Cennik ZKS

Sekcja CP - ZKS Warszawa

Moderator: Moderatorzy CP

rosa64
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 16
Rejestracja: 27 kwietnia 2014, 14:42
Tematy: 0
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Cennik ZKS

Post autor: rosa64 »

Popeye-chyba nie strzelasz z CP, rok temu kosztowało 25 tak że była podwyżka.Rozumując po twojemu (farmazony) to w Berlinie (też stolica w Europie blisko nas) kosztuje 50 euro. Pytanie jest zasadnicze czy podwyżka dotyczy tylko CP, czy wszystkich. Jeśli wszystkich to OK, jeśli tylko CP to dlaczego? Rozumiem że ZKS jest monopolistą i może robić co chce ale to nigdy nie powodowało zwiększenia popularności i frekwencji co wiąże się z dochodowością. Ja myślę że ZKS chce zrobić CP elitarną sekcją ( proponuje podnieść do 100 zł.) wtedy na zawodach będzie elita. W obowiązkowych szkoleniach CP uczestniczyło kilkaset osób ich trzeba zachęcić i zarazić CP podwyżka tego nie zrobi. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Popeye
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1878
Rejestracja: 27 listopada 2012, 10:14
Tematy: 9
Lokalizacja: Hydrohoryzont
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Cennik ZKS

Post autor: Popeye »

Może i często z CP nie strzelam ale jak tylko mam możliwość to idę na strzelnicę - taka praca.
Mi chodzi ogólnie o to że czy ZKS zrobi podwyżkę czy nie, to i tak jest najtańszą strzelnicą w Warszawie, a fakt iż nie jest liczona opłata godzinowa tylko za wejście jest pomijany, choć bardzo istotny.
Men mid-life crisis.
Lets spend some money :)

My Youtube chanel
Awatar użytkownika
DDW
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 79
Rejestracja: 16 września 2016, 17:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Cennik ZKS

Post autor: DDW »

Takie są Panowie prawa ekonomii. Strzelnica ma ograniczoną przepustowość a strzelców cały czas przybywa. Infrastruktura w naszym kraju powoli się zapycha. I świadczy to tylko i wyłącznie o gospodarności zarządzających, choć nam to się może nie podobać. Jeśli liczba strzelców będzie rosnąć w takim tempie jak teraz, a infrastruktura nie będzie się rozwijać, to rynek wyreguluje się ceną. I nie zdziwcie się, jak za kilka lat w Warszawie (w której ciężko o uruchamianie nowych obiektów) stawka skoczy do powiedzmy 100 zł za oś. Jakiś procent klientów tyle zapłaci żeby nie jeździć poza Warszawe. ZKS to nie Caritas jak to ktoś powiedział, i rolą zarządzających jest zarobić jak najwięcej i wyregulować popyt skoro podaż jest stała. Taki minus z propagowania strzelectwa w kraju na dzień dzisiejszy. Wielkie powierzchniowo USA w większości stanów rozwiązują sprawę w ten sposób, że strzelanie na publicznym terenie gdy w pobliżu 300m nie znajdują się zabudowania jest dozwolone (są osobne kwestie bezpieczeństwa, kulochwytu, ogólnie liczą na odpowiedzialność i myślenie ludzi). Strzelanie na własnym terenie też jest możliwe jeśli nie będziemy kulami tłuc sąsiadom po elewacji. U nas bez szans na takie rozwiązanie, za duże prawdopodobieństwo nierozgarniętego przechodnia nawet na zadupiu, ale idea sama w sobie piękna :-D
KudrigY
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 538
Rejestracja: 08 stycznia 2017, 13:24
Tematy: 16
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Cennik ZKS

Post autor: KudrigY »

Witam,

Jestem szeregowym członkiem ZKS. Nie siedzę może w temacie CP, ale dotyka mnie ogólny problem z przeludnieniem na ZKS, i może warto, że naświetlę tutaj, jak to wygląda od strony członka. Polityka cenowa i organizacyjna strzelnic w Warszawie doprowadziła do tego, że ZKS, który faktycznie oferuje najniższy standard, nie ma co do tego wątpliwości, jest oblegany, a w weekend jest kolejka nawet i na dwie godziny stania "przy dyżurce". I ludzie stoją, bo zmarnowanie tych 2h na czekanie wyceniają na mniej niż te kilkadziesiąt złotych oszczędności (bo obiektywnie jest taniej) w gotówce.

