Poprawa HW 45

Warsztat wiatrówkowy

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
hogan
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 2289
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 20:11
Tematy: 21
Lokalizacja: śląsk
Grupa: Ekspert Wiatrówki
Kontakt:

Poprawa HW 45

Post autor: hogan »

Powrót do sentymentu :wink:
Swego czasu poprawiałem te pistolety, obracałem prowadnicę, robiłem rowek w oryginalnej teflonowej uszczelce tłoka ( konstrukcja uszczelki jak i materiał to wielkie nieporozumienie )
Z powodu wielu zapytań, odnośnie tego modelu postanowiłem powrócić do poprawy tego kultowego strzeladełka, ale w trochę inny sposób.
W oryginale prowadnica sprężyny jest w tłoku, po jej odwróceniu odciążamy go, ale chociaż sprężyna jest poprawnie prowadzona, więc postanowiłem dociążyć tłok, podobną wagą, zapodając prowadnicę teleskopową, która pięknie prowadzi sprężynę ( ładnie ją zamyka ), dociąża tłok a dorobiony element jest też dobijakiem.
Wadliwa teflonowa uszczelka, została zastąpiona uszczelką z Poliuretanu z wargą uszczelniająca.
Teraz pistolecik można rozbierać do czyszczenia i smarowania nie niszcząc uszczelki, jak było wcześniej podczas wyciągania tłoka z cylindra, oryginał był jednorazowy a i tak nie spełniał swojego zadania jak powinien, nawet w nowym pistolecie.
Po złożeniu wszystkiego w całość, energia na oryginalnej sprężynie wynosi 8 J, kopniak dużo mniejszy a kultura pracy, uważam jest w porównaniu do pudełkowego rewelacyjna.
Oczywiście stępienie wszystkich ostrych krawędzi, a jest tego sporo i naprawdę ostre jak brzytwa + polerka elementów - jest koniecznością.
Zapraszam do majsterkowania i modernizowania swoich zabawek ;)


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam Waldemar.
www.airgunservice.pl
Awatar użytkownika
Senio
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 9724
Rejestracja: 16 października 2004, 00:39
Tematy: 310
Lokalizacja: Koło.wlkp
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Poprawa HW 45

Post autor: Senio »

Waldku było nawet z podanymi wymiarami tylko fotki uciekły .......

http://forum-bron.pl/viewtopic.php?f=80 ... 45#p947321

Uszczelka oryginalna nie jest najwyższych lotów to fakt. Żeby nowej oryginalnej nie zniszczyć trzeba tłok od drugiej strony wkładać. Poliuretanowa jest lepsza i to jest fakt.
Awatar użytkownika
hogan
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 2289
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 20:11
Tematy: 21
Lokalizacja: śląsk
Grupa: Ekspert Wiatrówki
Kontakt:

Re: Poprawa HW 45

Post autor: hogan »

Darku nie widziałem a bardziej zapomniałem, ale co świeże z fotkami to świeże :052:
Kiedyś w oryginale robiłem wargę, ale zwykły placek z teflonu nie może być uszczelką tłoka, więc tak jak piszę i Ty potwierdzasz, uszczelka tłoka z Poliuretanu to jest właśnie to + reszta czarów, robi z tego pistoletu sprzęt o wiele przyjemniejszy.
Jest jeszcze mały myk, ale to na tel. bo nie za bardzo chcę to widzieć na allegro.
Ostatnio zmieniony 13 grudnia 2016, 23:45 przez hogan, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Waldemar.
www.airgunservice.pl
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Warsztat - Wiatrówki”