Spoter elektroniczny

Warsztat wiatrówkowy

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
zwirkow
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 179
Rejestracja: 14 października 2008, 22:14
Tematy: 0
Lokalizacja: Trójmiasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: zwirkow »

Super gały mi wyszły :shock: .
wrażenie robi, czy przewidujecie mocowanie hamulca na tłumiku, bo u mnie ciężko by było się z nim rozstać przez wzgląd na sąsiadów?
si vis pacem parabellum AA s400+ HAWKE 9-24 AT 44s10 Łucznik WZ 1970 Twinek
jackdp
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 22
Rejestracja: 03 grudnia 2013, 16:31
Tematy: 0
Lokalizacja: Zielona Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: jackdp »

Da się zrobić.
Awatar użytkownika
zwirkow
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 179
Rejestracja: 14 października 2008, 22:14
Tematy: 0
Lokalizacja: Trójmiasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: zwirkow »

Drobne pytanko?
Jak postępy przy sprzęcie, może jakieś nowe fotki
si vis pacem parabellum AA s400+ HAWKE 9-24 AT 44s10 Łucznik WZ 1970 Twinek
Awatar użytkownika
zwirkow
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 179
Rejestracja: 14 października 2008, 22:14
Tematy: 0
Lokalizacja: Trójmiasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: zwirkow »

Czy mam już zbierać kaskę na spoter ?
Czekam na wieści..
si vis pacem parabellum AA s400+ HAWKE 9-24 AT 44s10 Łucznik WZ 1970 Twinek
Awatar użytkownika
Leszek Willi Do
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1693
Rejestracja: 15 lutego 2009, 21:51
Tematy: 29
Lokalizacja: Chojnice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Leszek Willi Do »

Tego typu urządzeń zabraniają przepisy Światowej FT.
Nawet Rowan Ingieering nie dał rady zablokować zakazu a przecież w swojej ofercie mają coś podobnego.
będzie lepiej
Awatar użytkownika
witboj
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 6036
Rejestracja: 02 sierpnia 2007, 22:12
Tematy: 158
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: witboj »

Jak mam być szczery to całe szczęście bo niedługo strzelcy szli by na kawę, a ich karabinki na tor. Na telewizorze by im wyświetliło, kto wygrał. Paranoja. Wiem, że np. wojsko nad tym pracuje ale w sporcie to pomyłka. Można się oczywiście spierać gdzie jest granica ale dla mnie zostałaby przekroczona. Od strony technicznej świetna robota ale w ślepą uliczkę.

To moje prywatne zdanie, oficjalnie to gdyby dopuszczono w przepisach międzynarodowych to u nas siłą rzeczy też.
Awatar użytkownika
Włamywacz.P.S
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1057
Rejestracja: 05 września 2006, 22:35
Tematy: 33
Lokalizacja: Zielona Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Spoter

Post autor: Włamywacz.P.S »

Witek przeczytaj sobie opis na pierwszej stronie i obejrzyj fotki, potem pomyśl co piszesz bo Twoje WIZJE to pozostawię bez komentarza . :mad: Parszywe strzeleckie kurteczki PROFANUJĄCE nasz sport są dozwolone a mądra elektronika pozwalająca na kontrolę karabinka i właściwe pomierzenie trajektorii będą zakazane . :mad: O czym to świadczy ? Ja wiem i powiem ;
1 totalna głupota
2 brak wiedzy
3 brak zrozumienia dla czyjejś ciężkiej pracy
4 brak fantazji
5 lenistwo bo jak samemu się nie chce to innym się zabroni PRACY i MYŚLENIA
I tak mogę jeszcze wypisać sporo EPITETÓW ale po co . :cry: A tak PODSUMOWUJĄC to Kopernik też siedem lat siedział w pudle . A Betony zamiast samemu coś zrobić tępią tych co myślą i pracują . :evil: POZDRO
popraw to co inni spieprzyli
Awatar użytkownika
witboj
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 6036
Rejestracja: 02 sierpnia 2007, 22:12
Tematy: 158
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: witboj »

