HW45 Demontaż montaż

Warsztat wiatrówkowy

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
Senio
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 9728
Rejestracja: 16 października 2004, 00:39
Tematy: 310
Lokalizacja: Koło.wlkp
Grupa: Moderatorzy globalni

HW45 Demontaż montaż

Post autor: Senio »

Nie znalazłem opisu więc zapodaję. Wykręcamy wkręt dociskowy na imbus z przodu lufy pod spodem :

Obrazek

Obrazek

Wybijamy bolec zawiasu naciągu pistoletu po czym wysuwamy dźwigienki naciągu z tłoka i wyjmujemy górną część po czym odkładamy ją na bok.

Obrazek

Odkręcamy przejściówkę powietrza z komory sprężania do lufy. Trzeba uważać przy zdejmowaniu żeby nie zginął mały oring który uszczelnia te dwa elementy.

Obrazek

Wyciągamy sprężynkę z grzybkiem na końcu :

Obrazek

Musimy wkręcić z powrotem samą śrubę która trzymała dwa elementy przed chwila zdemontowane, ponieważ po wybiciu bolca nic by nie trzymało przedniego korka cylindra, i wszystko by się rozpadło.

Obrazek

Odkręcamy śrubę z przodu od spodu która trzyma cylinder :

Obrazek

Wybijamy tylny bolec który jako ostatni element trzyma cylinder w korpusie. Radzę zachować dużo ostrożności przy wyjmowaniu cylindra bo pod nim są elementy napięte sprężynkami które poruszone mogą wystrzelić i zrobić krzywdę, a dodatkowo ich nie znajdziemy.

Obrazek

Po wyjęciu cylindra z tłokiem wybijamy kolejny bolec który zwolni tylny korek zabezpieczający sprężynę. Trzeba to robić ostrożnie i z rozwagą ponieważ nic już po jego wybiciu nie trzyma sprężyny i wszystko nam wystrzeli gdy nie zabezpieczymy tego przed wybiciem.

Obrazek

Dalej to już tylko mycie, dopasowanie prowadnicy etc i montaż w odwrotnej kolejności. Ja dodatkowo przekładam prowadnicę z tłoka do tyłu, ponieważ jak jest w oryginale sprężyna nie jest prowadzona z tyłu, ma dużo luzu i strasznie się wykrzywia na boki. Dźwigienki naciągu szorują po sprężynie produkując masę opiłków, a sam naciąg ocierając o sprężynę strasznie trzeszczy. Po zmianie nic takiego nie ma miejsca, kop jest dużo mniejszy, a kultura pracy jest nie do porównania. V0 natomiast utrzymuje ładnie na poziomie 125m/s na H&N 0,515g.

Sory za niezbyt wyraźne foty ale mam aparat w stanie agonalnym :(. Nie mniej jednak widać o co chodzi i myślę że będzie dużo łatwiej z tym opisem komuś kto tego jeszcze nie robił.
Awatar użytkownika
Krzysztof S
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 348
Rejestracja: 26 sierpnia 2006, 14:43
Tematy: 15
Lokalizacja: Chorzów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Krzysztof S »

Pistolet dotarł do mie w piątek, ale dopiero dzisiaj miałem chwilkę czasu na jego wypróbowanie.
Wygląda na to, że do Senia wysłałem "niemieckiego potwora", a wrócił "niemiecki baranek" :D . Nie wiem co to za rasa, ale strzela dobrze :)
Naciąganie pistoletu nie niesie już za sobą nieprzyjemnych zgrzytów. Jest ciche i płynne.
Strzał jest szybszy a odrzut znacznie mniejszy. W dalszym ciągu nie jest to pistolet, który pozwoli osiągnąć jakieś "powalające" rezultaty punktowe na tarczy,
ale cel o średnicy 25mm z odległości 11m nie jest zbytnim wyzwaniem.
Teraz pozostaje mi tylko dorobienie porządnych okładzin i doskonalenie umiejętności. Może do wiosny nauczę się trochę strzelać z tego sprzętu :).
AA ProSport
Awatar użytkownika
gregorz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 135
Rejestracja: 04 września 2007, 21:24
Tematy: 0
Lokalizacja: terytoria polnocne
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: gregorz »

Senio dobra robota :one: Brakowało takiego opisu.

