Demontaż CP99 Compact

Warsztat wiatrówkowy

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Zwiastun
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 20
Rejestracja: 09 marca 2010, 18:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Zwiastun »

Pomocyyyyyyyy
Ja już nie mam siły, proszę zatem compactowych rozkładaczy o pomoc
Zaopatrzyłem się w oringi i chcę wymienić uszczelki, nie ważne
Chodzi o rozkładanie, jako że przy tych zdjęciach się gubię
Zdjąłem zamek, wybiłem wszystkie sworznie, odkręciłem śrubkę pod lufą (nie wiem jak to dokładnie określić ale obok 2 walcowatych sworzni jest tylko jedna śrubka) czyli generalnie po zdjęciu zamka wybiłem i wykręciłem co się dało, a dalej nic, całość mechanizmu określona jako ta co ,,z łatwością powinna wyjść z rękojeści" nawet nie drgnie, niezależnie od pozycji bezpiecznika, niby tam już nie ma co trzymać a sztywne wszystko jak kamień, przez co nie mogę dostać się dalej. O co tu chodzi? Jak moge dalej się tam dostać? Chodzi generalnie o zdjęcie 5, którego defacto nawet nie rozumiem bo na nim pod sworzniem znajdującym się pod bezpiecznikiem nic nie ma, jakby ten element wyjęto, podczas gdy u mnie w miejscu tego sworznia całość szkieletu jest jednolita, co nawiązując do tego zdjęcia wydaje mi się paradoksem. Jutro spróbuje podrzucić jakieś zdjęcie, choć myślę, że wiadomo o co chodzi, bebechy cp to bebechy cp, na każdym zdjęciu takie same... Jak to się je? Licze na jakąś szybką odpowiedź bo już siły trace... z góry dzięki ;)
PS1974
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 01 sierpnia 2008, 18:19
Tematy: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: PS1974 »

Witam Kolegów mam problem z moim cp99, dziś podczas strzelania zamek zablokował mi się w tylnej pozycji i nie chciał wrócić do pozycji normalnej po rozebraniu okazało się że ze środka zamka wypadł nazwijmy to ten mały element zbijak i teraz po każdym strzale wyskakuje co można na to poradzić Proszę o pomoc
PITER
Awatar użytkownika
goldwinger
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 314
Rejestracja: 08 kwietnia 2008, 19:36
Tematy: 16
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: goldwinger »

Jeżeli mowa o elemencie który siedzi w zamku to pewno wypadło zabezpieczenie i dlatego teraz owy element wyskakuje ze swojego miejsca.
AR20FT+Hawke, 2x Makarow, 2x Zoraki, CP88 PPC1500, FWB 300 universal, Walther LGM-2, Artemis PP700SA, Rohm Twinmaster PCP
PS1974
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 01 sierpnia 2008, 18:19
Tematy: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: PS1974 »

A można taki element gdzieś dostać?
PITER
Awatar użytkownika
goldwinger
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 314
Rejestracja: 08 kwietnia 2008, 19:36
Tematy: 16
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: goldwinger »

To jest taki mały seger, nie wiem czy na szt takie się dostanie. W kompletach widziałem nawet na alledrogo z tym że taki komplet to coś koło 50zł a to się w żaden sposób dla jednej szt nie kalkuluje.
AR20FT+Hawke, 2x Makarow, 2x Zoraki, CP88 PPC1500, FWB 300 universal, Walther LGM-2, Artemis PP700SA, Rohm Twinmaster PCP
Awatar użytkownika
Kucharek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1531
Rejestracja: 31 stycznia 2006, 14:06
Tematy: 34
Lokalizacja: Front Wschodni
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Kucharek »

Jeżeli to jest na pewno seger, to w sklepie kupi go na sztuki.
CP88; Colt 1911 A1 Government; Colt 1911 WWII Commemorative ; Beretta 92fs;
ryjek201
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 16 maja 2010, 22:27
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: ryjek201 »

Witam. Jestem początkujący. Miałem typowe problemy ze szczelnością zaworu i zatrzymywaniem się zamka w pozycji tylnej pomimo stosowania się do instrukcji i impregnowania smarami i olejkami. Jako, że data zakupu to 1.03.2010 odesłałem go do serwisu. Jak dzwoniłem do serwisu koltera w Częstochowie to powiedzieli, że problem z uszczelką i że wymienią w ramach gwarancji i przyjrzą się temu blow backowi.

Teraz taka prośba: czy skoro są wśród nas użytkownicy, którzy bez problemu potrafią rozłożyć swojego compacta, mogli by podzielić się z mniej doświadczonymi posiadaczami tego cudeńka i nakręcić filmik krok po kroku jak rozbebeszyć ten pistolecik i np wymienić uszczelkę i wrzucić to np na youtuba?

Nic nie pomaga bardziej jak film instruktażowy. Poza tym uchroniło by to niejednego compacta przed uśmierceniem.

Jeszcze jedno. Woytas bardzo ciekawa przeróbka lufy. Mógłbyś podzielić się wiedzą na ten temat? A jak z właściwościami strzelnymi po założeniu tej stalowej osłonki i działaniem blow backa?

