Zanim napiszesz coś na forum ...

Moderator: Michaus

Poprzedni tematNastępny temat
Marek (wemar)
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 12257
Rejestracja: 12 marca 2003, 00:09
Lokalizacja: Bydgoszcz

Zanim napiszesz coś na forum ...

Post autor: Marek (wemar) »

Zasadą panującą na tym forum, jest dbanie o język ojczysty. Literówki są tolerowane, ale ogólne zasady muszą być przestrzegane.

1. Pisz tak, by tekst był zrozumiały nie tylko dla ciebie.

2. Używaj przecinków i kropek - to istotnie zwiększa zrozumiałość tekstu.

3. Nie przeklinaj - jeśli musisz użyć mocnego słowa, wykropkuj słowo po pierwszej literze.

4. Używaj dużych liter, też poprawiają czytelność tekstu, ale nie pisz wszystkiego dużymi literami - to oznacza krzyk, a nie lubimy krzykaczy. Istotne fragmenty możesz uwypuklić używając podkreślenia lub pogrunienia fragmentów tekstu (zanacz właściwy fragment i naciśnij klawisz z literą [u] lub [ b ], znajdujące się nad okienkiem edycji.

5. Panuj nad ortografią. Rozumiemy, że nie każdy miał sposobność/zdolność przyswojenia zasad ortograficznych, ale jest wiele sposobów na przygotowanie poprawnego tekstu do publikacji. Możesz użyć darmowej przeglądarki - Mozilla Firefox ( http://www.mozilla-europe.org/pl/products/firefox/ ) - ma wbudowany moduł polskiej korekty językowej, który od razu zaznacza błędnie napisane słowo. Program jest darmowy i łatwy w instalacji.

6. Pamiętaj, że jesteś oceniany po tym jak piszesz. Możesz nie dostać odpowiedzi, tylko z tego powodu, że zniechęcisz do tego innych użytkowników tym, jak napisałeś swój tekst.

7. Zanim o coś spytasz, użyj wyszukiwarki na forum (lupki). Pytanie, które chcesz zadać, prawdopodobnie zostało już zadane. Przeczytaj co zostanie znalezione i pytaj tylko o to, co do tej pory nie zostało opisane. Założenie kolejny raz tego samego tematu, skończy się jego zamknięciem lub usunięciem, więc i tak będziesz musiał przeglądać zasoby forum - dla oszczędzenia sobie czasu - zrób tak od razu.
Nie jest ważne czym strzelasz, ważne byś miał/a z tego radość.

Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Zasady forum-broń.pl”