Zadowolony z chinki

Wiatrówki chińskie i inny sprzęt na tym poziomie

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

K4ROL12
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 13 października 2014, 08:59
Tematy: 0
Lokalizacja: Podlasie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: K4ROL12 »

Tak, kiedyś strzelałem ze Slavi.
Brunel
Reactions:
Posty: 13
Rejestracja: 11 października 2014, 19:18
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Brunel »

I?
scibor1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 76
Rejestracja: 20 grudnia 2008, 06:10
Tematy: 0
Lokalizacja: Górowo Iławeckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: scibor1 »

Mam B3. Ot tak do pukania grillowego. Jakoś na Wielkanoc rodzinka się zjechała, w tym szwagier ze świeżo zakupioną dmuchawką używana za 3500PLN, wypasioną, z wielką lunetą itp itd (nazwy celowo nie podam żeby obciachu nie było). No i pukaliśmy sobie do puszki wiszącej na sznurku z 20 metrów. Raz z jednej, raz z drugiej. Ambicje rosły w miarę spożycia, drugi szwagier (zwykle walący z ostrej na strzelnicy), wziął lepszy sprzęt i oznajmił że strzelamy do sznurka, żeby puszka spadła. Ułożył się na krześle, na stole podpórka z czteropaku i puka. I nic. Ja dla towarzystwa pukałem z B3 z podobnym rezultatem. Podszedł teściu (zamiłowany myśliwy), wziął to B3 i za drugim razem z wolnej ręki zdjął puszkę ze sznurka. Stwierdził, że mam dobrą broń i poszedł na grilla zostawiając nas z rozdziawionymi gębami. Jakoś nabrałem szacunku do tej niepozornej chinki...
"...Była to ciężka, nieprzyjemna broń o nadżartej ogniem lufie, świadczącej o częstym używaniu..."
Awatar użytkownika
AimShot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 592
Rejestracja: 19 sierpnia 2012, 16:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: AimShot »

scibor1 pisze:Mam B3 ... [...] ... Jakoś nabrałem szacunku do tej niepozornej chinki...
A oprócz tego przypadkowego zestrzelenia sznurka są jakieś inne dowody potwierdzające celność B3 ?
Może jakaś tarczka ? Tylko bez ściemy w stylu : "Ja słabo strzelam, ale Teść to skupienie 1 groszówki na 50m by zrobił " :P
30, 55, 77, 90, 97, TX ... ?
scibor1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 76
Rejestracja: 20 grudnia 2008, 06:10
Tematy: 0
Lokalizacja: Górowo Iławeckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: scibor1 »

Nie mam ani potrzeby ściemniania, ani tym bardziej udowadniania komukolwiek czegokolwiek. Strzelam na co dzień z czego innego i filmiki są na YT (dla chcącego nie będzie problemu z odszukaniem). A tarczka jako dowód? Po co? Żeby niedowiarkowie twierdzili, że strzelałem z metra?:)
Ostatnio zmieniony 13 października 2014, 21:23 przez scibor1, łącznie zmieniany 1 raz.
"...Była to ciężka, nieprzyjemna broń o nadżartej ogniem lufie, świadczącej o częstym używaniu..."
Awatar użytkownika
jareczek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 347
Rejestracja: 29 grudnia 2009, 00:08
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: jareczek »

Panowie, o czym mowa ? Czasem się uda kupić chińską wiatrówkę z której się da coś ustrzelić, ale nie będzie to jakość HW, AA itp... Przerobiłem to na własnej kieszeni zaczynając od crosmana, a dalej na firmowym sprzęcie. Nie ma szans by wyrób typu B2, B3 itp zapewniał te same wyniki co prosport, TX200 czy HW97 ....

