Trening wynik 100/100

Sekcja CP - ZKS Warszawa

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
Zbigu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 112
Rejestracja: 25 sierpnia 2012, 17:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Trening wynik 100/100

Post autor: Zbigu »

Moi Drodzy, właśnie wróciłem z naszego ZKS z treningu /bo trzeba trenować żeby mieć dobre wyniki ;) /. Jestem bardzo szczęśliwy i postanowiłem podzielić się tym z Wami. Udało się w końcu strzelić 100 punktów.

Poniżej pierwsza próba i bardzo fajne skupienie: 10 strzałów z jednej ręki z 25m, pistolet Le Page .44 produkcji DP.

Obrazek

Po tej serii nastąpiło "puknięcie" muszki ;) i strzeliłem drugą serię tym razem 13 strzałów jak na zawodach i oto wynik poniżej....

Obrazek

Po odrzuceniu najgorszych 3 przestrzelin mamy /wg mnie 100pkt!/.

Powiem tak, ten pistolet jest piekielnie celny, a cała tajemnica sukcesu tkwi w odpowiednim uchwycie. Dzisiaj odkryłem tego "Grala", powiem tak, nawet lekka zmiana uchwytu, położenia palców, siły docisku etc. powoduje bardzo duże zmiany na tarczy.

Jeśli ktoś chce kupić pistolet tarczowy to ten model jest jak widać empirycznie świetny! Polecam. Teraz pozostało pytanie czy uda się to powtórzyć w najbliższą sobotę ;), zobaczymy.

pozdrawiam,
Zbyszek Olejnik
Pozdrawiam, Zbigu
/Prosport 4.5mm + DO 4x16/42 MilDot/ ; Colt Army 1860 .44, Remington .44 New Army 8", Le Page .44,Enfield 1853, Walther CPM-1, Walther LP400
Fizyk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 648
Rejestracja: 12 czerwca 2006, 21:21
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Trening wynik 100/100

Post autor: Fizyk »

Fantastycznie, gratulacje!
Thalon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 716
Rejestracja: 17 stycznia 2008, 19:50
Tematy: 22
Lokalizacja: Kalisz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Trening wynik 100/100

Post autor: Thalon »

Kupie ten pistolet.
Rigby .45. Whitworth .451
Max Schreck
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 180
Rejestracja: 23 września 2009, 09:23
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Trening wynik 100/100

Post autor: Max Schreck »

Tylko pięć centralnych? Słabizna!
Thalon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 716
Rejestracja: 17 stycznia 2008, 19:50
Tematy: 22
Lokalizacja: Kalisz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Trening wynik 100/100

Post autor: Thalon »

Tylko pięć centralnych? Słabizna
A...faktycznie!
To jednak nie chce tego wloskiego badziewia.
Rigby .45. Whitworth .451
Awatar użytkownika
Toost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1428
Rejestracja: 09 sierpnia 2008, 08:00
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Trening wynik 100/100

Post autor: Toost »

Pogratulować.
Jeśli tak strzelisz w sobotę to będzie problem z liczeniem punktów, ostatnio dwie przetrzeliny na mojej tarczy policzono jako jedną. :-D

Zobaczymy jak będzie strzelał mój LaPege, Pattern na zawodach wystrzelił na razie najwięcej 91.
pozdrawiam Tomek
36, 9x19, 22LR, 6.5x55SE, 45ACP, 38Spec, 223Rem, 308Win, 44Mag, 12/76, 357Mag, 7.62x39, 9x18, 7.62x25
suafek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 109
Rejestracja: 29 września 2006, 19:03
Tematy: 0
Lokalizacja: Piastów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Trening wynik 100/100

Post autor: suafek »

Jeśli utrzymasz wyniki z treningu na zawodach to ....! Pistoletu do zakupu rekomendować nie trzeba, kilka złotych medali na Mistrzostwach Świata to włoskie badziewie zdobyło.
Awatar użytkownika
Zbigu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 112
Rejestracja: 25 sierpnia 2012, 17:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Trening wynik 100/100

Post autor: Zbigu »

