POWITANIA

Sekcja CP - ZKS Warszawa

Moderator: Moderatorzy CP

AndrzejL
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 21 listopada 2016, 16:36
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: POWITANIA

Post autor: AndrzejL »

Witam. W sobotę byłem na ZKS'ie by utwierdzić się w pewnych wyborach. A dzisiaj nabyłem swój pierwszy egzemplarz broni. Dlatego zarejestrowałem się i witam wszystkich. ;)
Zbigniew Rybka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 924
Rejestracja: 07 października 2011, 11:40
Tematy: 19
Lokalizacja: Radzików, Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: POWITANIA

Post autor: Zbigniew Rybka »

Witaj! I pojawiaj się na ZKSie jak najczęściej! :-D
W. Moore .36 Bondini/L. Renzo, C. Moore Pedersoli .46 skałka, Colt Army 1860 Pietta, Mortimer .36 Bondini/L. Renzo, Alamo Rifle Pedersoli .50 skałka, Walther CPM 1, FWB C60.
Kamil C.
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 01 stycznia 2017, 16:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: POWITANIA

Post autor: Kamil C. »

Witam,
Kamil. Po długim namyśle w tym tygodniu kupuje swoje pierwsze CP (Colt Navy 1861 , chyba ;)).
Zapiszę się na najbliższe szkolenie i mam nadzieję że będę dymił regularnie :).
Awatar użytkownika
LucSkywalkerr
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 10 stycznia 2017, 20:35
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: POWITANIA

Post autor: LucSkywalkerr »

Witam serdecznie. Mam na imię Łukasz 35L , po moich zajawkach typu paintball , ASG oraz wiatrówki przyszedł czas na CP. Po obejrzeniu filmu Brzydkiego Buraka dowiedziałem się paru fajnych rzeczy . Po kilku miesiącach lektury filmowej na Youtube tak się wkreciłem że postanowiłem dołączyć do braci CP. Czekam na kolejne szkolenie na zksie . No i właśnie śledzę internet w poszukiwaniu pierwszego rewolweru '44 będzie to Colt. Tylko zastanawiam się czy nowy czy używany zakupić. Pozdrawiam serdecznie.
Ostatnio zmieniony 10 stycznia 2017, 20:51 przez LucSkywalkerr, łącznie zmieniany 1 raz.
Colt Whitneyville Walker 1847 .44
Awatar użytkownika
SP5L
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 90
Rejestracja: 07 lutego 2017, 10:35
Tematy: 0
Lokalizacja: 07-306 BROK
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: POWITANIA

Post autor: SP5L »

Witam !
Od początku nowego roku uczęszczam minimum raz w tygodniu na ZKS (oczywiście jak zdrówko pozwoli) - dziś jadę zaliczyć 7 strzelanie stażowe z 12 oraz trochę podymić z remika 44.
Pozdrawiam wszystkich strzelców i do zobaczenia ewentualnie na strzelnicy.

Edek z Grochowa.
Pozdrawiam Edek

Rewolwer New Army 1858 "Remington" INOX kal. 44 8 cali, Rewolwer PIETTA 1863 "Remington" POCKET kal. 31.
Zbigniew Rybka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 924
Rejestracja: 07 października 2011, 11:40
Tematy: 19
Lokalizacja: Radzików, Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: POWITANIA

Post autor: Zbigniew Rybka »

Edku, WITAJ! i zjawiaj się jak najczęściej!
W. Moore .36 Bondini/L. Renzo, C. Moore Pedersoli .46 skałka, Colt Army 1860 Pietta, Mortimer .36 Bondini/L. Renzo, Alamo Rifle Pedersoli .50 skałka, Walther CPM 1, FWB C60.
Wlodekka
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 15 kwietnia 2017, 08:55
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: POWITANIA

Post autor: Wlodekka »

VALDI pisze:Lista obecności - Witam wszystkich mam na imię Włodek . Jestem nowym .Mam 67 lat ,mieszkam na Brudnie . Obejrzałem sporo filmów Buraka !!! Połknełem bakcyla na broń C.P.

