Pistolet do 250zł

Wiatrówki chińskie i inny sprzęt na tym poziomie

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Jaki pistolet?

Czas głosowania minął 01 sierpnia 2010, 13:52

Crosman 3576
8
89%
Crosman C11
0
Brak głosów
Crosman C31
1
11%
C1911
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 9

Slepysnajper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 29
Rejestracja: 27 września 2010, 19:58
Tematy: 0
Lokalizacja: śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Slepysnajper »

Własnie uważam ,że w HW 40 jedno "pompnięcie" czyni go przewidywalnym w zakresie trajektori lotu śrutu ,a w 1377 nie jesteś tego tak do konca okiełznać jest za duza możliwosć kombinacji w postaci jedno czy 10 "pompnieć".Jako przykład dam ci pistolet Iż 46 i chyba reszty nie musze pisać.Dlatego o HW pisze się ,że to pistol tarczowy w super cenie a dlatego że jest przewidywalny i powtarzalny o jakości wykonania znacznie przewyzszający 1377.Spust w 1377 jest tragiczny w hw-40 lub Marksmanie bajeczny.Miałem 3 tygodnie 1377 był owszem celny, ale pozbyłem się go bez żalu, a HW 40 mam juz długo i jak narazie nie myśle o pozbyciu chyba, że trafiłby się IZ w dobrej cenie wtedy wymiana.PCA ma swoje zalety bo PCP też a CO2 też ,ale najmniej problematyczne jest PCA i najmniej kosztowne ,a 1377 to nie jest PCA tylko cos gorszego.Oghólnie w temacie strzelectwa dąży sie do powtarzalnosci i przewidywalności a 1377 tym nie jest podobnie jak CO2 dlatego stworzono broń PCA i PCP bo sprężynówki to juz historia
Steyer LP1P/SAM K14B,Zoraki HP-01,HW- 40
Awatar użytkownika
Sid75
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 157
Rejestracja: 27 sierpnia 2009, 11:02
Tematy: 0
Lokalizacja: S-c
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Sid75 »

Slepysnajper pisze:bo sprężynówki to juz historia
Oj, z tym kolego w żaden sposób nie mogę się zgodzić,
a spust w Crosku hmm, to kwestia jednej małej sprężynki i robi się akceptowalny (nie matchowy:)).

Jak napisałem nie twierdzę że jakościowo C1377 jest lepszy od HW40, bo tak nie jest, ale jak dla mnie jest bardziej uniwersalny, bo mogę sobie postrzelać na dalszy dystans kiedy nie mam akurat karabinka.

No i ta podatność na tuning której nie ma HW :P , a nic tak nie cieszy jak świadomość że to jedyny taki unikatowy egzemparz :-D (niektórzy robią z niego naprawdę niesamowite cacka)

Powtażalność - przy 4 pomkach na CP 7.9 graina :123.121.122.122.121(m/s).
Ceska Zbrojovka Vz47
2xHW+DM60/Simmons 44MAG
C1377
Tomahawk by PiterCz :)
Slepysnajper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 29
Rejestracja: 27 września 2010, 19:58
Tematy: 0
Lokalizacja: śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Slepysnajper »

Widziałeś pistolety matchowe tuningowane bo ja nie bo poprostu są lepsze od zdolnosci właścicieli,Większość z nich ma regulacje predkosci pocisku a i tak strzela się na poziomie 130 m/s bo szybciej tzn. gorzej.O jakości broni decyduje w znacznej mierze lufa ,a tutaj akurat 1377 ma lufę badziewną chociazby jakość wykonania gwintu jest na poziomie Chinek ,a zobacz sobie gwint w HW czy Marksmanie nie ma porównania.1377 tłok i wiele elementów jak zamek mocowanie itd pozostawia bardzo wiele do życzenia i trzeba przyznać ze dla majsterkowicza doskonałe pole do popisu ale czy warto jak co byś nie zrobił to zawsze bedzie tylko 1377.W Stanach sprzedają go podobnie jak 2240 na stoiskach z zabawkami dla wyrośniętych dzieci i to chyba wiesz? -to o czymś świadczy przynajmniej mnie się tak wydaje.
Steyer LP1P/SAM K14B,Zoraki HP-01,HW- 40
Awatar użytkownika
hexer
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Reactions:
Posty: 4115
Rejestracja: 25 czerwca 2003, 18:39
Tematy: 209
Lokalizacja: Bestwig/Rybnik
Grupa: Użytkownik komercyjny
Kontakt:

