Kartusz Walther LP300

Warsztat wiatrówkowy

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
bunkier
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 66
Rejestracja: 24 czerwca 2014, 12:52
Tematy: 0
Lokalizacja: Wałcz, czasami Przyrów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Kartusz Walther LP300

Post autor: bunkier »

Witam.
Kupiłem sobie kartusz do pistola na eGunie, leżak magazynowy, z legalką ze stycznia 2016, ważny do 2026. Czyli mam już dwa! ;) Ładuję, przykręcam, strzelam i za nisko, no kurde 50 strzałów i lipa. Pomiar na chrono i spadła prędkość, myślałem, że siadł regulator albo jakiś przedmuch no ale ładuję stary kartusz i wszystko wraca do normy, co więcej wkręcam nowy kartusz i jest OK, odkręcam, wkręcam znowu i znowu lipa. Jedyna usterka jaka mi przychodzi do głowy to zbyt mała wydajność zaworka albo przycinający się grzybek zaworka. Szukam jakby tu kartusz rozebrać, co może być i się okazuję, że nie ma żadnego posta o rozbiórce kartuszy, nie tylko Waltherowskich. Więc szukam w googlach, coś tam znalazłem ale to nie to co chciałem, znalazłem grafikę, taki schemat graficzny, przekrój Walthera LP300. Postanowiłem założyć, że kartusz jest skręcany, najwyżej zepsuję. Poniżej opis i fotki z poprawek. Może komuś się przyda. ;)

1. Spuszczamy powietrze.
2. Wkręcamy dwa wiertła 4mm w imadło w rozstawie odpowiadającym dziurom w korku i tak by korek był 0,5-1mm nad szczękami imadła.
Obrazek
3. Gruba guma z taśmociągu albo wycieraczki i ŻABA!!! ;) Udarowo, dość mocno w lewo i pusciło.
Obrazek
Obrazek
4. Odkręcamy rurę kartusza i mamy zaworek.
Obrazek
Obrazek
5. I znowu po chamsku ŻABA w dłoń i odkręcamy w lewo kapturek na zaworku.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
6. Oringi widać nowe i oryginalne, mosiężny pierścień osadczy by grzybek nie zmiażdżył oringu jest, założony nawet w dobrą stronę, więc co jest. Grzybek ma większą średnicę niż w starym kartuszu, żeby go nie toczyć po całości zrobiłem tylko większą fazkę pod ostrym kątem, żeby zbytnio nie zmniejszać powierzchni nacisku na grzybek. No i wypolerowałem po całości, nie byłbym sobą bez miziania. ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
7. Składamy, skręcamy zaworek, wkręcamy rurę kartusza i przez tą samą gumę ŻABĄ dokręcamy na full. ;)
8. Nabijka - trzymie!
Obrazek
Obrazek
9. Wkręcam w pistola, strzelam - OK! Wykręcam i wkręcam i strzelam i tak kilka razy i wciąż - OK! ;) A już miałem kupować regulator. ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Co prawda nie pomoże strzelba Krupa...! Będę się starał poprawić trochę. ;)

Jeden feler, którego nie umiem poprawić bo nie wiem jak się do tego dobrać, może ktoś pomoże. W starym kartuszu manometr zaniża mi o jakieś 15-20 bar a w tym nowym to już w ogóle jakieś 50 bar zaniża przy pełnym nabiciu. ;( Jeszcze nie doszedłem jakby to można wyregulować. ;)
Pozdrawiam,
Piotrek.
To już jest koniec! Ale zaczynam już dzialać, by znowu zacząć od początku! :)
lysy1791
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 35
Rejestracja: 04 kwietnia 2017, 09:04
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Kartusz Walther LP300

Post autor: lysy1791 »

Manometr można wyregulować w pewnym zakresie ale w przypadku tak małych manometrów o skali do 300 bar a nawet więcej ta dokładność nie jest zbyt wielka. Polski Producent który produkuje na cały świat czyli WIKA dla manometrów o średnicy 25 mm i ciśnieniu pomiaru do 310 bar daje dokładność 2% co na tarczy jest prawie nie widoczne. Ale do brzegu jak to się mówi, manometr ten prawdopodobnie działa na zasadzie cienkiej miedzianej rureczki zwiniętej w kłębek która pod ciśnieniem zaczyna się lekko prostować a na końcu ma przymocowany wąsik do wskazówki. Dlatego musiał byś wyciągnąć szkiełko (jest wciśnięte na wcisk) i dobrać się do manometru zboku podłączyć go do żródła powietrza z manometrem który prawidłowo wskazuje ciśnienie i tak doginać wąsik , żeby zgadzały się wartości. Jest to trudna czynność i nie wiem czy warta wykonania, bo czasem można więcej popsuć niż naprawić. Ale do odważnych świat należy.
Awatar użytkownika
Bonzoo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 916
Rejestracja: 29 stycznia 2007, 19:25
Tematy: 50
Lokalizacja: Łazy (Ślaskie)
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kartusz Walther LP300

Post autor: Bonzoo »

W większości manometrów za błędne wskazanie odpowiedzialna jest źle osadzona wskazówka. Trzeba zdjąć szybkę, zdjąć wskazówkę. Następnie nałożyć wskazówkę w odpowiednim dla ciśnienia w kartuszu położeniu. Najczęściej to wystarczy by manometr wskazywał w miarę prawidłowo.
Jak coś ci w życiu nie idzie i wpadasz pyskiem w błoto, to musisz być jak dzik - pchać to błoto ryjem do przodu.
______________________________________
SMS "Hetman"
Awatar użytkownika
bunkier
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 66
Rejestracja: 24 czerwca 2014, 12:52
Tematy: 0
Lokalizacja: Wałcz, czasami Przyrów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kartusz Walther LP300

Post autor: bunkier »

Witam.
Rozumiem, ze szybka jest na wcisk i delikatnie nozykiem lub dlutem podejde? Wskazowka jak w zegarkach, tez osadzona na tulej na wcisk? No to sprobuje, po swietach ale najpierw butle dobije bo juz ponizej 250 jest. ;) Dzieki za odpowiedzi.
Pozdrawiam,
Piotrek.
To już jest koniec! Ale zaczynam już dzialać, by znowu zacząć od początku! :)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Warsztat - Wiatrówki”