Crosman Remington Vantage

Wiatrówki chińskie i inny sprzęt na tym poziomie

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Szczelec
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 20
Rejestracja: 19 grudnia 2012, 14:03
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Szczelec »

Mam problem otóż czy takie ustawienie lunety jest normalne? Dosyć mocno ściąga śrut w prawą stronę i delikatnie w dół.

Obrazek

Zerowałem na śrucie Crosman Pointed. Na słowackim szpicu jest w ogóle tragedia bo na 15m ściąga ok 5cm w prawo. Myślę, że też może być wina tego jak ściągam spust, ale muszę przyznać, że z moją B2 takich problemów nie było.
Awatar użytkownika
venioo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 183
Rejestracja: 28 maja 2013, 20:08
Tematy: 0
Lokalizacja: Międzychód
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: venioo »

Nie zeruj na tym srucie. On nie lata powtarzalnie. Lepszy jest exact. Co do ustawien to nie ma uniwersalnych i prawidłowych. Ustawiaj tak długo aż wyzerujesz i tyle. Na jakim dystansie zerujesz?
Hatsan 90 STG SAS+PP 3-10x50
Szczelec
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 20
Rejestracja: 19 grudnia 2012, 14:03
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Szczelec »

O jaki konkretnie exact chodzi?

Ostatnio na 15m tylko, wcześniej było 5, 15 i 30m.
Z tymi ustawieniami to chodzi mi o to, że dużo wkręciłem tej śrubki lewo-prawo i dużo wykręciłem tą góra-dół i nie wiem czy nie uszkodzę jakoś w ten sposób lunety.
Awatar użytkownika
Wiarus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 211
Rejestracja: 21 stycznia 2010, 23:38
Tematy: 0
Lokalizacja: Przemyśl
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Wiarus »

Pierwsze co zrób to sprawdz czy montaż dobrze siedzi na szynie ewentualnie obróć go o 360 stopni , sprawdz też czy śruba mocująca lufę w szczekach nie poluzowała się (dokręć na maksa ) wygląda na to ze lufa patrzy skosem w duł i na prawo .
Rzeczy proste są jak najbardziej niezwykłe......
Awatar użytkownika
IvanZasadniczy
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 313
Rejestracja: 21 grudnia 2012, 18:48
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: IvanZasadniczy »

Wiarus pisze:Pierwsze co zrób to sprawdz czy montaż dobrze siedzi na szynie ewentualnie obróć go o 360 stopni
Raczej o 180 stopni.

A Exact każdy będzie lepszy, niż jakikolwiek szpic , KTK grzybek też będzie o.k.

I nie zeruj na 5m, po co?

Jeśli kręcisz pokrętłami i masz jeszcze zakres (nie czuć oporu), to kręć (zeruj) do skutku.
Awatar użytkownika
Wiarus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 211
Rejestracja: 21 stycznia 2010, 23:38
Tematy: 0
Lokalizacja: Przemyśl
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Wiarus »

IvanZasadniczy pisze:
Wiarus pisze:Pierwsze co zrób to sprawdz czy montaż dobrze siedzi na szynie ewentualnie obróć go o 360 stopni
Raczej o 180 stopni.
Sorki moja pomyłka.

A Exact każdy będzie lepszy, niż jakikolwiek szpic , KTK grzybek też będzie o.k.

I nie zeruj na 5m, po co?

Jeśli kręcisz pokrętłami i masz jeszcze zakres (nie czuć oporu), to kręć (zeruj) do skutku.
Przy tak wyzyłowanym ustawianiu szybko uszkodzisz krzyż co nie ma sensu bo jak widac na fotce i tak już są dużo podkręcone a pomimo tego karabinek strzela po skosie prawo/dół , tak wiec prawdopodobnie deko krzywa lufa !!!
Rzeczy proste są jak najbardziej niezwykłe......
Awatar użytkownika
witboj
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 6036
Rejestracja: 02 sierpnia 2007, 22:12
Tematy: 158
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: witboj »

Szczelec pisze:Na słowackim szpicu jest w ogóle tragedia bo na 15m ściąga ok 5cm w prawo. Myślę, że też może być wina tego jak ściągam spust, ale muszę przyznać, że z moją B2 takich problemów nie było.
Może się mylę ale odnoszę wrażanie, że nie rozumiesz, iż prawie każdy śrut "lata" inaczej i to normalne, że po wyzerowaniu na jednym śrucie inny może latać w prawo, w lewo, w górę lub w dół od poprzednich POI. Dlatego po zmianie śrutu należy karabin ponownie wyzerować a co gorsza także przystrzelać na różne dystanse.

