Szkolenie CP na ZKS

Sekcja CP - ZKS Warszawa

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
kopczyniak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 145
Rejestracja: 09 października 2015, 14:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szkolenie CP na ZKS

Post autor: kopczyniak »

Zbigniew Rybka pisze:Niestety, z tych ładnych kilkuset przeszkolonych czarnoprochowców tylko nieliczni pojawiają się na strzelnicy, że nie wspomnę już o startowaniu w zawodach powszechnych :cry: Kilku na szczęście złapało bakcyla i przychodzą, nawet nie bacząc na pogodę. Ale oceniłbym to na najwyżej kilka-kilkanaście procent przeszkolonych, widocznie broń pozostałych ma służyć do leżenia w szufladzie, wiszenia na ścianie (scenariusze optymistyczne) lub do używania poza strzelnicami (wariant bardziej niż pesymistyczny).
Obiektywnie wygląda to tak że bardzo dużo osób strzela tym po lasach, albo za domem. Ostatnio rozmawiałem w poczekalni ze starszym Panem - emerytem, który z własnej inicjatywy zaczął rozmowę o CP (niemal jak fachowiec) przekonywał całe otoczenie jak świetnie się bawi w lesie - ustawia sobie przeszkody reaktywne ze śmieci które już mu są niepotrzebne (wanna telewizor itp). Oczywiście argumenty że tak jest mało bezpiecznie człowieka nie przekonały -"Panie ja już stary jestem - po co mi strzelnica. Strzelam tylko dla rozrywki" uważał że skoro kupił bez pozwolenia to jak stwierdził "pod ustawe nie podlega" (bo na allegro było tak przecież napisane) i nie musi się do UoBiA stosować, w dodatku trzyma cały czas naładowany na jakiegoś "skurkowańca" (cokolwiek to oznacza). Oczywiście nie mam nic do tego że ktoś sobie trzyma naładowany w taki czy inny sposób, ale znajomość pewnych zagadnień i znajomość ewentualnych zagrożeń związanych z noszeniem / trzymaniem załadowanej broni każdy powinien mieć. Ta fantazja starszego człowieka faktycznie mnie przeraziła. Co gorsza zachęcał i edukował w tym zakresie innych. Oczywiście więcej mówił niż słuchał, bo miał chyba spory niedosłuch, więc ostatecznie się poddałem. (to tak w nawiązaniu do wariantu pesymistycznego)
Ostatnio zmieniony 03 stycznia 2017, 01:52 przez kopczyniak, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Kiersnowski Artur
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 381
Rejestracja: 22 sierpnia 2006, 15:33
Tematy: 8
Lokalizacja: Błonie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szkolenie CP na ZKS

Post autor: Kiersnowski Artur »

Fakt spora grupa tak robi (strzela w lesie czy za domem/stodołą), przyczyny (tak mi się wydaje są dwie).
Jedna wspomniana już przez przedmówcę i druga, mimo wszystko słaby dostęp do strzelnic, których albo niewiele albo ceny zaporowe albo jedno i drugie. Strzelnic "przyjaznych" z w miarę przyzwoitymi cenami jest naprawdę niewiele.
Slavia 631 + Blog 3,5-10X40 SFE
Remik .44
rosa64
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 16
Rejestracja: 27 kwietnia 2014, 14:42
Tematy: 0
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szkolenie CP na ZKS

Post autor: rosa64 »

Witam, problem nie polega na kilku oszołomów którzy ryzykują naruszając prawo, musimy zastanowić się jak zadowolić ZKS i strzelców(wilk syty i owca cała) Jest wiele pomysłów-tańsze wejściówki w tygodniu gdy obłożenie jest najmniejsze, zróżnicowanie cen do 16 i po 16, karnet na 10, 20, 30, wejściówek. Jak złapią bakcyla, to będą przyjeżdżać. Oczywiście dostępność strzelnic ma znaczenie, ci z południowej części Warszawy mają pecha, muszą przedzierać się przez całe miasto. Dziwne że na tak duże miasto jest jedna strzelnica( ZKS) gdzie można postrzelać z czarnoprochowca. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7298
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Szkolenie CP na ZKS

Post autor: marekp »

Mozesz kupic abonament na rok. Dowolna ilosc wejsc i czas na strzelnicy. To nie jest droga strzelnica. Tak na marginesie calkiem.