Nie twierdzę jednak, że chińskie wyroby są złe z natury. To jednak zawsze jest kwestią opartą o finanse. Jeżeli zapłacimy mało to tyle otrzymamy...
Awatar użytkownika
AimShot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 592
Rejestracja: 19 sierpnia 2012, 16:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: AimShot »

Też zaczynałem od B3, a dzisiaj z perspektywy czasu, tyle mogę o niej powiedzieć, że jest tania i zaraziła mnie do "wiatrówkowania" :)
No i na tym pozytywy się zakończyły :cry:
Był dwa razy pęknięty zaczep tłoka - cud, że palców nie straciłem, bo jakiś czas strzelałem z takim ukruszonym :651: , była wymiana całego modulu plastikowej prowadnicy na metalowy ( zasługa zaprzyjaźnionego tokarza :) ), a i tak dopiero po przesiadce na Hatsana - właściwie niewiele droższego od chinki - dotarła do mnie "prawda objawioną" : z wiatrówki można trafiać cele dużo mniejsze od puszki po piwie 8-)
30, 55, 77, 90, 97, TX ... ?
K4ROL12
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 13 października 2014, 08:59
Tematy: 0
Lokalizacja: Podlasie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: K4ROL12 »

Brunel pisze:I?
Co tu pisać, różnica jest duża, a nawet bardzo duża.
Awatar użytkownika
beetlejuice
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 424
Rejestracja: 17 lutego 2011, 21:17
Tematy: 0
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: beetlejuice »

Jeśli ktoś ma frajdę ze strzelania B3 i na dodatek trafia w to co chce to tylko się cieszyć z kolejnego zadowolonego strzelca, bo chyba o to w tym wszystkim chodzi.
Przyjemność ze strzelania ma być na pierwszym miejscu :-D
No chyba że ktoś spina pośladki i ma parcie na wynik...
Celniej znaczy drożej, a i tak na pierwszym miejscu będą umiejętności.
Co do tarczek..chyba nie ma sensu udowadniać nikomu swoich umiejętności, bądź przekonywać do swojej wiedzy i doświadczeń,zazwyczaj to wszystko wychodzi w praniu.
Kolega Aim-Marcin powinien kojarzyć gościa który wypisywał banialuki tu na forum, wymądrzał się i wychwalał swoje umiejętności i posiadany sprzęt.
Kiedy zawitał do Nas na strzelnicę jakoś mu kopara opadła,minka zrzedła.
Zamiast pokazu swoich zadeklarowanych umiejętności strzeleckich była szybciutka ewakuacja...cóż czasami i tak bywa.
Mniej pisania a więcej strzelania :P
Wszystkim użytkownikom Chinek życzę samych dyszek na tarczy :502:
Byle w środek, nieważne czym...ważne że jest satysfakcja.
Awatar użytkownika
AimShot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 592
Rejestracja: 19 sierpnia 2012, 16:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: AimShot »

Sławetnego "szczelca-ściemniacza" pamiętam ;laughing:
Ale w tym wątku porównano B3 do karabinka za 3500zł :shock:, a to jak dla mnie grube nieporozumienie...
To tak jakby w oparciu o fakt, że "maluch" ( Fiat 126 ) pokonał trasę z punktu A do punktu B szybciej niż Mercedes S-klasse ( może korków nie było :P ) twierdzić, że fiacik to samochód równie dobry - a być może nawet lepszy - od flagowego modelu koncernu ze Stuttgartu :)

Nowa B3 kosztuje ok 150 - 200zł, a najtańszy Hatsan jest raptem o trochę ponad stówkę droższy, ale jakościowo to są zupełnie inne światy 8-)
I właśnie ze względu na niską jakość najtańszych chińskich wiatrówek przypuszczam, że więcej osób zraziło się do tej formy rekreacji niż dołączyło do grona "zarażonych bakcylem" .
Pocieszające jest jednak to, że na bazarch i targowiskach - w porównaniu do lat poprzednich - B2 i B3 nie są podstawą, a jedynie dodatkiem do oferty sprzedawców wiatrówek :P
30, 55, 77, 90, 97, TX ... ?
mmx01
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 466
Rejestracja: 09 lipca 2014, 20:28
Tematy: 0
Lokalizacja: WuWuA
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mmx01 »

Być może odgrywa tu rolę relatywizm sytuacji, jak posadzisz kapelusznika do tego mercedesa, może okazać się że poczciwy 126 będzie szybciej mimo wszystko :)