Dzięki z góry wszystkim za rzeczowe wypowiedzi.
ryjek201
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 16 maja 2010, 22:27
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: ryjek201 »

Właśnie przyszła paczka z serwisu z moim cp99 compact. Pierwsze wrażenie "łał". Szybko i sprawnie. Biorę więc do ręki mojego wlathera i pierwsze co mi się rzuca w oczy to nadpiłowana obudowa zamka. Po odciągnięciu zamka do tyłu pozostaje w pozycji tylnej. Więc pierwsza usterka naprawiona. Myślę wypas. Przygotowuje sobie stanowisko do oddania strzału. Zakładam kapsułę co2, dokręcam i.... MEGA ROZCZAROWANIE!!! Calutki gaz niczym wściekły lis umyka mi w eter w przeciągu niecałej minuty ;( Myślę jaja czy wadliwa kapsuła. No nic sru do sklepu po kapsułę Walthera, Umarexa i czyszczącą Walthera na wszelki wypadek. Deja pierd*... wu. Wszystkie przeżyły catharsis w ułamku sekundy. A w karcie gwarancyjnej pisze jak byk: "wymiana zaworu co2".
Podsumowanie wysyłka ok 13 zł, 4 kapsuły ok 20 zł = - ok 33 zł i nadal niesprawna broń. Jutro ide na pocztę i odsyłam pistolecik do serwisu.
Data pierwszego zakupu 1.03.2010. ---> wtf trefny egzemplarz?
Awatar użytkownika
Wonrz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 126
Rejestracja: 16 listopada 2006, 21:19
Tematy: 0
Lokalizacja: Rzeszów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Zamek zablokowany w tylnej pozycji, wypadły elementy

Post autor: Wonrz »

PS1974 pisze:..podczas strzelania zamek zablokował mi się w tylnej pozycji i nie chciał wrócić do pozycji normalnej po rozebraniu okazało się że ze środka zamka wypadł nazwijmy to ten mały element zbijak i teraz po każdym strzale wyskakuje..
Witam. W moim CP99 stało sie tak samo. Zbijak pracujący w znalowym suwadle pod zamkiem pękł, odpadł kawałeczek uderzający w zbijak samego zaworu, ok 1mm. Nie dostrzegam tu żadnego małego pierścienia segera, jest to urwane i tyle. Zbijak z oderwanym kawałeczkiem wypadły mi w trawę ale znalazłem je za pomocą magnesu neodymowego. Czym mogę zastąpić ten zbijaczek lub gdzie to kupić ? Napiszę na wszelki wypadek do ***, ostatnio kupiłem tam uszczelkę do Twina to może i z tym się uda. Jeżeli ktoś to już naprawił - proszę o poradę.
Benjamin 397 :) Benjamin HB17 :) CP99 Compact :( C2100 :) Twinmaster Combat :)
Awatar użytkownika
Wonrz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 126
Rejestracja: 16 listopada 2006, 21:19
Tematy: 0
Lokalizacja: Rzeszów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

wypadły elementy

Post autor: Wonrz »

Witam ponownie. Nikt tego jeszcze nie naprawiał ? A może nie warto kupować CP99 Compact ? Wygląda to na dość pospolitą usterkę w tych wiatrówkach. Może Kolter się wypowie ile kosztuje taka usługa ? Pewnie czytają to forum.
Benjamin 397 :) Benjamin HB17 :) CP99 Compact :( C2100 :) Twinmaster Combat :)
hickscrx
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 11 września 2011, 14:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Sprezynka spustu

Post autor: hickscrx »

Witam wszystkich !

Mam mały problem z moim walther`kiem, podczas rozbierania, a w sumie jego składania skrzywiłem sprężynkę od spustu, pomimo prób jej naprawienia się nie udało, no cóż materiał się zmęczył, a teraz mam problem bo nie wiem gdzie zdobyć nowa sprężynkę ?! Może ktoś z kolegów podpowie gdzie kupić oryginalna lub gdzie zdobyć zamiennik.

Serdecznie pozdrawiam

Tom
green_thunder
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 1622
Rejestracja: 09 kwietnia 2006, 21:53
Tematy: 0
Lokalizacja: z Mokotowa
Grupa: RIP

Post autor: green_thunder »

Myślę, że <Kolter> Cię poratuje, mnie do CP88 pomogli z drobiazgiem, napisz do nich.

http://wiatrowki.pl/domjag
Vz.47, jakieś długie, pośrednie, parę pistoletów
hickscrx
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 11 września 2011, 14:43
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Sprezynka spustu

Post autor: hickscrx »

Dzięki bardzo :)
syberka
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 26 lipca 2012, 15:28
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: syberka »

Witam.Czym zastapić uszczelkę przy naboju CO2.Kupiłem różne oringi,zakładałem i dalej przepuszcza.
green_thunder
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 1622
Rejestracja: 09 kwietnia 2006, 21:53
Tematy: 0
Lokalizacja: z Mokotowa
Grupa: RIP

Post autor: green_thunder »

...raczej tylko oryginał, nie napisałeś do czego...ale spróbuj: zapalniczka gazowa "jednorazówka", zdemontuj ostrożnie, powinna tam być okrągla uszczelka, nałóż ją na iglicę przebijającą membrankę bombiczki, powinno zadziałać, jak ludzie piszą...tylko chyba ze starą uszczelką (nigdy tego nie robiłem, udawało mi się uszczelki zdobyć)...
Vz.47, jakieś długie, pośrednie, parę pistoletów
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Warsztat - Wiatrówki”