Nasze Waltery LGM / LG210 w wersjach PCP - GALERIA

Warsztat wiatrówkowy

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
ravkill
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 6039
Rejestracja: 18 listopada 2003, 01:42
Tematy: 133
Lokalizacja: Zielona Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Nasze Waltery LGM / LG210 w wersjach PCP - GALERIA

Post autor: ravkill »

Pytanie, jaki masz budżet. Jak duży, to można dużo. Ja mam karabinek od autora tego wątku, wymieniłem regulator na nowy 21J i lufę na 60 cm z hw 100. Efekt - dużo strzałów, duża stabilność, cicho - przy okazji mam najlepszy na świecie, fabryczny tłumik - czyli od hw 100. Minusy - nowy reg - cena w ak hobby, nowa lufa, cena w ak hobby, nowy tłumik - jw. Robota - Dagi. Całość + 1,5 K, do ceny karabinka. Nigdy tego nie odzyskam, przy ewentualnej sprzedaży, ale posiadanie walthera combinatora urugwaja, bezcenne ... Oczywiście energię mam w limicie, z tym regiem 21j, chodzi o wyższe ciśnienie i większą stabilność strzałów - reg ustawiony na 118 bar. Co warto zmienić - nową uszczelkę zaworu strzałowego. Oczywiście też zrobione..
Parę gratów i zero ambicji...(graty sponsorowane przez dzieciaki za pomocą programu 500 + ...)
Awatar użytkownika
Cin91
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 531
Rejestracja: 24 czerwca 2016, 06:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Nasze Waltery LGM / LG210 w wersjach PCP - GALERIA

Post autor: Cin91 »

No więc tak. Budżet to nie problem, ale nie chciałbym od razu iść w maxa. Chcę póki co postrzelać HFT bez wymiany lufy. Jedynie chodzi o uzyskanie 16J, chyba że strzelanie 15.2J póki co wystarczy...
Proszę o podanie opcji minimum, aby już się pobawić :)
Regulator od LG300 widziałem, że 800 zł kosztuje. Pytanie w takim razie, czy warto i czy jest to konieczne. I czy ewentualnie wycofam chociaż połowę tych pieniędzy sprzedając obecny regulator.

Puszczam PW do Ciebie po szczegóły, których tu pewnie napisać nie wolno ;)
Walther LG400 + Vortex DiamondBack 4-16x44 FFP
Awatar użytkownika
Michaus
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 1394
Rejestracja: 20 maja 2010, 14:04
Tematy: 69
Lokalizacja: Pabianice
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Nasze Waltery LGM / LG210 w wersjach PCP - GALERIA

Post autor: Michaus »

Ależ wolno, a nawet trzeba pisać o szczegółach, chyba że poruszasz tematy, które naruszają zapisy regulaminu.
"Nie muszę wyważać drzwi co już zostały wyważone."
Awatar użytkownika
Cin91
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 531
Rejestracja: 24 czerwca 2016, 06:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Nasze Waltery LGM / LG210 w wersjach PCP - GALERIA

Post autor: Cin91 »

Szczegóły, o których pisałem, dotyczą sklepu i ceny poszczególnych elementów.
A tak swoją drogą - jak odróżnić regulator 7,5J od rega 16J? Wszakże sprzedawca pisał, że to jest już na regulatorze 16J.
Wiem, że jak wyciagnąłem go z pudełka i strzeliłem na chrono, wyskoczyło 12,7J, a imbusem podkręciłem do 15,2J i na tym koniec.
Walther LG400 + Vortex DiamondBack 4-16x44 FFP
Awatar użytkownika
Michaus
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 1394
Rejestracja: 20 maja 2010, 14:04
Tematy: 69
Lokalizacja: Pabianice
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Nasze Waltery LGM / LG210 w wersjach PCP - GALERIA

Post autor: Michaus »

Na pierwszy rzut oka regulator 7.5J jest wyraźnie krótszy od 16J.
W Domim wygląda to tak:

Obrazek

Jeśli masz regulator 16J, to możliwe, że ma zaniżone ciśnienie wyjściowe. Wystarczy je podnieść i będzie OK.
Pozostaje Ci wymiana sprężynki zbijaka na taką od Domiego, dociążenie zbijaka, lub wymiana na cięższy, wymiana uszczelki zaworu strzałowego.
Lufa jeśli celna, to ja bym nie wymieniał.


