Zadowolony z chinki

Wiatrówki chińskie i inny sprzęt na tym poziomie

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
Cortez
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3702
Rejestracja: 01 grudnia 2007, 15:24
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Cortez »

Tak tak,jeden z kolegów który napisał post o tuningu chinki bez względu na koszty,na pewno potwierdzi...[/quote]

Znam to,ale nie o takich chinkach pisałem (poczytaj wyżej :evil: ),poza tym trzeba miec trochę rozumu i najpierw poczytac....
Daystate Merlyn S + SS 10x42/Nitrex 3-9x42
Awatar użytkownika
Komes
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 295
Rejestracja: 13 sierpnia 2008, 08:58
Tematy: 0
Lokalizacja: łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Komes »

problem w tym że mało kto najpierw poczyta a potem działa. sam tak zrobiłem. kiedyś.
a potem może być i tak że ktoś wyda 100-150 zł a ma wymagania jakby kupił jakąś Dianke
czy innego AAxxxx. mi też gul skoczył jak poczytałem. ale coż, za taką kasę nie można wymagać wiele. choć postrzelać się już da.
SniperKris
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 249
Rejestracja: 10 stycznia 2009, 02:06
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: SniperKris »

Podoba mi sie ten temat. Wszyscy zazwyczaj jadą po chinkach jak po psie, a rzadko kto zdaje sobie sprawę, że gdyby nie chinki to strzelectwo wiatrówkowe w Polsce by kulało. Ja osobiście złapałem bakcyla bedąc na grillu u kolegi i strzelając z B1 doświadczyłem, że to świetna zabawa. Tak więc skośne wiatrówki rulezzz :)
Awatar użytkownika
maciek_apo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 66
Rejestracja: 10 lipca 2008, 10:36
Tematy: 0
Lokalizacja: Katowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: maciek_apo »

Temat jak temat ;) Wiadomo, każda sroka swój ogon chwali. Na pewno są karabinki za 200 - 300 zł, które w rękach sprawnego strzelca robią się naprawde konkurencyjne pod względem celności do karabinków za 500 zł + Mam tutaj na mysli oczywiście tylko "sprężyny"
Jednak za 300 zł nie kupimy za Chiny :P karabinka ubranego w osadę z dobrego drewna, nie otrzymamy "smaczków" w postaci grawerunków, języka spustu który jest z kawałka aluminium a nie wygietą blaszką od... niewiadomo czego itd...
Dla wielu tutaj, prócz właściwości strzeleckich karabinek też jest obiektem umiłowania :) i dopieszczania (oleje, woski i inne cuda)
Kto będzie kupował do chinki olej za kilkadziesiąt złotych jeśli sama chinka kosztuje stówke...
To tak jakbysmy porównali mercedesa do poloneza. Oba mają napęd na tył ale jakoś kazdy wie, że merc przejedzie te 350 000 tys km. bez remontu a poldek po 20 tys nadaje sie do generalnego przeglądu. Prawo wyboru, każdy robi jak uważa. Tyle.
D34
Awatar użytkownika
Cortez
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3702
Rejestracja: 01 grudnia 2007, 15:24
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Cortez »

No własnie :-D Ja zaczynałem od Łucznika 70 wyjmowanego z szafy bez wiedzy Ojca-ale to były lata 70-te :) I dostałem nie raz w d.....pę za strzały w kredens. Wtedy nie było chinek i w ogóle wyboru. Potem były chinki GL i lipa... Dzisiaj jest wybór i można robic wszystko,co się chce,pod warunkiem,że sie trochę myśli :P
Daystate Merlyn S + SS 10x42/Nitrex 3-9x42
domator68
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 23
Rejestracja: 21 lutego 2008, 21:13
Tematy: 0
Lokalizacja: Prądocin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: domator68 »

A ja powiem tak, na chinkach uczyłem się budowy, rozbiórki i składania wiatrówek. Po przeczytaniu porad z tego i paru innych for moją BMK-30 tak dopieściłem że nie musiałem wstydzić się pokazać gdziekolwiek. No ale chinka jest w innych rękach a ja gonię króliczka i gonię.. :)
waldek
Awatar użytkownika
**Snajper**
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 169
Rejestracja: 14 listopada 2008, 19:43
Tematy: 0
Lokalizacja: Ełk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: **Snajper** »

Ja jestem zadowolony z mej "narkomanki". Raz nawet udało mi się trafić z ok. 30m w 8 na tarczy 14x14 :-D
Pozdrawiam
Przemek
Gwozdziu_oi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 745
Rejestracja: 11 marca 2006, 23:01
Tematy: 0
Lokalizacja: Pabianice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Gwozdziu_oi »

BMK, Crosmany, Stoeger, Ruger, Hammerli to chińska średnia i wyższa półka. Osobiście raczej o nich nie myśle gdy pytam o chinki.
Pod nazwą chinki rozumiem raczej Lidery, Blazery, B, Magnum i inne do 200 zł właśnie te pasują idealnie do tego działu "Najlepsze, najszybsze, najtańsze"
Ostatnio zmieniony 12 marca 2009, 20:26 przez Gwozdziu_oi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Cortez
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3702
Rejestracja: 01 grudnia 2007, 15:24
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Cortez »

