Demontaż CP99 Compact

Warsztat wiatrówkowy

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

surowiakk
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 21 sierpnia 2008, 22:26
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: surowiakk »

-> Tak i oto poradziłem sobie z Cp99 :D
Najpierw musimy ściągnąć plastikowy kabłąk nad spustem wybijając sworzeń. Za pierwszym razem rzeczywiście musiałem "pokręcić" zamkiem aż w końcu rozebrałem sprzęt. Przy okazji podpiłowałem zatrzask zamka (pilniczkiem do paznokci) ponieważ "nie łapał" po wystrzeleniu ostatniej kulki - wajcha prześlizgiwała się po zamku (zamek jest wykonany z aluminium więc z czasem użytkowania potrzeba go poreperować :/ )
Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.
sivy20
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 17 grudnia 2008, 15:54
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: sivy20 »

witam

mam pomysl na zrobienie tlumika do cp99 compact, zrobilem taki prowizoryczny projekt i mam takie pytanie do kogos kto sie zna ;] czy sa szanse na urzeczywistnienie tego projektu ;] jesli tak to do kogo mam sie zwrocic ??

Obrazek
Dale
Gość
Gość
Reactions:
Tematy: 
Grupa: Goście

Post autor: Dale »

W związku pytaniami :)

Ja zrobiłem tłumi w ten sposób iż uciąłem kawałek plastikowej osłony lufy, zastąpiłem ją metalową tuleją wytoczoną na wymiar osłony (wewnątrz na średnice lufy, zewnątrz na średnicę równą osłonie). Została ona wklejona w pozostały kawałek plastikowej osłony (około 5 mm). z przodu zrobiłem podtoczenie i gwint - takie aby po nakręceniu osłony gwintu wszystko było jednakowej średnicy. Do tego gwintu przykręca się tłumik.
Tłumik wykonany jest na tokarce. Typowy pojemnościowy, wyłożony kawałkiem flaneli i sprężyną która przytrzymuje ją do ścianek. Otwór wylotowy ma 6 mm - niby sporo, ale pamiętajmy że to kulki i wylatują nie tak precyzyjnie jak śrut.

Trzeba tutaj zwrócić uwagę na to że im większa objętość tłumika i lepsze (lepiej pochłaniające dźwięki) wyłożenie w środku - tym lepsze tłumienie. Poza tym zbyt duża średnica tłumika zasłoni nam celownik - zostanie nam laser. Tłumik ma wytoczoną tuleję która wymiarami odpowiada osłonie gwintu - tak że razem z lufą tworzą jednolitą płaszczyznę. Zapewnia to swobodę suwadła przy blow - backu.

Przepraszam za błędy stylistyczne, ale mam urwanie głowy :( Mam nadzieję że wyjaśniłem choć trochę mój sposób rozwiązania problemu :).
ps. zdjęcia z komórki niestety raczej zaciemniają obraz zamiast rozjaśnić :) dlatego na razie dałem spokój z nimi...
Awatar użytkownika
WoJ-CiE
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 338
Rejestracja: 02 listopada 2007, 21:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Łomża
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: WoJ-CiE »

Mam pytanie do praktyków - czy aby zdjąć nakładkę lufy z tworzywa trzeba całość rozkręcić, czy może wystarczy skupić się na najbliższych elementach (najbliżej do demontażu jest śrubka i dwa bolce zaznaczone na zdjęciu). Chcę wyjąć ten plastik przy możliwie minimalnym demontażu całości - da się?

Obrazek
Awatar użytkownika
woytan
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 339
Rejestracja: 24 września 2007, 00:35
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: woytan »

WoJ-CiE pisze:Mam pytanie do praktyków - czy aby zdjąć nakładkę lufy z tworzywa trzeba całość rozkręcić, czy może wystarczy skupić się na najbliższych elementach (najbliżej do demontażu jest śrubka i dwa bolce zaznaczone na zdjęciu). Chcę wyjąć ten plastik przy możliwie minimalnym demontażu całości - da się?

[url=http://images43.fotosik.pl/140/0da6d5acc92706d3med.jpg]Obrazek[/URL]
Aby zdemontować lufke trzeba praktycznie rozkręcić całość.

