Hałas

Sekcja CP - ZKS Warszawa

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
adriano
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 318
Rejestracja: 02 lutego 2014, 11:09
Tematy: 0
Lokalizacja: Polska, Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Hałas

Post autor: adriano »

Czasem naprawdę nie rozumiem ludzi... Mieszkam właśnie na wspomnianym Bemowie przy samym lotnisku przez całe życie. Jakoś nigdy nie przeszkadzały mi ani samoloty ani płyta na której odbywają się szkolenia bezpiecznej jazdy i rajdy( pisk opon, ryk silników itd) Jak ktoś chce się przyczepić to zawsze znajdzie sobie powód. Przypuszczam że większość mieszkańców wprowadziła się do tych bloków w momencie gdy strzelnica tam już istniała więc o czym my tu dyskutujemy. Może zaraz ktoś napisze że przez Zks jest smog na marymoncie ;laughing:
Gibbs .40, 1777 Corrigé An IX .69, Hatfield (frontier) .45 skałka, Remington nma .44, Kentucky .54
ben_sage
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 981
Rejestracja: 17 lutego 2010, 20:36
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Hałas

Post autor: ben_sage »

A ja rozumiem , całkiem ciekawa lokalizacja np pod inwestycje a hałas to pretekst podobnie jak z lotniskiem Bemowo. Wystarczy pomachać kasą odpowiednim ludziom i wszystko się może zdarzyć. Już nie jedną zamknęli przez "hałas". Podobnie jak z budowaniem bloków obok kompostów, różnych utylizacji itd te pierwsze są zamykane.

Bemowo to akurat miejsce różnych atrakcji, jeśli ktoś narzeka że w mieście ma głośno to niech wyp..la za miasto bo rozwój byłby niemożliwy przez szczekaczy.
Awatar użytkownika
Jarek Fujarek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1269
Rejestracja: 10 lutego 2004, 23:16
Tematy: 52
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Hałas

Post autor: Jarek Fujarek »

ben_sage pisze:(...)jeśli ktoś narzeka że w mieście ma głośno to niech wyp..la za miasto bo rozwój byłby niemożliwy przez szczekaczy.
No tak, ale większość owych narzekaczy właśnie spoza miasta przybyła. Stąd bierze się pewnie przyzwyczajenie do ciszy i potrzeba nękania kogoś, np ZKS.
Pozdrawiam
Maciek
KudrigY
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 537
Rejestracja: 08 stycznia 2017, 13:24
Tematy: 16
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Hałas

Post autor: KudrigY »

Sam jestem członkiem ZKS, i do tej pory nie zdawałem sobie sprawy, jak uciążliwe jest ZKS dla mieszkańców. Tyle że kolega wynajął w okolicy mieszkanie...

Nie widziałem żadnych badań, ale słyszałem "efekt ZKS" w weekend, na wysokości 5go piętra, w najbliższym bloku (250-300 m od strzelnicy). I szczerze mówiąc - MASAKRA. To nie jest jednostajny szum samochodów, tylko rwane salwy - zakładma, że z dzika, cp czy z osi dynamicznej.

Tak więc jako strzelcy możemy mówić, że widziały gały, co brały, i niech się mieszkańcy nie burzą, ale pamiętajmy, że jeszcze kilka lat temu, członków ZKS było max kilkuset - teraz na ZKS jest ich 2000 i dodatkowo zjeżdżają się (prawie) wszyscy miłośnicy CP z Wawy.

Tak więc jakies zmiany (na gorsze dla strzelców) pewnie nastąpią, albo strzelnica zostanie zamknięta, jak i kilka innych w kraju - ogólnie obserwowany kierunek jest taki, żeby otwarte/długie strzelnice wypychać poza granice miast. A w nich trzymać tylko bunkry... Niestety...
.22LR / 9x18 / 9x19 / 7.62x25 / .38 / .357 / .45ACP / 5.45x39 / 7.62x39 / .308 WIN / 7.62x54R / 12GA
Obywatel
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 15 lipca 2017, 10:49
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Hałas

Post autor: Obywatel »

