Crosman Remington Vantage

Wiatrówki chińskie i inny sprzęt na tym poziomie

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

arek9
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 20
Rejestracja: 02 czerwca 2012, 11:45
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Crosman Remington Vantage

Post autor: arek9 »

Ma ktoś doswiadczenia z Crosman Vantage? Jest troche wypowiedzi na temat crosman Quest, ale o Vantage cicho.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 523
Rejestracja: 03 lipca 2009, 09:22
Tematy: 3
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Post autor: Hiszpan63 »

Poczytaj sobie o BMK19 ... to jest ten sam karabinek ... :P
Jak Pan Bóg dali to i z kija wypali...
HWunderGnom70 .
arek9
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 20
Rejestracja: 02 czerwca 2012, 11:45
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: arek9 »

Ale może ta seria BMK 19 (crosman Vantage), miała jakieś szczególne cechy? Sprzedawca np. mocno akcentuje, że spręzyna jest silniejsza.
Awatar użytkownika
Wiarus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 211
Rejestracja: 21 stycznia 2010, 23:38
Tematy: 0
Lokalizacja: Przemyśl
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Wiarus »

arek9 pisze:Ale może ta seria BMK 19 (crosman Vantage), miała jakieś szczególne cechy? Sprzedawca np. mocno akcentuje, że spręzyna jest silniejsza.
Różnice między Questem a Vantage w zasadzie są niewielkie , budowa systemu ta sama ,zmieniony jezyk spustowy(plastik) , dłuzsza lufa o pare centymetrów w stosunku do Questa i jak piszesz mocniejsza sprężyna . W Quescie 1000 fps , Vantage 1200 fps
Tu http://www.crosman.com/airguns/rifles/break-barrel dowiesz się więcej , opisy , schematy, instrukcje .
Rzeczy proste są jak najbardziej niezwykłe......
Awatar użytkownika
witboj
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 6036
Rejestracja: 02 sierpnia 2007, 22:12
Tematy: 158
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: witboj »

No mam to właśnie rozebrane na stole. Kopia Gamo. Wersja z plastikowym językiem spustowym. Wymiana śrubki regulacyjnej na dłuższą zdziałała cuda - fajnie teraz chodzi spust. W środku olej aż się przelewa (teraz już nie). Jak pierwszy raz strzeliłem to myślałem, że to czarnoprochowiec - taki huk i tyle dymu. Uszczelka i koniec tłoka normalnie w czarnej sadzy były. Założona była lunetka 4x32 Center Point ale jakby coś w środku lata, zresztą to od nowości nadaje się tylko na śmieci albo na karabin odpustowy. Nie twierdzę, że karabin jest wysokich lotów ale zasługuje naprawdę na ciut lepszą optykę. No teraz to może trochę przesadziłem - dostał chwilowo małego EFR-a :)

Z lufy wyciągnąłem mnóstwo smaru - nie wiem, czy to ten konserwacyjnych czy od tego diesla.

Na oko całkiem ładny przewód lufy, niezła korona jedynie port ładowania do delikatnego poprawienia.

Śrut na smyczy ujawnił, że czoka tam nie ma - co więcej - im bliżej wylotu tym lufa luźniejsza :shock: Płytki gwint.

Jutro test celności - jak wyjdzie jako tako to może ograduję krawędzie szczelin cylindra i tłoka bo ich wykonanie pozostawia wiele do życzenia (co dziwne reszta nawet ok).
Tao
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 121
Rejestracja: 09 lutego 2012, 23:18
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Tao »