Szczerze wątpię by b3 mogło trafić tam, gdzie się celuje... jest jednak prawdopodobieństwo że X do n czynników sprowadzi się do trafienia... przypadkowo. Sznurek to nie jest cel kalibru tej wiatrówki, bardziej butelka. Celność to powtarzalność, czyli przestrzelenie tego sznurka więcej razy niż 50% na określoną liczbę prób np. 7/10. Jak małpa naciskająca guzik z czekoladą. Raz z hw40 trafiłem muchę na 20m, i co? Nie trafiłem nigdy więcej.

M
BN 10-50x60 + CHALLENGE
HW40 + HK3204
Awatar użytkownika
Jacek T
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 535
Rejestracja: 06 maja 2004, 18:00
Tematy: 0
Lokalizacja: zak. opcja niem.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Jacek T »

beetlejuice pisze:Celniej znaczy drożej, a i tak na pierwszym miejscu będą umiejętności
To święte słowa, adekwatne zresztą do innych sytuacji. Wygodnie znaczy drożej, lepszy dźwięk znaczy drożej, a nawet w teatrze lepsze miejsca są droższe. Co do umiejętności - również 100 procent racji.
Strzelam z tuningowanego przez jednego z kolegów z forum hatsana i starej, ale jarej dianki i wyniki mam jakie mam. Kiedyś mojego sprzętu użył naprawdę dobry strzelec. Nigdy nawet nie przypuszczałem, że można z tych karabinków osiągnąć takie wyniki. Ale liczy się fun, świeże powietrze, relaks, reset podczas strzelania. Wyniki zostawmy zawodnikom, choć nie przeczę, że trafić w dziesiątkę to spora frajda.
Garand
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 08 stycznia 2015, 21:46
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Garand »

Witam,

Stawiam dopiero pierwsze kroki na forum. Strzelam sobie obecnie rekreacyjnie z nonamowej wiatrówki z bazaru, odkupionej od kumpla. Coraz bardziej mnie to wkręca więc zalogowałem się na forum w celu zgłębienia tematu strzelectwa sportowego. No i jak tak czytam wasze komentarze panowie, to z jednej strony mi smutno, bo widzę jaka przepaść dzieli moją wiatrówkę od fajnych sprzętów, a z drugiej strony potwierdzają się moje przypuszczenia, że karabinek jest bardzo niecelny. Tak jak ktoś wcześniej powiedział, niestety moim celem na razie jest butelka a nie sznurek :(

W odpowiedzi na tytuł tematu - dzięki takiej chince można wkręcić się w strzelectwo (patrz ja), ale im dalej w las tym bardziej widać niedostatki ;)
Awatar użytkownika
AimShot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 592
Rejestracja: 19 sierpnia 2012, 16:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: AimShot »

I my ciebie witamy :-D
Złapałeś bakcyla - bardzo dobrze, teraz tylko spróbuj uzbierać na coś lepszego, może uda ci się przeskoczyć etap Hatsana ( to taki etap pośredni ;laughing: ) i kupić jakieś HW, wtedy zaznasz pełnię frajdy ze strzelania śrutem :)
Oczywiście możesz też zaliczać kolejne przesiadki, kupujac kolejne wiatrówki - każda o 100 - 200zł droższa od poprzedniej - jednak uwierz, jest to droga dłuższa i znacznie kosztowniejsza 8-)
30, 55, 77, 90, 97, TX ... ?
Awatar użytkownika
JesperKyd
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1523
Rejestracja: 25 lipca 2009, 09:44
Tematy: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: JesperKyd »

AimShot pisze:jednak uwierz, jest to droga dłuższa i znacznie kosztowniejsza 8-)
Ale ile wiedzy zyska i będzie mógł pisać w oparciu o fakty.
Nie tak jak robią to misie.
BMK40 Hogan® + Hawke Vantage & BMK20 JesperKyd® + PP 3-12x42AO & Iż61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn...
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „"Najlepsze, najszybsze, najtańsze"”