Racibórz-Lubomia.Wspólne strzelanie.

Górnośląska Grupa "Hunter"

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

kewalsPL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2769
Rejestracja: 13 marca 2008, 19:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubomia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Racibórz-Lubomia.Wspólne strzelanie.

Post autor: kewalsPL »

Don Rafito pisze:No Rafako jest, ale nie dla wszystkich, nie cały czas i nie dla wiatrówek.

Strzelić można z wszystkiego, aby tam strzelać trzeba się zapisać do LOKu czy bractwa. Nikt nie bierze odpowiedzialności i nie udostępnia obiektu osobom postronnym za darmo (tak było tylko u mnie :-D ). Jak byś się zapisał do LOKu to byś miał tam "trochę" sprzętu do strzelania. Ja swoje koło musiałem rozwiązać ale poszedłem do Raciborza.

Obyczaje temat z wop'owską i się tam przejadę.
Z tego co mi wiadomo to ten teren podlega pod agencję mienia wojskowego i nie pozwalają tam wchodzić :-/ .
Ostatnio zmieniony 15 września 2017, 09:38 przez kewalsPL, łącznie zmieniany 1 raz.
Don Rafito
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 105
Rejestracja: 02 września 2013, 23:06
Tematy: 0
Lokalizacja: Racibórz (Śląsk)
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Racibórz-Lubomia.Wspólne strzelanie.

Post autor: Don Rafito »

Wracając jeszcze do strzelnicy wop'owskiej: przejrzałem wszelkie dostępne w sieci informacje. Fakt strzelnica została sprzedana w 2010. Od tamtej pory nikt się obiektem nie interesuje, poza p. Ronin, która chciała zrobić tam miejsce dla motokrosów. Ale nic z tego. Dostała kosza. Poza tym ludzie to miejsce odwiedzają, żeby wpaść połazić, usmażyć kiełbasę czy popykać z wiatrówki właśnie. No i miejsce wygląda dość ciekawie.
Trochę fotek znajdziecie pod poniższym linkiem:
http://www.eksploratorzy.com.pl/viewtop ... 80&t=24660.
Jak tam wpadnę to podzielę się wrażeniami.
Pozdro
Hatsan AT 44 PA, 6-24x50 AO EG
Hatsan Air Tack ED, 4-16x40 AO
Walther CP99 Compact,
Gamo PT 85, Laser Walther FLR 650
Umarex HDR50 T4E
Crosman AK1
Crosmana A4-P
CYMA 350
KWC PM Makarov BB
Colt Python .357 2,5"
HDR 50
Don Rafito
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 105
Rejestracja: 02 września 2013, 23:06
Tematy: 0
Lokalizacja: Racibórz (Śląsk)
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Racibórz-Lubomia.Wspólne strzelanie.

Post autor: Don Rafito »

kewalsPL pisze: Strzelić można z wszystkiego, aby tam strzelać trzeba się zapisać do LOKu czy bractwa (...). Jak byś się zapisał do LOKu to byś miał tam "trochę" sprzętu do strzelania.
No właśnie, mógłbym. Ale czy po zapisaniu się będziesz mieć wstęp ze swoim sprzętem? Bo ja słyszałem że nie, kupujesz tylko amunicję i łoisz z tego co mają na stanie. I tylko w wyznaczone dni. Owszem, fajnie podziurawić tarcze z różnych zabawek, ale tę swoją też człowiek chciałby używać, a nie że leży sobie w szafie kiedy człowiek ma dostęp do strzelnicy.
Hatsan AT 44 PA, 6-24x50 AO EG
Hatsan Air Tack ED, 4-16x40 AO
Walther CP99 Compact,
Gamo PT 85, Laser Walther FLR 650
Umarex HDR50 T4E
Crosman AK1
Crosmana A4-P
CYMA 350
KWC PM Makarov BB
Colt Python .357 2,5"
HDR 50
kewalsPL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2769
Rejestracja: 13 marca 2008, 19:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubomia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Racibórz-Lubomia.Wspólne strzelanie.

Post autor: kewalsPL »

Don Rafito pisze:czy po zapisaniu się będziesz mieć wstęp ze swoim sprzętem? Bo ja słyszałem że nie, kupujesz tylko amunicję i łoisz z tego co mają na stanie. I tylko w wyznaczone dni.
Jeśli bym nie mógł strzelać ze swojego sprzętu to bym tam nie dymił ;laughing: , większość ma swoje pistolety współczesne i z nich strzela. Ja ich trochę zaraziłem CP i jest budowane koło LOK dla CP. Ci co nie mają własnej broni to wykupują amunicję i mają udostępnioną broń klubową.
Jak tam nikogo nie ma to wiadomo, że nie wejdziesz, jednak zazwyczaj w czwartek i w niedzielę coś się dzieje.
Don Rafito
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 105
Rejestracja: 02 września 2013, 23:06
Tematy: 0
Lokalizacja: Racibórz (Śląsk)
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Racibórz-Lubomia.Wspólne strzelanie.