Dlatego procedura postępowania jest następująca - np. na dystansie 20 m strzelasz z kilku rodzajów śrutu do tarczy. Nie liczy się, czy jest w prawo, czy w lewo - liczy się skupienie na konkretnym śrucie. Wybierasz śrut dający najmniejsze skupienie i już się go trzymasz. Na tym śrucie zerujesz i przystrzeliwujesz wiatrówkę.

Koledzy dobrze radzą Exacta ale nie wiem czy to nie przerost formy nad treścią. Dobry śrut budżetowy to właśnie Crosman Pointed, Slowak, zielony H&N sport Glatt, Geco.
Awatar użytkownika
venioo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 183
Rejestracja: 28 maja 2013, 20:08
Tematy: 0
Lokalizacja: Międzychód
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: venioo »

Zawsze grzybek da lepsze skupienie niż szpic. Mi exact zawsze dawał o połowę lepsze skupienie niż crosman pointed. Przy różnicy w cenie 7zl/500szt myślę że nie ma się nad czym zastanawiać
Hatsan 90 STG SAS+PP 3-10x50
Szczelec
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 20
Rejestracja: 19 grudnia 2012, 14:03
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Szczelec »

Dzięki wszystkim za odpowiedzi :-D


Pierwsze co zrób to sprawdz czy montaż dobrze siedzi na szynie ewentualnie obróć go o 360 stopni , sprawdz też czy śruba mocująca lufę w szczekach nie poluzowała się (dokręć na maksa ) wygląda na to ze lufa patrzy skosem w duł i na prawo .


Montażu teraz nie odwrócę, bo mam tam kołek wbity i musiałbym znowu ją rozkręcić a dziś już ją złożyłem, jeśli nic nie pomoże to tak zrobię. Pamiętam, że na tylnej części montażu, na tym dolnym półkolu, nie było takiego wycinka materiału jak z przodu żeby chyba luneta się nie rysowała. Może to być to?

Śruba siedzi jak zamurowana i nie chce wyleźć (przy przeglądzie zerowym dałem kroplę kleju do gwintów), bo myślałem dziś nad zamianą ślizgów lufy stronami ale się poddałem bo nie miałem akurat wkrętaka dopasowanego do niej.


Jeśli kręcisz pokrętłami i masz jeszcze zakres (nie czuć oporu), to kręć (zeruj) do skutku.


Jak chciałem kręcić dalej to dało się już wyczuć delikatnie większy opór tego pokrętła, a górne zaczynało być coraz bardziej luźne i nie chciałem zepsuć.


tak wiec prawdopodobnie deko krzywa lufa

Właśnie ostatnio zauważyłem, że ta lufa u mnie jest jakaś trefna chyba, bo na mocnym słońcu przebijają się nieznacznie jakby nie wiem- plamy rdzy? W środku też jest delikatna kreska w jednym miejscu po obwodzie- gwint raczej cały. Gdyby okazała się krzywa to można to jakoś skorygować np. podkładkami pod lunetę?

Zawsze grzybek da lepsze skupienie niż szpic.

Tak, u mnie słowacki grzybek lata o wiele lepiej od szpicu, ale nie pamiętam dokładnie jak bo dosyć dawno to było.


Dlatego procedura postępowania jest następująca - np. na dystansie 20 m strzelasz z kilku rodzajów śrutu do tarczy. Nie liczy się, czy jest w prawo, czy w lewo - liczy się skupienie na konkretnym śrucie. Wybierasz śrut dający najmniejsze skupienie i już się go trzymasz. Na tym śrucie zerujesz i przystrzeliwujesz wiatrówkę.


