Kurs na "Patent strzelecki" - 29.11.2015 na ZKS

Sekcja CP - ZKS Warszawa

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
hubertus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 840
Rejestracja: 06 czerwca 2005, 00:56
Tematy: 104
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kurs na "Patent strzelecki" - 29.11.2015 na ZKS

Post autor: hubertus »

Przepisy obowiązujące na dzień dzisiejszy:

Warunkiem wzięcia udziału w kursie jest przynależność do klubu zrzeszonego w PZSS
Kurs jest obowiązkowy, inaczej nie zostaniesz dopuszczony do egzaminu
Wniosek na Patent musi być być poświadczony przez kierownika klubu do którego należysz, więc musisz go zrobić w klubie.
Zdawać egzamin możesz gdzie chcesz, ale lepiej to zrobić w macierzystym klubie.

Tak było kiedyś:

Przed nowelizacją Ustawy o Sporcie w 2011 roku, kurs można było robić w każdym klubie, który takowe organizował, egzamin można było też zdawać eksternistycznie.
Działo się tak dlatego że że przed 2011 rokiem każda osoba fizyczna, chcąca otrzymać licencję sportową musiała być członkiem PZSS, ale przedtem zdać egzamin na Patent Strzelecki. Kluby organizując kursy, niejako jedynie pośredniczyły w tym procederze.
Po nowelizacji, do PZSS mogą należeć jedynie podmioty o charakterze sportowym, więc my strzelcy (osoby fizyczne) nie należymy już do PZSS, a patent możemy uzyskać jedynie za pośrednictwem klubu/stowarzyszenia zrzeszonego w PZSS.
Nulla servitus turpior est quam voluntaria
pozdrawiam
hubertus
n_piotrek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 19
Rejestracja: 29 stycznia 2016, 08:19
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kurs na "Patent strzelecki" - 29.11.2015 na ZKS

Post autor: n_piotrek »

Wydaje mi się, a co więcej jestem pewien, że podana informacja jest sprzeczna ze stanem faktycznym, która jest/była podana nawet na stronie ZKSu i dotyczy właśnie wymogów przystąpienia do egzaminu.
http://www.zks.waw.pl/index.php/aktualn ... 29-11-2015
cyt." ...Osoby, które nie uczestniczą w szkoleniu przygotowującym do egzaminu na patent organizowanym przez ZKS, muszą dostarczyć zaświadczenie od organizatora o ukończeniu kursu..."
Oznacza to, że można taki kurs zrobić w każdym innym klubie, który taki kurs organizuje i do macierzystego klubu dostarczyć zaświadczenie o jego odbyciu... tak wynika z ww. komunikatu....
kolego hubertus spójrz proszę na datę publikacji ww. komunikatu... jest z 2015 roku, a więc 4 lata po Twojej rzekomej "nowelizacji Ustawy o sporcie z 2011" :)

Poza tym w Twoim poście podnosisz argument, że cyt. "...Warunkiem wzięcia udziału w kursie jest przynależność klubowa - to takie dziwne?..."
Wskaż mi proszę miejsce w którym ja to negowałem?
Później piszesz, że cyt"...Kurs nie jest obowiązkowy,...", a w ostatnim zdaniu piszesz cyt"...Dlatego kurs musisz z robić w macierzystym klubie, czy ci się to podoba czy nie :-)...". Wybacz ale chyba jedno wyklucza drugie, gdzie tu logika?

Drogi kolego byłoby miło abyś nie wprowadzał innych w błąd poprzez wskazywanie rozmytych informacji i wskazywanie rzekomej nowelizacji ustawy o Sporcie w 2011. To chyba jakiś Twój wymysł, który ma się nijak do stanu faktycznego...
O czym Ty piszesz? Podaj fakty, konkretną ustawę, rozporządzenie, artykuł, paragraf, etc.... Pisz proszę merytorycznie!

Kolejna sprawa to fakt, że zarówno w zeszłym roku (do połowu 2015r) jak i poprzednich do egzaminu przystępowało się beż wymagania ukończenie kursu. Także będę zobowiązany jeśli kolega hubertus zaprzestanie wprowadzać użytkowników forum w błąd powołując się na bliżej nieokreśloną ustawę. Kwestia, że kol. wprowadzili sobie wymóg kolejnego egzaminu podyktowany jest tak naprawdę dodatkowymi funduszami.

Abyśmy mieli jasność… osobiście nie jestem za tym aby takich i podobnych szkoleń nie było. Zapewne im więcej szkoleń tym lepiej… ale…
BTW koledzy zamiast pisać jak w poprzednich postach wykazując swoją butę wpiszcie wprost o co chodzi... Jestem bardziej niż pewien, że ludzie to zrozumieją zamiast takie dziwne podstępne argumenty wypisywać i najzwyklej wprowadzać użytkowników w błąd...tym bardziej, że nie godzi to w postawę sportowca.
Zastanówcie się nad postawą i nie zachowujcie się tak butnie jak była władza. Wiadomo jak to się skończyło:)

Pozdrawiam
Piotr
Awatar użytkownika
hubertus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 840
Rejestracja: 06 czerwca 2005, 00:56
Tematy: 104
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kurs na "Patent strzelecki" - 29.11.2015 na ZKS

Post autor: hubertus »

Drogi kolego, ja nikogo w błąd nie wprowadzam, to ty źle interpretujesz zapisy.
Ustawa zmieniła jedynie to, że do PZSS należą jedynie kluby/stowarzyszenia o charakterze sportowym, a nie jak za starej ustawy osoby fizyczne czyli członkowie klubów. To niewiele i dużo zarazem, resztę proszę, doczytaj sobie sam, przeczytaj też uważnie wniosek na Patent, skup się na rubrykach na dole.
Zachęcam też do poczytania regulaminu klubowego, tam są wymogi jakie musisz spełnić chcąc podejść do patentu.

Co do poświadczenia o odbytym szkoleniu to zapomniałeś że kluby są autonomiczne i same ustalają zasady, w naszym wolimy żeby pieniądze zostawały w klubie :-D , i ja całkowicie się z tym zgadzam, z tego co wiem parę innych klubów stosuje podobną politykę.

Co do niefortunnego anonsu na stronie ZKS, to przepraszam za nieprecyzyjny zapis, niestety nam też wkradają się chochliki :-D
W zapisie zapewne chodziło o osoby które wcześniej lub w innych klubach uczestniczyły w kursie, bądź oblały egzamin i chcą przystąpić do egzaminu na patent

Obiecuję że następny anons o szkoleniu na patent będzie zapisany precyzyjnie. :-D
Nulla servitus turpior est quam voluntaria
pozdrawiam
hubertus
n_piotrek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 19
Rejestracja: 29 stycznia 2016, 08:19
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kurs na "Patent strzelecki" - 29.11.2015 na ZKS

Post autor: n_piotrek »

Dziękuję drogi kolego, że chociaż w tym poście było mniej buty niż w poprzednich:) choć konkretów również brak:) niestety:(

Moje posty miały zwrócić uwagę użytkowników jedynie na fakt, że wprowadzacie jako klub uzytkowników i przyszłych członków w błąd powołując się na rzekomą zmianę przepisów, które w kwestii egzaminu nic nie zmieniają, a także prezentujecie negatywną postawę w stosunku do nowych członków.
To wszystko opisałem w poprzednich postach, a do których w żaden sposób się nie odniosleś.

Chcę również dodać, że nie twierdzę, że komercyjna sprzedaż przez klub tzw. kursów na patent jest zła i że klub chce zarabiać. Jak najbardziej popieram takie działania! Tylko napiszcie, że jest to działanie komercyjne, a nie wprowadzajcie ludzi w błąd powołując się na coś... czego nie ma... Koniec kropka w tym temacie!

Jedno jeszcze pytanie w takim razie:
Co w sytuacji jeśli członek ZKSu, ktory ma staż na ZKSie chce zdawać egzamin w innym klubie w marcu 2016r? (3 lub 13 marca 2013r. na Legii)
U nas na ZKSie kurs ma być dopiero w marcu 2016r. czyli po egzaminach na Legii. Koszt takiego kursu to 500pln, a egzamin na ZKSie jest dopiero 03.04.2016r

Pomijając fakt, że ustawienie dat na ZKS; kurs-egzamin jest celowe aby wykluczyć zdawanie w innych terminach m.in na Legii...
to czy w sytuacji jeśli taki kurs nasz członek zrobi np. na Iglicy (20.02.2016r) jest taki kurs (cena 399pln) i przyniesie do swojego macierzystego kluby ZKS zaświadczenie o jego odbyciu, to czy te tzw. zapisy na wniosku o patent zostaną przez macierzysty klub uzupełnione?
http://www.pzss.org.pl/images/stories/k ... patent.pdf
Mam na myśli oświadczenie kierowanika klubu...
Myślę, że taka wiedza przyda się innym, którzy są naszymi członkami ZKS, a chcą jak najszybiej zrobić uprawnienia...

pozdrawiam
Piotr
Awatar użytkownika
hubertus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 840
Rejestracja: 06 czerwca 2005, 00:56
Tematy: 104
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kurs na "Patent strzelecki" - 29.11.2015 na ZKS

Post autor: hubertus »

Musisz się zgłosić do kierownika klubu, tam wszystkiego się dowiesz, ja już z tobą nie zamierzam dyskutować.

Terminy kursów na patent są uzależnione od zgody PZSS, na kurs mogą się zgłosić osoby z co najmniej 3 miesięcznym stażem klubowym.
Kursy robimy dwa razy do roku - wiosenny i jesienny. Obłożenie jest bardzo duże, wiosenny prawdopodobnie odbędzie się w dwóch terminach, ze względu na dużą liczbę chętnych.

Od tego roku mamy nowy Statut klubu, wydłuża on staż kandydacki, dla nowych kandydatów będzie trwał od 4 do 7 miesięcy, w zależności od decyzji Zarządu. Trzeba też w czasie stażu trochę więcej postrzelać :-D .
Niestety czas do otrzymania promesy na upragnioną klamkę nieco się wydłuży.
Nulla servitus turpior est quam voluntaria
pozdrawiam
hubertus
duckbill
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 50
Rejestracja: 12 października 2015, 15:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Kurs na "Patent strzelecki" - 29.11.2015 na ZKS

Post autor: duckbill »

@hubertus

Wydaje mi się, że się pomyliłeś co do stażu kandydackiego.
Zggodnie z nowym statuem

http://www.zks.waw.pl/images/zarzadinf/ ... 150514.pdf

staż kandydacki (żeby zostać członkiem stowarzyszenia) trwa do 7 miesięcy. Natomiast nie nic o 4 miesięcznym okresie minimalnym.
Wymagane jest ukończenie szkolenia i strzelań kandydackich a następnie decyzja zarządu o przyjęciu w poczet członków klubu.
Obrazek
myguns.zone - Baza miejsc przyjaznych sportowcom, myśliwym i kolekcjonerom broni: strzelnice, kluby, stowarzyszenia, bractwa, sklepy z bronią, itp.
Awatar użytkownika
hubertus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 840
Rejestracja: 06 czerwca 2005, 00:56
Tematy: 104
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kurs na "Patent strzelecki" - 29.11.2015 na ZKS

Post autor: hubertus »

Tak ale Zarząd raczej się nie spieszy, więc nie oczekuj że będziesz wcześniej przyjęty.
Nulla servitus turpior est quam voluntaria
pozdrawiam
hubertus
Fosa
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 31
Rejestracja: 07 lutego 2016, 13:10
Tematy: 0
Lokalizacja: polska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kurs na "Patent strzelecki" - 29.11.2015 na ZKS

Post autor: Fosa »

czy ten staż kandydacki ok 7 miesięcy trzeba zrobić w ciągu roku kalendarzowego? czy można zacząc w sierpniu i patent zrobić w następnym roku?
duckbill
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 50
Rejestracja: 12 października 2015, 15:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Kurs na "Patent strzelecki" - 29.11.2015 na ZKS

Post autor: duckbill »

Według statutu maksymalny okres stażu to 7 miesięcy.
Minimalny jest chyba ograniczony jedynie przez wymóg zrobienia szkolenia i odpowiedniej ilości strzelań (o ile pamiętam, to 12).
Z dokumentu :568: nie wynikają jakiekolwiek inne ograniczenia. Najlepiej zapytaj się bezpośrednio w biurze klubu.

Ja nie mogłem narzekać na szybkość działania Zarządu :piwo: i zdecydowanie polecam ZKS.
Obrazek
myguns.zone - Baza miejsc przyjaznych sportowcom, myśliwym i kolekcjonerom broni: strzelnice, kluby, stowarzyszenia, bractwa, sklepy z bronią, itp.
Fosa
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 31
Rejestracja: 07 lutego 2016, 13:10
Tematy: 0
Lokalizacja: polska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kurs na "Patent strzelecki" - 29.11.2015 na ZKS

Post autor: Fosa »

Wlasnie dzisiaj zajrzałem i Pan z brodą w biurze powiedzial, że najważniejsze jest 12 strzelan i te 7 miesiecy jakos sztywno nie jest brane pod uwagę. Natomiast doradzil, żeby startowac tez we wszystkich lokalnych zawodach otwartych wtedy przychylniej patrzą na taka osobe i podobno bardzo to ulatwi późniejsze pozwolenie jak sie ma taki pokazny plik z zawodow.
n_piotrek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 19
Rejestracja: 29 stycznia 2016, 08:19
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kurs na "Patent strzelecki" - 29.11.2015 na ZKS

Post autor: n_piotrek »

Do kolegi "Hubertus".
Czy Twoje posty nie mają zadania celowego wprowadzania ludzi w błąd? Jakoś nie można oprzeć się wrażeniu, że jest to celowe działanie...
Niby reprezentujesz ZKS, jesteś we władzach klubu, a celowo wprowadzadzasz zamieszanie pisząc nieprawdziwe informacje...
Co ciekawe na forum ZKS jest/był prowadzony identyczny temat. Niestety niewygodne posty dla kolegów z ZKS zostały już usunięte.
Cóż za zbieg okoliczności:)
Fosa
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 31
Rejestracja: 07 lutego 2016, 13:10
Tematy: 0
Lokalizacja: polska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kurs na "Patent strzelecki" - 29.11.2015 na ZKS

Post autor: Fosa »

Ja zanim w ogole zaczałem sie interesować patentem i strzelaniem z czegokolwiek zapoznalem sie z tym:

http://trybun.org.pl/wp-content/uploads ... ortowa.pdf

material moze i nie jest szczegóowy, ale mniej wiecej pokazuje co i jak nalezy zrobić i chyba nie ma znaczenia w ktorym to jest klubie.
n_piotrek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 19
Rejestracja: 29 stycznia 2016, 08:19
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kurs na "Patent strzelecki" - 29.11.2015 na ZKS

Post autor: n_piotrek »

Marteriał jest dobry dla osób, które rozpoczynają przygodę ze sportem strzeleckim i chcą zrobic uprawnienia.
Problemem jest jedynie to, że kolega z ZKSu wprowadza w błąd każdego co czyta jego posty co do stanu faktycznego obowiązujących regulacji i chęci pozyskania uprawnień za m.in pośrednictwem klubu ZKS... i tylko dlatego aby usłyszeć szelest papierków i brzdęk monet...
Awatar użytkownika
hubertus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 840
Rejestracja: 06 czerwca 2005, 00:56
Tematy: 104
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kurs na "Patent strzelecki" - 29.11.2015 na ZKS

Post autor: hubertus »

Kolego n_piotrek, chyba już straciłem cierpliwość do ciebie, prosiłem żebyś już przestał zawracać głowę i zadzwonił do klubu, a ty z uporem maniaka trujesz i zawracasz cztery litery.

Zdaje mi się należysz do grupy osób, które klub traktują jako zło konieczne ale niezbędne do szybkiego pozyskania klamki.

Jako klubowicz z długim stażem wydaje mi się logiczne, ze członkowie klubu szkolą się w macierzystym klubie, min przez takie drobiazgi utożsamiają się z klubem. Członkowie klubu starają się dbać o to żeby kasa wpływała do klubu a nie zostawiać jej gdzie indziej, w końcu wydawana jest na nasze potrzeby, widać ty takich drobiazgów po prostu nie kumasz a szkoda.
Na forum nie występuję jako „władze klubu” tylko to prywatnie.
Nulla servitus turpior est quam voluntaria
pozdrawiam
hubertus
n_piotrek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 19
Rejestracja: 29 stycznia 2016, 08:19
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Kurs na "Patent strzelecki" - 29.11.2015 na ZKS

Post autor: n_piotrek »

Oczywiście łatwiej obrażać zamiast merytorycznie odnieść się do faktów.
Musisz być strasznym twardzielem kolego huberus. W szkole pewnie z niedźwiedziem w ławce siedziałeś...

BTW

Jestem członkiem ZKS juz od kilku lat ale przez takich jak Ty, którzy celowo wporwadzają fałszywą informację na forum, usówają posty z forum ZKS,
tylko po to aby wypchać sobie kieszenie srebrnikami coraz bardziej przekonuję się, że nie jest to stowarzyszenie, a układ biznesowy kilku kacyków którzy strzygą nieświadomych.
I co ciekawe żadnych inwestycji mimo nadwyżki finansowej, którą tak się chwaliliście podczas Walnego...
Prośba do kol. huberus.., zamiast obrażać w Twoim następnym poście, proszę odnieś się merytorycznie do przedstawinych tematów...
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Sekcja CP - ZKS Warszawa”