Demontaż CP99 Compact

Warsztat wiatrówkowy

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

strzelson
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 15
Rejestracja: 12 listopada 2008, 11:38
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: strzelson »

Wchodzi tylko w jednym położeniu ale nie w tym przypadku.
Co do uszczelki to zgadza się. Pytałem czy da się dokupić to oczywiście nie, cały zawór :/
Próbowałem zastąpić tą uszczelke czymś innym. Znalazłem uszczelkę hydrauliczną która wymiarami jest bardzo podobna, ale zdaje się że jest za miękka. Po przebiciu naboju ciśnienie wypychało uszczelkę do pewnego momentu.

Napisałem do Koltera maila ze zdjęciami uszkodzonego zaworu i zobaczymy jak się do tego odniosą.
Obawiam sie że to troche potrwa. Samo zamówienie było dość dziwne. Poprosiłem o przysłanie. Nie dostałem żadnego potwierdzenia przyjęcia zamówienia i któregoś dnia nie z gruchy ni z pietruchy przyszedł kurier z paczką....
Nasz klient nasz pan.... szkoda słów.
Zobaczymy jak to się potoczy.

Mam jeszcze pytanie odnoście tej pięknej lufy kolegi WoJ-CiE
Ile może kosztować zrobienie czegoś takiego?? Strasznie mi sie podoba :)
I czy lufe robi się na podstawie samej plastikowej części lufy czy to jest jeden kompletny element gotowy do zamontowania???
Walther CP99 Compact
MP-654K Makarov
Hatsan at-44
Awatar użytkownika
woytan
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 339
Rejestracja: 24 września 2007, 00:35
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: woytan »

strzelson pisze:Wchodzi tylko w jednym położeniu ale nie w tym przypadku.
Co do uszczelki to zgadza się. Pytałem czy da się dokupić to oczywiście nie, cały zawór :/
Próbowałem zastąpić tą uszczelke czymś innym. Znalazłem uszczelkę hydrauliczną która wymiarami jest bardzo podobna, ale zdaje się że jest za miękka. Po przebiciu naboju ciśnienie wypychało uszczelkę do pewnego momentu.

Napisałem do Koltera maila ze zdjęciami uszkodzonego zaworu i zobaczymy jak się do tego odniosą.
Obawiam sie że to troche potrwa. Samo zamówienie było dość dziwne. Poprosiłem o przysłanie. Nie dostałem żadnego potwierdzenia przyjęcia zamówienia i któregoś dnia nie z gruchy ni z pietruchy przyszedł kurier z paczką....
Nasz klient nasz pan.... szkoda słów.
Zobaczymy jak to się potoczy.
Ja miałem podobny problem z tą różnicą że nie dałem sie namówić na zakup zaworu.

Znalazłem niedaleko siebie firmę gdzie dorobiono mi na wymiar uszczelkę z teflonu.
Jako że się sprawdziła poprosiłem o dorobienie pozostałych też z teflonu.

Trochę ciężej sie dokręca nabój z racji tego że teflon jest mniej plastyczny niż ten silikon z oryginału ale plus jest taki że nie muszę się martwić pozostawionym nabojem co2.
strzelson
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 15
Rejestracja: 12 listopada 2008, 11:38
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: strzelson »

A ile kosztuje taka impreza jeśli można wiedzieć??
I czy to był jakiś specjalistyczny zakład???

Pozdr.
Walther CP99 Compact
MP-654K Makarov
Hatsan at-44
Awatar użytkownika
woytan
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 339
Rejestracja: 24 września 2007, 00:35
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: woytan »

strzelson pisze:A ile kosztuje taka impreza jeśli można wiedzieć??
I czy to był jakiś specjalistyczny zakład???

Pozdr.
info w PW
jurmax
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 03 czerwca 2009, 20:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: jurmax »

"Na oko" zawór jest taki sam jak w Walterze CP99C. Podejrzanie wygląda element
na który wskazuje strzałka- jakby był trochę zgięty do dołu , ale to pewnie złudzenie.
Też uważam że powinieneś go wymienić.
Umarex CP-Sport, Hatsan, Walther ppks
Awatar użytkownika
WoJ-CiE
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 338
Rejestracja: 02 listopada 2007, 21:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Łomża
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: WoJ-CiE »

Zmianę osłony lufy można zrobić na kilka sposobów, np. w zależności od stopnia skomplikowania dorabianego elementu. Prostym rozwiązaniem jest ucinka plastikowej osłony (grubość ścianki około 2mm) i dorobienie tulejki - np. takiej:
Obrazek
Do środka wklejamy lufę właściwą i całość na wcisk i mocny klej do plastikowej części, która pozostała przy pistolecie (widać to na moich poprzednich zdjęciach). Element prosty, montaż też, a oko cieszy. Zmieni się też waga pistoletu, taka stalowa tulejka już coś waży.
Awatar użytkownika
woytan
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 339
Rejestracja: 24 września 2007, 00:35
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: woytan »

Wg. mnie w wersjach z wyciętym otworem wyrzutnika ten plastikowy elemant mocowania lufy nie wygląda za dobrze i fajnie by było wykonać go z metalu; co więcej, pewnie też usztywnił by lufe.
Awatar użytkownika
WoJ-CiE
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 338
Rejestracja: 02 listopada 2007, 21:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Łomża
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: WoJ-CiE »

Całkowicie się z tobą zgadzam, ale wówczas trzeba dorobić dość skomplikowany element, a to może okazać się trudne. Jego wymiana będzie wymagała demontażu pistoletu, a nie każdy się tego podejmie. Lufa i przy takiej zamianie jest bardzo stabilna, zresztą jest osadzona w zamku.
Awatar użytkownika
woytan
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 339
Rejestracja: 24 września 2007, 00:35
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: woytan »

Ja mimo wszystko będę się starał wymienić całość.
Jeden kolega z forum dokonał takiej modyfikacji i przyznam że wyszło super.

