Łucznik 87 reanimacja

Warsztat wiatrówkowy

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
chromomitsum
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 199
Rejestracja: 17 października 2013, 15:53
Tematy: 0
Lokalizacja: Końskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: chromomitsum »

Witam
Własnie wróciłem z piwnicy po strojeniu mojej niuni 8-)
sprężyna kupiona jakieś 7 lat temu niby tuningowana mocniejsza...drut 3,2, wystrzelone jakieś 5000 śrutów...skrócona do 218mm (prościutka była...)

skupienie na 9 m - 2cm. na śrucie master point GAMO.

Ten śrut jest ciut nad kalibrowy, ciasno wchodzi w lufę...i tu pytanie..czy miałby ktoś w forumowiczów odsprzedać parę sztuk śrutu exact w kalibrze 4,50, 4,51, 4,52?
Chciałbym spróbować jak smakuje ten śrucik przed zakupem w ciemno.

Jutro wypadzik na strzelnice w lasku....zobaczymy na większych odległościach no i postaram sie wrzucić fotki.
pozdrawiam
Olek
Łucznik 87
Awatar użytkownika
chromomitsum
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 199
Rejestracja: 17 października 2013, 15:53
Tematy: 0
Lokalizacja: Końskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: chromomitsum »

Witam
Już po strzelaniu...na 20 m skupienie mieści sie (jak to ujął mój taka czyli drugi strzelec z dalekowzrocznością bom ja troche ślepawy) w 5 złotych...
Moc po wyliczeniach wyszła mi ok 6 J.

Teraz skupiam sie na prowadnicy...tzn mam taki plan...na oryginalną nasunę koszulkę termokurczliwą i zmniejsze w ten sposób luz między spreżyną a nią.Czy dobrze knuje?

coż jeszcze można zrobić by mocy jej troche dodać....

i jeszcze peta w tłok...by odizolować smary od komory itp...

pozdrawiam
Łucznik 87
Arthes
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 42
Rejestracja: 15 października 2013, 15:39
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Arthes »

Mam pytanko - macie może namiary, gdzie można kupić wszystkie śruby mocujące system z drewnianym łożem? Bo w moim łuczniku po każdym strzelaniu śruby strasznie się luzują, a ciągłe operowanie śrubokrętem jest denerwujące :D

Aa, i jeszcze jedno - jest jakiś sposób, by zminimalizować/usunąć luz (ok. 2mm) pionowy lufy? Nowa uszczelka lufy coś by tu zmieniła? Bo teraz się tak minimalnie kolebie góra/dół, i lekko to denerwuje.

Wielkie dzięki za odpowiedzi.
kewalsPL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2771
Rejestracja: 13 marca 2008, 19:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubomia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kewalsPL »

Nowa uszczelka lufy nic nie pomoże, masz wyrobiony ten pazur w kostce lufy( widoczny rowek po "złamaniu lufy"). Da się naprawić chociaż nie jest to łatwe zadanie dla początkującego.
Arthes
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 42
Rejestracja: 15 października 2013, 15:39
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Arthes »

Czyli najłatwiej byłoby dorwać nowy pazur... Nie wiecie może, gdzie mógłbym dorwać takie coś?
Awatar użytkownika
chromomitsum
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 199
Rejestracja: 17 października 2013, 15:53
Tematy: 0
Lokalizacja: Końskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: chromomitsum »

Spokojnie...najpierw załóż pod ten...pazur mocniejszą sprężynkę i "dobrą" uszczelke lufy...
ja założyłęm duuzo mocniejsza sprężynkę i lufa jak mur...

co koledzy sądzą o tej uszczelce? http://allegro.pl/uszczelka-tloka-lufy- ... 95831.html
czy moze ktoś ma lepsze źródło uszczelek do 87?

i ostatnia sprawa z mojej strony...poszukuje śruby, tej głónej na której łamie sie lufa...którą sie wkręca w kostke by "przymocować" lufe i taką małą śrubką sie kontruje.
Albo może ktoś ma oryginał i może mi pomierzyć bym mógł namalować rysunek i dać tokarzowi...
Łucznik 87
Arthes
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 42
Rejestracja: 15 października 2013, 15:39
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Arthes »