Tak wygląda lufka po demontażu:

Obrazek
Awatar użytkownika
WoJ-CiE
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 338
Rejestracja: 02 listopada 2007, 21:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Łomża
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: WoJ-CiE »

Dzięki, bardzo przydatna informacja. Podziwiam stopień skomplikowania tej konstrukcji, wcześniej miałem Makarowa, który składał się z kilkunastu części demontowalnych z zamkniętymi oczami...
thegenerat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 976
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:31
Tematy: 0
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: thegenerat »

Tez mialem kiedys Makarova i jestem ciekawy czy jestes bardziej zadowolony z Compacta wlasnie?
Load on Sunday
shoot all week long
Awatar użytkownika
WoJ-CiE
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 338
Rejestracja: 02 listopada 2007, 21:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Łomża
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: WoJ-CiE »

Zdecydowanie więcej frajdy daje mi Compact. Oba pistolety mają swoje wady i zalety, ale mnie bardziej przekonuje CP99C...
Awatar użytkownika
woytan
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 339
Rejestracja: 24 września 2007, 00:35
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: woytan »

Ja zaś zamienił bym bez jednego mrugnięcia oka jednego z moich dwóch cp99c na kolejnego makarowa do kolekcji :evil:
Nomeczek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 16
Rejestracja: 17 lutego 2009, 22:11
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Nomeczek »

Super dokumentacja :) tego mi brakowało- WIELKIE dzięki. Zastanawiałem się nad zrobieniem dokumentacji 3d dostępnej dla wszystkich aby można było go rozebrać na ekranie kompa. Grafika 3d nie byłaby problemem ale czasu brak no i gwarancja jeszcze obowiązuje :(
Walther nighthawk
CP99 Compact
CZ 200S
Awatar użytkownika
WoJ-CiE
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 338
Rejestracja: 02 listopada 2007, 21:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Łomża
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: WoJ-CiE »

Dla zainteresowanych kilka fotek drobnej modyfikacji CP99C - stalowa nakładka w formie tulejki na lufę (podziękowania dla niezawodnego Wojtana!):

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
strzelson
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 15
Rejestracja: 12 listopada 2008, 11:38
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: strzelson »

Kochani poradźcie.
Kupiłem nowy zawór CO w Kolterze ale nie pasuje. Wygląda identycznie ale ta wystająca część skierowana w stone lufy jest chyba źle zrobiona bo nei chce wejść w tą część którą ściąga się spustem. Pytanie czy próbować to odgiąć czy lepiej poświęcić "troche" czasu i wymienić na nową??
Awatar użytkownika
woytan
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 339
Rejestracja: 24 września 2007, 00:35
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: woytan »

Wklej jakieś foto bo nie bardzo mogę sobie wyobrazić na czym polega problem.
strzelson
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 15
Rejestracja: 12 listopada 2008, 11:38
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: strzelson »

Generalnie dolegliwość wygląda następująco

Obrazek

Pytanie jeszcze. Czy waszym zdanie jakikolwiek tokarz podjąby się zrobienia takiego elementu??? Troche martwi mnie fakt że Kolter ma monopol na te klocki :-/
Walther CP99 Compact
MP-654K Makarov
Hatsan at-44
Awatar użytkownika
woytan
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 339
Rejestracja: 24 września 2007, 00:35
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: woytan »

strzelson pisze:Generalnie dolegliwość wygląda następująco

[url=http://img161.imageshack.us/img161/8508/dsc0449.th.jpg]Obrazek[/URL]

Pytanie jeszcze. Czy waszym zdanie jakikolwiek tokarz podjąby się zrobienia takiego elementu??? Troche martwi mnie fakt że Kolter ma monopol na te klocki :-/
Te elementy da się złożyć tylko w jednej pozycji ale skoro piszesz że się nie da widać tak jest.
Jeśli jest ten zawór nowy i ma gw. to nie kombinuj tylko wymień gwarancyjnie.
Co do dorobienia to nie będzie takie proste a napewno wyjdzie drożej niż w Kolterze.

A co ze starym zaworem?
Jest uszkodzony?
Czy może chciałeś kupić uszczelkę pod co2 a Kolter tłumacząc że same uszczelki są niedostępne sprzedał tobie cały zawór?

Prawdę mówiąc nie rozumiem dlaczego nie sprzedają uszczelek pod co2 tłumacząc że zawór jest nierozbieralny... to chore!
Po pytaniu w Kolterze o uszczelke pada "przyjacielska" odpowiedz: trzeba wymienić zawór - koszt bagatela 90pln + KP :shock:
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Warsztat - Wiatrówki”