Mam pytanie. Przekładasz prowadnicę na drugi koniec. Rozumiem że tłok ma wtedy mniejszą masę. Czy więc te 125m/s to na pierwszym stopniu, czy na drugim a spadek V0 jest spowodowany zmniejszeniem masy tłoka ?

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Senio
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 9728
Rejestracja: 16 października 2004, 00:39
Tematy: 310
Lokalizacja: Koło.wlkp
Grupa: Moderatorzy globalni

Post autor: Senio »

gregorz pisze:Mam pytanie. Przekładasz prowadnicę na drugi koniec. Rozumiem że tłok ma wtedy mniejszą masę. Czy więc te 125m/s to na pierwszym stopniu, czy na drugim a spadek V0 jest spowodowany zmniejszeniem masy tłoka ?
125 m/s jest już po wywaleniu tej metalowej blaszki wygiętej w rurkę i robiącej za prowadnicę. Poza tym tak jak pisałem fabrycznie zamontowana prowadnica w tłoku nie prowadzi sprężyny w tylnej części. Ta wygina się jak chce bo napięcie wstępne jest duże i mocno ociera tym samym o zaczepy naciągu powodując trzaski, zgrzyty i produkuje się przy tym sporo opiłków. Nie wiem czemu tak to zrobili. Jeśli chcieli zrobić większą masę tłoka mogli po prostu zrobić ciut grubsze jego ścianki bo jest na to miejsce. 125m/s daje jednak przyzwoitą energię do strzelania tarczowego na 10 metrów. Nie mierzyłem V0 z tą metalową prowadnicą. Z pewnością kilka m/s było więcej, ale wg mnie nie warte jest to tego co oferuje ten pistolet w oryginale.
Awatar użytkownika
gregorz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 135
Rejestracja: 04 września 2007, 21:24
Tematy: 0
Lokalizacja: terytoria polnocne
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: gregorz »

Ok.

Dzięki za szybką odpowiedź.
Awatar użytkownika
Krzysztof S
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 348
Rejestracja: 26 sierpnia 2006, 14:43
Tematy: 15
Lokalizacja: Chorzów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Krzysztof S »

Cześć!
Miałem ostatnio okazję sprawdzić Vo na Chrono, trzyma stabilnie 152-153m/s przy użyciu śrutu Tomitex LOK. Okładziny mam już prawie dorobione wymagają tylko małych poprawek :).
Kultura pracy sprzętu jest super, trafiam coraz mniejsze cele :D .
Pozdrawiam,
Krzysztof
AA ProSport
Awatar użytkownika
Młynek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3457
Rejestracja: 09 lutego 2006, 20:18
Tematy: 84
Lokalizacja: Łódź - Ruda
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Młynek »

Mam pytanie do Senia :?:
Jeżeli przełoży się oryginalną stalową prowadnicę do tyłu, to za bardzo nie ma miejsca na wstawienie przedniej :/
Więc pytanie skracałeś tą stalową :?:
U mnie ta stalowa jest z jednego kawałka stali (nie jest zwijana w rurkę z blachy) dodatkowo jest dobrze spasowana ze sprężyną - normalnie jak nie w HW ;)
Po wyczyszczeniu smarów i przełożeniu prowadnicy mam całkiem fajny pistol który trzyma równo 145m/s na Exacie
COLT Łódź
22LR, 9X18, 9X19, 38/357 Magnum,22Hornet, 223Rem, 5.45X39, 308 Win, 12/76
Awatar użytkownika
hogan
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 2289
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 20:11
Tematy: 21
Lokalizacja: śląsk
Grupa: Ekspert Wiatrówki
Kontakt:

Post autor: hogan »