Przeczytałem od deski do deski zanim napisałem. Mój wcześniejszy post wskazywał na kierunek a nie dosłowne możliwości. W każdym razie to nie mnie musisz przekonywać, zdaje się że ważniejszejsi ode mnie doszli do tych samych wniosków. A swoją drogą co Ci te kurtki przeszkadzają?
Ostatnio zmieniony 13 lipca 2015, 23:45 przez witboj, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Włamywacz.P.S
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1057
Rejestracja: 05 września 2006, 22:35
Tematy: 33
Lokalizacja: Zielona Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Spoter

Post autor: Włamywacz.P.S »

Te kurtki są do Maczu i tam ich miejsce . :evil: A my powinniśmy strzelać jak myśliwi lub wojsko . :027: POZDRO
popraw to co inni spieprzyli
Awatar użytkownika
vox
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5097
Rejestracja: 08 marca 2009, 23:50
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: vox »

Trudno nie zgodzić się z witbojem. Myśliwi lub wojsko nie strzelają do nieruchomych metalowych blaszek według regulaminu FT.

Witek, psujesz interes Włamywaczowi :idea:
Obrazek
Awatar użytkownika
Włamywacz.P.S
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1057
Rejestracja: 05 września 2006, 22:35
Tematy: 33
Lokalizacja: Zielona Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Spoter

Post autor: Włamywacz.P.S »

VOX interes to będzie jak w końcu uda się doprowadzić wszystkie prace do końca i uruchomić produkcję . :cry: A na razie to jest szarpanie nerwów i tracenie kasy. :cry: Nikt nie zdaje sobie sprawy z tego ile to pracy , nerwów i kosztów . :cry: Was interesuje tylko niska cena . :cry: A tak dla przypomnienia to na pewno każdy by chciał mieć na lufie pomiar prędkości , licznik strzałów , poziomnicę i kątomierz . Bo tylko to jest potrzebne do naszego strzelania FT . :) Oczywiście można zrobić jeszcze więcej bajerów np.; termometr barometr itp. tylko czy nie znajdzie się jakiś NAWIEDZONY i powie że się zabrania . :cry: Prace są na ukończeniu ale pojawiło się całkiem nowe rozwiązanie i nowy model będzie SZOKOWAŁ swoimi gabarytami i możliwościami . :) Tylko trzeba jeszcze sporo popracować i zachęcić do pracy a nie wnerwiać i utrudniać . :) POZDRO
popraw to co inni spieprzyli
Awatar użytkownika
witboj
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 6036
Rejestracja: 02 sierpnia 2007, 22:12
Tematy: 158
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: witboj »

No może nie każdy bo w HFT nie da rady zastosować nawet tak minimalistycznego podejścia. To co teraz napisałeś dla FT jest w moim odczuciu jak najbardziej ok ale wcześniejsze wpisy były zdecydowanym przegięcie pałki, tzn:


Rozważamy wbudowanie Bluetooth lub WiFi do komunikacji ze stacją pogodową. Stacja przekazywałaby do broni informację o kierunku i sile wiatru.
Rozważamy także wbudowanie GPS i czujnika geomagnetycznego. Pozwoli to ustalić skąd oddano każdy strzał i w jakim kierunku. Dane byłyby rejestrowane na karcie pamięci.


Można sterować wieżami przy pomocy silników krokowych. Rozważam coś takiego bo wyeliminowało by to sytuację kiedy strzelec popełni błąd i wprowadzi odwrotną poprawkę (obróci wieżę w złą stronę). Albo kiedy nie pamięta jaką poprawkę przed chwilą wprowadził.
Nie ma też problemu z podłączeniem enkodera do koła do ustawiania ostrości na celu. Po kalibracji pozwoliłoby to odczytać odległość na wyświetlaczu.
Jest inny sposób pomiaru odległości z użyciem lunety, nawet jest już zaprogramowany w Spotterze ale jeszcze nie sprawdzony. Funkcja ta jest obecnie zablokowana by nie narażać strzelca na dyskwalifikację.
Awatar użytkownika
Włamywacz.P.S
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1057
Rejestracja: 05 września 2006, 22:35
Tematy: 33
Lokalizacja: Zielona Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Spoter

Post autor: Włamywacz.P.S »

To były tylko marzenia i doświadczenia Elektronika . :cry: A mnie interesowało tylko to o czym pisałem bo tylko to mi jest potrzebne i tyle na dziś . :cry: Cała reszta to pobożne życzenia . :cry: POZDRO
popraw to co inni spieprzyli
Awatar użytkownika
M.J.
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1811
Rejestracja: 09 stycznia 2004, 08:46
Tematy: 127
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: M.J. »

