Demontaż CP99 Compact

Warsztat wiatrówkowy

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

vvalker
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 30 marca 2008, 12:56
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Demontaż CP99 Compact

Post autor: vvalker »

Witam !

Ponieważ w moim compakcie umarł zawór postanowiłem przy okazji rozbiórki udokumentować cały proces rozbiórki. Nie taki compact straszny, nic mi się nie wysypało, nie poleciało na boki. Ot taki sobie prosty mechanizm w środku. Warto jednak za wczasu pomyśleć o dobrym warsztacie pracy, gdyby jednak coś wyfrunęło. Troszkę pomyślunku i cierpliwości, a wszystko uda nam się poskładać w działającą całość.

Zaczynamy ...

Zdejmujemy kabłąk pod zamkiem i wybijamy sworzeń. Daje się lekko wybić tylko w jedną stronę ponieważ jest na nim radełkowanie.
Obrazek


Przełączamy bezpiecznik w pozycje F, oszczędzi nam to problemów przy ściąganiu zamka. Ciągniemy za zamek jak przy przeładowaniu do oporu. Unosimy lekko do góry i cyk. Zamek mamy z głowy.
Obrazek

Wybijamy te dwa sworznie ....
Obrazek

I jeszcze te...
Obrazek

Z rękojeści wyłazi nam cały zespół mocowania naboju CO2, wyciągamy cały korpus zwalniając blokadę bezpiecznika.

Uwaga na te malutkie sprężynki, obie wyciągamy ...

Tu ...
Obrazek

... i tu
Obrazek

Wyjmujemy stoper zamka i odkręcamy 3 śrubki znajdujące się w korpusie.
Obrazek

No i mamy dostęp do wszystkiego co nas interesuje w compakcie. Tu uwaga na sprężynę spustu, można ją pogiąć jeśli zostanie źle włożona.
Obrazek

Druga uwaga, przy składaniu to maleństwo opiera się o korpus zaworu.
Obrazek

No i wszystkie "klocki" w komplecie.
Obrazek

Jak widać wcale nie jest tak źle jak ludzie piszą. Troszkę cierpliwości i nic więcej.
Ze względu na to, że nie miałem czasu nie zamieściłem zdjęć rozbebeszonego mechanizmu zbijaka. Na swoją obronę mogę napisać. Tu też cudów niema.

Pozdrawiam i powodzenia w bojach z compactem.
VVALKER
Slavia 631 - Mod 634, Beretta 92FS, CP99 Compact, IZH 61
deep13
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 396
Rejestracja: 15 listopada 2005, 20:58
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Comp.

Post autor: deep13 »

Wez jeszcze odkrec srubke od gory suwadla , wyjmij korpus blow-beck . posmaruj te czesci
i przy nastepnej rozbiorce nie trzeba bedzie na poczatku wybijac tego kolka ;) Suwadlo zejdzie po odkreceniu w/w srubki.
Awatar użytkownika
Wonrz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 126
Rejestracja: 16 listopada 2006, 21:19
Tematy: 0
Lokalizacja: Rzeszów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Wonrz »

ile wytrzymał ten zawór? możesz to podać w przybliżeniu ? gdzie kupisz nowy zawór? a może będziesz go sam naprawiał ? też mam compacta ....
Benjamin 397 :) Benjamin HB17 :) CP99 Compact :( C2100 :) Twinmaster Combat :)
ORFEUSZ
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 08 maja 2008, 09:48
Tematy: 0
Lokalizacja: WAłBRZYCH
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: ORFEUSZ »

PIĘKNE FOTKI TEZ rozebrałem BERET TE PX4STORM ALE PRZY składaniu coś poszło nie tak :( oco biega nie działa cyngiel chodzi na luzie jakby coś nie łapało natomiast jak odwrócę bron do góry nogami lufę mam na dole to cyngiel załapuje . może ktoś wie jaka może być tego przyczyna stanu .
ORFEUSZ
vvalker
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 30 marca 2008, 12:56
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: vvalker »

Będe chyba zmuszony na frezarce CNC zrobić sobie od zera kompletny zawór CO2, bo moje poszukuwania spełzły na niczym :( Może szanowni koledzy mają jakieś sugestie co w nim usprawnić, albo gdzie dostane orginał.