Prawda jest taka, że samych członków ZKS jest już blisko 2000, i jakaś metoda preferowania członków jest i będzie, i to pewnie coraz większa. Pewne podrożenie osi dla "komercyjnych" to chyba najmniejszy wymiar kary. Gwarantuję Wam, że jest wielu członków, którzy z chęcią podpiszą się pod wycięciem z użytku komercyjnego np. jednego dnia w weekend, nawet jeżeli by to oznaczało trochę wyższe składki. Bo ostatnio w weekend sam pojechałem na inną strzelnicę, bo mi się nie chciało czekać u siebie w klubie, a to chyba nie o to chodzi.

A to, że takie preferowaine swoich członków kogoś zaboli, to też fakt. Tyle że nikt nikomu nie zabrania zapisania się do ZKS i płacenia składek - wtedy będzie miał ośki za pół ceny. Albo otworzenia swojej strzelnicy (no dobra, to tylko teoria, poza piwnicami to chyba nic innego w Wawie nie da się teraz zrobić).

Dodatkowo ZKS ma w planach znaczącą przebudowę, a ponieważ to stowarzyszenie (czyli odpada cała argumentacja że podwyżka jest tylko celem maksymalizacji zysku i napychania kabzy właścicielowi...) to trzeba na nią zebrać środki.
.22LR / 9x18 / 9x19 / 7.62x25 / .38 / .357 / .45ACP / 5.45x39 / 7.62x39 / .308 WIN / 7.62x54R / 12GA
rosa64
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 16
Rejestracja: 27 kwietnia 2014, 14:42
Tematy: 0
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Cennik ZKS

Post autor: rosa64 »

Informacja dla nie CP--- wam potrzeba pół godziny na wystrzelenie 60-90 naboi ja potrzebuje dwie-trzy godziny nie licząc przerw.Wy wpadacie sobie postrzelać, ja muszę zaplanować poważną wyprawę. Jeśli piszecie o ekonomi to podwyżka 15 złotych dla 50-ciu strzelców nie przyniesie więcej niż 5 złotych dla kilkuset nie będących członkami ZKS-u,i jeszcze jedno, do momentu zabudowy osi 25m oś 50m świeciła pustkami, wam zrobiło się luźniej. Po prostu jeśli ZKS chce utrzymać sekcje CP to większość powinna wspierać mniejszość, a jeśli nie to oś 50-ciu metrów powinna mieć stawkę godzinową.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
hubertus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 840
Rejestracja: 06 czerwca 2005, 00:56
Tematy: 104
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Cennik ZKS

Post autor: hubertus »

Prawda jest taka że podwyżek na ZKS nie było od ponad 10 lat. Utrzymanie strzelnicy w Warszawie kosztuje krocie, klub musi na to jakoś zarobić. Mnie jako członka klubu interesują preferencje dla członków klubu, a to się nie zmieniło, koszt wejścia na oś to 15 PLN. Podwyżki były zapowiedziane już w zeszłym roku, wprowadziliśmy to etapami, obecna cena 50 PLN jest ceną realną, tym bardziej że nie ma ograniczeń czasowych. Malkontentom proponuję zapisać się do klubu, albo wykupić abonament, będzie taniej. :-D
Nulla servitus turpior est quam voluntaria
pozdrawiam
hubertus
pocjan
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 08 sierpnia 2008, 12:37
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Cennik ZKS

Post autor: pocjan »

ZKS tłumacząc to prawami rynku przegiął pałę. No cóż, strzelajta dalej, a ja poszukam coś u konkurencji. W ten sposób traci się klientów i sympatyków, bo takim do tej pory byłem. :evil:
rosa64
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 16
Rejestracja: 27 kwietnia 2014, 14:42
Tematy: 0
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Cennik ZKS

Post autor: rosa64 »

Właśnie problem polega na tym że brak jest alternatywy, brak w Warszawie strzelnicy która akceptuje czarnoprochowców, kłamstwem jest że podwyżki nie było od 10 lat rok temu była o 10 zł. i teraz o 15 zł. to jest wzrost o 100%. Jak to wygląda dla innych strzelców(oś 25m i oś karabinowa) od kilku lat brak podwyżki, mimo gigantycznych kolejek w sobotę i niedzielę. Dlaczego? bo strzelnic w Warszawie jest kilkanaście, tak mają opłaty godzinowe ale jak wcześniej pisałem im wystarczy godzina na oddanie 60 strzałów i jest to wystarczający cza na trening a każda podwyżka spowoduje zmniejszenie chętnych co za tym idzie przychodów. A wystarczy zrobić opłaty godzinowe, 20 zł. w tygodniu 25 zł. w weekend, a dla CP 30 zł.za trzy godziny (tak jak w Poznaniu )a w weekend 40 zł. za trzy godziny, większa przepustowość = większa kasa i zmniejszenie kolejek ( i daje możliwość zapisywania się na konkretną godzinę) Lepiej w miesiącu mieć 3 razy po 30 zł, niż raz 50 zł. ZKS zrobi co będzie chciał. Pozdrawiam wszystkich.
pocjan
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 08 sierpnia 2008, 12:37
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Cennik ZKS

Post autor: pocjan »

Popieram propozycję kolegi rosa64, ale jak zaznaczył ZKS zrobi co zechce.
Zbigniew Rybka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 930
Rejestracja: 07 października 2011, 11:40
Tematy: 19
Lokalizacja: Radzików, Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Cennik ZKS

Post autor: Zbigniew Rybka »

rosa64 pisze: ZKS zrobi co będzie chciał. Pozdrawiam wszystkich.
Darku, masz rację :-D. A moja sugestia - zapisz się w końcu do ZKS, jako członek będziesz mógł składać swoje propozycje na walnym, na forum niewiele załatwisz. W tej chwili najlepszą opcją jest karta VIP, którą można w klubie wykupić za 600 pln (dla niezrzeszonych, członkowie klubu płacą 400 pln) i wchodzić na strzelnicę kiedy chcesz i na jak długo chcesz. Przy cenie 50 pln za oś karta VIP zwraca się po 12 wejściach.
W. Moore .36 Bondini/L. Renzo, C. Moore Pedersoli .46 skałka, Colt Army 1860 Pietta, Mortimer .36 Bondini/L. Renzo, Alamo Rifle Pedersoli .50 skałka, Walther CPM 1, FWB C60.
Snajper_aon
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 17 marca 2016, 16:22
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Cennik ZKS

Post autor: Snajper_aon »

50 PLN za nieograniczony czas to bardzo dobra cena - jeżeli strzelasz przynajmniej 2 h, a przy strzelaniu CP to mniej chyba się nie oplaca ;) to nigdzie w Warszawie nie znajdziesz taniej. Jeśli to za drogo to zapisz się do klubu - płacę 15 i jestem zadowolony, zwraca się inwestycja zapisu :).

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 06 marca 2017, 10:02 przez Snajper_aon, łącznie zmieniany 1 raz.
rosa64
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 16
Rejestracja: 27 kwietnia 2014, 14:42
Tematy: 0
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Cennik ZKS

Post autor: rosa64 »

Zbyszku pewnie masz racje z kartą VIP,i pewnie bym skorzystał, jednak to już nie aktualne po decyzji PZSS że trzeba mieć patent strzelecki by brać udział w zawodach CP ( a w tym roku chciałem trochę zwiedzić strzelnic ) częste treningi są zbędne. Wpadnę parę razy trochę podymić i to powinno wystarczyć. Wyprzedaje swoje Le Page Pedersoli, jak ktoś jest chętny to polecam. Pozdrawiam.
Zbigniew Rybka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 930
Rejestracja: 07 października 2011, 11:40
Tematy: 19
Lokalizacja: Radzików, Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Cennik ZKS