Pracochłonne zapewne to będzie ale za to jaki efekt :)
Awatar użytkownika
kadzislaw
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1239
Rejestracja: 05 grudnia 2007, 10:51
Tematy: 0
Lokalizacja: Małkinia Górna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kadzislaw »

Zakupiłem właśnie Beretta Px4 Storm, a to podobno bardzo podobne konstrukcje. Przeczytałem i pooglądałem co było na forum, i mam dwa pytanie:
1. Czy nie da rady w tych pistolach wymienić lufy, i wstawić na przykład trochę dłuższą. Akurat mam kawałek (42cm) ze swojego LG300.
2. Czy można w jakiś sposób regulować szmoc. Skoro jest jakiś zbijak, to mocniejszą sprężynkę i szmoc wzrośnie. Tylko strzałów będzie zdecydowanie mniej z bombiczki.

I jeszcze jedno - jak się robi takie coś:

Obrazek
MlKl
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1525
Rejestracja: 13 czerwca 2006, 02:21
Tematy: 0
Lokalizacja: Błonie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: MlKl »

Takie coś się robi z elementów zasilania do markerów paintballowych. Jeżeli chcesz mieć pistolet "na uwięzi" czyli strzelać ze stałym dopływem CO2 z butli, to koszt części wyniesie ok ok 300 zł, plus robocizna, plus koszt samej butli. Będziesz potrzebował tzw "mambę", nypel z zaworem zwrotnym, szybkozłączkę i zawór on/off - do kupienia w sklepach z akcesoriami do paintballa, poczytaj wątek usera fuqda w dziale warsztat o Crosmanie 357 - znajdziesz opis przeróbki. Oczywiście w tym rozwiązaniu również możesz odpiąć pistolet po naładowaniu kapsuły.

Osobiście wolę doładowywanie kapsuły i strzelanie bez wężyka na stałe dołączonego do pistoletu, i stosuję rozwiązanie mieszane - zamiast elementów painballowych używam dotoczonej końcówki z zaworem, kompatybilnej z systemem ładowania by deep13 - koszt jest dużo niższy (nawet o 2/3 czyli poniżej stu zł za całą przeróbkę wraz z wężykiem do ładowania), a samo posługiwanie się tak przerobionym sprzętem wygodniejsze. W tym rozwiązaniu nie da się strzelać z pistoletem na stałe podpiętym do butli.

Nie wiem, czy w pistolecie jest możliwość łatwego odpowietrzania kartusza - bez tego ilość strzałów z doładowania jest niezadowalająca. Ale do tego musiałbym mieć ten sprzęt w rękach - trudno cokolwiek bez obejrzenia powiedzieć.

Przerobione w ten sposób Crosmany 357 sprawują się świetnie, przerobiłem ich już ponad dziesięć.
Bartek94
Reactions:
Posty: 13
Rejestracja: 05 sierpnia 2009, 18:50
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Bartek94 »

Witam

Podczas strzelania w terenie zgubiłem śrubkę na górze zamka (koło szczerbinki).
Mam do państwa dwa pytania :
Pierwsze. Gdzie mogę otrzymać podobną śrubkę??? (Mieszkam w gdańsku)
I drugie pytanie. Gdy oddam kiedyś pistolet do serwisu (jest jeszcze na gwarancji) to czy mogą się przyczepić o tą śrubkę??

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
...MISIEK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 290
Rejestracja: 08 lutego 2008, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: ...MISIEK »

Bartek94 pisze:Podczas strzelania w terenie zgubiłem śrubkę na górze zamka (koło szczerbinki).
Mam do państwa dwa pytania :
Pierwsze. Gdzie mogę otrzymać podobną śrubkę??? (Mieszkam w gdańsku)
I drugie pytanie. Gdy oddam kiedyś pistolet do serwisu (jest jeszcze na gwarancji) to czy mogą się przyczepić o tą śrubkę??
Można kupić w sklepie ze śrubami. Jeśli będzie za długa można dociąć na odpowiednią długość. Podejrzewam, że będzie duuuuużo tańsza niż sprowadzenie oryginalnej.
Beretta M92FSXX
Bartek94
Reactions:
Posty: 13
Rejestracja: 05 sierpnia 2009, 18:50
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Bartek94 »

Dzięki za odpowiedź. Problem rozwiązany, dostałem tę śrubkę od kolegi.
Bartek94
Reactions:
Posty: 13
Rejestracja: 05 sierpnia 2009, 18:50
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Bartek94 »

Nie chciałem zakładać nowego tematu, więc zapytam tutaj.

Czy mogą wystąpić jakieś problemy z bronią gdy dostanie trochę wody. Tzn. Będę ją miał w mokrej dłoni, ładował kulki mokrą ręką. (woda nie słona, z jeziora)

Pozdrawiam i proszę o szybką odpowiedź.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Warsztat - Wiatrówki”