Zawody Powszechne CP

Sekcja CP - ZKS Warszawa

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
Drużu
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 23 listopada 2015, 15:01
Tematy: 15
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Zawody Powszechne CP

Post autor: Drużu »

Cześć,
Chciałbym sie upewnić czy coś sie nam zmieniło od grudnia 2018, że zawody POWSZECHNE sa punktowane osobno dla osób z licencja PZSS i bez ? To przecież nie Puchar Polski :033:
Pierwszy raz mamy PK w czarnym prochu.
Czy tak już bedzie od 2019 czy tez jest to chwilowe niedopatrzenie? :033:
Zbigniew Rybka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 931
Rejestracja: 07 października 2011, 11:40
Tematy: 19
Lokalizacja: Radzików, Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zawody Powszechne CP

Post autor: Zbigniew Rybka »

Nasz Klub jest zrzeszony w PZSS a od 2018 zawody powszechne są zgodne z wytycznymi PZSS, który, jak wiemy, wszystko podciąga pod sport kwalifikowany i zmusza (nie waham się użyć tego sformułowania) do posiadania licencji sportowej w celu zaspokojenia sportowych ambicji strzelców, a finansowej Związku. Sam żałuję, że tak jest, bo wielu dobrych strzelców nie myśli o licencjach ani nawet o zrobieniu patentu, a rywalizacja z nimi na "równych" zasadach byłaby znacznie ciekawsza. Ale wielu zawodników w końcu decyduje się pójść ścieżką "sportową" i jednak patenty i licencje robią, żeby być docenianymi na Mistrzostwach Polski I Pucharach Polski, o zagranicznych występach nie wspominając. Obawiam się, że dla strzelców "poważnie" traktujących Sport Strzelecki (z dużych liter) nie ma innej drogi.
W. Moore .36 Bondini/L. Renzo, C. Moore Pedersoli .46 skałka, Colt Army 1860 Pietta, Mortimer .36 Bondini/L. Renzo, Alamo Rifle Pedersoli .50 skałka, Walther CPM 1, FWB C60.
Awatar użytkownika
tadeusz45
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 728
Rejestracja: 24 listopada 2007, 14:57
Tematy: 0
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zawody Powszechne CP

Post autor: tadeusz45 »

Czy jako biegły w niuansach jak będzie w Pucharze Prezesa ? Czy strzelcy bez zadęcia mają być na aucie?
Awatar użytkownika
Drużu
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 23 listopada 2015, 15:01
Tematy: 15
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Zawody Powszechne CP

Post autor: Drużu »

Zbigniew Rybka pisze:Nasz Klub jest zrzeszony w PZSS a od 2018 zawody powszechne są zgodne z wytycznymi PZSS, który, jak wiemy, wszystko podciąga pod sport kwalifikowany i zmusza (nie waham się użyć tego sformułowania) do posiadania licencji sportowej w celu zaspokojenia sportowych ambicji strzelców, a finansowej Związku. Sam żałuję, że tak jest, bo wielu dobrych strzelców nie myśli o licencjach ani nawet o zrobieniu patentu, a rywalizacja z nimi na "równych" zasadach byłaby znacznie ciekawsza. Ale wielu zawodników w końcu decyduje się pójść ścieżką "sportową" i jednak patenty i licencje robią, żeby być docenianymi na Mistrzostwach Polski I Pucharach Polski, o zagranicznych występach nie wspominając. Obawiam się, że dla strzelców "poważnie" traktujących Sport Strzelecki (z dużych liter) nie ma innej drogi.

Zbyszku, dziekuje za odpowiedz. Rozumiem ze temat licencji byl juz walkowany wielokrotnie ale dotyczyl zawodow wyzszej rangi. To bylo dla mnie zrozumiale . Nie sadzilem natomiast ze dotknie to zawodow powszechnych. Sadzilem ze powszechne to dostepne dla wszystkich na rownych zasadach i punktacjach. Mysle ze wielu traktuje to jako super hobby i pasje nie konieczne rywalizacje sportowa. Czy w zwiazku z tym od 2019 system rankingowy rowniez bedzie rozroznial PK, bo na razie roznica jest tylko w wynikach zawodow z dnia startu.
:033:
No coz jesli tak bedzie to zrobie co trzeba by rywalizowac sportowo. Nie pozbedziecie sie mnie tak latwo :one:
jarek molga
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 643
Rejestracja: 21 listopada 2007, 23:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zawody Powszechne CP

Post autor: jarek molga »

Mam pytanie: dlaczego w styczniu mimo braku licencji byłem w klasyfikacji, a w lutym (wczorajsze zawody) już jestem PK? Czy to kwestia licencji, czy czegoś innego. Pytam na forum, bo to może być istotne dla innych strzelających u nas na zawodach.
Burzany
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 40
Rejestracja: 13 listopada 2015, 23:33
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zawody Powszechne CP

Post autor: Burzany »

Z całym szacunkuem dla uznanych strzelców, nie lubię być "członkiem" jakiejkolwiek organizacji pomimo tego że wygląda na to że mógłbym nawiązać coraz to lepszą rywalizację. Dlatego wolę się cieszyć sam.

Pozdrawiam serdecznie całym sercem.
Awatar użytkownika
mar_kow
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 311
Rejestracja: 23 września 2012, 11:11
Tematy: 4
Lokalizacja: Mazury
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zawody Powszechne CP

Post autor: mar_kow »

Zbigniew Rybka pisze:Nasz Klub jest zrzeszony w PZSS a od 2018 zawody powszechne są zgodne z wytycznymi PZSS, który, jak wiemy, wszystko podciąga pod sport kwalifikowany i zmusza (nie waham się użyć tego sformułowania) do posiadania licencji sportowej w celu zaspokojenia sportowych ambicji strzelców, a finansowej Związku. Sam żałuję, że tak jest, bo wielu dobrych strzelców nie myśli o licencjach ani nawet o zrobieniu patentu, a rywalizacja z nimi na "równych" zasadach byłaby znacznie ciekawsza. Ale wielu zawodników w końcu decyduje się pójść ścieżką "sportową" i jednak patenty i licencje robią, żeby być docenianymi na Mistrzostwach Polski I Pucharach Polski, o zagranicznych występach nie wspominając. Obawiam się, że dla strzelców "poważnie" traktujących Sport Strzelecki (z dużych liter) nie ma innej drogi.
Burzany pisze:Z całym szacunkuem dla uznanych strzelców, nie lubię być "członkiem" jakiejkolwiek organizacji pomimo tego że wygląda na to że mógłbym nawiązać coraz to lepszą rywalizację. Dlatego wolę się cieszyć sam.
Pozdrawiam serdecznie całym sercem.
Trochę to smutne że w końcu ktoś znajduje w sporcie sposób na zarabianie kasy... Pod patronatem zrzeszenia członkom oferuje się zniżki jednocześnie zamykając furtkę dla wolnych strzelców. Tłumaczy się to cywilizowaniem sportu, zasadami, ale za tym stoi kasa. Licencja PZSS - 400zł + 200zł za każdą następną dyscyplinę. Składka, 4 starty to też jakaś kasa. Mimo że przez 28 lat mam doświadczenie z bronią i wielu nauczyłem strzelać w słońcu, deszczu i mrozie to na komercyjnej muszę mieć papiery. Prowadzący strzelanie - 450zł, sędzia III stopnia 300zł, instruktor strzelectwa 2800zł.
Pewna znana mi strzelnica na totalnym zadupiu kiedyś była dostępna na ogólnych zasadach, teraz w 4 osoby na 2 godziny bez 500zł nie ma co przychodzić...
Ja akurat nie narzekam, płacę i korzystam (dla zrzeszonych jest taniej) ale pewnych ludzi już nie widuję. Gdzieś tam się cieszą w swoim towarzystwie...
Pozdrawiam serdecznie całym sercem.
Ostatnio zmieniony 16 lutego 2020, 19:26 przez mar_kow, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Trusia
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 62
Rejestracja: 21 czerwca 2015, 18:48
Tematy: 16
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Zawody Powszechne CP

Post autor: Trusia »

W Zawodach Powszechnych na ZKS w konkurencjach czarnoprochowych nie musisz mieć patentu, licencji, prowadzacego, pozwolenia.
Jak ktoś zostanie PK to zwykła pomyłka osoby wprowadzającej wyniki do tabelki i takie pomyłki szybko można sprostować.
Inaczej jest na zawodach z broni centranego i bocznego zapłonu tu już bez licencji bedziesz Poza Klasyfikacją PK
Pozdrawiam

Marcin T.
Mój YT https://www.youtube.com/channel/UCdmimD ... 3tZIpgw5RA
Instagram : strzelectwo_sportowe
jarek molga
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 643
Rejestracja: 21 listopada 2007, 23:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zawody Powszechne CP

Post autor: jarek molga »

W przypadku nitro to oczywiste i zawsze tak było i będzie. W przypadku CP już nie, bo raz wprowadzono wymóg licencji na zawodach powszechnych, potem z niego zrezygnowano (to nie był pomysł sekcji, żeby było jasne). Dlatego pytam, czy moje PK to kwestia nieważnej licencji, czy pomyłka do sprostowania? To o tyle istotne,że moją dożywotnią licencję sprzed kilku lat będę musiał za kilka stów odnowić, bo w międzyczasie PZSS zlikwidował prawa nabyte...I tak dobrze, że mój patent jeszcze jest ważny:)
Awatar użytkownika
Trusia
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 62
Rejestracja: 21 czerwca 2015, 18:48
Tematy: 16
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Zawody Powszechne CP

Post autor: Trusia »

[quote="jarek molga"]W przypadku nitro to oczywiste i zawsze tak było i będzie. W przypadku CP już nie, bo raz wprowadzono wymóg licencji na zawodach powszechnych, potem z niego zrezygnowano (to nie był pomysł sekcji, żeby było jasne). Dlatego pytam, czy moje PK to kwestia nieważnej licencji, czy pomyłka do sprostowania? To o tyle istotne,że moją dożywotnią licencję sprzed kilku lat będę musiał za kilka stów odnowić, bo w międzyczasie PZSS zlikwidował prawa nabyte...I tak dobrze, że mój patent jeszcze jest ważny

W Twoim i Andrzeja przypadku w konkurencji Pcp to ewidentna pomyłka do sprostowania. Sędziowie ponownie się nie popisali, bo skoro Andrzej w konkurencji Pcz jest PK to czemu w Kcp już nie jest :583: poza tym są zawodnicy którzy nie należą nawet do żadnego klubu więc siłą rzeczy nie posiadają licencji i nie są PK.

Zgłoś sprawę do biura klubu to poprawią.
Pozdrawiam

Marcin T.
Mój YT https://www.youtube.com/channel/UCdmimD ... 3tZIpgw5RA
Instagram : strzelectwo_sportowe
Zbigniew Rybka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 931
Rejestracja: 07 października 2011, 11:40
Tematy: 19
Lokalizacja: Radzików, Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zawody Powszechne CP

Post autor: Zbigniew Rybka »

Jarku, pomyłek (a raczej niedoróbek) jest więcej - trzech zawodników miało po 91 pkt i powinni być uszeregowani według liczby dziesiątek, a nie są :cry: .Ale to jest do poprawienia i praktycznie nie rzutuje na ranking roczny (chyba, żeby na koniec roku wyniki były identyczne).
W. Moore .36 Bondini/L. Renzo, C. Moore Pedersoli .46 skałka, Colt Army 1860 Pietta, Mortimer .36 Bondini/L. Renzo, Alamo Rifle Pedersoli .50 skałka, Walther CPM 1, FWB C60.
jarek molga
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 643
Rejestracja: 21 listopada 2007, 23:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zawody Powszechne CP

Post autor: jarek molga »

Dziękuję Zbyszku za informację. Wszystko jasne:)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Sekcja CP - ZKS Warszawa”