POWITANIA

Sekcja CP - ZKS Warszawa

Moderator: Moderatorzy CP

PopeyePL
Gość
Gość
Reactions:
Tematy: 
Grupa: Goście

Post autor: PopeyePL »

Witam szanowną społeczność na forum.
z góry dziękuje za informacje które tu na forum wyczytałem aby sprawnie i bezpiecznie kożystać z broni. RTFM :568: jak to ma w zwyczaju mówić mój przyjaciel serdeczny - zanim zaczniesz coś używać, albo przystępować do jakiejkolwiek naprawy.

czy ktoś może mnie pokierować linkiem gdzie mam się "udać" na forum? chciałbym zaopatrzyć się w rewolwer Remington D.Pedersoli i chciałbym się dowiedzieć coś od użytkowników tej marki coś więcej niż z "folderu" reklamowego.

z góry dzięki i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
hubertus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 840
Rejestracja: 06 czerwca 2005, 00:56
Tematy: 104
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: hubertus »

Myślę że za pomocą "lupki" sporo znajdziesz o Remingtonach, Pedersoli to jeden z lepszych rewolwerów na rynku, podobno lepszy jest tylko Hege-Maximum.
Miłej lektury :-D
Nulla servitus turpior est quam voluntaria
pozdrawiam
hubertus
Awatar użytkownika
Popeye
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1878
Rejestracja: 27 listopada 2012, 10:14
Tematy: 9
Lokalizacja: Hydrohoryzont
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Popeye »

Za pomocą literówki - swojego błędu - zablokowałem sobie konto PopeyePL, tak więc witam ponownie jako Popeye bez PL.
kożystając z szablonu:
jestem z Warszawy, mam 36 lat, jeszcze nie strzelałem z CP, ale nadrobię zaległości - w zasadzie czeka na mnie już Remington .44 cal Pedersoli.

kłaniam się i do zobaczenia na strzelnicy

forum czytam namiętnie od jakiegoś czasu i chłonę jak gobka doświadczonych kolegów mądre rady
Ostatnio zmieniony 07 maja 2013, 22:04 przez Popeye, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
hubertus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 840
Rejestracja: 06 czerwca 2005, 00:56
Tematy: 104
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: hubertus »

Mam Remingtona Pedersolego - jest super, ale pamiętaj o dokupieniu praski do ładowania bębna, bardzo łatwo możesz uszkodzić pobojczyk, szczególnie na początku przygody z CP.
Postaraj się wpaść na ZKS w sobotę lub w niedzielę, wtedy na pewno ktoś z doświadczonych strzelców ci pomoże.
Nulla servitus turpior est quam voluntaria
pozdrawiam
hubertus
Awatar użytkownika
Popeye
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1878
Rejestracja: 27 listopada 2012, 10:14
Tematy: 9
Lokalizacja: Hydrohoryzont
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Popeye »

jak widzę zdania są podzielone na temat prasek na forum. Jedni chwalą inni psy wieszają że to niepotrzebna inwestycja. ale dzięki.
Awatar użytkownika
piatek13
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 285
Rejestracja: 03 września 2010, 23:35
Tematy: 11
Lokalizacja: Warszawa / Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: piatek13 »

Ja bym sobie praskę odpuścił - kierując się opiniami jakoby w Pedersolim łamał się pobojczyk kupiłem w komplecie praskę. Po kilku minutach ładowania nią na strzelnicy pierdykłem ją do plecaka i od tamtej pory nie używam. Nic mi się nie łamie, a poza tym na zawodach najczęściej nie wolno wyjmować bębna, więc i tak trzeba ładować rewolwer "po bożemu". Lepiej za ta kaskę kupić kulolejkę i zapas ołowiu - przynajmniej wydatek się zwróci w odlanych kulkach.
7,62x39 12/70 .177 .22 .36 .44
Awatar użytkownika
Popeye
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1878
Rejestracja: 27 listopada 2012, 10:14
Tematy: 9
Lokalizacja: Hydrohoryzont
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Popeye »

również oczekuję na Remiongtona Pedersoli. wolę jednak dokupić dodatkowe bębny. co prawda nie wiem czy dozwolone są wymiany bębnów podczas zawodów, ale dla samego siebie na strzelnicę będzie wygodniej :D
praskę można samemu wykonać i wyjdzie zapewne taniej.
Kristofferson
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 28
Rejestracja: 04 stycznia 2013, 16:43
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Kristofferson »

Dzień dobry wszystkim!
Na imię mam Krzysztof. Lat 39 i tak już zostanie ;)
Lubię żeglarstwo (śródlądzie i morze), zdarza mi się jeździć motocyklem (klasy lekki turystyk), zimą biegam na nartach (jak jest śnieg), paralotnie, rower też lubię, na koncert wyskoczyć (najchętniej jazz/elektronika/awangarda). Sporo jeszcze rzeczy lubię, ale stop dygresjom.
Pomysł na CP wpadł mi dość niedawno. Kontaktów ze strzelaniem nie miałem zbyt wiele, w młodości zdarzał mi się KBKS (całkiem OK było), P-83 (wynik – szkoda gadać). Miałem też w romantycznych wczesnych latach 90. rewolwer gazowy marki Röhm RG89, 9 mm (legalnie – takie czasy były) – ale czy to broń? Nie strzelało niczym sensownym. Niemniej, lubiłem ten kawałek szajsmetalu. Przez 3 lata byliśmy praktycznie nierozłączni.
Teraz planuję sobie Remingtona 1858, kal .36. I nie byłoby źle tę ideę zweryfikować. Oraz przetestować, czy naprawdę lubie CP i czy CP lubi mnie.
Więc jeśli ktoś z Państwa pomógłby mi to sprawdzić, byłbym bardzo wdzięczny. I byłoby mi bardzo miło.