Wiedziałem, że każdy śrut strzela inaczej, ale nie sądziłem, że aż tak. Dzisiaj z tego wszystkiego w końcu zrobiłem spust na tip top (bez pierwszej drogi, luzów i krótsza druga droga) i strzela się lepiej. Jutro wyjdę i spróbuję jeszcze tego Crosmana Pointed i jeśli nic się nie zmieni, to kupię te kilka paczek każdego śrutu i będę szukał tego najlepszego dla mojej.

Jest może jakaś aukcja lub jakiś sklep gdzie można kupić np. po 100szt. różnego śrutu naraz?
Awatar użytkownika
Wiarus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 211
Rejestracja: 21 stycznia 2010, 23:38
Tematy: 0
Lokalizacja: Przemyśl
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Wiarus »

. Pamiętam, że na tylnej części montażu, na tym dolnym półkolu, nie było takiego wycinka materiału jak z przodu żeby chyba luneta się nie rysowała. Może to być to?
Dokładnie , na bank będzie to jej brak . Odklej tą z przodu i daj na tył , porównasz efekty.
Rzeczy proste są jak najbardziej niezwykłe......
Awatar użytkownika
AimShot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 592
Rejestracja: 19 sierpnia 2012, 16:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: AimShot »

Brak podkładki z tyłu nie tłumaczy jednak braku właściwej regulacji "na boki" :?:
Co do pomysłu z zakupem kilku/kilkunastu rodzajów śrutu - kup wysyłkowo np.w Srut.pl kilka podstawowych rodzajów: KTK grzybek, Exact 4.51, Exact 4.52, Express, Crosman Pointed, może coś z H&N ( jak radzi witboj) - kupisz w dobrej cenie, a za wysyłkę zapłacisz tylko raz :idea:
Osobiście mam niemiłe doświadczenia z tzw. bazarowymi zakupami, bo i były drogie, a i śrut (jakieś Gamo itp.) wyjątkowo niecelne :cry:. Sklepy militarne zazwyczaj miały "mało atrakcyjne" ceny...
Z drugiej strony można wnioskować, że masz jakiś problem ze skupieniem - może to wina sprzętu :idea: , a może strzelca :cry:
Co do sprzętu, sprawdż koronę, przewód lufy i port ładowania, osobiście jednak obstawiam brak powtarzalnej, a zarazem - najlepszej postawy strzeleckiej. Weź najcelniejszy śrut, albo KTK i strzel kilka serii zmieniając za każdym razem "odrobinę" punkt chwytu osady z przodu. Mam jeszcze jeden pomysł - mnie pomógł ujarzmić Hatsana - ściągaj spust palcem środkowym, wskazujący układa się wówczas wzdłuż systemu i prawdopodobnie niweluje boczne przesunięcie wiatrówki związane ze sporą siłą niezbędną do oddania strzału.... Ze wszystkich innych wiatrówek jak strzelam, to spust naciskam wskazującym 8-)
To chyba stara zasada, że trzeba się dopasować do sprężyny. Jeśli Ci się to nie uda, zawsze możesz się przesiąść na PCP :mad:
30, 55, 77, 90, 97, TX ... ?
Awatar użytkownika
Cortez
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3702
Rejestracja: 01 grudnia 2007, 15:24
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Cortez »

Pewnie, że zawsze...ale jak się nie naumie na sprężynie - to i tak lipa.... ;|
Daystate Merlyn S + SS 10x42/Nitrex 3-9x42
Awatar użytkownika
AimShot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 592
Rejestracja: 19 sierpnia 2012, 16:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: AimShot »

Sie naumie :) ...Nie bój nic 8-)
30, 55, 77, 90, 97, TX ... ?
Awatar użytkownika
Jacek T
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 535
Rejestracja: 06 maja 2004, 18:00
Tematy: 0
Lokalizacja: zak. opcja niem.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Jacek T »

edit
Szczelec
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 20
Rejestracja: 19 grudnia 2012, 14:03
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Szczelec »

Postrzelałem trochę z tego śrutu crosmana i teraz ciągnie w lewo ;laughing:

No nic, muszę kupić trochę śrutu i posiedzieć trochę dłużej nad przestrzeliwaniem.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „"Najlepsze, najszybsze, najtańsze"”