Mam zapytanie. Właśnie tez rozebrałem questa do wymiany sprężyny i chcę dorobić nową prowadnicę pod sprężynę. Obecna prowadnica ma 12 mm a nowa sprężyna wew. 13 mm. Jaka grubość nowej prowadnicy ? 12.7 mm-12.8 mm . Druga sprawa to co z tą tuleja na prowadnicy? Z tego co widzę jest ona 3 stopniowa. W demontażu gamo 440 jest jedno stopniowa i w tuningu została wymieniona na prowadnicę bez tej tulei. W queście 2 stopień załamania tej tulei jest odpowiedzialny za stabilność modułu spustu ( na nim on się opiera). Jeśli dorobię prowadnicę pod samą sprężynę bez tej tulei jak w gamo , to czy to zda egzamin. A może moduł spustu będzie narażony na niestabilność a w efekcie problemy z zaczepem itp? . Czy ktoś dorabiał prowadnice w tego typu karabinku z ominięciem tej tulei? Planuję też obcinkę lufy o 4 cm tyle ile jest tego plastiku i nowa korona , ponieważ korona obecnej lufy jest deczko nie centralnie pokryta tym plastikiem. A może uciąć większy kawałek ?? Nowa korona na jaką głębokość 2-3 mm frezem 12ką.
Awatar użytkownika
witboj
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 6036
Rejestracja: 02 sierpnia 2007, 22:12
Tematy: 158
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: witboj »

Prowadnicy nie dorabiam bo nie mam tokarki, nie zastanawiałem się nad tym. Pożyczyłem to tylko do zabawy i nie będę inwestował. Plastik z lufy zszedł błyskawicznie - dwa uderzenie przez drewienko i nie ma.

Problemem jest dociążnik tłoka. Bez diesla ale z obciążnikiem strzela 258 m/s... (+/- 2 m/s więc stabilnie).

Lufę tnij jak najbardziej (i tak czoka nie ma) -i to nie 4 cm tylko co najmniej 15 cm i jak będziesz u tokarza dorób obciążnik na koniec tej lufy w kształcie tłumika żeby głęboko na lufę wchodził. Ta wiatrówka ma koszmarne wywarzenie - sprężynkówka MUSI ciążyć na lufe bo inaczej ją podbija przy strzale - ta podbija naprawdę mocno.
Tao
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 121
Rejestracja: 09 lutego 2012, 23:18
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Tao »

OK zaraz ten plastik z lufy też wybiję. Dzięki za podpowiedź.
Awatar użytkownika
witboj
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 6036
Rejestracja: 02 sierpnia 2007, 22:12
Tematy: 158
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: witboj »

Obrazek

Najlepsze skupienia na białej tarczy to 10x Exact z 10 m.

To takie z boku to 10x Exact 25 m.

Najgorsze to 10x Crosman Domed 7,9 gr 25 m

Jak na wiatrówkę za 289 zł (po tyle są na znanym serwisie aukcyjnym) to tragedii nie ma w mojej opinii.

A podejrzewam, że może być lepiej po zejściu z energią.


--------------------------------------------

Dzisiejsze strzelanie na 25 m - stojak nie podparty, mam świadka :-) (9x)

Obrazek

Wynik na tyle wydawał się interesujący, że spróbowałem strzelić sylwetki (było 5 klików w prawo najpierw) - wyszło 15 / 20. (4/4/4/3)

A potem postrzelaliśmy na 76 m do puszki po farbie 1 l.

Leżąca - 10 /10 (pogoda prawie bez wiatru, słoneczna)
Tao
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 121
Rejestracja: 09 lutego 2012, 23:18
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Tao »

Karabinek za ta cenę do rekreacji jest jak najbardziej OK . 80 m puszka po piwie 0,5l z leżącej mój rekord 7-10, do tarczek nie strzelam. Jak dla mnie bajka i mam nadzieje, że jutro go już złożę i będzie jeszcze lepiej po poprawkach.
Awatar użytkownika
witboj
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 6036
Rejestracja: 02 sierpnia 2007, 22:12
Tematy: 158
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: witboj »

A ja sobie właśnie taki kupiłem :-) Nadal nie mam zamiaru w niego inwestować ale chcę mieć coś do zabawy na deszczowe dni i wieczory. Zrobię tyle ile umiem sam - chyba, że naciągnę jakiegoś znajomka na obcinkę lufy :-). Właśnie rozebrałem swój na części od razu po wyjęciu z pudełka. Rozbiórki nie ma co opisywać bo wystarczy zajrzeć chociażby na strone Airgunsbudu.pl - demontaż Gamo Hunter i wszystko jest tak samo.