Post autor: Don Rafito »

kewalsPL pisze: Jeśli bym nie mógł strzelać ze swojego sprzętu to bym tam nie dymił ;laughing: , większość ma swoje pistolety współczesne i z nich strzela. Ja ich trochę zaraziłem CP i jest budowane koło LOK dla CP. Ci co nie mają własnej broni to wykupują amunicję i mają udostępnioną broń klubową.
Jak tam nikogo nie ma to wiadomo, że nie wejdziesz, jednak zazwyczaj w czwartek i w niedzielę coś się dzieje.
Czyli doprecyzując (sory, że Cię tak męczę): zapisujesz się do LOKu, opłacasz składkę (bo na pewno jakieś są) i masz dostęp do strzelnicy teoretycznie w czwartki i niedziele (i ewentualnie jakieś inne dni, jak ktoś tam będzie). I możesz przyjść ze swoją plujką, rozłożyć się na torze ze swoimi tarczami i spinerami i pykać do woli (no do czasu zamknięcia). A ewentualnie jak masz ochotę postrzelać z czego innego to prosisz obsługę, wykupujesz amunicję i pykasz?
To było by zbyt proste. Tyle się nasłuchałem o tej strzelnicy, że tylko dla mundurowych i bractwa, że tylko znajomości i tylko nieliczni. A szary Raciborzanin niech się po żwirownii tłucze ze swoją wiatrówką i niech się narazi spacerowiczów/rowerzyście. Ale dobrze to zrozumiałem, to warto by się zapisać.
Dzięki Wiesiek za info.
Hatsan AT 44 PA, 6-24x50 AO EG
Hatsan Air Tack ED, 4-16x40 AO
Walther CP99 Compact,
Gamo PT 85, Laser Walther FLR 650
Umarex HDR50 T4E
Crosman AK1
Crosmana A4-P
CYMA 350
KWC PM Makarov BB
Colt Python .357 2,5"
HDR 50
kewalsPL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2769
Rejestracja: 13 marca 2008, 19:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubomia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Racibórz-Lubomia.Wspólne strzelanie.

Post autor: kewalsPL »

Don Rafito pisze:... zapisujesz się do LOKu, opłacasz składkę (bo na pewno jakieś są) i masz dostęp do strzelnicy teoretycznie w czwartki i niedziele... możesz przyjść ze swoją plujką.... jak masz ochotę postrzelać z czego innego to prosisz obsługę, wykupujesz amunicję i pykasz?
To było by zbyt proste. Tyle się nasłuchałem o tej strzelnicy, że tylko dla mundurowych i bractwa, że tylko znajomości i tylko nieliczni
...składka nie jest mała + na początek wpisowe, kiedy strzelają dowiesz się prędzej(email), zapisać się może każdy więc nie słuchaj bajek ;laughing: . Strzelanie oczywiście bez względu na pogodę, jesteś pod dachem (jak w mieszkaniu) a tarcze na zewnątrz :!: .
Don Rafito
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 105
Rejestracja: 02 września 2013, 23:06
Tematy: 0
Lokalizacja: Racibórz (Śląsk)
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Racibórz-Lubomia.Wspólne strzelanie.

Post autor: Don Rafito »

Witam.
W końcu dotarłem na tę strzelnicę na Głubczyckiej i uczucia mam mieszane. Zobaczcie sami:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Miejscówka, jest w opłakanym, ale to strasznie opłakanym stanie. Nie dość że zarośnięta jak dżungla w Kongo, to jeszcze dojazd został tak poryty przez panów od remontów dróg (w tamtym roku remontowano ten odcinek DW 416) i zrobili sobie bazę wypadową dla sprzętu, widać na Google Maps:
Obrazek
i tak zryli teren, że głębokość kolein sięga kolana. Wybrałem się tam zaraz po tych deszczach, rowerem, nie byłem w stanie przejechać, mimo że rower górski przystosowany do cięzszych akcji. Może jak teren wyschnie (koleiny wypełnione były wodą, jak oczka wodne w ogrodzie i jeszcze te chaszcze).
Nie przedarłem się choć było by warto; na ostatnim moim zdjęciu (nie to ostatnie z Google Maps), za linią drzew zaczyna się właściwa strzelnica. Tam krzaków było mniej i widać było wały i stanowiska strzeleckie. Tak czy siak, teren wart zbadania, ale dopiero późną jesienią, jak to wszystko zeschnie. Ale wtedy te małe dziady w Lubomii pójdą spać i strzelnica będzie wolna od kleszczy. Tak czy siak, Wiesiek masz rację, trzeba pomyśleć poważnie o strzelnicy Rafako i zapisania się do LOKu. Tylko te terminy mnie odstraszają; nie mam zbyt wiele czasu na strzelanie, dużo pracuje, a co jak terminy będą mi się pokrywać z pracą? Opłacę składkę i ani razu się tam nie pojawię, bo nie będzie kiedy :cry: Zobaczymy.
Hatsan AT 44 PA, 6-24x50 AO EG
Hatsan Air Tack ED, 4-16x40 AO
Walther CP99 Compact,
Gamo PT 85, Laser Walther FLR 650
Umarex HDR50 T4E
Crosman AK1
Crosmana A4-P
CYMA 350
KWC PM Makarov BB
Colt Python .357 2,5"
HDR 50
kewalsPL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2769
Rejestracja: 13 marca 2008, 19:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubomia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Racibórz-Lubomia.Wspólne strzelanie.