Pomijając użycie tego sprzętu na zawodach to moim zdaniem jest to świetne, a raczej fenomenalne narzędzie do treningu dla strzelca lub nieoceniony pomocnik dla sprawdzenia broni (tfu... urządzenia pneumatycznego w naszym wypadku). Jako niedzielny strzelec mało strzelam, a więcej dłubię i gdybym miał narzędzie, które wyeliminuje lub przynajmniej ograniczy do minimum moje błędy podczas sprawdzania sprzętu to byłby to strzał w dziesiątkę.
Ile kosztuje stworzenie czegoś na własną rękę doskonale wiem. Ile pracy, wysiłku i prozaicznie pieniędzy, które albo się zwrócą albo nie. Powodzenia i wytrwałości. Idziesz dobrą ścieżką, ponieważ każda ścieżka jest dobra, która prowadzi do kreacji czegoś ciekawego i nietuzinkowego. Kasa to rzecz nabyta (nie mówię że nie ważna w naszej rzeczywistości - w zimie trzeba gdzieś mieszkać i miło jest mieć co do garnka włożyć) , ale poczucie że coś stworzyło się własnymi rękoma jest bezcenne.
Tak przy okazji: na zawodach nie strzelam, ale jeśli można używać śmiesznych wdzianek pomagających uzyskać stabilność, poziomic, mega wielkich lunet ostrzących na jednym dystansie to czemu nie czegoś co jest taką elektroniczną poziomicą? Samo i tak nie strzeli, no nie? Albo idziemy w "hardcore" jak HFT albo w super "hi-tech" jak FT albo bipod, leżaczek i "pifko" jak benchrest :mad:. Ja tam najbardziej lubię tą ostatnią opcję :shame:
C2240, C2250, C1377, C2100, FWB 65, FWB 300, trochę plujek na BB
Josef
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2955
Rejestracja: 26 grudnia 2006, 17:06
Tematy: 39
Lokalizacja: Kalisz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Josef »

Zastanawia mnie, dlaczego osoby decydujące o kształcie regulaminów, nie tylko FT, i nie tylko w strzelectwie, są takimi hamulcowymi, którzy tylko opóźniają wprowadzenie do regulaminów nowinek technicznych, które są normalnym skutkiem rozwoju umysłowego człowieka. Czy nie powinno być tak, że albo są dozwolone wszelkie udogodnienia, albo żadne, a więc tylko walory osobiste zawodnika, potocznie nazywane naturalnymi, powinny decydować o miejscu we współzawodnictwie. Dla mnie niezrozumiałe całkowicie jest dozwolenie, np. w FT używanie celowników, za pomocą których teoretycznie można zmierzyć odległość do celu z dokładnością do 1-2 m, a nie można używać, np. dalmierza. Podobnie w przypadku używania określonych strojów strzeleckich, a nie np. na czas strzału zezwolić na użycie, np. przenośnej konstrukcji, która całkowicie usztywniłaby strzelca. ;laughing: Takich przykładów można wskazać prawie bez końca. Obserwując ewolucję różnych regulaminów w tym zakresie zauważa się, że po pewnym czasie nowinki techniczne i tak wchodzą do regulaminów, lecz zawsze z jakimiś uwarunkowaniami, które w końcu też ulegają złagodzeniu. I tak bez końca. Jeden element tej ewolucji pozostaje niezmienny: hamulcowi i hamowanie postępu. :cry: I po co to komu? Co myślę o tym zjawisku, pozostaje moją słodką tajemnicą. ;laughing:

PS
Pod pojęciem regulaminów należy rozumieć także wszelkie przepisy prawne, jak ustawy, rozporządzenia, zarządzenia, uchwały itp. a nawet konstytucje.

PS
Ciekawe, jak będą wyglądały regulaminy, gdy medycyna i technika osiągną taki stopień rozwoju, że możliwe będzie wszczepianie implantów, np. do oczu, czy wręcz do mózgu, przy których omawiane tutaj spotery będą pikusiami. Małymi pikusiami. ;laughing:
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Warsztat - Wiatrówki”