Pływa w oleju ale to norma u Chińczyków. O dziwo cylinder i tłok jeszcze lepiej zrobione niż wpoprzednim egzemplarzu. Lufy dokładnie nie obejrzałem bo cały przewód uwalony w smarze.
Na razie nie chce mi zejść ten plastik z końcówki - w poprzedniej trzy uderzenia w drewienko i poszedł. Spróbuję podgrzać.

Uszczelka wygląda jak nowa opona tzn. jeszcze ma takie "farfocle" na brzegach.

Słabo obrobione końcówki sprężyny - trzeba będzie trochę popracować na szlifierce.

Do poprawki port ładowania - ostre krawędzie.

W sprawie prowadnicy - moim zdaniem rurka prowadnicy jest wbita w ten korek ale dziury sa nawiercone także w rurce.

A Ty uciąłes tą lufę?
Tao
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 121
Rejestracja: 09 lutego 2012, 23:18
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Tao »

Jeszcze nie ucinałem. Jutro warsztat otwarty dopiero i będę dorabiał prowadnicę i ucinka lufy. Ale klikne tylko około 4 cm na początek. Port ładowania poprawiony mam i już niema opiłków śrutu. Co do prowadnicy przedniej kapelusz mam dotoczony z ertalitu.
Awatar użytkownika
witboj
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 6036
Rejestracja: 02 sierpnia 2007, 22:12
Tematy: 158
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: witboj »

Zmierzyłem tą lufę - ona ma 47 cm. 4 cm obcinki to szkoda roboty. Tnij co najmniej 10 cm.

P.S.
Znalazłem trochę pochwał w wersji anglojęzycznej - nie tylko my zauważylismy, że za tą cenę trudno o lepszy karabinek:

http://www.airgunweb.com/2010/11/reming ... tage-1200/
indrzyj
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 87
Rejestracja: 05 marca 2012, 21:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: indrzyj »

witboj pisze:[url=http://images37.fotosik.pl/1821/8e56b3f66515125bm.jpg]Obrazek[/URL]

Najlepsze skupienia na białej tarczy to 10x Exact z 10 m.

To takie z boku to 10x Exact 25 m.

Najgorsze to 10x Crosman Domed 7,9 gr 25 m

Jak na wiatrówkę za 289 zł (po tyle są na znanym serwisie aukcyjnym) to tragedii nie ma w mojej opinii.

A podejrzewam, że może być lepiej po zejściu z energią.


--------------------------------------------

Dzisiejsze strzelanie na 25 m - stojak nie podparty, mam świadka :-) (9x)

[url=http://images47.fotosik.pl/1598/6908e3244020bb52m.jpg]Obrazek[/URL]

Wynik na tyle wydawał się interesujący, że spróbowałem strzelić sylwetki (było 5 klików w prawo najpierw) - wyszło 15 / 20. (4/4/4/3)

A potem postrzelaliśmy na 76 m do puszki po farbie 1 l.

Leżąca - 10 /10 (pogoda prawie bez wiatru, słoneczna)


Mam pytanie czy strzelałeś z optyką która jest w zestawie na alle..... i czy może ona wytrzymać na tym Vantagu bo zastanawiam się nad kupnem tego crosa
Dzień bez pykania to dzień przepykany - Zuka Mikume
Awatar użytkownika
JesperKyd
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1523
Rejestracja: 25 lipca 2009, 09:44
Tematy: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: JesperKyd »

Dołączany przez militaria CenterPoint to nic innego jak Leapers.
Więc jeśli Leapers nie da rady...
Osobiście brał bym bez tej lupki, gdyż z x4 nie poszalejesz.
Dołóż nieco i kup sprawdzonego Lepears'a 3-9x32.
BMK40 Hogan® + Hawke Vantage & BMK20 JesperKyd® + PP 3-12x42AO & Iż61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn...
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „"Najlepsze, najszybsze, najtańsze"”