W takim razie trochę Was zdziwię: mam po teściu mod.62 GL/dzisiaj B1/2?/,normalnie łamany :-D Prod. 2001r.-czyli jeszcze O.K. pod względem surowców. - Zrobiłem,co mogłem:
spust dopieszczony-chodzi jak z wyższej półki,smarowana,etc.Na celowniku Mosina PU 3,5x, z 17m - wyjmuję plastikowe,kolorowe pinezki :) I co teraz? Ano kupiłem nową lufę GW i wysyłam system do Fachowca ;laughing: Będzie: obcinka,korona,dociążnik z Remingtona,całe flaki z prowadnicą,uszczelka,etc..... :shock: Aha-łoże już zrobiłem na cacy-2 tygodnie polerki. Dlaczego,skoro mam Daystate i inne z wyższej półki? Bo lubię ten złom i jeśli nawet wisi na kominku,to ma się nie kurzyc,ale strzelac raz na miesiąc.... (celnie):P
Daystate Merlyn S + SS 10x42/Nitrex 3-9x42
Awatar użytkownika
Emhyrion
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2741
Rejestracja: 17 marca 2006, 10:43
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa, Nowodwory
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Emhyrion »

Zadowolenie z chińskiej wiatrówki?

Miałem jedną. Pierwsza wiatrówka, jaką jeszcze ojciec kupił 'chyba w '89. To była rewelacja - można sobie było postrzelać do kapsli, do kartek z wyrysowana tarczą. Puszek jeszcze nie było w moim sklepie :)
Ale apetyt rośnie w miarę jedzenia. Dziś sprzedałem Mk4, bo nie byłem z niej do końca zadowolony. A pierwsza chinka z pękniętą sprężyną przez lata wisiała w domku na działce na ścianie, jako pamiątka mile spędzonych chwil na strzelaniu...
Pozdrawiam,
Paweł
Awatar użytkownika
Cortez
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3702
Rejestracja: 01 grudnia 2007, 15:24
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Cortez »

Paweł, i o to chodzi :!: Mamy sentymenty i wspomnienia.....Mój Łucznik wz70 po Ojcu,wisi na ścianie nad Merlinem :!: I tak ma byc i tak zostanie.Szacunek :-D
P.S. Własnie z tego karabinka uczyłem się strzelac w latach 70-tych. A Ojciec był w Cichociemnych. Jasne?.......
Daystate Merlyn S + SS 10x42/Nitrex 3-9x42
Awatar użytkownika
bruner23
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 394
Rejestracja: 02 lutego 2007, 19:35
Tematy: 25
Lokalizacja: region wschodni
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: bruner23 »

W latach 90... będąc w Niemczech kupiliśmy z bratem na spółkę Noricę coś tam... :-D

- Było fajnie dopóki nie zamontowałem na niej "lunety" która była w komplecie . Okazało się że lufa opuszczona jest za dużo w dół - na drugi dzień wymieniłem u Kettnera na drugą.

Z otwartych jeszcze dało się w coś trafić ale z lunety to już była porażka :cry: .
Kiedy zajrzałem w końcu do środka i zobaczyłem "mechanizmy" to odechciało mi się strzelania....

Generalnie to z chinek da się strzelać i czerpać z tego dużo frajdy , ale pod jednym warunkiem:
- że nie traktuje się tego zbyt serio :-D
Pozdr.
___________________
" Lepiej aby Cię trzech sądziło , niż czterech niosło..."
Gwozdziu_oi
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 745
Rejestracja: 11 marca 2006, 23:01
Tematy: 0
Lokalizacja: Pabianice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Gwozdziu_oi »

Generalnie to z chinek da się strzelać i czerpać z tego dużo frajdy , ale pod jednym warunkiem:
- że nie traktuje się tego zbyt serio :-D
Dobrze powiedziane
Awatar użytkownika
eclip2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1310
Rejestracja: 17 stycznia 2008, 17:23
Tematy: 0
Lokalizacja: Kostry
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: eclip2 »

bruner23 pisze: Noricę coś tam... :-D
A nie Norconię? ;laughing:
B2->H55->HW97k->FN19->HW90->AT44 || BT3-9x40->BL3-9x40->BT3-9x40 DOA600->BT6-18x40
Łucznik wz.70 + Browning Buck Mark URX
Awatar użytkownika
Radek Ch
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3645
Rejestracja: 18 października 2005, 21:08
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Radek Ch »

Gwozdziu_oi pisze:BMK, Crosmany, Stoeger, Ruger, Hammerli to chińska średnia i wyższa półka. Osobiście raczej o nich nie myśle gdy pytam o chinki.
Pod nazwą chinki rozumiem raczej Lidery, Blazery, B, Magnum i inne do 200 zł właśnie te pasują idealnie do tego działu "Najlepsze, najszybsze, najtańsze"
To Cię zmartwię. Z wymienionych do tego działu MOGĄ nie pasować wyłącznie Crosmany i niektóre BMK. Stoeger, Hammerli to nic innego jak słynne wypusty spod znaku QB36 czy XS-B... Czyli jeden chłam.
Anar Nányë Andúril i né Narsil i macil Elendilo. Lercuvanten i móli Iwebëo. Isil
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „"Najlepsze, najszybsze, najtańsze"”