CROSMAN rewolwer 3576

Warsztat wiatrówkowy

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

EvilsSensei
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 20
Rejestracja: 15 sierpnia 2010, 23:53
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: EvilsSensei »

LukaszMag byłbym wdzięczny jakbyś podrzucił jakieś linki do tych sposobów przeróbek bo aktualnie jakie znam to te opisane w tym wątku oraz te z linku który kolega przed Tobą zarzucił

Co do śrutu odlewany chce tylko do puszek i butelek a do strzelań tarczowych będe używał śrutu Crossa

Co do szmocy chciałbym ją podnieść o tyle żebym nie musiał już takiej przymiarki brać przy odległości 30m bo przy takiej odległości musiałem dość znacznie unieść lufę bo opad śrutu był już duży

Słyszałem że istnieją takie szczypce coś ala popularna "żabka" którymi z taśmy ołowianej robiło się okrągły śrut bądź taki z ala wadcutter bardziej by mi zależało choćby na zwykłych kulkach aha i takie pytanie jeszcze coś ala lotki do wiatrówek idzie tego w tym rewolwerze także używać?

I co do przeróbki na ładowane naboje jakieś sposoby żeby obciąż że tak powiem koszta ?? bo jednak szybko złączki mamba są trochę kosztowne
Awatar użytkownika
LukaszMag
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 30
Rejestracja: 13 lipca 2010, 13:46
Tematy: 0
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: LukaszMag »

No to jedynie to co jest w tym wątku. Myślałem, że to był jakiś oddzielny temat. Pamięć jest zawodna.
Pozdrawiam, Łukasz
EvilsSensei
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 20
Rejestracja: 15 sierpnia 2010, 23:53
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: EvilsSensei »

a jakieś pomysły czym by mozna zastąpić system z szybko złączką i mambą tak żeby obciąć koszta tego?
qbetka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 146
Rejestracja: 29 września 2009, 15:16
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: qbetka »

Wężyk od smarownicy i zawór na bazie kalamitki - można kupić na Allegro, albo zrobić samemu, opis z fotkami na www.airguns.pl znajdziesz.
EvilsSensei
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 20
Rejestracja: 15 sierpnia 2010, 23:53
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: EvilsSensei »

przeczytałem także gdzieś na necie o sposobie takim że w bombiczce 12g robią otwór i wkręcają w niego przewiercony gwintowany pręt na który z drugiej strony nakręcana jest końcówka węża dołączonego do dużej butli co2 co wy sądzicie o takim rozwiązaniu bo wydaje mi się być trochę niebezpieczne
qbetka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 146
Rejestracja: 29 września 2009, 15:16
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: qbetka »

Grubość denka kapsuły to ok jeden mm - i to jest miękka blacha. Nie ma szansy, by to się utrzymało.

I owszem - używa się pustej kapsuły jako kartusza, wierci się otworek w denku. Ale wywala się oryginalną śrubę dociskową fi 6 mm i wstawia przewierconą wzdłużnie fi 8, najlepiej drobnozwojową. Na jej końcu, wystającym z rękojeści możesz dać zawór, albo nakręcić wężyk dużej butli.
EvilsSensei
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 20
Rejestracja: 15 sierpnia 2010, 23:53
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: EvilsSensei »

ok a w takim razie jakiego ciśnienia ożywać przy patencie pomijającym zawór żeby nie wydmuchało mi uszczelek?? i jak rozwiązać problem ciśnienia w bombiczce oraz odpowietrzania przy bombiczce z zaworem?? a tak btw ten cross nie powiem całkiem fajna baza do przeróbek w planach mam teraz karabinek i chyba zdecyduje się na QB 78 bądź 79 jakbyście mogli doradźcie coś albo zaproponujcie jakąś ładną wiatrówkę podatna na podobne przeróbki a i mogącą swoje także pokazać
qbetka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 146
Rejestracja: 29 września 2009, 15:16
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: qbetka »

Odpowietrzanie Crosa 357 - podpinasz wężyk, odkręcasz zawór butli i naciskasz spust. Nie puszczając go drugą ręką dociskasz kurek - tak długo, aż z lufy zacznie śnieżyć.

Jeżeli idzie o przeróbki QB - oba modele są wdzięcznym obiektem. Z lekkim wskazaniem na 79 - w 78 jest słaba ósemka i ciężko o powtarzalność strzałów np po transporcie.
EvilsSensei
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 20
Rejestracja: 15 sierpnia 2010, 23:53
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: EvilsSensei »

wiem wiem zostanę zlinczowany allegro to allegro ale cóż

http://allegro.pl/wiatrowka-qb-79-ar207 ... 37344.html

http://allegro.pl/wiatrowka-qb-79-4-5mm ... 02356.html


Która aukcja jest w ogóle opłacalna bądź zapodajcie jakąś inną stronę gdzie będzie w podobnej cenie :p

No chyba że ktoś ma zadbany sprawny ( stan techniczny na 6+) na sprzedaż
qbetka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 146
Rejestracja: 29 września 2009, 15:16
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: qbetka »

AR2079 w tej cenie od Barrela kupiłem z miesiąc temu - i jest to najlepsza z qbetek, jakie przez moje ręce dotychczas przeszły. Ale musisz wziąć pod uwagę, że zakup u niego obarczony jest niejakim ryzykiem - zdarza mu się sprzedawać szmelc. No i jest to golas - nie ma nawet przejściówki na kapsułę 88 g CO2.

Mogę ci odsprzedać kartusz wielkości tej kapsuły z gwintem pasującym do gniazda QB 79, ładowany z gaśnicy.

Drugi link to kompletny karabinek.
EvilsSensei
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 20
Rejestracja: 15 sierpnia 2010, 23:53
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: EvilsSensei »

poczytałem trochę o tym sklepie Padma z drugiej aukcji która sprzedaje kompletny karabinek i według wielu ludzi jest to dobry sklep więc mam dylemat bo ty na barelu sie nie zawiodłeś więc co doradzacie??

Aha i jeszcze jedno do jakiej mocy jestem wstanie bezpiecznie i opłacalnie doprowadzić QB 79 ??
qbetka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 146
Rejestracja: 29 września 2009, 15:16
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: qbetka »

Co do Barrela to twoje ryzyko - ja kupuję u niego, bo sobie poradzę z każdą usterką i niepotrzebne mi są żadne dodatki "w gratisie".

Podnoszenie energii wylotowej można zrobić, ale większość qbetek po tym zabiegu zaczyna siać po tarczy. Generalnie po przeglądzie, wymianie uszczelnienia pomiędzy lufą a kartuszem i małych poprawkach kanałów dolotowych energia się kształtuje w przedziale 11 - 15 J i wyżej nie bardzo jest sens ciągnąć.
EvilsSensei
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 20
Rejestracja: 15 sierpnia 2010, 23:53
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: EvilsSensei »

a seryjną moc mają w jakim przedziale??
qbetka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 146
Rejestracja: 29 września 2009, 15:16
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: qbetka »

8-10 J
EvilsSensei
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 20
Rejestracja: 15 sierpnia 2010, 23:53
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: EvilsSensei »

ale na dystansie 40-50m chyba da sobie rade raczej nie??
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Warsztat - Wiatrówki”