Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Szkolenie CP na ZKS

Sekcja CP - ZKS Warszawa

Moderator: Moderatorzy CP

Zbigniew Rybka
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Re: Szkolenie CP na ZKS

Postautor: Zbigniew Rybka » 2018-01-09, 08:38

Dzięki za miłe słowa! Mam nadzieję, że informacje przekazane przez nas będą użyteczne w dalszym strzelaniu. Oczywiście w każdym przypadku można zawracać nam głowę podczas strzelań; jeżeli będziemy pomocni - będziemy się cieszyć! Warto bywać na strzelnicy (jak najczęściej), można wtedy nabrać dobrych nawyków, które będą procentować bezpiecznym i celnym strzelaniem. Nie bójcie się zadawać żadnych pytań, nawet Waszym zdaniem niepoważnych czy głupich. Takich pytań nie ma, a każde uczy i doskonali i Was i nas.
W. Moore .36 Bondini, C. Moore Pedersoli .46 skałka, Colt Army 1860 Pietta, Mortimer .36 Bondini, Alamo Rifle .50 skałka, Walther CPM 1, FWB C60.

Zbigniew Rybka

Postautor: Zbigniew Rybka » 2018-03-01, 11:42

Informuję wszystkich zainteresowanych, że w trosce o zdrowie Wasze (Kursantów) i nasze (instruktorów) zawieszamy szkolenie marcowe. Najbliższe szkolenie odbędzie się 8 kwietnia na dotychczasowych zasadach. Do zobaczenia!
W. Moore .36 Bondini, C. Moore Pedersoli .46 skałka, Colt Army 1860 Pietta, Mortimer .36 Bondini, Alamo Rifle .50 skałka, Walther CPM 1, FWB C60.

Awatar użytkownika
SP5L
Kontaktowanie:

Postautor: SP5L » 2018-03-03, 13:04

Tak mi się wydawało że trochę za zimno - miało wpaść dwoje moich znajomych - już ich powiadomiłem o zmianie terminu.
Pozdrawiam Edek

Rewolwer New Army 1858 "Remington" INOX kal. 44 8 cali, Rewolwer PIETTA 1863 "Remington" POCKET kal. 31.

ptaku_1

Postautor: ptaku_1 » 2018-03-20, 12:29

Mam do was pytanie bo wypadłem z tematu CP. Ostatnio na ZKS strzelałem w 2006r z tego co pamiętam to chyba wtedy były takie nie oficjalne czwartkowe spotkania CP. Teraz wyczytałem że aby strzelać trzeba zrobić szkolenie a na WWW ZKS jest już podany termin na kwiecień.
Jeśli dobrze rozumiem trzeba przyjechać odbyć szkolenie i po tej czynności dostaje jakiś "ausweis" który mnie uprawnia do samodzielnego strzelania tj przychodzę na strzelnice z własnymi gratami wynajmuje tor i mogę strzelać, zgadza się? Czy jeszcze coś będzie potrzebne zęby nie było wstrętów i nieprzyjemniejszy.
Znowu mnie naszło żeby sobie podymić i tak się zastanawiam czy na nowo nie zakupić CP.
Paweł
Było Navy .36. Jest Remington 1858 .44, Makarow co2 oraz H55 Hogan TuninG
Strzelam dla radochy, najlepiej do puszek :)

Awatar użytkownika
Skraaj
Kontaktowanie:

Postautor: Skraaj » 2018-03-20, 17:25

Żeby strzelać bez instruktora potrzebujesz glejtu w postaci potwierdzenia odbycia szkolenia CP, taka mała czarna karteczka, na której jest Twoje imię i nazwisko. Należy ją okazać dyżurnemu podczas wpisywania się do książki. Zdobyć ją możesz tylko na szkoleniach CP, które są raz w miesiącu (marcowy termin został odwołany ze względu na pogodę). Najbliższy termin to 22 kwietnia, o ile dobrze pamiętam to jakoś koło 10 albo 11 się zaczyna. Hubert opowiada o broni, zasadach bezpieczeństwa, a potem część praktyczna, generalnie wystarczy, że zaprezentujesz, że potrafisz się tym obsługiwać bezpiecznie.

W weekendy są instruktorzy na osi CP i nie powinno być problemu żeby postrzelać bez glejtu ale przygotuj się, że będziesz pod obserwacją jako 'nieznany osobnik'.

ptaku_1

Postautor: ptaku_1 » 2018-03-20, 17:55

Dzięki za odpowiedz. W takim razie trzeba będzie zarezerwować sobie datę 22 kwietnia w kalendarzu :) 12 late temu jak strzelałem w weekendy terz byłem pod obserwacją ale w czwartki to było już sympatycznie tyle że czasami człowiek więcej przegadał niż postrzelał.
Jeszcze raz dzięki za konkretna odpowiedz, idę w internetu szukać jakiegoś sklepu z CP.
Paweł

Zurek
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Postautor: Zurek » 2018-04-22, 16:55

Witam, kiedy odbędzie się najbliższe szkolenie CP? Niestety dziś nie dałem rady.

zuk
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: zuk » 2018-05-02, 20:39

Cześć wszystkim. Czy planowane jest niedzielne (6.05) szkolenie na ZKSie?

Awatar użytkownika
SP5L
Kontaktowanie:

Postautor: SP5L » 2018-05-09, 16:50

Na stronie ZKS powinno być podane.
Pozdrawiam Edek

Rewolwer New Army 1858 "Remington" INOX kal. 44 8 cali, Rewolwer PIETTA 1863 "Remington" POCKET kal. 31.

zuk
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Postautor: zuk » 2018-05-09, 23:34

Na stronie zksu, wisi wiadomość z września 2015 roku, że szkolenia "odbywają się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca w godz. 11-16."
Zważywszy na: końcówkę majówki, zawody w Radomsku, prace montażowe na strzelnicy, przeniesienie ostatniego szkolenia na 22.04 - oczekiwałem na potwierdzenie(lub nie) terminu :-)
Czekam cierpliwie na kolejne szkolenia :621:
Ostatnio zmieniony 2018-05-09, 23:34 przez zuk, łącznie zmieniany 1 raz.

ptaku_1

Postautor: ptaku_1 » 2018-05-09, 23:48

Jakoś tydzień temu byłem w piątek postrzelac i jeden człowiek miał szkolenie z CP bo akurat był instruktor. Może wystarczy zadzwonić i zapytać czy nie da rady w tygodniu zrobić.
Paweł

Zbigniew Rybka

Postautor: Zbigniew Rybka » 2018-05-14, 13:57

Jeżeli nie zajdą nieprzewidziane okoliczności, to najbliższy kurs jest planowany na 27 maja. Ci, którzy wcześniej opłacili kurs proszeni są o przybycie z paragonami potwierdzającymi wpłatę (jeszcze raz przepraszam za zamieszanie spowodowane niedojściem poprzedniego kursu do skutku). Mam nadzieję, że tym razem informacja o właściwym terminie pojawi się na stronie zks.waw.pl.

Zbigniew Rybka

Postautor: Zbigniew Rybka » 2018-06-07, 09:03

Przypominam zainteresowanym, że najbliższe szkolenie czarnoprochowe odbędzie się w dniu 17 czerwca 2018 (niedziela, jak zwykle) od godziny 1100 (przewidywane zakończenie na godz. 1500, ale frekwencja zadecyduje :-D ).

Wróć do „Sekcja CP - ZKS Warszawa”