Drodzy użytkownicy,

W związku z wymogami prawnymi w najbliższym czasie forum-bron.pl zmieni swój status na „forum zamknięte”.
W praktyce oznacza to, że osoba niezalogowana o statusie „gość” nie będzie mogła przeglądać forum.
Przeglądanie, czytanie lub pisanie na forum będzie możliwe tylko dzięki rejestracji i logowaniu.

Administracja forum

Osada - zrób to sam

Warsztat wiatrówkowy

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
pieskowy
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Osada - zrób to sam

Postautor: pieskowy » 2017-09-24, 21:51

zulusj23 pisze:Witam,

a czy gdzieś w sieci można znaleźć jakiś szablon możliwy do wydrukowania i przeniesienia na deskę? Konkretnie chciałbym wystrugać coś do HW97, najlepiej z dziurą na kciuk.

Jacek.

Każde zdjęcie z netu możesz wydrukować w interesującym Cię rozmiarze. Wystarczy przeskalować obraz w procentach posługując się znanym wymiarem np długością lufy czy stopki. Drukujesz na kilku kartkach i sklejasz. Wycinasz obrys i gotowe. Ja przenoszę na deskę obrysowując cienkim flamastrem i smarując tamponem nasączonym spirytusem.
Czasu zawsze jest za mało...

zulusj23
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Postautor: zulusj23 » 2017-09-24, 22:05

I wszystko jasne. No to trzeba będzie popełnić jakiś plagiat :wink: . Dziękuję za wskazówkę.

Jacek.
HATSAN STRIKER AR + PP 4-12X42AO
HW97 FULL HOGAN + DOC

Awatar użytkownika
Shooter7
Status: Online

Postautor: Shooter7 » 2017-09-30, 20:39

Dzisiaj backe dorabialem. Montaz troche niski wysieg mial wiec postanowilem poprawic.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Ice4

Postautor: Ice4 » 2017-10-02, 21:23

Cezare, polecam zdzierak montowany w wiertarce. Ja używałem w kształcie kuli i stożka. Praca przy jego pomocy jest wolniejsza od frezarki, ale trudniej popełnić błąd, gdyż zbiera materiał bardzo delikatnie. Zaletą jest fakt, że nie męczysz się tak bardzo jak przy zdzierakach ręcznych, nie wspominając o tempie pracy, dzięki czemu ma się większą ochote na nadawanie finezyjnych kształtów.
Ps. niestety na telefonie nie mogę otworzyć wrzuconych przez Ciebie zdjęć :(
Mój bardzo skromny arsenał - Hatsan Striker Edge 4,5 vortex w nowym ubranku :) + PP 3-12X42AO

Awatar użytkownika
cezare

Postautor: cezare » 2017-10-04, 22:32

Ice4 pisze:Cezare, polecam zdzierak montowany w wiertarce. Ja używałem w kształcie kuli i stożka. Praca przy jego pomocy jest wolniejsza od frezarki, ale trudniej popełnić błąd, gdyż zbiera materiał bardzo delikatnie. Zaletą jest fakt, że nie męczysz się tak bardzo jak przy zdzierakach ręcznych, nie wspominając o tempie pracy, dzięki czemu ma się większą ochote na nadawanie finezyjnych kształtów.
Ps. niestety na telefonie nie mogę otworzyć wrzuconych przez Ciebie zdjęć :(

Dziękuję, fotki na komputerze powinny się ładnie otworzyć - wiesz, pod system już zrobiłem i to było na razie najtrudniejsze.. teraz od tego wszystkiego odpoczywam. W międzyczasie sezon grzybowy się zaczął i .. chyli ku końcowi, zakupiłem noż morkę węglówkę za 19 złociszy, i dość sprawnie zrobiłem rękojeść z orzecha ( skrawków troche zostało ) .. tu znów, na małej powierzchni ćwiczyłem nadawanie kształtów właśnie, fizjonomicznych chiciażby pod palec wskazujacy - rękojeśc na wzór Eka Nordic W12 ( kopia w zasadzie bo mam to odrysowałem ), tu znów pod kciukiem ćwiczyłem frezowanie kulistym frezem na mikrowiertarce powierzchni chropowatej - będzie pod uchwyt FWB, i jeszcze ćwiczyłem papiery ścierne do gradacji 2500, stawianie włosa na wodę czy też na ocet jak mówią.. idzie też do mnie Olej do drewna Scherell's SCHAFTOL LIGHT bezbarwny co by to wetrzeć i zobaczyć efekty.. także niby nic się nie dzieje, a ćwiczę pilnie zanim znów zabiore się do walki z drewienkiem. ..

Ale powiem Ci że zdzieak jaki mam ma ( moze każdy tak ma ) 2 strony - i ta jego jedna jest bardzo agresywna - niezmiernie szybko to idzie - ważne by wyczuć kierunek usłojenia bo bardzo się zdziwiłem jaka jest różnica "z prądem i pod prąd" a niby idzie w tę samą stronę. Zdzierak mam bardzo opanowany. Tę kulkę to ja tam gdzieś mam, kiedyś robiłem sobie stojak pod fajki więc musiałem dłubać czymś około 40 wgłębień, i to monotonne było bardzo .. stąd a jakże mam go - ale gdzieś w szpargałach ;)
HW40
FWB601 + Hawke 3-9x40 AO

Awatar użytkownika
mariano

Postautor: mariano » 2017-10-07, 09:16

Obrazek

Obrazek

Obrazek
AT 44-10 Cal.22 +SIMMONS 4-12x40 Air Arms S400F Classic Cal.177 +Hawke Varmint 4x16x44 SF MD
GAMO C-15 BLOWBACK
AirMaster Puncher Maxi Long 5.5 + Optisan Mamba 4-16x50IRS

Awatar użytkownika
pieskowy

Postautor: pieskowy » 2017-10-11, 10:50

A ja jakoś tkwię w sprężynach. Skończony projekt, następna będzie HW50.
IMG_20171011_104954.jpg
Czasu zawsze jest za mało...

Sandacz

Postautor: Sandacz » 2017-10-14, 23:03

Na dziś to już PCP ale jak się chwalimy to pokaże co wystrugałem. CP1 dobry i celny pistol ale co2 robi ograniczenia. Przy lej długości lufy to 8 J max.

Wróć do „Warsztat - Wiatrówki”