Post autor: kewalsPL »

Don Rafito pisze: a co jak terminy będą mi się pokrywać z pracą? Opłacę składkę i ani razu się tam nie pojawię, bo nie będzie kiedy :cry: Zobaczymy.
...to już każdy sam podejmuje takie decyzje, ja mam czas i jeżdżę. Co będzie dalej nie wiem...
Awatar użytkownika
TommyT
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1263
Rejestracja: 13 sierpnia 2011, 18:04
Tematy: 27
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Racibórz-Lubomia.Wspólne strzelanie.

Post autor: TommyT »

Panowie, a jak daleko możecie dojeżdżać na strzelanie?
nitro i powietrze
kewalsPL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2769
Rejestracja: 13 marca 2008, 19:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubomia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Racibórz-Lubomia.Wspólne strzelanie.

Post autor: kewalsPL »

Oj, trudne pytanie, byłem już chyba na wszystkich strzelnicach w zasięgu ponad 100km. Jednak już latek przybyło i trzymam się tych bliższych (Racibórz, Jejkowice z CP i u siebie z wiatrówką). Różnie to bywa, czasem się nie planuje a jedzie się gdzieś dalej kolegów odwiedzić :-D .
Awatar użytkownika
TommyT
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1263
Rejestracja: 13 sierpnia 2011, 18:04
Tematy: 27
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Racibórz-Lubomia.Wspólne strzelanie.

Post autor: TommyT »

A bo może się rozpędziłem z propozycją, ale w LOK ale Rybniku (strzelnica n Paruszowcu), członek klubu może korzystać ze strzelnicy kiedy chce (o ile nie jest zarezerwowana) ze swoich zabawek.
Do tego regularne treningi z palnej. No ale to jednak odległość.
nitro i powietrze
kewalsPL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2769
Rejestracja: 13 marca 2008, 19:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubomia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Racibórz-Lubomia.Wspólne strzelanie.

Post autor: kewalsPL »

Tam też już strzelałem nawet z dobrym skutkiem ;laughing: , te parę kilometrów więcej nie robi różnicy ale już się wpisałem do LOK Racibórz
i na razie nie ma sensu zmieniać. Co będzie dalej zobaczymy jak te przepisy wyklepią w Warszawie :evil: .
Don Rafito
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 105
Rejestracja: 02 września 2013, 23:06
Tematy: 0
Lokalizacja: Racibórz (Śląsk)
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Racibórz-Lubomia.Wspólne strzelanie.

Post autor: Don Rafito »

Przedarłem się przez chaszcze i wyrwy w ziemi i mile się rozczarowałem. Strzelnica WOPu na Głubczyckiej, wygląda całkiem przyzwoicie:
Obrazek
Parę śrucin tego dnia posłałem już. Planuje kolejny wypad.
Ostatnio zmieniony 10 października 2017, 22:48 przez Don Rafito, łącznie zmieniany 1 raz.
Hatsan AT 44 PA, 6-24x50 AO EG
Hatsan Air Tack ED, 4-16x40 AO
Walther CP99 Compact,
Gamo PT 85, Laser Walther FLR 650
Umarex HDR50 T4E
Crosman AK1
Crosmana A4-P
CYMA 350
KWC PM Makarov BB
Colt Python .357 2,5"
HDR 50
Don Rafito
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 105
Rejestracja: 02 września 2013, 23:06
Tematy: 0
Lokalizacja: Racibórz (Śląsk)
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Racibórz-Lubomia.Wspólne strzelanie.

Post autor: Don Rafito »

Nowe doniesienia z wop'owskiej strzelnicy. Dziś było w miarę sucho. Fajnie się strzelało. Więc jak ktoś będzie miał ochotę popykać w Raciborzu to zapraszam.

Obrazek
Hatsan AT 44 PA, 6-24x50 AO EG
Hatsan Air Tack ED, 4-16x40 AO
Walther CP99 Compact,
Gamo PT 85, Laser Walther FLR 650
Umarex HDR50 T4E
Crosman AK1
Crosmana A4-P
CYMA 350
KWC PM Makarov BB
Colt Python .357 2,5"
HDR 50
Awatar użytkownika
maario
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 577
Rejestracja: 06 listopada 2011, 13:18
Tematy: 0
Lokalizacja: racibórz(śląsk)
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Racibórz-Lubomia.Wspólne strzelanie.

Post autor: maario »

Pozdro chłopaki,Wiesiek,Rafał,Darek...
Ciągle tu jeszcze zaglądam.
Przerwa w strzelaniu.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Grupa "Hunter" Śląsk”