Młynek pisze:
Po wyczyszczeniu smarów i przełożeniu prowadnicy mam całkiem fajny pistol który trzyma równo 145m/s na Exacie
Tak bym zostawił bo bez skracanie tej oryginalnej z przodu nic nie upchniesz.
Ale Darek niech się sam wypowie bo do niego skierowałeś pytańko,ja tylko tak luźno se odpowiedziałem :)
Pozdrawiam Waldemar.
www.airgunservice.pl
Awatar użytkownika
Bizun
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 663
Rejestracja: 30 grudnia 2006, 00:28
Tematy: 1
Lokalizacja: Bydgoszcz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Bizun »

hogan pisze:
Młynek pisze:
Po wyczyszczeniu smarów i przełożeniu prowadnicy mam całkiem fajny pistol który trzyma równo 145m/s na Exacie
Tak bym zostawił bo bez skracanie tej oryginalnej z przodu nic nie upchniesz.
Ale Darek niech się sam wypowie bo do niego skierowałeś pytańko,ja tylkk luźno se odpowiedziałem :)
Każdy ma wolny wybór. Ale chyba HW45 jest po to by mieć przynajmniej 160 na Exaccie by odczuć całą finezję strzelania z pistoletu. Jeśli ktoś woli zamiast 7J 5 to jego sprawa.
Kujawsko-Pomorska Grupa Strzelecka
Awatar użytkownika
Młynek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3457
Rejestracja: 09 lutego 2006, 20:18
Tematy: 84
Lokalizacja: Łódź - Ruda
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Młynek »

Ale przy tych 5.5J można strzelać z jednej ręki i robić ładne skupienia na tarczy, coś za coś ;)
COLT Łódź
22LR, 9X18, 9X19, 38/357 Magnum,22Hornet, 223Rem, 5.45X39, 308 Win, 12/76
Awatar użytkownika
hogan
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 2289
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 20:11
Tematy: 21
Lokalizacja: śląsk
Grupa: Ekspert Wiatrówki
Kontakt:

Post autor: hogan »

zmielot pisze:Każdy ma wolny wybór. Ale chyba HW45 jest po to by mieć przynajmniej 160 na Exaccie by odczuć całą finezję strzelania z pistoletu. Jeśli ktoś woli zamiast 7J 5 to jego sprawa.
prędkość 145m/s = 5,75 J na śrucie exact 4,51
prędkość 160m/s = 7 J na śrucie exact 4,51
Na tarczy ta różnica jest nie zauważalna a pewnie przyjemniej się strzela z tym 5,75 J z mniejszym szarpnięciem.
Ale każdy wybiera co komu pasuje :)
Pozdrawiam Waldemar.
www.airgunservice.pl
Awatar użytkownika
Senio
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 9728
Rejestracja: 16 października 2004, 00:39
Tematy: 310
Lokalizacja: Koło.wlkp
Grupa: Moderatorzy globalni

Post autor: Senio »

Młynek pisze:Więc pytanie skracałeś tą stalową :?:
Nie. Wyrzuciłem ją bo się nie nadaje do niczego.
Młynek pisze:U mnie ta stalowa jest z jednego kawałka stali (nie jest zwijana w rurkę z blachy) dodatkowo jest dobrze spasowana ze sprężyną - normalnie jak nie w HW ;)
Widocznie mamy różne spojrzenie na "dobrą prowadnicę" :)
Młynek pisze:Po wyczyszczeniu smarów i przełożeniu prowadnicy mam całkiem fajny pistol który trzyma równo 145m/s na Exacie
To już Waldek napisał. Dla każdego coś miłego. Albo bardziej kopiący, albo mniej. Wybór należy do Ciebie.
Awatar użytkownika
skupinbart
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 51
Rejestracja: 26 października 2007, 00:02
Tematy: 0
Lokalizacja: Wlkp
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

śruba

Post autor: skupinbart »

Witam tak tylko dodam aby uważać, śruba z przodu od spodu która trzyma cylinder w moim modelu tak była zapieczona i miękka, że się jej środeczek kompletnie rozjechał. Klucze dobre ja też stopniowo naciskałem bez szarpania itd. Po prostu śruba jakaś lipna trzeba było naciąć i dopiero odkręcić
HW
Awatar użytkownika
pershi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 894
Rejestracja: 06 lipca 2009, 22:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Gorce-Okolice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: pershi »

Witam!

Przepraszam za odkop, ale przymierzam się do roziórki HW45.
Bardzo dziękuje z umieszczony opis ale, w opisanym temacie niestety nie wyświetlają się zdjęcia.
Czy można prosić o ponowne zamieszczenie zdjęć?
Awatar użytkownika
AdrianX2005
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 221
Rejestracja: 26 stycznia 2008, 15:14
Tematy: 0
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: AdrianX2005 »

Też bym prosił o foty jak rozebrać ten pistolet.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Warsztat - Wiatrówki”