Post autor: Zbigniew Rybka »

Darku, w zawodach PZSS możesz nadal brać udział bez patentu i licencji, ale nie będziesz klasyfikowany - w oficjalnym komunikacie Twoje wyniki będą poniżej wyników "licencjonowanych" z dopiskiem PK (poza klasyfikacją). Co najmniej kilku kolegów deklarowało już udział w takich zawodach mimo braku możliwości zdobywania trofeów, ponieważ zależy im na towarzystwie, dobrej zabawie i konkurowaniu z innymi oraz sprawdzaniu swoich umiejętności podczas rywalizacji (stres). A w przyszłości, jak nabiorą doświadczenia i wyników pewnie o patent i licencję wystąpią...
W. Moore .36 Bondini/L. Renzo, C. Moore Pedersoli .46 skałka, Colt Army 1860 Pietta, Mortimer .36 Bondini/L. Renzo, Alamo Rifle Pedersoli .50 skałka, Walther CPM 1, FWB C60.
SirHenry
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 09 lutego 2016, 22:52
Tematy: 0
Lokalizacja: Marki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Cennik ZKS

Post autor: SirHenry »

Głupie pytanie - Czy karta VIP jest ważna do końca danego roku czy przez rok od wykupienia ?? Pytam bo podwyżka jest bądź co bądź dosyć spora i przy mojej coraz większej częstotliwości wizyt na strzelnicy karta zwróciła by się pewnie po 4-5 miesiącach. Rozważałem też zapisanie się do ZKS ale trochę mnie odstrasza "procedura" tzn. konieczność odbycia tych obowiązkowych strzelań tym bardziej że WBP mnie kompletnie nie kręci i strzelam wyłącznie z CP - tu chodzi też o to że w moim wypadku to przynajmniej kolejne 2 miesiące czasu na to bym te strzelania "odbębnił" więc jeżeli karta VIP byłaby do końca roku to jej zakup powiedzmy w maju czy czerwcu nie byłby już tak atrakcyjny biorąc pod uwagę że różnica w jej cenie dla członka ZKS i niezrzeszonego to "tylko" 200 zł.
Pozdrawiam!!!
Awatar użytkownika
Garfield
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 927
Rejestracja: 27 czerwca 2013, 00:19
Tematy: 0
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Cennik ZKS

Post autor: Garfield »

SirHenry pisze:Głupie pytanie - Czy karta VIP jest ważna do końca danego roku czy przez rok od wykupienia ?? Pytam bo podwyżka jest bądź co bądź dosyć spora i przy mojej coraz większej częstotliwości wizyt na strzelnicy karta zwróciła by się pewnie po 4-5 miesiącach. Rozważałem też zapisanie się do ZKS ale trochę mnie odstrasza "procedura" tzn. konieczność odbycia tych obowiązkowych strzelań tym bardziej że WBP mnie kompletnie nie kręci i strzelam wyłącznie z CP - tu chodzi też o to że w moim wypadku to przynajmniej kolejne 2 miesiące czasu na to bym te strzelania "odbębnił" więc jeżeli karta VIP byłaby do końca roku to jej zakup powiedzmy w maju czy czerwcu nie byłby już tak atrakcyjny biorąc pod uwagę że różnica w jej cenie dla członka ZKS i niezrzeszonego to "tylko" 200 zł.
Pozdrawiam!!!
Wcale nie głupie pytanie. ZTCW to karta ważna jest rok od momentu wykupienia, ale najlepiej będzie jak dryndniesz sobie do biura i się zapytasz. Bo mogę się mylić.
"Zły - być może, dobry - a czemu??"
"Kasandrą byłem, jestem i zostanę..... .....obym się mylił."
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Sekcja CP - ZKS Warszawa”