Post autor: hexer »

Slepysnajper pisze:Widziałeś pistolety matchowe tuningowane bo ja nie
(...)
A choćby taki przykład:
http://www.maennel.at/shop/product_info ... 21e0c4c971
Awatar użytkownika
Sid75
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 157
Rejestracja: 27 sierpnia 2009, 11:02
Tematy: 0
Lokalizacja: S-c
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Sid75 »

Slepysnajper pisze:Widziałeś pistolety matchowe tuningowane bo ja nie bo poprostu są lepsze od zdolnosci właścicieli,Większość z nich ma regulacje predkosci pocisku a i tak strzela się na poziomie 130 m/s bo szybciej tzn. gorzej.O jakości broni decyduje w znacznej mierze lufa ,a tutaj akurat 1377 ma lufę badziewną chociazby jakość wykonania gwintu jest na poziomie Chinek ,a zobacz sobie gwint w HW czy Marksmanie nie ma porównania.1377 tłok i wiele elementów jak zamek mocowanie itd pozostawia bardzo wiele do życzenia i trzeba przyznać ze dla majsterkowicza doskonałe pole do popisu ale czy warto jak co byś nie zrobił to zawsze bedzie tylko 1377.W Stanach sprzedają go podobnie jak 2240 na stoiskach z zabawkami dla wyrośniętych dzieci i to chyba wiesz? -to o czymś świadczy przynajmniej mnie się tak wydaje.
Tak, wiem o tym i nie upieram się przecież, że crosek jest pistoletem matchowym,
po prostu to fajny uniwersalny pistolet rekreacyjny. Strzelałem z Hw45 - fajny gnat ale drogi i kopie.., popróbowałem Trabanta i kupiłem croska bo do mojego strzelania jest optymalny. Jeśli założyciel tematu szuka stricte matchowego pistola to C1377 nim nie jest, ale i tak będę go bronił :) bo celniejszy niż te wszystkie blowbacki CO2 z których strzelałem. Zorakiego tego nowego, bym dopadł ale dla mnie za drogi :-/ .
Ceska Zbrojovka Vz47
2xHW+DM60/Simmons 44MAG
C1377
Tomahawk by PiterCz :)
Verone
Reactions:
Posty: 11
Rejestracja: 20 lipca 2010, 10:37
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

...

Post autor: Verone »

A LUCZNIK WZ70 ? Co sądzicie?
Szukam pierwszej wiatrówki. :-)
Awatar użytkownika
aksel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1278
Rejestracja: 10 stycznia 2008, 13:13
Tematy: 42
Lokalizacja: Zawisza Bydgoszcz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: aksel »

1.Kultowy
2.Solidny i trwały (przetrwał komunę :) )
3.Metalowy( z wyjątkiem oczywiście okladzin)
4.Nasz! Polski! (a nie chiński, jak wyżej wymienione)

Ale...wymagający! Czyli celny jak już ogarniesz .
Guns and .....roses
R0GNAR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 427
Rejestracja: 25 maja 2005, 19:39
Tematy: 0
Lokalizacja: Polska -już nie IV
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: R0GNAR »

Podniose temat
potrzebuje pistolet do 200zł na co2 magazynek wianuszkowy odpada. Jaki kupic ?

Interesuje mnie celnośc i moc wiec jakis pistolet posiadający najwięcej zalet.

Nie piszcie o rewolwerze crosmana bo juz mam,slavie634 też mam :-D

Nad lupką spędziłem mase czasu ale wbrew nawoływaniom kilku kolegow wszystko rozstrzelone po tematach i niejasne.

Teraz chce coś szybko strzelnego na 15m co pozwoli mi sie dobrze bawic. Tak wiec co2 prosty magazynek ,kto może cos podpowiedziec?
Obrazek
R0GNAR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 427
Rejestracja: 25 maja 2005, 19:39
Tematy: 0
Lokalizacja: Polska -już nie IV
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: R0GNAR »

Coś z tego sie nada?

