skuteczna) trzymania w ryzach broni bez zezwolenia przez KGP.


Art. 61 ust 7 ustawy koncesyjnej przeczy twojemu stwierdzeniu, że sprzedaż na ekb nie wynika z przepisów prawa. Nie dyskutuję czy to mądry zapis, ale w prawie jest.
Natomiast żądanie posiadania ekb do strzelania z broni czarnoprochowej nie ma podstaw prawnych.
Ostatnio zmieniony 2019-10-06, 08:43 przez Jędrek_10, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
kozichwost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 557
Rejestracja: 2006-11-18, 23:21
Lokalizacja: okolice Tarnobrzega
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Nowe zarządzenie LOK ?

Postautor: kozichwost » 2019-10-06, 08:40

Tylko że ustawa koncesyjna nie obowiązuje strzelców a podmioty posiadające koncesję
Przepraszam - pan tu nie stał


Jędrek_10
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 674
Rejestracja: 2005-02-11, 07:12
Lokalizacja: Zabrze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Nowe zarządzenie LOK ?

Postautor: Jędrek_10 » 2019-10-06, 08:45

Nie masz racji, jak każda ustawa obowiązuje wszystkich.
Idąc twoim tokiem myslenia dochodzimy do wniosków typu: nie jestem przedsiębiorcą, nie owiązuje mnie ustawa koncesyjna, mogę wytwarzać broń palną. Prawda że bzdura?

Uściślając: zaprotestowałem przeciwko stwierdzeniu Larpaka, że sprzedaż prochu na ekb nie ma podstawy prawnej, bo jak najbardziej ma podstawę. Tyle tylko, że dotyczy WYŁĄCZNIE sprzedaży prochu czarnego przez koncesjonowanych przedsiębiorców, absolutnie nie reguluje sprzedaży pomiędzy osobami fizycznymi.
Jeżeli to miałes na myśli to OK.
Natomiat przychodząc do legalnego sklepu nie można krzyczeć, że bezprawnie domagają się ekb aby sprzedać ci proch.
Ostatnio zmieniony 2019-10-06, 08:54 przez Jędrek_10, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Ryba
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 675
Rejestracja: 2012-03-13, 17:25
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Nowe zarządzenie LOK ?

Postautor: Ryba » 2019-10-06, 09:22

Skoro w tym kraju każdy tworzy swoje prawo, to stworzę se też jakieś swoje. A co - myślicie, że nie stać mnie na to, aby stworzyć jakieś swoje prawo? :027: Może macie jakieś pomysły? 8-)
Ostatnio zmieniony 2019-10-06, 09:23 przez Ryba, łącznie zmieniany 1 raz.
...nie wiesz co ci powie Ryba i skąd nadpływa...


panKompot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 102
Rejestracja: 2017-09-20, 14:00
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Nowe zarządzenie LOK ?

Postautor: panKompot » 2019-10-06, 09:38

Zakaz strzelania w rurkach (prócz asg) do 35 wieku Panie Rybka poproszę. :piwo:
Ten niżej śmierdzi rybką...



Wróć do „Prawo CP”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości