Myjka do śrutu

Warsztat wiatrówkowy

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
zwirkow
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 179
Rejestracja: 14 października 2008, 22:14
Tematy: 0
Lokalizacja: Trójmiasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: zwirkow »

używam benzyny ekstrakcyjnej, rozpuszczalnik pozostawia osad .
si vis pacem parabellum AA s400+ HAWKE 9-24 AT 44s10 Łucznik WZ 1970 Twinek
Awatar użytkownika
zwirkow
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 179
Rejestracja: 14 października 2008, 22:14
Tematy: 0
Lokalizacja: Trójmiasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: zwirkow »

Zrobiłem fotki nowej myjki potem je umieszcze
si vis pacem parabellum AA s400+ HAWKE 9-24 AT 44s10 Łucznik WZ 1970 Twinek
mmx01
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 466
Rejestracja: 09 lipca 2014, 20:28
Tematy: 0
Lokalizacja: WuWuA
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mmx01 »

ja w zasadzie miałem myjkę grundiga do elektroniki, świetnie myje śrut. 2 w 1 :)

PS. wątpie by machanie słoikiem mogło dorównać myjce ultradzwiękowej. Dlaczego? No chociażby ze względu na częstotliwość z jaką myjka wprawia płyn w drgania, i dowolny petent machający słoikiem :)

PS2. Cena nie gra roli do momentu kiedy awaria nie nastąpi przy pierwszym użyciu. Zasada działania drogich i tanich jest podobna, różnią się trwałością materiałów.
BN 10-50x60 + CHALLENGE
HW40 + HK3204
Awatar użytkownika
Leszek Willi Do
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1693
Rejestracja: 15 lutego 2009, 21:51
Tematy: 29
Lokalizacja: Chojnice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Leszek Willi Do »

Kochani.
Przerabiałem myjki ultra,durszlaki i wszelkie inne urządzenia.
To wszystko jest do bani.
Aby dobrze umyć śrut, tzn. pozbyć się smarów i przyklejonych innych farfocli wystarczy myjka ultradźwiękowa. Ale to nie załatwia sprawy.
Śrut musimy oczyścić i WYPOLEROWĆ , tak aby łeb peletki był jak lustro i sukienka była jak lustro, a szczególnie jej krawędź - równa i gładka , bo na niej jakikolwiek wiórek powoduje destabilizację lotu pocisku.
Po wielu eksperymentach ( 4 lata) znalazłem sposób.
1) kupić należy przecier pomidorowy "Pudliszki 30%" w słoiczku.
2) przecier należy użyć do produkcji domowej zupy pomidorowej, najlepiej z makaronem. Jak ktoś woli - może byś z ryżem , ale MUSI być na kościach od schabowego. Bo inaczej to nie jest zupa pomidorowa, tylko pomyje.
3) Jeżeli Rodzina zjadła naszą zupę pomidorową, możemy zabrać się za polerowanie amo, z tego względu, że nasza Szanowna Małżonka wypuści nas na zawody bez gderania. Bo żaden facet nie jest tak sexy jak ten, który stoi przy garach,żelazku i odkurzaczu.
4) polerowanie amo.
Napełniamy czysty słoiczek po przecierze benzyną oczyszczoną i wsypujemy DWIE paczki śrutu. Zakręcamy słoiczek i powolnym ruchem obracamy w dłoniach 500 razy ( słownie: pięćset razy) jednocześnie zmieniając oś obrotu tegoż słoiczka. Benzyna z klarownej i przezroczystej zmienia się nam prawie na błoto ołowiane. Wysypujemy całość przez sitko do herbaty nad jakimś pojemnikiem . Śrut na sitku przepłukujemy czystą benzyną i mamy idealnie wypolerowany śrut, tzn.- lustro łeb,lustro sukienka i lustro koniec sukienki.
Gwarantuję,że tak wyszlifowany pocisk będzie się toczył po szybce idealnie, a więc- będzie latał zgodnie z balistyką.
Pozostaje kwestia smarowania, ale to już inna historia. Na pewno nie "Napier" za ciężkie pieniądze.
Podpowiem,że wkraplanie i potem mieszanie ( co by się rozprowadziło) nie załatwia sprawy.
będzie lepiej
Awatar użytkownika
Marin205
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1338
Rejestracja: 12 września 2011, 13:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kr. M. Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Marin205 »

środek smarny na śrut najlepiej nanosić aerografem

po umyciu jak już śrut jest zważony i ułożony w partie do schowania, główki śrutu pod kątem żłobień najlepiej oglądać czymś takim

http://arkasklep.pl/pl/p/Mikroskop-cyfr ... rt-2MP/817
Obrazek
Awatar użytkownika
Leszek Willi Do
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1693
Rejestracja: 15 lutego 2009, 21:51
Tematy: 29
Lokalizacja: Chojnice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Leszek Willi Do »

Właśnie zamówiłem takie urządzenie.
będzie lepiej
Awatar użytkownika
zwirkow
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 179
Rejestracja: 14 października 2008, 22:14
Tematy: 0
Lokalizacja: Trójmiasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: zwirkow »

Taki mikroskop to całkiem przydatne ustrojstwo, można sobie dokładnie pooglądać nawet najdrobniejsze elementy mechaniczne i elektroniczne ja sobie jeszcze dorobiłem do niego dodatkowy stopień powiększenia w postaci wkładanej szklanej optyki od starego skanera , teraz to nawet mogę niemal przeanalizować niedoskonałości matrycy do wytłaczania śrutu..
Przy małym wzmocnieniu można dokładnie ocenić koronę w lufie i niedokładności polerowania, choć dla moich potrzeb wystarczy zwykła mechaniczna myjka bez ultradźwięków.
Moje umiejętności strzeleckie są znacznie niżej możliwości lufy, więc pozostają mi jedynie rozważania teoretyczne , może kiedyś ?...
si vis pacem parabellum AA s400+ HAWKE 9-24 AT 44s10 Łucznik WZ 1970 Twinek
Awatar użytkownika
Aligatius
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 552
Rejestracja: 23 czerwca 2012, 21:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Ruda Śląska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Aligatius »

Ważenie, myjki ultradźwiękowe, polerowanie na błysk, smarowanie, mikroskop :shock:
Spoglądając okiem „ogródkowego pogromcy puszek i butelek” – jak ktoś to kiedyś określił -na kilka ostatnich postów w tym wątku, ośmielam się zauważyć, że do postawienia przysłowiowej „kropki nad i” brakuje Wam jeszcze podręcznego elementarza peruwiańskiego szamana ze zbiorem zaklęć i egzorcyzmów nad śrutem ;) :)
AT44 10 LW; Beretta 92FS
Awatar użytkownika
mariano
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 155
Rejestracja: 22 sierpnia 2009, 19:51
Tematy: 0
Lokalizacja: Krakow
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mariano »

Ha Ha niezłe kolego Aligatius,zapomniał kolega dodać ze jeszcze karabinek za kilkanaście tysięcy trzeba poprawić.A ktoś się śmieje że AT trzeba poprawiać.Proponuję

http://pl.wikipedia.org/wiki/Bro%C5%84_j%C4%85drowa

I żadna kilzona się nie oprze.
AT 44-10 Cal.22 +SIMMONS 4-12x40 Air Arms S400F Classic Cal.177 +Hawke Varmint 4x16x44 SF MD
GAMO C-15 BLOWBACK
AirMaster Puncher Maxi Long 5.5 + Optisan Mamba 4-16x50IR
Haenel 312
Awatar użytkownika
JesperKyd
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1523
Rejestracja: 25 lipca 2009, 09:44
Tematy: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: JesperKyd »

Jako zwykłego śmiertelnika te wszystkie czary nad śrutem nieco śmieszą. Podobną zabawę miałem dawno temu czytając komiksy Kajko i Kokosz. :)
Zawsze uyważałem że aby osiągnąć mistrzostwo należy trenować, trenować i jeszcze trenować, nie liczyć na szamanów voodoo, czy też innych sił nieziemskich.

Mariano, bomba atomowa to jednocześnie "wyszyściła" by kz na terenie 1/3 kraju, a to przesada. Lecz jak najbardziej JDAM zdał by egzamin... :)

BMK40 Hogan® + Hawke Vantage & BMK20 JesperKyd® + PP 3-12x42AO & Iż61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn...
Awatar użytkownika
marassobi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2429
Rejestracja: 19 listopada 2010, 00:21
Tematy: 1
Lokalizacja: FSL
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: marassobi »

Myslicie, ze sie znacie na myciu srutu?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Warsztat - Wiatrówki”