Pozdrawiam
Slavia 631 - Mod 634, Beretta 92FS, CP99 Compact, IZH 61
Awatar użytkownika
macko plock
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 30 maja 2008, 16:46
Tematy: 0
Lokalizacja: jw.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: macko plock »

witam kolegow
mam maly problem ze swoim "cp" po wlorzeniu nowej kapsuly i oddaniu 5-10 strzalow blow-back nie ma sily przeladowac czy to moga byc oznaki spsucia sie zaworu? co o tym sadzicie bo ja juz glupieje!!!!!
CP 99C AM 850 BLOG 4.5x14x50 MD AO
Dale
Gość
Gość
Reactions:
Tematy: 
Grupa: Goście

Post autor: Dale »

ORFEUSZ pisze:PIĘKNE FOTKI TEZ rozebrałem BERET TE PX4STORM ALE PRZY składaniu coś poszło nie tak :( oco biega nie działa cyngiel chodzi na luzie jakby coś nie łapało natomiast jak odwrócę bron do góry nogami lufę mam na dole to cyngiel załapuje . może ktoś wie jaka może być tego przyczyna stanu .
Na 99 % źle założyłeś sprężynkę od tego cięgła które idzie od spustu do zbijaka zaworu.
Odpowiednik tego szarego cięgła pokazanego na 5 zdjęciu.
Co prawda tego pistola jeszce nie rozbierałem, ale konstrukcja jest podobna, rzekł bym uniwersalna dla większości tego typu pistoletów :).
Możesz to sprawdzić podkładając coś pod cięgło tak by było lekko uniesione do góry.
Napisz czy to było to :)
Dale
Gość
Gość
Reactions:
Tematy: 
Grupa: Goście

Post autor: Dale »

macko plock pisze:witam kolegow
mam maly problem ze swoim "cp" po wlorzeniu nowej kapsuly i oddaniu 5-10 strzalow blow-back nie ma sily przeladowac czy to moga byc oznaki spsucia sie zaworu? co o tym sadzicie bo ja juz glupieje!!!!!
Czy smarowałeś czymś pistolet ? Bo ja miałem coś podobnego, jak przesmarowałem ppksa smarem - tak jak mi radzono :diabelek: , Po prostu smar od temperatury gęstniał i system się zacierał.
Dale
Gość
Gość
Reactions:
Tematy: 
Grupa: Goście

Post autor: Dale »

@vvalker, napisz czym się objawia "zejście " zaworu ? Pękł, czy przepuszcza ? czy po prostu "nie strzela" :) ?
wronek89
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 27 lipca 2008, 21:32
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: wronek89 »

To może jeszcze tutaj opisze mój problem.
Zamek w moim cp99c zostaje ostatnio często w pozycji jak po oddaniu strzału i nie wraca, dopiero jak skieruję broń w dół lub mu pomogę to wraca. Czy jest to kwestia smarowania? Oddałem 1000 strzałów około :(
surowiakk
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 21 sierpnia 2008, 22:26
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: surowiakk »

Witam wszystkich. Jestem nowy na forum.
Mam problem z moim CP99 Compact.
Próbowałem wiele razy ściągnąć zamek stosując się do zaleceń VVALKERa ale pistolet nie odpowiada. Odkręciłem śrubkę na górnej części zamka, wybiłem sworzeń i ściągnąłem kabłąk nad spustem (pomiędzy spustem a zamkiem), następnie odciągnąłem zamek jak przy przeładowaniu (nawet znacznie mocniej) i próbowałem go odchylić w górną stronę (podobnie używając troszkę więcej siły) ale nic się nie dzieje. Bardzo proszę wszystkich o poradę.
Z góry dziękuję.
Pozdrawiam
samborek
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 08 sierpnia 2008, 19:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: samborek »