W kwestii rozmów na temat sklepów i cen, to nie są on zakazane regulaminem, chyba, że chodzi o reklamę nieuzgodnioną z Administracją Forum, więc w tym przypadku, nie widzę potencjalnego naruszenia jego zasad.
"Nie muszę wyważać drzwi co już zostały wyważone."
Awatar użytkownika
radim92
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2148
Rejestracja: 01 lutego 2012, 12:34
Tematy: 8
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nasze Waltery LGM / LG210 w wersjach PCP - GALERIA

Post autor: radim92 »

@Cin91 z moim LGM startowałem na zawodach przy energii 14.5J i dawał radę. Lufę mam oryginalną na 40m wprawny strzelec robił niezłe wyniki na tarczkach. A i dawało sie położyć figórki które były ustawione na 50m. Słabsza energia nauczy Ciebie na sprawniejsze branie poprawek na siatce celowniczej :wink:
CZ 75 SP-01 Shadow 9x19, Mosin wz. 1891/30, Uskon AS16, Kbk AKM "Jack" 7.62x39
Awatar użytkownika
kłapek
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 1741
Rejestracja: 20 lutego 2006, 18:22
Tematy: 40
Lokalizacja: Grodków
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: Nasze Waltery LGM / LG210 w wersjach PCP - GALERIA

Post autor: kłapek »

Szyna - jak pisali koledzy.

Dźwignia ładowania – przyciąć, ale namawiam żeby pozycjonowała się na kołku (nie na krawędzi osady)

Regulator – jest kilka opcji, ale… jak masz wersję 7,5j, to dobrym rozwiązaniem jest kupienie jakiegoś starego (padniętego) regulatora i przekręcenie samej komory strzałowej. Oczywiście przydałby się przyrząd do ustawiania ciśnienia.

Długość lufy w wiatrówce nie ma nic (może niewiele) wspólnego z jej celnością

Ciśnienie w kartuszu – jak jest sprawny regulator, to teoretycznie nie powinno ono mieć znaczenia. Jednak pamiętaj, że za każdym nabiciem masz mniej ciśnienia w butli i tym samym za każdym razem mniej w kartuszu. Dlatego może warto sobie postanowić, że nabijam do powiedzmy 220 bar, ale w tym momencie tych nabić do założonego ciśnienia będziesz miał więcej. Jak masz jakiś stary kartusz, to tym bardziej namawiam do drugiego rozwiązania.

Na fotce masz części do ‘dobrego’ i taniego przerobienia LG 300 7,5J na pełnowartościowe 16J.

Półśrodków jest wiele, a najczęstszym jest piłowanie ciśnienia w regulatorze 7,5J :-D
Obrazek
Mój nowy terapeuta na imię ma can-am :-D
Awatar użytkownika
Bonzoo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 917
Rejestracja: 29 stycznia 2007, 19:25
Tematy: 50
Lokalizacja: Łazy (Ślaskie)
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nasze Waltery LGM / LG210 w wersjach PCP - GALERIA

Post autor: Bonzoo »

Cin91 pisze:
Zakupiłem Walthera LGM-2 PCP w wersji Match z diopterem, etc. Teraz chcę go przystosować do HFT, no więc:

Czytał to ktoś ? :027:

Od dawna powtarzam, karabinek to nie ciasto. Nie da się wziąć przepisu z forum i "upiec" ;laughing: Do każdego trzeba podejść indywidualnie. :wink:

Ciężki zbijak z domiego tu nie podejdzie, inna konstrukcja. Sprężyna z domiego też nie, za długa. Idealnie sprawdza się sprężyna z LG300 właśnie. Różne były wersje LGM-2. I dlatego trzeba ustawić różne ciśnienia. Od 70 bar :shock: do dobrze ponad 100 bar :evil: Pozycjonowanie dźwigni na kołku w LGM-2 po docięciu się nie uda. Kołek jest za daleko. W LG300 można tak zrobić. W LGM, można wywiercić otwór na nowy kołek lub zrobić blokadę REGULOWANĄ w osadzie. Lufa match CZĘSTO (kurna Włam mnie zabije za to co napisze :-D ) lepsza od długiej..... :roll: W sumie temat rzeka. Nie spotkałem jeszcze dwóch tak samo zrobionych i wyregulowanych Waltherów..... :027: ale co ja tam sie znam ;laughing:
Ostatnio zmieniony 29 września 2016, 22:24 przez Bonzoo, łącznie zmieniany 1 raz.
Jak coś ci w życiu nie idzie i wpadasz pyskiem w błoto, to musisz być jak dzik - pchać to błoto ryjem do przodu.
______________________________________
SMS "Hetman"
Awatar użytkownika
mimut
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 257
Rejestracja: 19 października 2012, 16:09
Tematy: 0
Lokalizacja: Oldham District AC
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nasze Waltery LGM / LG210 w wersjach PCP - GALERIA

Post autor: mimut »

Bonzoo pisze: Od dawna powtarzam, karabinek to nie ciasto. Nie da się wziąć przepisu z forum i "upiec" ;laughing: Do każdego trzeba podejść indywidualnie. :wink:
i dlatego napisałem
mimut pisze: ad 2. Pisz do kol. Bonzo
ad 3. j/w....
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Cin91
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 531
Rejestracja: 24 czerwca 2016, 06:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Nasze Waltery LGM / LG210 w wersjach PCP - GALERIA

Post autor: Cin91 »

No więc po kolei.

