Zadowolony z chinki

Wiatrówki chińskie i inny sprzęt na tym poziomie

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Walet
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 04 maja 2015, 18:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Kościan
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Walet »

Witam, kupiłem niedawno swoją pierwszą wiatrówkę, wybór padł na chiński karabinek b2. Wiatrówka jest przeciętnie wykonana, ma twardy spust i jest niezbyt celna ale mimo to jestem zadowolony ponieważ dzięki niej zainteresowałem się tematem strzelectwa i już jestem przekonany, że moja przygoda z wiatrówkami nie skończy się na tym chińskim wynalazku.
Awatar użytkownika
mironTG
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 49
Rejestracja: 05 września 2013, 18:52
Tematy: 0
Lokalizacja: Zebrzydowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mironTG »

I ja posiadałem dwa dolnociągi Made in China, po jakimś czasie kupiłem Crosmana remningtona Summiit, strzela do dziś na lupce z zestawu, tyle że wsadziłem w niego łapki i to konkretnie. Dystans 50m kapsle fruwały az miło, bardzo chwaliłem i nadal jestem tego zdania o CRSummit.
Wesoły dziadek :) HW 97KT Black (HOGAN) Leapers UTG 6-24x50 Crosmann 2240 (Michał) Walther 2x20 KANDAR CP1 BSA+AGS 3-9x40
Walet
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 04 maja 2015, 18:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Kościan
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Walet »

Ja też chciałem najpierw kupić którąś z wiatrówek Crosmana, ale byłem ciekaw czy to prawda, że lidery,magnumy itp. są aż tak złe jak tu niektórzy piszą.
Awatar użytkownika
mironTG
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 49
Rejestracja: 05 września 2013, 18:52
Tematy: 0
Lokalizacja: Zebrzydowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mironTG »

Te które wymieniłeś to samo zło, też można postrzelać ale.... i tych ale jest wiele. Cros daje radę ale jak pisałem po poprawkach.
Wesoły dziadek :) HW 97KT Black (HOGAN) Leapers UTG 6-24x50 Crosmann 2240 (Michał) Walther 2x20 KANDAR CP1 BSA+AGS 3-9x40
Terrormachine
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 192
Rejestracja: 05 października 2015, 23:38
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zadowolony z chinki

Post autor: Terrormachine »

Dajcie namiary do kogoś,kto by poprawił mojego SMK B2 Custom.Mam niestety niski budżet :-?
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 523
Rejestracja: 03 lipca 2009, 09:22
Tematy: 3
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: Zadowolony z chinki

Post autor: Hiszpan63 »

"Adam Słodowy" i lektura forum . ... ograniczysz wydatki i zyskasz doświadczenie .
Jak Pan Bóg dali to i z kija wypali...
HWunderGnom70 .
Terrormachine
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 192
Rejestracja: 05 października 2015, 23:38
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zadowolony z chinki

Post autor: Terrormachine »

Z całym szacunkiem hiszpan,ale ja mam zerowe doświadczenie.Rozebrałem i złożyłem kiedyś B2 i B3 bez ingerencji w nic.Jak ktoś tego nie robił nigdy,to chyba nie powinien sam myć,smarować,wymieniać części bez nadzoru doświadczonego kolegi?Dla mojego i innych bezpieczeństwa...Nieprawdaż? :-/
Mamutowicz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 188
Rejestracja: 11 października 2011, 15:51
Tematy: 0
Lokalizacja: Anston FTC
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Zadowolony z chinki

Post autor: Mamutowicz »

...
Ostatnio zmieniony 19 marca 2023, 23:43 przez Mamutowicz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jamtex
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 359
Rejestracja: 02 stycznia 2010, 09:22
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zadowolony z chinki

Post autor: jamtex »

Porównanie wiatrówki do długopisu nie do końca trafne.
Zapytałbym raczej: jak Ci się zepsuje samochód, to dzwonisz do serwisu czy sam rozkręcasz?

Ja ostatnio rozkręciłem - B3 filmik z sesji zdjęciowej: http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?f=76& ... 4#p1575464
„Mówić, nie myśląc – to strzelać, nie celując.”

