Projekt nowej UoBiA złożony w Sejmie

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
Jareknr1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 805
Rejestracja: 13 stycznia 2012, 20:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt nowej UoBiA złożony w Sejmie

Post autor: Jareknr1 »

Goebbels wymyslil takie powiedzenie "ach gdyby tylko Fuhrer o tym wiedzial" i bardzo skutecznie karmiono nim naiwnych za czasow innego "jedynie slusznego" systemu. Zreszta na wschodzie nawet wczesniej znali bajke pt."dobry car i zli urzednicy" a pozniej "socjalizm tak, wypaczenia nie". Wiec niby dlaczego w obecnej __RP (kazdy moze wstawic sobie ulubiony numerek) ma byc inaczej? Przeciez nasz rodzimy klasyk (prywatnie wielbiciel wspomnianego na wstepie doktora a szczegolnie jego filmowej pomagierki Leni Riefenstahl) powiedzial, ze lud wszystko kupi...i patrzac na jego wlasne produkcje mial racje.

A jak do relatywnie zlej woli (albo przedkladaniu wlasnego interesu nad wspolny) urzednikow bezposrednio zaangazowanych w pisanie i podpisywanie ustawy dodac jeszcze to o czym pisze kolega plewy38
plewy38 pisze: ......jest jeszcze jedna opcja która mentalnie jeszcze nie dopuszczam, że mamy takich debili w rządzie że zucaja hasło, płacą jakiemuś studentowi/pani sekretarce w KGP od strony, a później podpisują jak swoje nawet treści nie czytając......
to i mamy efekt w postaci i dyrektywy i jej krajowej implementacji (zeby bylo o zaslugach obu stron obecnego rytualnego sporu).

Kiedys kolega z bardzo naddzorowanej przez (kazde) wladze branzy opowiadal mi jak mial kandydatke, do pracy bodajze z CLR czy czegos w tym stylu. Chciala zmienic prace mimo calkiem niezlych pieniedzy jakie tam miala, kwartalnych premii itp itd. Jak ja zapytal wprost "dlaczego" to mu powiedziala ze szef kaze jej pisac ustawy a ona sie na tym nie zna. Co gorzej, ma wrazenie ze on ich potem nie sprawdza a zreszta i tak potem je "poprawiaja" w ministerstwach a na koniec poslowie wtracaja 3 grosze, tak ze ich nie mozna poznac. Moze i nie byla to studentka ale nie wiele starsza dziwczyna i nie sadze zeby na rozmowie rekrutacyjnej nagle powymyslala sobie takie rzeczy. Zreszta zgadzalo sie to z tekstem jaki kiedys walnal premier Pawlak: "co to jest wielblad? To jest kon, po ustaleniach miedzyresortowych".

Dlatego nie wykryjecie tu zadnego spektakularnego kreta, ale bezmiar glupoty, krotkowzrocznosci i "zabezpieczania wlasnych interesow" na KAZDYM etapie procesu legislacyjnego. I mozna liczyc tylko na stare powiedzenie petentow: najlepszy urzednik panstwowy to taki, co chce zle, ale mu nie wychodzi.
Ostatnio zmieniony 19 sierpnia 2018, 21:57 przez Jareknr1, łącznie zmieniany 2 razy.
NIkt nam nie wmowi, ze czarne jest czarne a biale jest biale!
Awatar użytkownika
Parabellum
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 797
Rejestracja: 26 stycznia 2005, 08:17
Tematy: 53
Lokalizacja: Szczawno-Zdrój/Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt nowej UoBiA złożony w Sejmie

Post autor: Parabellum »

Jeszcze jedno, pisanie o jakiejś dekomunizacji wobec faktu, że w tym rządzie ważne funkcje sprawują ludzie, którzy za poprzedniego ustroju nie tylko uczestniczyli w nim politycznie, ale też skazywali w pokazowych procesach, jest jawną hipokryzją.
Tak jak wspomniano, oni chcą mieć ludzi pod kontrolą i po trupach dążą do celu, taki w sumie PRL-bis. W projekcie ustawy nie ma przypadku, to jest celowe działanie, by móc formatować efektywniej ludzi pod siebie.
Grzesiek77
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 70
Rejestracja: 23 listopada 2015, 18:48
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt nowej UoBiA złożony w Sejmie

Post autor: Grzesiek77 »

Sprawy rzeczywiście wyglądają tak jak na tym filmie?