No zobaczymy, jutro będę dalej ćwiczyć, co ciekawe te wyniki są : pierwsza tarcza po 80 a druga po 90 strzałach oddanych dzisiaj bez czyszczenia lufy w międzyczasie ;). Kule nie sortowane na chybił trafił , proch odmierzony objętościowo z prochownicy do probówek, flejtuchy sam wycinałem i są nasączone WD40, nie używam tu innych smarów. Uczciwie powiem, że te dwie tarcze jedna po drugiej wystrzelone to moje życiowe wyniki jeśli chodzi o skupienie i punkty, /dlatego jestem taki zadowolony dzisiaj/, a jedyną rzeczą, którą dzisiaj zmieniłem to dopracowałem chwyt tego pistoletu. Moim zdaniem to jest klucz do dobrych rezultatów.

pozdrawiam,
Zbyszek
Pozdrawiam, Zbigu
/Prosport 4.5mm + DO 4x16/42 MilDot/ ; Colt Army 1860 .44, Remington .44 New Army 8", Le Page .44,Enfield 1853, Walther CPM-1, Walther LP400
Derek Mak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 998
Rejestracja: 18 stycznia 2014, 21:44
Tematy: 0
Lokalizacja: Katowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Trening wynik 100/100

Post autor: Derek Mak »

Moje gratulacje :piwo:
Te tarcze robią wrażenie. Życzę powtórki na zawodach :-D
Lorenz, Podewils-Lindner 0,56"
Zbigniew Rybka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 924
Rejestracja: 07 października 2011, 11:40
Tematy: 19
Lokalizacja: Radzików, Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Trening wynik 100/100

Post autor: Zbigniew Rybka »

Szkoda gadać...:-). Mój najlepszy na zawodach to ledwie 97... Czas umierać...
W. Moore .36 Bondini/L. Renzo, C. Moore Pedersoli .46 skałka, Colt Army 1860 Pietta, Mortimer .36 Bondini/L. Renzo, Alamo Rifle Pedersoli .50 skałka, Walther CPM 1, FWB C60.
Awatar użytkownika
Zbigu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 112
Rejestracja: 25 sierpnia 2012, 17:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Trening wynik 100/100

Post autor: Zbigu »

Zbyszku jesteś moim wzorem i bardzo chciałbym na zawodach strzelić to samo 100pkt. Wiem, że zawody to nie trening i już czuję wielką presję na plecach ;). Do zobaczenia w sobotę.....

PS. 97 pkt na zawodach to jak "110" na treningu ;)

pozdrawiam,
Zbyszek
Pozdrawiam, Zbigu
/Prosport 4.5mm + DO 4x16/42 MilDot/ ; Colt Army 1860 .44, Remington .44 New Army 8", Le Page .44,Enfield 1853, Walther CPM-1, Walther LP400
Zbigniew Rybka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 924
Rejestracja: 07 października 2011, 11:40
Tematy: 19
Lokalizacja: Radzików, Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Trening wynik 100/100

Post autor: Zbigniew Rybka »

Zbyszku, dasz radę! Jak sam piszesz - taki wynik był po dość długim strzelaniu, kiedy mięśnie są już przyzwyczajone, a mózg funkcjonuje na nieco zmniejszonych obrotach :-D. Na zawodach warto zrobić przed startem rozgrzewkę dającą ci to samo, co wystrzelenie kilkudziesięciu kul, bo potem z marszu masz do wystrzelenia tylko 13 kul i każda może być decydująca. To, jaka to będzie rozgrzewka, musisz wypraktykować sam, niektórzy biegają, niektórzy medytują :-D .
W. Moore .36 Bondini/L. Renzo, C. Moore Pedersoli .46 skałka, Colt Army 1860 Pietta, Mortimer .36 Bondini/L. Renzo, Alamo Rifle Pedersoli .50 skałka, Walther CPM 1, FWB C60.
Awatar użytkownika
kopczyniak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 145
Rejestracja: 09 października 2015, 14:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Trening wynik 100/100

Post autor: kopczyniak »

Proszę wyjaśnij sposób chwytu pistoletu - bo o tym wspomniałeś ? Jaka kula, naważka, rodzaj prochu i flejtuch ? Swoją drogą jeśli na zawodach utrzymasz taki wynik -- to byłoby naprawdę nieźle
Awatar użytkownika
Zbigu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 112
Rejestracja: 25 sierpnia 2012, 17:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Trening wynik 100/100

Post autor: Zbigu »

Powtórzenie takiego skupienia w centrum jest bardzo trudne, chciałbym pojutrze tego dokonać i będę się starać. Wczoraj trenowałem i już maksimum jakie osiągnąłem to 96pkt.