A gdzie jest ta sprężyna od tego pazura? Bo nie potrafię jej zlokalizować ;p
Awatar użytkownika
chromomitsum
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 199
Rejestracja: 17 października 2013, 15:53
Tematy: 0
Lokalizacja: Końskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: chromomitsum »

od dołu masz maleńką śrubkę....wykręć ją a wysuniesz tego...hehe pazura....i ukarze sie sprężynka....tylko by Ci nie wyskoczyła
Łucznik 87
Awatar użytkownika
Guido
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 315
Rejestracja: 21 stycznia 2008, 11:09
Tematy: 5
Lokalizacja: Sandomierz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Guido »

Miałem taką uszczelkę od pneumatiksa a (naszym forum kometes się zwie) ,mój łucznik na niej 11J wyciągnął w zestawie ze sprężyną z drut otewa 3,2mm ,uszczelka nasączona płynnym teflonem . Jeszcze dodam że sprężynę kupiłem od użytkownika tego forum " doktorpio " szweckie sprężyny z alle... bym sobie darował .
Colt Sheriff kal.44 .TX200HC K Cp1 CZ200s
kewalsPL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2771
Rejestracja: 13 marca 2008, 19:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubomia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kewalsPL »

Raczej ten trzpień blokady ze sprężynką będzie dobry, mnie chodziło o miejsce od dołu kostki lufy.Tam z czasem ten trzpień blokady wyciera rowek- to powoduje luz w pionie. Nowa uszczelka na chwilę tylko zmniejszy luz, jak się przyklepie luzy powrócą.
Arthes
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 42
Rejestracja: 15 października 2013, 15:39
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Arthes »

W takim razie jak na stałe pozbyć się tej usterki?
kewalsPL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2771
Rejestracja: 13 marca 2008, 19:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubomia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kewalsPL »

Przyjrzyj się tej kostce czy jest tam wyrobiony rowek(wgłębienie) w punkcie łapania tego trzpienia blokady. Jak jest głęboki to trzeba by tigiem napawać i doszlifować na równo. Jeśli rowek jest w miarę płytki to może wystarczyć wymiana tego trzpienia na nowy (wizyta u tokarza),zerknij od dołu systemu czy ten trzpień nie jest wyrobiony(spłaszczona-sklepana dolna powierzchnia). Raczej trudno diagnozować w ciemno, nie mając tego systemu w ręku. Tylko te elementy odpowiadają za luz w pionie.
Awatar użytkownika
IvanZasadniczy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 313
Rejestracja: 21 grudnia 2012, 18:48
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: IvanZasadniczy »

Trzpień należy wyjąć i podpiłować w nim miejsce, w które wchodzi blokująca go śruba w taki sposób, by wysuwał się bardziej. Podpiłowanie o ok. 1mm powinno wystarczyć. Umyć, nasmarować i złożyć, skontrolować przy okazji stan sprężynki trzpienia i ewentualnie ją wymienić. Powinno pomóc.
Arthes
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 42
Rejestracja: 15 października 2013, 15:39
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Arthes »

Hej.
Miałem o tym napisać już kilka dni wcześniej, ale jakoś nie mogłem znaleźć czasu. Próbowałem odkręcić tą śrubkę trzymającą trzpień blokady lufy. I napotkałem przy tym pewien problem - śrubka odkręca się bez problemu, aż nagle w którymś momencie się blokuje, i nie da się jej wykręcić. Próbowałem siły, ale nie pomogło - dokręca się bez problemu, ale odkręcić się nie da. Potrzeba jakiegoś sposobu na to, odpowiednio przekręcić ten trzpień pod jakimś kątem, czy jak? A może to ja nie mam siły?

Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam :)
lansky
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 290
Rejestracja: 09 grudnia 2011, 14:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: lansky »

Ostatnio mi się gdzieś walał taki trzpień , chmm prawie nowy bo miałem dużo części od łucznika tyle ze ostatnio sprzedałem karabinek z nową uszczelką tłoka , co do tej śrubki to psiknij może WD40 i rozruszaj prawo lewo , albo a jak się nie da to uciąć i rozwiercić , ale ja pamiętam tylko wymieniłem tą sprężynkę na mocniejszą i luz zniknął , oczywiście uszczelka lufy z oringu przeciętego na pół i płaską strona na super glu wklejałem , trzymało to super .
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Warsztat - Wiatrówki”