Ktoś ma może informacje na ten temat?
Czy ta unijna dyrektywa poprawia dostępność do broni względem naszych "dzisiejszych" przepisów.
A te nasze "elity" znowu chciały pod pretekstem unijnych regulacji utrudnić nam życie, i podciąć skrzydła.
Awatar użytkownika
Borek56
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 143
Rejestracja: 19 października 2014, 11:44
Tematy: 13
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt nowej UoBiA złożony w Sejmie

Post autor: Borek56 »

Zmieniło się coś odnośnie kolekcjonerów? Będą mogli strzelać ze swoich zabawek, czy tylko się na nie przyglądać?
Awatar użytkownika
Włodek61
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 414
Rejestracja: 19 stycznia 2014, 15:08
Tematy: 0
Lokalizacja: PT już nie, teraz Łowicz i TM - czasami
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt nowej UoBiA złożony w Sejmie

Post autor: Włodek61 »

Borek56 pisze:Zmieniło się coś odnośnie kolekcjonerów? Będą mogli strzelać ze swoich zabawek, czy tylko się na nie przyglądać?
Póki co obowiązuje jeszcze "stara" UoBiA :-D Co do nowej to min. Brudziński , czy jak mu tam" dał głos by nie ruszać definicji noszenia i zakazów z tym związanych.
Ale ja bym poczekał co wejdzie w życie.
chcę wrócić do dawnego hobby .....i tyle :kukaracza:
Hornet_AW
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 354
Rejestracja: 15 lipca 2016, 08:09
Tematy: 11
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt nowej UoBiA złożony w Sejmie

Post autor: Hornet_AW »

Parabellum pisze:Jeszcze jedno, pisanie o jakiejś dekomunizacji wobec faktu, że w tym rządzie ważne funkcje sprawują ludzie, którzy za poprzedniego ustroju nie tylko uczestniczyli w nim politycznie, ale też skazywali w pokazowych procesach, jest jawną hipokryzją.
Tak jak wspomniano, oni chcą mieć ludzi pod kontrolą i po trupach dążą do celu, taki w sumie PRL-bis. W projekcie ustawy nie ma przypadku, to jest celowe działanie, by móc formatować efektywniej ludzi pod siebie.
Parabellum, po prostu niektórzy nie mogą uwierzyć że ktoś kto "miał im du** smarować modem" ... w tą dupę ich ugryzł ;laughing: i teraz ciężko się przyznać że kupili tą gadkę jak emeryci garnki ;laughing:
Ostatnio zmieniony 20 sierpnia 2018, 12:05 przez Hornet_AW, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
to3k
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 263
Rejestracja: 31 marca 2018, 13:39
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Projekt nowej UoBiA złożony w Sejmie

Post autor: to3k »

Włodek61 pisze:Ale ja bym poczekał co wejdzie w życie.
Kiedy będziemy wiedzieli co wejdzie? Mają jakąś ostateczną datę na wprowadzenie zmian?
Awatar użytkownika
GreenHeart
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 529
Rejestracja: 13 marca 2017, 11:46
Tematy: 18
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt nowej UoBiA złożony w Sejmie

Post autor: GreenHeart »

Dane państwo może chyba odroczyc termin wprowadzenia dyrektywy do 2019 roku. Czyli PiS może wypiąć się na nas i zostawić to następcom lub w 2019 przed wyborami wprowadzic regulację korzystne dla nas i zyskać głosy. W każdym razie mielibyśmy czas na założenie koalicji strzeleckiej.
oldtimer
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 439
Rejestracja: 28 września 2005, 09:02
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Projekt nowej UoBiA złożony w Sejmie

Post autor: oldtimer »

Grzesiek77 pisze:Sprawy rzeczywiście wyglądają tak jak na tym filmie?

Ktoś ma może informacje na ten temat?
Czy ta unijna dyrektywa poprawia dostępność do broni względem naszych "dzisiejszych" przepisów.
A te nasze "elity" znowu chciały pod pretekstem unijnych regulacji utrudnić nam życie, i podciąć skrzydła.
.... o rozroście biurokracji i utworzeniu nowych posad do obsadzenia swoimi ludźmi nie wspominając..... :-/
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt nowej UoBiA złożony w Sejmie

Post autor: LARPAK »

Głęboko masz każdą opcję polityczną, ale psioczenie na akurat rządzącą pt. oni nam to zafundowali jest tak samo naiwne jak gadanie patoli czy innych "madek", że 500+ im się należy.
To nie opcja polityczna wypuściła z siebie ten projekt, a zrobili to w KGP/pochodnych - ludzie, którzy od lat się nie zmieniają, a swoimi poglądami zarażają innych i oni tak postępują dalej.

Politycy się nie znają na wielu sprawach i ktoś im podrzuca pomysły rozwiązań lub gotowe rozwiązania zwłaszcza w tak dość wąskiej dziedzinie jak broń palna.
Pamiętacie jak min. Błaszczak podpisał "zgodę" na dyrektywę unijną nawet nie czytając jej?
Myślicie, że z tym projektem było inaczej i ktoś go wcześniej przeczytał i przeanalizował? Nie, dostał gotowe rozwiązanie, które od długiego czasu było przygotowywane tylko ciągle odrzucane, a teraz czas goni więc wzięli wyciągnęli to na wierzch jak dyrektywę unijną przy okazji zamachów i mamy teraz to co mamy.

