Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

okulary z dziurką ;)

Warsztat wiatrówkowy

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
Ślubek
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontaktowanie:
Status: Offline

Re: okulary z dziurką ;)

Postautor: Ślubek » 2018-05-23, 22:37

mari0 pisze:Chwytaki w miejscu stykania się ze szkłem mają gumowe zabezpieczenia, które chronią przed jakimkolwiek zarysowaniem.

Chronią w teorii. W praktyce, po sezonie noszenia na okularach nakładek przeciwsłonecznych, z filtrem polaryzacyjnym, zamiast zielonkawej powierzchni antyodblaskowej miałem na szkle w miejscu, gdzie łapały chwytaki, jasne plamy. A nakładki zakładałem tylko w słoneczne dni.

Oczywiście, jeśli będziesz zakładać taką nakładkę tylko do strzelania, proces przecierania powłok będzie wolniejszy.
Morini CM162EI, Łucznik wz.70, S&W 78G, FEG GPM-01, Crosman 3576,
FWB 700, Diablik+Vortex DiamondBack 3-9x40, Walther LGV Olympia, Crosman 1760

azrael88

Postautor: azrael88 » 2018-06-15, 10:37

Szanowni, jaka jest średnica tej przesłony, którą wykorzystaliście w swoich okularach?

Chcę na szybko zmajstrować takie cuś z nakładki na okulary korekcyjne ale w szkle dla oka celującego wywiercić małą dziurkę a dookoła okleić czarną taśmą. To oczywiście prowizorka do testów, jeśli "jakotako" zda egzamin zacznę budowanie podobnego wynalazku :)

milczacy

Postautor: milczacy » 2018-06-15, 11:19

azrael88 pisze:Szanowni, jaka jest średnica tej przesłony, którą wykorzystaliście w swoich okularach?

Chcę na szybko zmajstrować takie cuś z nakładki na okulary korekcyjne ale w szkle dla oka celującego wywiercić małą dziurkę a dookoła okleić czarną taśmą.

Eeeeee? Ale po co?! Wiercić w soczewce?
To nie lepiej wziąć kawałek czarnej taśmy/naklejki przyciąć na odpowiadającą wielkość/kształt, wyciąć w niej dziurkę odpowiednią (ja stosuję 1,2/1,4/1,6 w zależności od oświetlenia) i nakleić na szkło okularów?
Wybacz, ale jakoś nie czaję, czemu miało by służyć wiercenie w szkle okularów?
Gehmann AP 609 z pakietem własnych przeróbek, Kandar CP1 "Match" przeobrażony samodzielnie.

azrael88

Postautor: azrael88 » 2018-06-15, 11:40

Nieprecyzyjnie się wyraziłem - dziurka ma być w nakładce na szkło korekcyjne :) takiej odchylanej.

EDIT:

@milczacy - jeszcze zapytam skąd masz taki przeziernik z wymiennymi wkładkami?
Ostatnio zmieniony 2018-06-15, 12:52 przez azrael88, łącznie zmieniany 2 razy.

milczacy

Postautor: milczacy » 2018-06-15, 13:36

azrael88 pisze:
@milczacy - jeszcze zapytam skąd masz taki przeziernik z wymiennymi wkładkami?

Zrobiłem ze szpejów... a konkretnie - z elementów rozwalonej kamerki monitoringu. Była tam taka tuleja skręcana z dwóch części która mocowała soczewke obiektywu kamery. Zaimprowizowałem dla niej inne zastosowanie ;)
Gehmann AP 609 z pakietem własnych przeróbek, Kandar CP1 "Match" przeobrażony samodzielnie.

Wróć do „Warsztat - Wiatrówki”