Pozdrawiam noworocznie
KS
Jakubjumper
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 13 stycznia 2013, 12:24
Tematy: 0
Lokalizacja: Krosno/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Jakubjumper »

Witam serdecznie
Nazywam się Jakub mam 22 lata, „od dłuższego czasu obserwuje to forum”. Jestem studentem historii( III rok) i bezpieczeństwa wewnętrznego na UKSW. Studiuje w Warszawie lecz pochodzę z Krosna. Interesuje się spadochroniarstwem ( skacze w Aeroklubie Podkarpackim od 5 lat) od 3 lat bawiłem się również w ASG, ta zabawa jednak nie sprawiała mi przyjemności i zacząłem się interesować strzelaniem z jakiejś ostrej broni. Bronią interesuje się odkąd pamiętam, co prawda do tej pory był to trochę późniejszy okres. Myślę by ZKS stał się moją pierwszą strzelnicą ze względu na to iż mijam ją codziennie w drodze na uczelnie . Trochę czytałem już wszystkie działy wiem co i jak. Myślę nad jakimś rewolwerem na początek w cenie nie przekraczającej 2500 zł( tyle udało mi się uzyskać ze sprzedaży sprzętu ASG a jak powszechnie wiadomo student jest biedny). W związku z powyższym witam wszystkich serdecznie na tym forum. Liczę na kilka rad od doświadczonych kolegów . Wszystkiego dobrego w nowym roku.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
hubertus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 840
Rejestracja: 06 czerwca 2005, 00:56
Tematy: 104
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: hubertus »

Myślę że zanim pomyślisz o jakiś konkretnych zakupach powinieneś odwiedzić ZKS i porozmawiać z kolegami, pewnie pozwolą ci postrzelać z różnych rodzajów broni CP. Będziesz mógł ocenić czy ta zabawa ci odpowiada, strzelanie z CP to trochę inne wrażenia niż ASG i możesz się zniechęcić.
Nulla servitus turpior est quam voluntaria
pozdrawiam
hubertus
Awatar użytkownika
tadeusz45
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 728
Rejestracja: 24 listopada 2007, 14:57
Tematy: 0
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: tadeusz45 »

W czwartki po południu oraz w soboty i niedziele zawsze spotkasz kogoś od CP. Tak jak radzi Ci Hubert, przyjdż porozmawiaj, pooglądaj, potrzymaj (dadzą potrzymać i postrzelać) i wtedy podejmij decyzję. A ludzie od czarnego prochu są przeważnie bardzo życzliwi. Do zobaczenia Tadeusz
Jakubjumper
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 13 stycznia 2013, 12:24
Tematy: 0
Lokalizacja: Krosno/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Jakubjumper »

Super. W takim wypadku może za tydzień może za dwa ( sesja) na pewno się pojawię. w ASG najgorsze są tandetność i zawodność nawet najlepszego sprzętu ( mechanizmy są bardzo skomplikowane przez co zawodne a kulki na wietrze latają jak chcą na dystansie 100 m nie raz jest problem trefić w sylwetkę człowieka a zasięg ten zarezerwowany jest dla najlepszych i najdroższych replik - to zniechęca) kończąc te dygresję, jeśli chodzi o czarny proch zastanawiam się nad czymś z zamkniętą ramą np Rogers&Spencer 44. gdyby ktoś coś takiego posiadał to chętnie posmakowałbym. Zgodzę się z tezą iż próbując najpierw na strzelnicy można wiele zaoszczędzić :)
Dziękuje za serdeczne przyjęcie.
zakrzes
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 05 kwietnia 2013, 10:26
Tematy: 0
Lokalizacja: Otwock
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: zakrzes »

Cześć,

mam na imię Marcin, 30 lat, jestem z Otwocka. Od dłuższego czasu z ogromną ciekawością czytam forum i zgłębiam temat CP. Jeżeli chodzi o temat strzelania to jestem żółtodziobem ale mam nadzieje, że szybko nadrobię braki :) A przynajmniej poznam podsawy pozwalające bezpiecznie uprawiać ten sport.

Pewnie niebawem odwiedzę ZKS :)

pozdrawiam
Marcin
zuku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 330
Rejestracja: 01 lutego 2012, 21:25
Tematy: 23
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: zuku »

trzeba był dziś odwiedzić, była nas spora gromada
Wojtek
katerhasser
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 101
Rejestracja: 24 kwietnia 2013, 17:34
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: katerhasser »

Witam,
to mój pierwszy post.
Kiedyś przejeżdżając do mostu Północnego "zawinąłem" na ZKS i spytałem o mozliwość postrzelania z CP. Pan zza biurka poinformował mnie, że mam sobie przynieść wszystko a on mi może udostępnić oś, czyli nie można spróbować tylko trzeba już mieć/umieć...
Chociaż strzelam czasami z nitro, to jeszcze nie wąchałem czarnego prochu, jednak po miesiącach podchodów jak pies do jeża stałem się niespodziewanie posiadaczem Zouave. W związku z tym chciałbym go rychło rozdziewiczyć pod okiem doświadczonych strzelców. Czy jest taka możliwość, żeby ktoś życzliwy kto ma podobny kaliber 58 odstąpił mi trochę napędu,kapiszonów i kul, i pomógł mi przestrzelić pukawkę? Zanim wyrobię EKB to połowa maja będzie a ja chciałbym wiedzieć czy ona w ogóle strzela :-?

Pozdrawiam
Paweł
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Sekcja CP - ZKS Warszawa”