Nieważne kto by rządził to projekt byłby taki sam lub bardzo podobny.
Awatar użytkownika
kapera
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2442
Rejestracja: 16 listopada 2009, 21:29
Tematy: 98
Lokalizacja: Poraj k/Cz-wy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt nowej UoBiA złożony w Sejmie

Post autor: kapera »

ładnie słodzisz :-D Ja jak się na czymś nie znam to się nie wypowiadam , nie leczę ludzi, nie próbuje uchwalać ustaw . Jak ktoś upublicznia takie bzdury to świadczy tylko o nim , to że tego nie czytał czy też nie próbował zrozumieć co próbuje zaserwować naszej społeczności nie zwalnia go z odpowiedzialności . Powiedzmy że przepisy prawa były by konsultowane w zakładach karnych przez kryminalistów , była by to podobna sytuacja jak i w tym przypadku . Kluby strzeleckie , kolekcjonerskie czy inne paramilitarne stowarzyszenia powinny mieć decydujący głos bo to ich bezpośrednio dotyczy .
„Ćwicz oko i dłonie w Ojczyzny obronie” KŻR- LOK
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7495
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt nowej UoBiA złożony w Sejmie

Post autor: LARPAK »

Nie, nie słodzę o czym napisałem na początku.

Zwyczajnie śmieszy mnie to, że ktoś uważa iż wszystkie ustawy to wymysły polityków - już widzę jak raper, rolnik, gwiazda reality show, aktor itd., które były/są u nas w sejmie płodzi rzeczową ustawę sama z siebie bez żadnej pomocy - nie bądźcie śmieszni i naiwni.

Po to mają doradców, osoby zatrudnione w biurach poselskich, poszczególnych resortach, aby im zlecić opracowanie tego typu rzeczy.
salvatorfabris
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 154
Rejestracja: 02 sierpnia 2007, 07:54
Tematy: 1
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt nowej UoBiA złożony w Sejmie

Post autor: salvatorfabris »

@proton
Gdy wieczorne zgasną zorze,
zanim głowę do snu złożę,
modlitwę moją zanoszę,
Bogu Ojcu i Synowi.
Dopierdolcie sąsiadowi!
Dla siebie o nic nie wnoszę,
tylko mu dosrajcie, proszę!
Kto ja jestem?
Polak mały! Mały, zawistny i podły!
:roll:
Awatar użytkownika
jaszczur
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 201
Rejestracja: 03 października 2005, 13:49
Tematy: 10
Lokalizacja: Tarnów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt nowej UoBiA złożony w Sejmie

Post autor: jaszczur »

salvatorfabris pisze:@proton
Gdy wieczorne zgasną zorze,
zanim głowę do snu złożę,
modlitwę moją zanoszę,
Bogu Ojcu i Synowi.
Dopierdolcie sąsiadowi!
Dla siebie o nic nie wnoszę,
tylko mu dosrajcie, proszę!
Kto ja jestem?
Polak mały! Mały, zawistny i podły!
:roll:
2. Na Forum niedopuszczalne jest:
a) zamieszczanie wypowiedzi sprzecznych z obowiązującym prawem, lub takich, które mogą być tak zrozumiane,
b) poruszanie tematów odnoszących się do polityki lub religii w sposób naruszający czyjeś przekonania,
c) używanie wulgarnego języka, obrażania innych Użytkowników,
d) spamowanie,
Proszę moderatora o usunięcie zacytowanego przeze mnie posta użytkownika salvatorfabris ponieważ jest niezgodny z regulaminem forum.
Ostatnio zmieniony 20 sierpnia 2018, 18:17 przez jaszczur, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
salvatorfabris
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 154
Rejestracja: 02 sierpnia 2007, 07:54
Tematy: 1
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Projekt nowej UoBiA złożony w Sejmie

Post autor: salvatorfabris »

Panie Kolego jaszczur, cytowana liryka odnosiła się do wypowiedzi wyrażającej satysfakcję, ż ktoś kogo nie lubimy coś tam może utracić przy okazji nowelizacji. Od siebie dodam, że obok zawiści także tzw. Dulszczyzna jest opisywana jako jedna z naszych narodowych przywar - to tak odnośnie Twojego zarzutu o znieważanie religii. Moderatora także proszę o usunięcie postów @protona, mojej retorty, Twojego zgłoszenia i mojej obecnej odpowiedzi na nie. Nie kompromitujmy się bardziej niż to potrzebne. To tyle z mojej strony.
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo CP”