Miguel de Cervantes
Mamutowicz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 188
Rejestracja: 11 października 2011, 15:51
Tematy: 0
Lokalizacja: Anston FTC
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Zadowolony z chinki

Post autor: Mamutowicz »

...
Ostatnio zmieniony 19 marca 2023, 23:43 przez Mamutowicz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jareczek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 347
Rejestracja: 29 grudnia 2009, 00:08
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Zadowolony z chinki

Post autor: jareczek »

Większość z nas zaczynała od chinki, ale zwykle kończyło się to na rozczarowaniu... :(
Dlatego warto przed zakupem pojechać na zawody lub spotkanie strzeleckie, gdzie koledzy po lufie pokażą swój sprzęt i pochwalą się swoim doświadczeniem.

Dobrą okazją będą zawody Beaverów III Puchar DGST LOK Beaver
Awatar użytkownika
Qbuś
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 521
Rejestracja: 02 września 2007, 13:29
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław\Muchobór
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zadowolony z chinki

Post autor: Qbuś »

Równie dobrą okazją do podotykania sprzętu będą też zawody FHC, na które serdecznie zapraszamy :-D http://formula-hunter-classic.mozello.pl/z/
HW 30, Prosport, LGM -2, TX 200, FWB-600, IŻ-38, "GROM" i inne pier..ły.
"Lider", "Lidor", "lidur" (Germany :) )
Terrormachine
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 192
Rejestracja: 05 października 2015, 23:38
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zadowolony z chinki

Post autor: Terrormachine »

Kolega Mamutowicz porównuje karabinek do długopisu...chinka,bo chinka,działanie takie samo jak w lepszych karabinkach.Wykonanie inne.Pewnie Pan inżynier urodzony z karabinkiem w dłoni?Zapomniał już jak był laikiem i teraz śle swe mądrości.Nie chcesz pomóc,to się nie wymądrzaj kolego...
erli
Multikonto
Multikonto
Reactions:
Posty: 60
Rejestracja: 26 czerwca 2015, 15:26
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zadowolony z chinki

Post autor: erli »

Terrormachine pisze:Kolega Mamutowicz porównuje karabinek do długopisu...chinka,bo chinka,działanie takie samo jak w lepszych karabinkach.Wykonanie inne.Pewnie Pan inżynier urodzony z karabinkiem w dłoni?Zapomniał już jak był laikiem i teraz śle swe mądrości.Nie chcesz pomóc,to się nie wymądrzaj kolego...
Ale zaraz... spokojnie... jak to mówią - bez nerw panowie. A porównanie do długopisu jest całkiem trafnym porównaniem bo proste sprężynówki mają budowę prostą jak budowa cepa - którego budowa jest nawet prostsza od budowy długopisu ;)
Tak jak poradził i mamutowicz i hiszpan63 - Adam Słodowy to jedyne rozwiązanie gdy masz małą kasę (dla młodszych - kim był adam słodowy: https://pl.wikipedia.org/wiki/Adam_S%C5%82odowy). Przy obecnej mnogości filmów, fimików, poradnków, tutoriali oraz dyskusji na tym i innych forach oraz posiadając śrubokręt trochę smaru i kawałku papieru ściernego można zrobić całkiem sporo... a przynajmniej otworzysz to swoje dzieło "chińskiej myśli technicznej" i sprawdzisz czy bebechy nie są potrzaskane i przesmarujesz ją jak bóg przykazał.
No ok.... jeśli mimo tego nie chcesz, nie umiesz, nie masz możliwości rozebrania wiatrówki (np. brak śrubokręta :-D ) to wyślij do kogoś kto to zrobi za Ciebie. Pytanie tylko czy ma to sens w sytuacji gdy mówisz że nie masz kasy, że za taką rozbiórkę i "pomacanie bebechów" ktoś weźmie min. 100 pln wysyłka w obie strony to jakieś 40 pln... a za takiego B3 na bazarze czy innym aledrogo zapłaciłeś 140-150 pln. Dla mnie to bez sensu ale to Twoja kasa i Twoja chinka.
Terrormachine
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 192
Rejestracja: 05 października 2015, 23:38
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zadowolony z chinki

Post autor: Terrormachine »

Chinki już dawno nie mam :-D wprawdzie mam kilka szczeladeł 'made in usa' :-D ale to już nie jest B2,3 itp.w porównaniu do tamtych te szczelaja,a nie miotają...
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „"Najlepsze, najszybsze, najtańsze"”