W tym temacie każdy z lokalnego forum może napisać parę słów o sobie, ale nie jest to wymagane.
Wystarczy zwykle "cześć, jestem (nick) i mieszkam w .... ".
Dzięki temu będziemy mogli się bliżej poznać, i ułatwi to nam wszystkim kontakt ze sobą i pozwoli umówić się na strzelnicy.
RafalK
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 26 stycznia 2017, 23:08
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa/Jabłonna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: POWITANIA

Post autor: RafalK »

Dzień dobry,

Nazywam się Rafał (RafalK), na ZKS poajwiam sie regularnie od stycznia 2017, więc pora się przywitać. Obecnie Remik 8", zaczynamy się dogadywać. Jestem z Jabłonny.
Navigare necesse est...
Uberti Remik 8", Bondini Parker of London, Glock 17 4G.
Mad Bob
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 21 sierpnia 2017, 19:36
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: POWITANIA

Post autor: Mad Bob »

Witam
Mam na imię Robert, mam 52l. , mieszkam na Białołęce. Jestem na etapie kupowania Remingtona 1858 New Army 8" .44.
Ćwierć wieku temu trochę strzelałem z .22 (głównie z rewolweru Taurus), więc jak będę na sąsiednim stanowisku i broń nie wypali, to przynajmniej nie musicie się obawiać, że przyjdę celując Wam w brzuch z pytaniem co z tym zrobić, albo zobaczycie, że zaglądam do lufy czekając aż mi coś strzeli do głowy albo oświeci mnie w tej kwestii słońce wpadające przez dodatkowy otwór w głowie ;laughing:
BTW - zobaczyłem, że jest na ZKS szkolenie CP i zamierzam się zapisać, tylko muszę ustalić, czy trzeba mieć na to szkolenie własną broń, proch itd czy nie, bo broń i inne graty to może na ten termin zbiorę, ale o prochu to mogę zapomnieć, bo nie zdążę wyrobić EKB.
Ostatnio zmieniony 24 sierpnia 2017, 22:02 przez Mad Bob, łącznie zmieniany 1 raz.
KrzysztofB
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 16 sierpnia 2006, 10:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: POWITANIA

Post autor: KrzysztofB »

Cześć, jestem Krzysiek, 42l, od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem Uberti Cattlemana .44.
Bardzo chętnie spotkam się z Wami na strzelnicy aby poznać w praktyce zasady obchodzenia się z CP.
Wcześniej strzelałem z wiatrówek oraz różnych rodzajów broni palnej w Cover na Merliniego. Niestety CP nie tolerują ;)
Tak więc zasady zachowania na strzelnicy są mi znane i przyswojone :)
Ostatnio zmieniony 18 listopada 2017, 21:35 przez KrzysztofB, łącznie zmieniany 4 razy.
HW-40, HW-45, HW-80
Cattleman .44 BIRD'SHEAD
Panther
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 23 grudnia 2017, 18:50
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: POWITANIA

Post autor: Panther »

Cześć wszystkim pasjonatom. Jestem stosunkowo młodym pasjonatem strzelectwa z wiatrówek i przede wszystkim współczesnej broni palnej. Jednak jak wiemy proces stawania się pełnoprawnym sportowcem bywa dość długi więc w międzyczasie chciałbym popróbować różnych typów broni palnej. Tutaj chciałbym się zapytać - czy ktoś w ZKS dałby mi strzelić parę razy z Remingtona 1858 New Army w kalibrze .44? Pytam bo o ile miałem już okazję strzelać z wielu egzemplarzy broni palnej na amunicję scaloną bezdymną bądź powierzchownie scaloną bezdymną (w sensie birdshot ze strzelby gładkolufowej, ale jeśli zdażają się tu jednostki dla których kogo żart == całkowity i niereformowalny brak wiedzy o broni palnej to proszę można już wyć, pokażcie nowym ich miejsce :-D ).

Gwarantuję zastosowanie się do porad właściciela rewoleru oraz szacunek dla własności innej osoby. Jeśli jakimś cudem zdarzyło by mi się popsuć (nie dostałem jeszcze na żadnej strzelnicy ani zawodach żadnych upomnień odnośnie niewłaściwego posługiwania się bronią i nie nie byłem tylko na jednej strzelnicy i nikt z mojej rodziny żadnej z tych strzelnic nie prowadzi.) to zapłacę za naprawę elementu który popsułem.

Tak naprawdę nie prosiłbym kolegów tak na dzień dobry o ową przysługę jednak nie znalazłem w ZKS w katalogu broni czarnoprochowej wypożyczanej obiektowo, oczywiście mogę się mylić.

Wiem że taki rewolwer może kupić każdy ale nie mam bladego pojęcia jakie to w ogóle uczucie strzelać z czarnoprochowca. Oczywiście mogę zapłacić za proch i kule na te kilka strzałów.

Jeśli byłby skłonny udostępnić mi swój rewolwer na strzelnicy na parę strzałów to proszę tylko o krótką wiadomość na PW a odpowiem i się dogadamy.

