IŻ-61 - usprawnienia systemu

Warsztat wiatrówkowy

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
jajo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 41
Rejestracja: 18 października 2009, 22:16
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: jajo »

Tak tylko pytam, bo ja na swoim od radexa nie miałem takich oznaczeń.
Awatar użytkownika
JesperKyd
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1523
Rejestracja: 25 lipca 2009, 09:44
Tematy: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: JesperKyd »

jajo pisze:Tak tylko pytam, bo ja na swoim od radexa nie miałem takich oznaczeń.
Ja mam lufę od HW :)
To co mnie irytuje w moim egzemplarzu to plastikowy spust z tylko 1 śrubką do regulacji. :-/

Senio, a te rowki na dosyłaczu już są, czy sam je toczyłeś :?:
BMK40 Hogan® + Hawke Vantage & BMK20 JesperKyd® + PP 3-12x42AO & Iż61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn...
Awatar użytkownika
Senio
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 9728
Rejestracja: 16 października 2004, 00:39
Tematy: 310
Lokalizacja: Koło.wlkp
Grupa: Moderatorzy globalni

Post autor: Senio »

JesperKyd pisze:Senio, a te rowki na dosyłaczu już są, czy sam je toczyłeś :?:
Nie ma rowków i trzeba je zrobić. Jazda z tym jest bo nie ma jak tego w uchwycie zamontować i podeprzeć z drugiej strony, ale sposobem jest wykonalne. Zamiast konika taki stożkowy uchwyt dorobiłem i tak to podparłem do toczenia. Wtedy delikatnie pomału idzie. Trzeba uważać bo ta końcowa część dosyłacza jest cieniutka i można pogiąć czy złamać, a jak by to wyrwało to jest po dosyłaczu. Trzeba więc delikatnie operować.
Awatar użytkownika
Shooter_36
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 739
Rejestracja: 09 listopada 2006, 00:03
Tematy: 0
Lokalizacja: JO92GA
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Shooter_36 »

Senio pisze:Nie wiem co to HW oznacza. Bynajmniej nie Weihrauch :)
Gdzieś na forum były już chyba dywagacje na ten temat.. O ile kojarzę, stanęło na tym, że jest to oznaczenie lufy poligonalnej (?).
Senio pisze:F-ka to niemiecki limit więc pewnie tam był kupiony lub ściągnięty z Niemiec. Nie znam jego losów przed wizytą u mnie.
Albo pierwotnie przeznaczony na eksport do Niemiec ;) .
LG 110 + B.Timberline / Hammerli 480 k + otwarte :-)
Awatar użytkownika
50hs
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 30
Rejestracja: 08 maja 2010, 22:28
Tematy: 0
Lokalizacja: ok. Białej Podl.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: 50hs »

Witam! usprawniłem swojego IŻyka sposobem Senia, dodałem jeszcze podkładkę ślizgową między tłok a ciężarek i ztoczyłem "głowice" komory o nie całe 4mm.
Nie posiadam hrono, ale teraz po 2-4 wystrzelonych śrutach w butelkę po browarku z 10m(zależy gdzie się trafi ;)) zostaje tylko szkło... Muszę jeszcze sprawdzić skupienie ponieważ wczoraj nie było za dobre :P Może to dlatego, że już się zciemniało i słabo było widać muszkę i szczerbinkę. Pozdrawiam.
Slavia 631 (sprzedana)
Байкал ИЖ- 61
Awatar użytkownika
jacek_gda
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 250
Rejestracja: 21 kwietnia 2010, 22:08
Tematy: 14
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Poprawienie portu ładowania IZH61

Post autor: jacek_gda »

Znalazłem na rosyjskim forum bardzo ciekawy sposób na poprawienie portu ładowania iżyka o którym wyżej wspomniał Senio.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Senio
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 9728
Rejestracja: 16 października 2004, 00:39
Tematy: 310
Lokalizacja: Koło.wlkp
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Poprawienie portu ładowania IZH61

Post autor: Senio »

Powrót do przeszłości czyli wymiana silikonu na skórzaną uszczelkę z pierścieniem prowadzącym. Teraz jest jak w starszych braciach.

Obrazek
Awatar użytkownika
jacek_gda
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 250
Rejestracja: 21 kwietnia 2010, 22:08
Tematy: 14
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Usprawnienia IZH-61

Post autor: jacek_gda »

Pozwól Senio, że dorzucę jeszcze kilka fotek dodatkowych usprawnień które poczyniłem dzięki koledze do_mar.
Po pierwsze nowa szyna, mocowana na dotychczasowej i przedłużona, aż do lufy

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kolejną zmianą jest mocowanie kolby/korek sprężyny. W tej chwili jest dłuższy i stalowy.

Obrazek

Pozbyłem się oryginalnego plastikowego języka spustu, a kolega do-mar dorobił coś zdecydowanie przyjemniejszego.

Obrazek
Obrazek

I na koniec nowa ósemka

Obrazek
Awatar użytkownika
SP
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 969
Rejestracja: 12 czerwca 2008, 13:44
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: SP »

Szyna - poezja ! :P
Tak na marginesie - przy ewentualnej sprzedaży to myślisz że znajdziesz kogoś tak bogatego że będzie go na ten egzemplarz IZH-61 stać ? ;laughing:
Poważnie - ta szyna to co tej plujce brakowało, jakakolwiek optyka wyglądała na niej jak słoń w cyrku na taborecie.
A teraz spoko - luz. :-D
"Art. 54. Konstytucji RP:
1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."
Awatar użytkownika
jacek_gda
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 250
Rejestracja: 21 kwietnia 2010, 22:08
Tematy: 14
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Usprawnienia iżyka

Post autor: jacek_gda »

Heniek, jak już zdecyduje się iżyka sprzedać to pójdzie niewiele drożej niż za niego zapłaciłem w sklepie :-). Te wszystkie wykonane w nim prace nie wpływają na znaczący wzrost wartości.
W sumie wymieniłem w nim prawie całe bebechy /nowa prowadnicę, nowy korek cylindra, nowy korek sprężyny, oringi na dosyłaczu śrutu/ a z zewnątrz to co na fotkach /nie wspomniałem, jeszcze , że lufa na fotkach to nie jest już oryginał a ....LW :-)/Zastanawiam się jeszcze nad nowym tłokiem w celu zwiększenia skoku. No i nowa osada. Więcej się nie da.
Ostatnio zmieniony 03 lipca 2011, 09:31 przez jacek_gda, łącznie zmieniany 2 razy.
adam_l
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 189
Rejestracja: 18 lutego 2009, 14:30
Tematy: 20
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: adam_l »

Rezerwuję!

A tak na poważnie, (nie żeby rezerwacja nie była na serio :P) to zazdroszczę samozaparcia - ja od iżyka zacząłem, później przesiadałem się na inne sprzęty, i pomimo sentymentu powstrzymującego mnie przed sprzedaniem jeża, to statni raz strzelałem z niego chyba rok temu :(
Będzie trzeba wziąć kilka kilogramów słowackiego, i iść poeskterminować spinerki na pole.

Jak wrażenia ze strzelania / osiągi w zmodyfikowanym Iżu?
9x19, 5.56x45, .357
Awatar użytkownika
jacek_gda
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 250
Rejestracja: 21 kwietnia 2010, 22:08
Tematy: 14
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Iżyk

Post autor: jacek_gda »

Właśnie mam ten sam problem. Nie mam kiedy z niego strzelać. W tej chwili staram się poprawić Gunpowera i tam zasysa kasę :-D.
Co do osiągów to przy zmianie sprężyny na nieco mocniejszą V0 kształtuje się w granicach 6J. Przeszkadzało mi tylko to, że był za lekki i wierzgał. Po ostatnich modyfikacjach swobodnie można zastosować delikatnie mocniejszą sprężynę... iżyk nabrał nieco wagi ;-)
Awatar użytkownika
Senio
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 9728
Rejestracja: 16 października 2004, 00:39
Tematy: 310
Lokalizacja: Koło.wlkp
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Iżyk

Post autor: Senio »

Wracamy do tematu. Kilka lat minęło. Ruskie przeszli samych siebie. Chyba śladem innych przenieśli się do Chińczyków. Nie ma co za dużo pisać, bo parę zdjęć jest lepsze żeby pokazać zagadnienie. Nie wiem na ta chwilę co z tym zrobić tak naprawdę....

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z innych ciekawostek zero jakiejkolwiek prowadnicy. Kiedyś taki ciężarek tam wkładali z bolcem i trochę choć układał sprężynę. Teraz nie ma kompletnie nic. Sprężyna wsadzona w ten niby tłok, zamknięta korkiem z tyłu i finito. Jest dobrze :). Można się czegoś nowego nauczyć przynajmniej :621: .
Awatar użytkownika
czemar
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 1418
Rejestracja: 17 marca 2007, 08:55
Tematy: 23
Lokalizacja: Koło/ZŁota
Grupa: Moderatorzy wiatrówkowi

Re: IŻ-61 - usprawnienia systemu

Post autor: czemar »

No to teraz już wiesz o co mi chodziło jak w innym wątku pisałem , że jak dostaniesz Iża z nowego wypustu na warsztat to będzie co pokazać :roll:
Pozdrawiam
Marek .
Vortex na Kruszynie :one:
Awatar użytkownika
Eres_
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Reactions:
Posty: 124
Rejestracja: 16 sierpnia 2009, 20:57
Tematy: 0
Lokalizacja: Pabianice
Grupa: Użytkownik komercyjny
Kontakt:

Re: IŻ-61 - usprawnienia systemu

Post autor: Eres_ »

No...teraz nie ma prowadnic ani żadnych ciężarków. Ja stosuję prowadnice z korkiem z ertalonu i jest fajnie.
Ten prześwit nie ma wpływu na spadek kompresji podobnie jak oringi nic nie uszczelniają. Popychacz ma stożek i to on teoretycznie ma uszczelnić portł ladowania i jak coś to tam należało by coś wykombinować. Te oringi są w magazynku, a między magazynkiem i portem ładowania jest sporo szczelin i jak już to powietrze tamtędy uleci.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Warsztat - Wiatrówki”