kapera pisze:http://www.zks.waw.pl/index.php/naglowe ... s-warszawa
....Klub został zarejestrowany przez Sąd na początku 1957 roku i w początkowym okresie miał siedzibę na terenie obecnego klubu sportowego Spójnia przy Wybrzeży Gdyńskim. W 1967 roku strzelnica została zlikwidowana, a Klub otrzymał nową lokalizację przy ul. Marymonckiej. Budowa ruszyła na początku lat siedemdziesiątych. Obiekt został zaprojektowany na wzór strzelnicy olimpijskiej w Monachium. Niestety, po kilku latach prace zostały zatrzymane, głównie ze względu na brak środków finansowych. Jednakże na skutek wytrwałej pracy członków klubu, miłośników strzelectwa, ZKS przetrwał trudne lata....
Więc skoro blokowisko powstało po 1970 kiedy to strzelnica była już zlokalizowana , niech właściciel zadba o mieszkańców . Skoro mieszkania są własnościowe to zostały nabyte razem z uciążliwą strzelnicą jako gratis :-D , ślepy w karty nie gra . To tak jakbym kupił mieszkanie nad jeziorem a później zażądał jego osuszenia ze względu na komary . Skoro mieszkańcom zaczęło nagle przeszkadzać niech sfinansują sobie zabezpieczenia dźwiękochłonne na własny koszt .Strzelnica jest czynna więc spełnia warunki bezpieczeństwa . Strzelectwo jest jedną z najistotniejszych dziedzin sportowych i niemożna na wskutek jakiegoś niezrozumiałego niezadowolenia ograniczać tej działalności :027:
A skąd ta wiedza że " blokowisko" powstało po 1970 roku? jestem mieszkańcem osiedla od roku 1965, wtedy mając 12 lat tu się sprowadziłem,a mój blok nie był pierwszym na tym osiedlu.Zaznaczam że blok w którym mieszkam znajduje się poza ostatnim okręgiem tak ładnie opracowanego przez Sebastiana i zapewniam wszystkich forumowiczów szczególnie tych którzy mieszkają w Suwałkach,Krakowie czy w Poraju że hałas ze strzelnicy jest czasami nie do wytrzymania,pewnie zależy to też od broni,kalibru i rodzaju amunicji a również kierunku wiatru.Dużo wcześniej obok strzelnicy ZKS była również strzelnica myśliwska i nie było na pewno takiego hałasu jak teraz.Wiele zmieniło się po przebudowie węzła Pułkowa i budowy mostu Pólnocnego,nie zawsze dalej znaczy ciszej,będąc w lesie koło strzelnicy nie jest tak głośno jak dalej w blokach,dźwięk odbija się właśnie od budynków potegując hałas,więc proszę nie pisać dyrdymałów że wszystko jest w porządku, bo nie jest.
Obywatel
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 15 lipca 2017, 10:49
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Hałas

Post autor: Obywatel »

A skąd ta wiedza że " blokowisko" powstało po 1970 roku? jestem mieszkańcem osiedla od roku 1965, wtedy mając 12 lat tu się sprowadziłem,a mój blok nie był pierwszym na tym osiedlu.Zaznaczam że blok w którym mieszkam znajduje się poza ostatnim okręgiem tak ładnie opracowanego przez Sebastiana i zapewniam wszystkich forumowiczów szczególnie tych którzy mieszkają w Suwałkach,Krakowie czy w Poraju że hałas ze strzelnicy jest czasami nie do wytrzymania,pewnie zależy to też od broni,kalibru i rodzaju amunicji a również kierunku wiatru.Dużo wcześniej obok strzelnicy ZKS była również strzelnica myśliwska i nie było na pewno takiego hałasu jak teraz.Wiele zmieniło się po przebudowie węzła Pułkowa i budowy mostu Pólnocnego,nie zawsze dalej znaczy ciszej,będąc w lesie koło strzelnicy nie jest tak głośno jak dalej w blokach,dźwięk odbija się właśnie od budynków potegując hałas,więc proszę nie pisać dyrdymałów że wszystko jest w porządku, bo nie jest.
Awatar użytkownika
kapera
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2442
Rejestracja: 16 listopada 2009, 21:29
Tematy: 98
Lokalizacja: Poraj k/Cz-wy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Hałas

Post autor: kapera »

Obywatel pisze:...Dużo wcześniej obok strzelnicy ZKS była również strzelnica myśliwska i nie było na pewno takiego hałasu jak teraz.Wiele zmieniło się po przebudowie węzła Pułkowa i budowy mostu Pólnocnego.....
No to skoro zniknęły istniejące zapory po tych inwestycjach to już wiecie gdzie należy wylewać swoje żale . Niektóre strzelnice istnieją na granicy opłacalności , inwestycje typu bariery dźwiękochłonne bez wsparcia finansowego z zewnątrz są nie do wykonania . Strzelnice są niezbędne i coraz bardziej pożądane , tego się nie zmieni . Dużo powojskowych jest już nie do odzyskania , utrata każdej jakiejkolwiek to wielka strata dla społeczności strzeleckiej .
„Ćwicz oko i dłonie w Ojczyzny obronie” KŻR- LOK
Mad Bob
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 21 sierpnia 2017, 19:36
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Hałas

Post autor: Mad Bob »

Niestety współczesne życie nas nie rozpieszcza.
Mieszkałem w bloku na Pradze przy Wiśle, ok. 100 m dalej ktoś "rozwinął" działalność dyskoteki wystawiając wielkie kolumny na "ogródek" na "plaży"... Szczególnie w weekendy poziom głośności muzyki przy zamkniętych oknach był wyższy niż taki jakiego zwykle słuchałem ze swojego sprzętu HiFi.
Jakiś czas mieszkałem u rodziców na "zielonym Ursynowie", ale tam też nie zaznałem ciszy - Okęcie z roku na rok zwiększało liczbę lotów a nisko przelatujące samoloty nad domem nie były specjalnie ciche...
Potem przeprowadziłem się na Wawelską (przy pomniku lotników) do dziewczyny. No koszmar! W dzień wycie karetek, w nocy wyścigi motocykli, a cały dzień smród spod świateł.
Teraz mam las i ciszę na dalekiej Białołęce.
Niestety nic nie jest idealne, pomijając dojazdy do pracy, zauważyłem znaczący wzrost zużycia detergentów!
Szczególnie dużo poszło niedawno po spacerze, po tym jak jakieś 50 m. od nas przebiegło nam drogę stadko ponad 40 dzików z młodymi ... ;laughing:
Ostatnio zmieniony 24 sierpnia 2017, 22:47 przez Mad Bob, łącznie zmieniany 3 razy.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Sekcja CP - ZKS Warszawa”