I jeszcze raz - cześć wszystkim i proszę przyjąć moje wyrazy uznania za waszą pasję i jej czynne uprawianie.
Awatar użytkownika
TZ
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 4730
Rejestracja: 30 listopada 2002, 08:15
Tematy: 158
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: POWITANIA

Post autor: TZ »

Witam Wszystkich Pasjonatów CP z ZKS-u,
Dzień dobry się z Państwem bardzo serdecznie,
Od roku kręciłem się w temacie rozpoczęcia zabawy również z CP, jak ten przysłowiowy pies wokół jeża. Nadeszła w końcu ta chwila, dzisiaj wybieram się do sklepu po upatrzonego wcześniej, obmacanego pierwszego Remika.
Do tej pory zgromadziłem wszystkie niezbędne akcesoria i precjoza do strzelania z Remingtona za wyjątkiem samego rewolweru i prochu do niego.
Podanie do Stołecznych policmajstrów po EKB mam już przygotowane ze zdjęciem, tylko wpisać nazwę, numer, stówka opłaty i składam w przyszłym tygodniu.
Potrwa to jak czytałem do 2-3 tyg. zanim bez kombinowania kupię proch 3Fg idąc sobie do sklepu. Wiem doskonale, że nie jest to potrzebne, aby posiadać proch, ale wolę EKB mieć i mieć Św. spokój.
Dziś po południu i w sobotę pouczę się w realu a nie jak dotąd jedynie patrząc w YT, jak rozkręcać i skręcać do czyszczenia remika do gołej ramy. Zresztą wiem, że po zakupie warto to zrobić po „fabryce”, ponownie zakonserwować i przygotować do strzelania.
Zanim EKB dojdzie chciałem spróbować tak ze 6 bębnów przewietrzyć, potem umyć pierwszy „brudny” rewolwer i go ponownie zakonserwować. Zamierzam sam na swoim sprzęcie popróbować i kule i conikale w akcji. Najlepiej w najbliższą niedzielę 4 lutego na Marymonckiej.
Niestety jeszcze nie będę miał własnego napędu, dlatego chciałbym zapytać się w tym miejscu, czy nie będzie to faux pas poprosić któregoś z kolegów o użyczenie odpłatne oczywiście powiedzmy z 50 g czarnego prochu współgrającego z rzeczonym Remikiem?
Pozdr,
TZ
Ostatnio zmieniony 02 lutego 2018, 12:22 przez TZ, łącznie zmieniany 1 raz.
PFTA/WKFT więcej wiatru, trochę nitro
kewalsPL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2770
Rejestracja: 13 marca 2008, 19:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubomia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: POWITANIA

Post autor: kewalsPL »

TZ pisze: czy nie będzie to faux pas poprosić któregoś z kolegów o użyczenie odpłatne oczywiście powiedzmy z 50 g czarnego prochu współgrającego z rzeczonym Remikiem?
Witaj, ja wprawdzie za daleko jestem ale raczej dla mnie było by śmieszne to "odpłatne", to chyba będzie pomoc dla nowego kolegi, tak przynajmniej bywa w moich kręgach :wink: .
Pozdrawiam i powodzenia.
Zbigniew Rybka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 924
Rejestracja: 07 października 2011, 11:40
Tematy: 19
Lokalizacja: Radzików, Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: POWITANIA

Post autor: Zbigniew Rybka »

W naszych kręgach również :-D . W niedzielę jest co prawda szkolenie czarnoprochowe, ale dużo stanowisk powinno być wolnych,tym niemniej lepiej przyjść od rana, bo potem może być tłok. Zjawiaj się bez krępacji :) . W sobotę nie postrzelasz przed 1500, bo są zawody powszechne.
W. Moore .36 Bondini/L. Renzo, C. Moore Pedersoli .46 skałka, Colt Army 1860 Pietta, Mortimer .36 Bondini/L. Renzo, Alamo Rifle Pedersoli .50 skałka, Walther CPM 1, FWB C60.
Awatar użytkownika
TZ
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 4730
Rejestracja: 30 listopada 2002, 08:15
Tematy: 158
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: POWITANIA

Post autor: TZ »

Dziękuje za ciepłe słowo. Remik już w domciu, zaraz będziemy się rozkładać, myć, czyścić i smarować.
Mam nadzieję, że w niedzielę będzie powyżej zera Celsjusza.
Pozdr,
TZ
PFTA/WKFT więcej wiatru, trochę nitro
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Sekcja CP - ZKS Warszawa”