MarekP
rosa64
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 16
Rejestracja: 27 kwietnia 2014, 14:42
Tematy: 0
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szkolenie CP na ZKS

Post autor: rosa64 »

Jaki jest roczny abonament? ja jestem 20 razy na strzelnicy w sezonie.
Awatar użytkownika
Kiersnowski Artur
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 381
Rejestracja: 22 sierpnia 2006, 15:33
Tematy: 8
Lokalizacja: Błonie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szkolenie CP na ZKS

Post autor: Kiersnowski Artur »

Akurat ZKS yo jedna z tańszych i najprzyjaźniejszych strzelnic jakie znam. Druga w kolejności do Suchodół, też przyjazna ale nieco droższa o Lusxynie jeszcze słyszałem same superlatywy i zdaje się jest najtańsza.
Slavia 631 + Blog 3,5-10X40 SFE
Remik .44
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7298
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Szkolenie CP na ZKS

Post autor: marekp »

Jak 20 razy to chyba zaczyna sie oplacac. Zadzwon na ZKS po prostu i spytaj. Ja mam abonament bo nie stoje w kolejce jak przyjade. Po prostu wpisuje sie do ksiazki obecnosci i strzelam. A kolejka potrafi byc potezna..... Jak jest jakies szkolenie lub zawody. Zapisz sie do klubu bedziesz placil 15zl za stanowisko na caly dzien. I abonament 50%. A jak wygrasz np. Mistrzostwa Polski (miejsca 1 do 3) to klub Ci zaplaci. Artur - miales na mysli Luszyn? Tam sa osie ale takie ..... no polowe. Ale jest 100m.

MarekP
Awatar użytkownika
Kiersnowski Artur
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 381
Rejestracja: 22 sierpnia 2006, 15:33
Tematy: 8
Lokalizacja: Błonie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szkolenie CP na ZKS

Post autor: Kiersnowski Artur »

Tak Marek Luszyn. Ja tam nie byłem (jeszcze) ale Koledzy z Którymi rozmawiałem sobie bardzo chwalą. Polowe warunki można powiedzieć są i w Suchodole, ale jedną rzecz mają lepiej zrobioną niż ZKS, mianowicie stanowiska do tarcz, wyraźnie zaznaczone osie 10, 15, 25, 35, i 50m no i te mocowania dla tarczownic w ziemi z profili 4-o kątnych, naprawdę fajna sprawa.

P.S. Przepraszam za literówki w poprzednim moim poście, ale tak to bywa jak się w telefonie pisze i do tego trochę za szybko. Poprawiacza wyłączyłem w ogóle, bo z nim to się wcale pisać nie dało.
Ostatnio zmieniony 05 stycznia 2017, 08:18 przez Kiersnowski Artur, łącznie zmieniany 1 raz.
Slavia 631 + Blog 3,5-10X40 SFE
Remik .44
Awatar użytkownika
hubertus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 840
Rejestracja: 06 czerwca 2005, 00:56
Tematy: 104
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szkolenie CP na ZKS

Post autor: hubertus »

Witam, ze względu na temperaturę odwołujemy jutrzejsze szkolenie. Mam nadzieję w 15 stycznia temperatura będzie już znośna.
Nulla servitus turpior est quam voluntaria
pozdrawiam
hubertus
Awatar użytkownika
kopczyniak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 145
Rejestracja: 09 października 2015, 14:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szkolenie CP na ZKS