Nie oczekiwałem przepisu jak upiec ciasto, ale wskazówek, jakich składników użyć do tego ciasta, a upiekę je wg własnych preferencji i smaku ;)
Póki co, ze względu na to, że nie mam zamiaru wydawać kasy na regulator za 800zł i nie znalazłem niesprawnego rega 16J na sprzedaż, zdecydowałem się na dystans od Domara i ustawienie ciśnienia w komorze strzałowej.
Zbijaka i sprężynek póki co nie ruszam.

Widzę, że w moim Waldku uszczelka ze zdjęcia jest biała\, czyli już ktoś ją wymieniał, bo oryginał jest chyba zielony?

Widzę, że kolega Bonzoo utwierdził mnie w przekonaniu, że lufy nie ma co wymieniać :D Będzie mniej sprawna energetycznie, ale przecież powietrze jest tanie :D

Jedyny teraz problem to dźwigienka. Sam się trochę boję ją ciachać :D Najlepiej, jakby był jakiś gotowiec w rozsądnej cenie, a oryginał mógłbym sobie zostawić. Rozsądna cena czyli do maks 100 zł.

Mam jeszcze pytania - jakiej długości jest matchowa lufa, a jakiej niematchowa i jeżeli kiedyś chciałbym wymienić lufę na np. LW, albo od HW100, to jakiej długości?
Myślę też nad skróceniem tej witki (płaszcza lufy), bo jest okropnie długa - czy to dobry pomysł?
Walther LG400 + Vortex DiamondBack 4-16x44 FFP
Awatar użytkownika
mimut
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 257
Rejestracja: 19 października 2012, 16:09
Tematy: 0
Lokalizacja: Oldham District AC
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nasze Waltery LGM / LG210 w wersjach PCP - GALERIA

Post autor: mimut »

U siebie skróciłem do długości 520 mm mierząc od bloku. Waldek skrócił się na tyle ze ładnie mieści się w pokrowcu a i przy założeniu dłuższej lufy np. 480 mm osłona dalej będzie działała :wink:
Awatar użytkownika
Bonzoo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 917
Rejestracja: 29 stycznia 2007, 19:25
Tematy: 50
Lokalizacja: Łazy (Ślaskie)
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Nasze Waltery LGM / LG210 w wersjach PCP - GALERIA

Post autor: Bonzoo »

Jeśli masz białą uszczelkę to masz szczęście. Ma być biała. I radzę ci jej nie dotykać bo łatwo ja uszkodzić a kosztuje jedyne 29 euro. Czas oczekiwania kosmicznie długi.
Temat dźwigni także załatwisz z Domarem. Możesz nawet zamówić sobie taką:

Obrazek
Jak coś ci w życiu nie idzie i wpadasz pyskiem w błoto, to musisz być jak dzik - pchać to błoto ryjem do przodu.
______________________________________
SMS "Hetman"
Awatar użytkownika
Michaus
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 1394
Rejestracja: 20 maja 2010, 14:04
Tematy: 69
Lokalizacja: Pabianice
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Nasze Waltery LGM / LG210 w wersjach PCP - GALERIA

Post autor: Michaus »

Fajna. Jak w LG400.
"Nie muszę wyważać drzwi co już zostały wyważone."
Awatar użytkownika
kłapek
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 1741
Rejestracja: 20 lutego 2006, 18:22
Tematy: 40
Lokalizacja: Grodków
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: Nasze Waltery LGM / LG210 w wersjach PCP - GALERIA

Post autor: kłapek »

Sławek chyba zabolało Cię, to 'piłowanie regulatora' ;laughing: Sorry :wink:
Zgadzam się, że nie ma jednego słusznego schematu. Załączone zdjęcie miało bardziej na celu pokazać jakie części przy przeróbkach wszelkiej maści Waltherów odpowiadają za to jak potem strzela karabin w limicie 16J. Tylko tyle...
Ostatnio zmieniony 30 września 2016, 10:22 przez tommylee, łącznie zmieniany 1 raz.
Mój nowy terapeuta na imię ma can-am :-D
Awatar użytkownika
Cin91
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 531
Rejestracja: 24 czerwca 2016, 06:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Nasze Waltery LGM / LG210 w wersjach PCP - GALERIA

Post autor: Cin91 »

Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi i porady. Bardzo mi pomogliście obrać drogę.
Już wiem, co robić. Pomaga mi też Mariusz W. wszakże okazało się, że ten Waldek kiedyś był jego ;)
1. regulator dostanie dystans od Domara i zostanie wyregulowane ciśnienie w komorze strzałowej i regulacja zbijaka na 16J
2. dźwigienka będzie zrobiona tradycyjnie - obcięta i dorobiona rączka opierająca się o osadę (nie wiem czemu krytykowane jest to rozwiązanie)
3. frezu na szynie nie robię - mam montaż SM Falcon
4. skrócę płaszcz lufy, ale od strony bloku, aby zachować jaskółczy ogon na muszkę
5. lufy nie wymieniam, zostaje matchowa

I to tyle na początek.

A tu fota mojego Waldusia.
Obrazek
Walther LG400 + Vortex DiamondBack 4-16x44 FFP
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Warsztat - Wiatrówki”