Po wybiciu sworznia i wyciągnięciu tej plastikowej części machnij pistoletem (albo lekko stuknij spodem obudowy lufy powiedzmy o biurko) tak, żeby część ze sprężynkami odsunęła sie na dół. Też miałem ten problem :) Sorki za niezbyt fachowe określenie części.
surowiakk
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 21 sierpnia 2008, 22:26
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: surowiakk »

samborek pisze:Po wybiciu sworznia i wyciągnięciu tej plastikowej części machnij pistoletem (albo lekko stuknij spodem obudowy lufy powiedzmy o biurko) tak, żeby część ze sprężynkami odsunęła sie na dół. Też miałem ten problem :) Sorki za niezbyt fachowe określenie części.
Jak dla mnie określiłeś to fachowo.
Próbowałem tak jak mówisz (wiem o co chodzi) ale nic. Coś się tam osuwa po przewróceniu giwery i wymachiwania nią w górę i w dół (nawet bez dużego oporu) ale nic :/ . Nie mam pojęcia co się stało ale jakby ktoś coś się domyślał to proszę napiszcie coś.
Awatar użytkownika
M.J.
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1811
Rejestracja: 09 stycznia 2004, 08:46
Tematy: 127
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: M.J. »

vvalker pisze:Będe chyba zmuszony na frezarce CNC zrobić sobie od zera kompletny zawór CO2, bo moje poszukuwania spełzły na niczym :( Może szanowni koledzy mają jakieś sugestie co w nim usprawnić, albo gdzie dostane orginał.

Pozdrawiam
A nie da się rozebrać zaworu i zobaczyć co jest nie tak? Tak wogóle to czy możesz opisać co dokładnie jest nie tak w zaworze? Być może problem jest banalny. Kiedyś miałem Crosmana C40 i użyłem naboju Walthera z oliwką. Zaczął mi puszczać gaz. Chcąc nie chcąc rozebrałem oistola w drobny mak wraz z zaworem. Oczyściłem zawór, o-ringo itd ze zbędnej oliwki i pistol powrócił do życia. Jeśli nie ma w zaworze uszkodzenia mechanicznego typu pęknięcia czy zdeformowania materiału to jestem pewny że da się go naprawić. Moze tez wina nie leży po stronie zaworu?
C2240, C2250, C1377, C2100, FWB 65, FWB 300, trochę plujek na BB
Dale
Gość
Gość
Reactions:
Tematy: 
Grupa: Goście

Post autor: Dale »

surowiakk pisze:
samborek pisze:Po wybiciu sworznia i wyciągnięciu tej plastikowej części machnij pistoletem (albo lekko stuknij spodem obudowy lufy powiedzmy o biurko) tak, żeby część ze sprężynkami odsunęła sie na dół. Też miałem ten problem :) Sorki za niezbyt fachowe określenie części.
Jak dla mnie określiłeś to fachowo.
Próbowałem tak jak mówisz (wiem o co chodzi) ale nic. Coś się tam osuwa po przewróceniu giwery i wymachiwania nią w górę i w dół (nawet bez dużego oporu) ale nic :/ . Nie mam pojęcia co się stało ale jakby ktoś coś się domyślał to proszę napiszcie coś.
Nie rób tak, jak się przyjrzysz dokładniej po rozebraniu, w ten sposób wyginasz sprężynki i możesz doprowadzić do zniszczenia (pęknięcia) mechanizmu.

Ja, za radami ludzi którzy robią to profesjonalnie, odkręciłem śrubkę na górze zamka (koło szczerbinki), odciągnąłem zamek do tyłu i poprzez mocne pociągnięcie do góry zdjąłem.
Tylko rób to z wyczuciem, bo mogą się posypać części, jak za mocno szarpniesz. Najlepiej pokręcić zamkiem (przechylać go od dołu kciukiem na prawo i lewo).
Element blow-backu jest wpasowywany na cisk w zamek i lekko podklejany (chyba). Dlatego pierwszy raz jest trudny.

Co do zaworów - to Kolter ma je po ok 60-80 zł zależy od partii i kosztów przesyłki.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Warsztat - Wiatrówki”