Post autor: kopczyniak »

marekp pisze:Jak 20 razy to chyba zaczyna sie oplacac. Zadzwon na ZKS po prostu i spytaj. Ja mam abonament bo nie stoje w kolejce jak przyjade. Po prostu wpisuje sie do ksiazki obecnosci i strzelam. A kolejka potrafi byc potezna..... Jak jest jakies szkolenie lub zawody. Zapisz sie do klubu bedziesz placil 15zl za stanowisko na caly dzien. I abonament 50%. A jak wygrasz np. Mistrzostwa Polski (miejsca 1 do 3) to klub Ci zaplaci. Artur - miales na mysli Luszyn? Tam sa osie ale takie ..... no polowe. Ale jest 100m.

MarekP
Skad niby ta informacja że za miejsca 1-3 klub "zaplaci" ?
Awatar użytkownika
igi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2041
Rejestracja: 10 stycznia 2005, 19:40
Tematy: 0
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Szkolenie CP na ZKS

Post autor: igi »

Nic nie zapłaci ani w żaden inny sposób nie wynagrodzi.
Pozdrawiam Ignac

od 4,5 do 7,62 :)
Awatar użytkownika
LucSkywalkerr
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 10 stycznia 2017, 20:35
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szkolenie CP na ZKS

Post autor: LucSkywalkerr »

Drodzy koledzy jak wygląda kwestia szkolenia które zostało odwołane ze względu na pogodę? Ten 15 stycznia jak wypali to będzie szansa się depisać?
Ostatnio zmieniony 11 stycznia 2017, 18:54 przez LucSkywalkerr, łącznie zmieniany 2 razy.
Colt Whitneyville Walker 1847 .44
Awatar użytkownika
Kiersnowski Artur
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 381
Rejestracja: 22 sierpnia 2006, 15:33
Tematy: 8
Lokalizacja: Błonie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szkolenie CP na ZKS

Post autor: Kiersnowski Artur »

Luc, jeśli w niedzielę 15-ego na zks przyjedziesz tak około 9-ej rano to na pewno się na szkolenie załapiesz. ZKS nie prowadzi(ł) wcześniejszych zapisów, chyba że się coś zmieniło.
Slavia 631 + Blog 3,5-10X40 SFE
Remik .44
Zbigniew Rybka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 924
Rejestracja: 07 października 2011, 11:40
Tematy: 19
Lokalizacja: Radzików, Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szkolenie CP na ZKS

Post autor: Zbigniew Rybka »

Zgodnie z zapisem na stronie zks.waw.pl (drugi wątek od góry - szkolenia w styczniu i lutym):

" 04 styczeń 2017

W okresie zimowym (styczeń-luty) szkolenia CP będą odbywały się w każdą niedzielę pod warunkiem że temperatura nie będzie przekraczała –5℃. Jednorazowo planowane jest szkolenie niewielkich grup – do 10 osób.

Z względu na ograniczoną ilość miejsc, bardzo prosimy osoby zainteresowane szkoleniem o wcześniejsze zapisy na adres e-mail (kliknij, by wysłać wiadomość)."

Jeżeli masz ochotę w tym uczestniczyć, wejdź na zks.waw.pl, kliknij w tekst na końcu i... dalej wiesz, co robić.
W. Moore .36 Bondini/L. Renzo, C. Moore Pedersoli .46 skałka, Colt Army 1860 Pietta, Mortimer .36 Bondini/L. Renzo, Alamo Rifle Pedersoli .50 skałka, Walther CPM 1, FWB C60.
Awatar użytkownika
Kiersnowski Artur
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 381
Rejestracja: 22 sierpnia 2006, 15:33
Tematy: 8
Lokalizacja: Błonie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Szkolenie CP na ZKS

Post autor: Kiersnowski Artur »

Zbychu, mała poprawka, Hubert informował że szkolenie przeniesione na 15-ego.
Slavia 631 + Blog 3,5-10X40 SFE
Remik .44
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Sekcja CP - ZKS Warszawa”