POWITANIA

Sekcja CP - ZKS Warszawa

Moderator: Moderatorzy CP

Chin_NDM
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 17 stycznia 2020, 13:56
Tematy: 0
Lokalizacja: NDM
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: POWITANIA

Post autor: Chin_NDM »

Chciał bym przywitać się i przedstawić forumowej czarnoprochowej braci.
A jako, że wiedzy i pierwsze strzelania odbywałem na ZKS robię to w tym dziale. A strzelane było z Colta Snubnose 3"

Pomysł czarnego prochu chodzi za mną już od jakiś 3 lat lecz dopiero teraz zaczyna się krystalizować i nabierać wyraźnego kształtu.
Kurs CP prowadzony przez Zbyszka z pomocą Romana, który zaprezentował część swej wspaniałej kolekcji, odbyłem w ubiegłym roku na jesieni a od niedawna jestem posiadaczem rewolweru, na którego temat wypowiem się w innym temacie.

W/w Szanownym Panom bardzo chciałbym podziękować za udzielone mi rady, poświęcony czas i miłe przyjęcie na strzelnicy oraz za pomoc w stawianiu pierwszych kroków.
Już wiem, że dzięki Wam choroba CP mnie dotknęła i nie leczona może szybko się rozwinąć i zacząć zarażać kolejne osoby

Jeszcze raz witam i do zobaczenia na strzelnicach gdziekolwiek by one nie były...
Ostatnio zmieniony 21 stycznia 2020, 11:04 przez Chin_NDM, łącznie zmieniany 1 raz.
Dużo teorii, mało praktyki, ale pracujemy i nad tym
"Elementu doświadczenia nie przeskoczysz ..."
Remigiusz z nad Narwi
Awatar użytkownika
mar_kow
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 303
Rejestracja: 23 września 2012, 11:11
Tematy: 4
Lokalizacja: Mazury
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: POWITANIA

Post autor: mar_kow »

Chin_NDM pisze:[...]
Już wiem, że dzięki Wam choroba CP mnie dotknęła i nie leczona może szybko się rozwinąć i zacząć zarażać kolejne osoby
[...]
Już przepadłeś... ;laughing:
Uświadom swoją lepszą połówkę że wkrótce będziesz miał wydatki ale to nie będzie na dziewczynki... Moja zaakceptowała to jako mniejsze zło... ;laughing:
Chin_NDM
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 17 stycznia 2020, 13:56
Tematy: 0
Lokalizacja: NDM
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: POWITANIA

Post autor: Chin_NDM »

mar_kow pisze: Już przepadłeś... ;laughing:
Uświadom swoją lepszą połówkę że wkrótce będziesz miał wydatki ale to nie będzie na dziewczynki... Moja zaakceptowała to jako mniejsze zło... ;laughing:
Nie ma opcji uświadamiania drugiej lepszej połówki bo nie wie jeszcze o tym pierwszym zakupie...
... a jako że choroba chwyciła na ostro to drugi zakup już w drodze. Dla odmiany będzie to coś długiego... 24" :-D
Dużo teorii, mało praktyki, ale pracujemy i nad tym
"Elementu doświadczenia nie przeskoczysz ..."
Remigiusz z nad Narwi
Awatar użytkownika
komasu
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 04 września 2019, 22:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: POWITANIA

Post autor: komasu »

Witam Wszystkich Czarnoprochowych Braci

od roku strzelam z Remingtona New Army .44 w ZKS. Odpowiada mi klimat tego miejsca i poznawani tu ludzie. W niedalekiej przyszłości mam zamiar popatrzeć na dalszy cel przez szczerbinkę umieszczoną na karabinie.

Przesyłam Serdeczności
Z Pozdrowieniami :516:
Tomek
michalkcb
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 14 lutego 2022, 21:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: POWITANIA

Post autor: michalkcb »

Witam wszystkich,
To mój pierwszy post i chciałbym się przywitać ze wszystkimi chociaż widzę, że na tym forum ZKS Warszawa dużego ruchu nie ma.

Strzelałem już wiele lat temu na PO w liceum z KBKS :D i jak jeszcze dziadek żył z broni myśliwskiej. Nie ukrywam, że nie chciało mi się robić tych wszystkich staży, kursów i egzaminów i ostatecznie broń przejął wujek myśliwy. Również strzelanie do zwierząt nie sprawia mi przyjemności więc zostawiam sobie tą ewentualności na ciężkie czasy. Jednak strzelanie do rzutków, blaszanych dzików i zajęcy na strzelnicy spodobało mi się.

Na długo zapomniałem o broni ale od kilu lat chodziła za mną chęć kupienia czarno prochowca. Uzbrojony w kilkuletnią czarnoprochową wiedzę z Internetu i youtube stałem się posiadaczem unikatowej repliki jaką jest Uberti Remington 1858 8" inox. Wiem, że to unikalna broń, szczególnie wśród czarnoprochowych nowicjuszy :P ale mam nadzieję, że znajdę tu Wasze wsparcie.
Postanowiłem przywitać się na tym forum ponieważ mieszkam 2km od strzelnicy ZKS Warszawa i chciałbym z niej korzystać.

Raczej nie będę typem fascynata dzikiego zachodu i w kowbojskim ubraniu nie będę chodził na strzelnicę. Postrzelam kilka razy w roku, żeby mieć obycie z bronią. Ale kto wie w którą stronę się potoczy moja historia z CP.
Zbigniew Rybka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 924
Rejestracja: 07 października 2011, 11:40
Tematy: 19
Lokalizacja: Radzików, Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: POWITANIA

Post autor: Zbigniew Rybka »

Witaj!
Każdy nowy fan CP jest u nas mile widziany!
Jutro (sobota, od 1000 do 1400) odbędą się comiesięczne zawody powszechne CP, startować może każdy, kto przeczyta regulamin zawodów powszechnych i wykupi metryczkę na te zawody. Wpadniesz?
Grupa CP najliczniej spotyka się w soboty i niedziele na treningach i zawodach. Wejdź na zks.waw.pl i poczytaj. Organizujemy również szkolenia CP dla początkujących, co umożliwia im potem samodzielne strzelanie również w tygodniu (instruktor jest na osi CP w soboty i niedziele).
Wpadnij w weekend, to się wiele dowiesz.
Pozdrawiam i witam serdecznie - Zb.
W. Moore .36 Bondini/L. Renzo, C. Moore Pedersoli .46 skałka, Colt Army 1860 Pietta, Mortimer .36 Bondini/L. Renzo, Alamo Rifle Pedersoli .50 skałka, Walther CPM 1, FWB C60.
michalkcb
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 14 lutego 2022, 21:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: POWITANIA

Post autor: michalkcb »

Dziękuję za powitanie i zaproszenie.
Planuję wpaść w sobotę na zawody ale w roli widza bo jeszcze nie mam prochu (ani pozwolenia na jago zakup) i kapiszonów. Plany mogą tylko pokrzyżować skutki dzisiejszych urodzin znajomego.
Awatar użytkownika
UncleSam
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 02 sierpnia 2022, 09:59
Tematy: 2
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: POWITANIA

Post autor: UncleSam »

Witam pasjonatów CP. To jedna z wielu odsłon moich pasji pod wspólnym mianownikiem broni. Do zobaczenia na strzelnicy, gdzie miło będzie wspólnie postrzelać, wymienić spostrzeżenia, rady i uprzejmości.
Andrzej "UncleSam"
Zbigniew Rybka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 924
Rejestracja: 07 października 2011, 11:40
Tematy: 19
Lokalizacja: Radzików, Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: POWITANIA

Post autor: Zbigniew Rybka »

Andrzeju, wpadaj jak najczęściej! Każdy NOWY jest mile widziany! Do zobaczenia!
W. Moore .36 Bondini/L. Renzo, C. Moore Pedersoli .46 skałka, Colt Army 1860 Pietta, Mortimer .36 Bondini/L. Renzo, Alamo Rifle Pedersoli .50 skałka, Walther CPM 1, FWB C60.
Roger9x19
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 02 kwietnia 2023, 20:07
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: POWITANIA

Post autor: Roger9x19 »

Kłaniam się wszystkim nisko jako nowy na forum, w przeciwieństwie do PESELU i stażu w posiadaniu pozwolenia na broń.
Zbigniew Rybka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 924
Rejestracja: 07 października 2011, 11:40
Tematy: 19
Lokalizacja: Radzików, Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: POWITANIA

Post autor: Zbigniew Rybka »

Witaj!
Mam nadzieję, że mimo pozwolenia na broń masz również coś czarnoprochowego, bezpozwoleniowego, ładowanego odprzodowo/odtylcowego, czego mógłbyś użyć w naszym towarzystwie. Zapraszamy!
W. Moore .36 Bondini/L. Renzo, C. Moore Pedersoli .46 skałka, Colt Army 1860 Pietta, Mortimer .36 Bondini/L. Renzo, Alamo Rifle Pedersoli .50 skałka, Walther CPM 1, FWB C60.
Awatar użytkownika
WOLFENSTAINE
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 10
Rejestracja: 10 kwietnia 2023, 22:21
Tematy: 1
Lokalizacja: Dubiecko
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: POWITANIA

Post autor: WOLFENSTAINE »

Witam kolegów :piwo: , zdrowia życzę :516: i trafień w KZ...... Zacząłem swoją przygodę z hamerly hunter combo 900 i myślę ją rozwijać , bo już zauważam że połknąłem bakcyla ale muszę się dużo..... nauczyć
Mówić i nie myśleć – to strzelać, nie celując.”
✓Hammerly Hunter 900 Combo + Walhter 6x40
✓Weihrauch HW97 + WestHunter 4-16x44 FFP
✓Weihrauch HW100+ Valiant themys II 10x32
Zbigniew Rybka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 924
Rejestracja: 07 października 2011, 11:40
Tematy: 19
Lokalizacja: Radzików, Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: POWITANIA

Post autor: Zbigniew Rybka »

Zapraszamy do wizytowania strzelnicy, strzelania i zadawania wszelkich przychodzących do głowy pytań i rozwiewania wątpliwości! Może na niektóre z nich znajdziesz odpowiedź? :-D
W. Moore .36 Bondini/L. Renzo, C. Moore Pedersoli .46 skałka, Colt Army 1860 Pietta, Mortimer .36 Bondini/L. Renzo, Alamo Rifle Pedersoli .50 skałka, Walther CPM 1, FWB C60.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Sekcja CP - ZKS Warszawa”