Co do chwytu to opisać się tego nie da, mogę oczywiście zademonstrować będąc na strzelnicy, choć z mojej praktyki, każdy musi wypracować swój własny chwyt. Nie ma dwóch jednakowych, każdy ma inną anatomię dłoni i całej postawy. Z całą pewnością to bardzo ważny element do osiągnięcia pełni zadowolenia z wyników. Nawet najdrobniejsza zmiana ustawienia dłoni, nacisku poszczególnych palców w cyklu oddawania strzału ma kolosalne znaczenie /mówimy tu o kilku cm rozrzutu/.

Parametry techniczne:

Pistolet: Zakupiony w Kalibrze, Produkcji DP, Le Page .44 /nic w nim nie zmieniałem, nic nie usprawniałem jest taki jaki był od nowości/.
Kula: 435 /od Saguaro/ nie sortuję, nie ważę biorę jak leci i lata dobrze na treningach. Na zawody ważę kule do 0,01grama i staram się wybrać 13 jednakowych wagowo, mniej uwagi poświęcam średnicy.
Flejtuch: Sam wycinam z tkaniny na wsyp do puchu /Allegro/ waga 215g/mkw i grubość mierzona suwmiarką c.a. 0,3mm, średnica 30mm. Flejtuch nasączony WD40, nie używam innych mazideł w tym konkretnym przypadku.
Kapiszon: 4mm czeski S&B, standardowy
Proch: Strzelam wyłącznie z prochu produkcji Złoty Stok w tym przypadku ZS2, naważka objętościowo z prochownicy 1,05 grama czyli c.a. 16,2 grain. Nigdy nie używałem innego prochu, ten bardzo mi się spodobał ;).
Kasza manna: Drobna, prod. Kupiec, 0,72grama sypana bezpośrednio z prochownicy z końcówką 15 grain.
Nie używam stojaka do pistoletu, trzymam go za lufę, po załadowaniu i położeniu kuli na flejtuchu uderzam energicznie młotkiem gumowym aby kula weszła do lufy i potem już starter a na końcu w pełni drewniany pobojczyk własnej roboty ręcznie dobijam kulę trzykrotnie stukając mocno jak jest już na dnie i leży na kaszy.

Potem ognia ;). Zauważyłem, że stabilizacja strzałów następuje po kilku cyklach, biały strzał na zawodach to wg mnie trochę za mało, warto przyjść na zawody z lekko przybrudzoną lufą ;).

Na koniec podkreślę, że moim zdaniem poza oczywiście cyklem ściągania spustu bardzo ważny jest sam chwyt i warto nie trzymać się kurczowo jednego, a poszukać tego najlepszego ćwicząc i dopiero po strzeleniu bardzo dobrej serii utrwalać ten chwyt.

Np. Wczoraj było mi trudno go odtworzyć i to nie jest żart, jest to dość trudne zadanie do zapamiętania dla mięśni dlatego warto strzelać z maksymalną koncentracją nie tylko na celu ale i obserwować swoje ciało, czuć każdy "milimetr" rękojeści w dłoni. Kiedyś trenerzy specjalnie kazali zawodnikom robić specjalne znaczniki na rękojeściach i chwytach broni, żeby zawodnik zawsze czuł, że go coś "uwiera" w danym miejscu i dzięki temu mógł odtwarzać ten sam chwyt.

pozdrawiam serdecznie,
Zbyszek
Pozdrawiam, Zbigu
/Prosport 4.5mm + DO 4x16/42 MilDot/ ; Colt Army 1860 .44, Remington .44 New Army 8", Le Page .44,Enfield 1853, Walther CPM-1, Walther LP400
Awatar użytkownika
jarek1300
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 283
Rejestracja: 20 kwietnia 2009, 14:40
Tematy: 18
Lokalizacja: Grochów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Trening wynik 100/100

Post autor: jarek1300 »

Ja też przyłączam się do gratulacji, wspaniały wynik.
ZKS
Przeżyłem wiele lat i miałem wiele problemów, z których większość nigdy się nie wydarzyła. Mark Twain
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Sekcja CP - ZKS Warszawa”