C1911 4,5mm Colt1911
beretta elite II
beretta M84 Full metal
Crosman C31
Wingun 306

Coś jest z tego ok?
Obrazek
Awatar użytkownika
Arnie
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 4852
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 15:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa - Włochy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Arnie »

R0GNAR pisze: Teraz chce coś szybko strzelnego na 15m co pozwoli mi sie dobrze bawic.
CP 99 compact. Demonem celności to on nie jest :) , ale jeżeli chodzi o zabawę to jest idealny. Mialem swego czasu parę pistoletów i podczas grillowych imprez tylko compact mial wzięcie :-D . Niestety w cenie 200zl nie kupisz porządnego sprzętu na CO2 ( poza 3576, ktorego masz).
green_thunder
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 1622
Rejestracja: 09 kwietnia 2006, 21:53
Tematy: 0
Lokalizacja: z Mokotowa
Grupa: RIP

Post autor: green_thunder »

Vz.47, jakieś długie, pośrednie, parę pistoletów
Verone
Reactions:
Posty: 11
Rejestracja: 20 lipca 2010, 10:37
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

...

Post autor: Verone »

dobrze wyczaiłeś - dzięki :)
Szukam pierwszej wiatrówki. :-)
R0GNAR
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 427
Rejestracja: 25 maja 2005, 19:39
Tematy: 0
Lokalizacja: Polska -już nie IV
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: R0GNAR »

Gam miałem w ręce i jakoś mi nie pasuje ,skoro brak podpowiedzi to dołoże kasy i kupie STI Duty One z blow backiem lub Cz 75 P-07 Duty blow back obydwa są w tej samej cenie o STI było troche dobrego jedynie o Cz-tce nic nie moge znalezc.
Obrazek
Awatar użytkownika
Palindrom
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 633
Rejestracja: 13 sierpnia 2006, 11:35
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Palindrom »

Posiadam HW40 i Crosmana 357. Ten drugi owszem, jest celny na 10m, ale nie dość celny by faktycznie bawić się w tarczę. Ostatnio poprawiłem w nim 2 rzeczy (mocowanie kolimatora oraz zrobiłem koronę lufy), jeszcze nie wiem czy przyniosło to jakieś wymierne korzyści. Dzisiaj chciałem to sprawdzić ale skutecznie spuściłem CO2 z naboju podczas załadunku :/ We czwartek będę mógł nawet dać skan tarczy ;)
Do HW40 / Marksmana 2004 nie ma co porównywać, inna liga. HW jest na tyle celny, że dziś nie przykładając się wsadziłem 9/10 w czarne pole z 10m. Po wyzerowaniu z podpórki po prostu strzeliłem dychę, pistolet nie ogranicza strzelca w ogóle, szczególnie biorąc pod uwagę fantastyczny spust.

Z tego co wymieniłeś, wziąłbym właśnie Crosmana 357 a potem wydał 45 PLN na dodatkowe 5 magazynków. Z jednego naboju 12g masz 60 strzałów więc taki zestaw jest w sam raz.
Logun Solo; HW50s; HW40; LOV-21; C357; Remington NMA .44; Whitworth
Strzelcy Wrocławia, ROMB
marianB
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 70
Rejestracja: 03 sierpnia 2010, 18:53
Tematy: 0
Lokalizacja: Polska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: marianB »

Do strzelania precyzyjnego do np.tarczy to nic lepszego w tak niskiej cenie jak HW40 nie kupisz.Do walenia w puszki,butelki itd to najsensowniejszy wybór na którym mało stracisz przy sprzedaży to Makarov654 ten pistolet kupując uzywany nawet intensywnie bedzie działał ewentualnie wymienisz w nim uszczelki, a to koszt paru zł.bo wykonany jest ze stali i nie ma się co w nim zepsuć.Z Blow back pistolety po pewnym czasie wysiadaja bo się zurzywają mechanizmy szybko z winy materiału jakim jest stop cynku czy plastik.
Matchguns MG1/Bear-Carnage
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „"Najlepsze, najszybsze, najtańsze"”