Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Zanim napiszesz coś na forum ...

Moderator: Michaus

Awatar użytkownika
Marek (wemar)
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Posty: 12410
Rejestracja: 2003-03-12, 00:09
Lokalizacja: Bydgoszcz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontaktowanie:
Status: Offline

Zanim napiszesz coś na forum ...

Postautor: Marek (wemar) » 2007-12-17, 00:45

[Zasadą panującą na tym forum, jest dbanie o język ojczysty. Literówki są tolerowane, ale ogólne zasady muszą być przestrzegane.

1. Pisz tak, by tekst był zrozumiały nie tylko dla ciebie.

2. Używaj przecinków i kropek - to istotnie zwiększa zrozumiałość tekstu.

3. Nie przeklinaj - jeśli musisz użyć mocnego słowa, wykropkuj słowo po pierwszej literze.

4. Używaj dużych liter, też poprawiają czytelność tekstu, ale nie pisz wszystkiego dużymi literami - to oznacza krzyk, a nie lubimy krzykaczy. Istotne fragmenty możesz uwypuklić używając podkreślenia lub pogrunienia fragmentów tekstu (zanacz właściwy fragment i naciśnij klawisz z literą [u] lub [ b ], znajdujące się nad okienkiem edycji.

5. Panuj nad ortografią. Rozumiemy, że nie każdy miał sposobność/zdolność przyswojenia zasad ortograficznych, ale jest wiele sposobów na przygotowanie poprawnego tekstu do publikacji. Możesz użyć darmowej przeglądarki - Mozilla Firefox ( http://www.mozilla-europe.org/pl/products/firefox/ ) - ma wbudowany moduł polskiej korekty językowej, który od razu zaznacza błędnie napisane słowo. Program jest darmowy i łatwy w instalacji.

6. Pamiętaj, że jesteś oceniany po tym jak piszesz. Możesz nie dostać odpowiedzi, tylko z tego powodu, że zniechęcisz do tego innych użytkowników tym, jak napisałeś swój tekst.

7. Zanim o coś spytasz, użyj wyszukiwarki na forum (lupki). Pytanie, które chcesz zadać, prawdopodobnie zostało już zadane. Przeczytaj co zostanie znalezione i pytaj tylko o to, co do tej pory nie zostało opisane. Założenie kolejny raz tego samego tematu, skończy się jego zamknięciem lub usunięciem, więc i tak będziesz musiał przeglądać zasoby forum - dla oszczędzenia sobie czasu - zrób tak od razu.
Nie jest ważne czym strzelasz, ważne byś miał/a z tego radość.


Wróć do „Zasady forum-broń.pl”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika