Kulochwyt do czarnoprochowca i odzysk ołowiu.

Sekcja CP - ZKS Warszawa

Moderator: Moderatorzy CP

Ledz
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 29 maja 2016, 20:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kulochwyt do czarnoprochowca i odzysk ołowiu.

Post autor: Ledz »

Zbigu , to naprawdę bardzo dobry pomysł. Twój projekt jest zdecydowanie najłatwiejszy do wykonania, a czy zadziała ? Trzeba będzie zrobić i sprawdzić . Ja osobiście nie przetapiam ołowiu , lecz chętnie oddam wystrzelone kule komuś, kto przetapia. Zawsze to lepiej niż w piach a potem do wód gruntowych i do zobaczenia w marchewkach :)
pozdrawiam
Pozdrawiam,
Adam
kewalsPL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2771
Rejestracja: 13 marca 2008, 19:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubomia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kulochwyt do czarnoprochowca i odzysk ołowiu.

Post autor: kewalsPL »

waldy pisze: był odzysk ale była to miazga - drobniutkie kawałeczki. Ale odzysk był.
Chcesz złapać całe kule ? Zrób kulochwyt do którego można wsadzić worek z mokrym piaskiem (suchy się wysypie). Po strzelaniu przesiejesz i z powrotem do kociołka, piach jednak trzeba będzie czasowo uzupełniać. Przy "normalnych" dawkach prochu na 20-30cm długości kula w zasadzie nie ma szans dobić do dna, jak dobije to i tak resztkami energii. Po kilku strzelaniach worek do wymiany, ale to raczej nie jest wielką stratą
Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1688
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 13:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kulochwyt do czarnoprochowca i odzysk ołowiu.

Post autor: kuras999 »

W weekend strzelalem do stalowych gongów o grubości 4 i 6mm strzelalem głównie conicalami 450 200grain. Pocisk po zderzeniu z blachą zamienia się z 1-2mm placuszek ale jego większość jest w jednym kawalku. Gorzej z tym że te placki nie leżały pod blachą tylko były mocno porozrzucane i trudno je znaleźć w trawie.
4mm blacha na gongi dla rewolwerów CP jest wystarczające - brak wgnieceń.
Awatar użytkownika
kozichwost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 592
Rejestracja: 18 listopada 2006, 23:21
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Tarnobrzega
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kulochwyt do czarnoprochowca i odzysk ołowiu.

Post autor: kozichwost »

Do rewolweru na 25 metrów może i wystarczy, ale nie wszyscy są rewolwerowcami. Karabin wojskowy , pocisk około 470 grainów napędzany 50 grainami prochu odkształca blachę 5mm z 50 metrów. Po zapodaniu 70 grain prochu na blasze widać dołki.
Przepraszam - pan tu nie stał
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Kulochwyt do czarnoprochowca i odzysk ołowiu.

Post autor: Marek- »

A mój przechwytywacz wyłapuje cały ołów, wczoraj go opróżniłem. Od czasu gdy dodałem z przodu kawałek taśmy gumowej grubej na centymetr, pociski są na tyle mocno hamowane że już nie rozpryskują się na drobne śmieci.
Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1688
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 13:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kulochwyt do czarnoprochowca i odzysk ołowiu.

Post autor: kuras999 »

Pisałem wczesniej że blacha 4mm jest wystarczająca do strzelania z rewolweru. Po ostatnich wizytach na strzelnicy powiem tak że jest wystarczająca dopóki strzela się z vesuvitu. Złoty stok masakruje taki gong. Jestem zaskoczony jaka jest różnica w osiągach tych dwóch pędników.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Sekcja CP - ZKS Warszawa”