Wiatrówka na początek i to do 350 zł...

Wiatrówki chińskie i inny sprzęt na tym poziomie

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

egzo23
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 243
Rejestracja: 11 czerwca 2013, 12:16
Tematy: 0
Lokalizacja: TARNÓW
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: egzo23 »

Jeśli bierzesz pod uwagę używane to szukaj tak jak Ci linek napisał slavi, a od siebie dorzucę, że za około 500 zł można hw 30 złapać.
crosman 2240 + kolba + tłumik + bsa 3-9x32
hw 77k ambi + DOC
Makarov MP-654K silver
marmos
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 15 maja 2015, 13:05
Tematy: 1
Lokalizacja: Tarnów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: marmos »

Witajcie jestem tu nowy i wczytuję się aż głowa boli w temat bo dużo informacji za dużo jak na raz . Po pewnie ok. 20 latach chiałem powrócić do strzelania i wciągnąć w to moich synów. Czas mnie przyciska bo mam na oku kilka karabinków w cenie 300 - 350 zł. Jeden to Slavia 630, drugi to Łucznik 87, trzeci to jakiś dowolny model hatsan jaki polecicie , który się mieści też w 300zł a widziałem na allegro sporo nowych i tańszcych ( czy one nadal sią dobre ? pomimo niskiej ceny ? czy to są jakieś podróbki ? ) Co mnie interesuje ? - bezpieczeństwo, dobra celność , niezawodność i by nie była najsłabsza by cel oddalony o 50 m był osiągalny by puszkę przebiło - energia nie wiem 8 J- 10 J ?? By części były łatwo dostępne - ewenutalny niezbędny tiuning ? możliwość montarzu celownika optycznego. Macie jakieś rady ? może zupełnie co innego szukać ? no mogę dozbierać trochę kasy na 400 zł na zakup ale by się potem cieszyć latami. Prosze o poradę.
Awatar użytkownika
JesperKyd
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1523
Rejestracja: 25 lipca 2009, 09:44
Tematy: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: JesperKyd »

Slavia.
BMK40 Hogan® + Hawke Vantage & BMK20 JesperKyd® + PP 3-12x42AO & Iż61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn...
Oktawian22
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 03 czerwca 2015, 18:24
Tematy: 0
Lokalizacja: przemyśl
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Oktawian22 »

Witajcie
Mam okazję kupić wiatrówkę iż-38 za 120 złoty.
Będzie to dobry wybór na początek przygody ze strzelectwem czy szukać czegoś innego?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Qbuś
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 521
Rejestracja: 02 września 2007, 13:29
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław\Muchobór
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Qbuś »

Oktawian22 pisze:Mam okazję kupić wiatrówkę iż-38 za 120 złoty.
Kliknij!
HW 30, Prosport, LGM -2, TX 200, FWB-600, IŻ-38, "GROM" i inne pier..ły.
"Lider", "Lidor", "lidur" (Germany :) )
quietus
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 07 stycznia 2013, 10:00
Tematy: 0
Lokalizacja: Skoczów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka na początek i to do 350 zł...

Post autor: quietus »

Witam. Może zamiast karabinka warto zastanowić się nad pistoletem ? W proponowanej cenie będzie lov21 oraz używany gamo pr45. Ten ostatni oferowany z kuferkiem. Zalety takiego rozwiązania ? Odpada problem lunety. Pistolet jest bardziej poręczny, mozna go przenosić nawet w plecaku no i jest lżejszy. Proponowane modele mogą być przepustką do strzelectwa tarczowego.
Awatar użytkownika
Yarpen12
Reactions:
Posty: 13
Rejestracja: 18 kwietnia 2016, 22:31
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka na początek i to do 350 zł...

Post autor: Yarpen12 »

Witam. Skoro nowi tu piszą z prośbą o radę, to również pozwolę sobie zapytać. Zastanawiam się nad karabinkiem "Hatsan STG 90" gen. I za ok. 330 zł z małymi dodatkami, czy szukać slavię 630 - 634( tu będzie ciężko znaleźć w tym zakresie cenowym - raczej 400-600 )? Czy może jakiś inny? Bo stg 90 jest kilka w sprzedaży , oczywiście używki, jeden nawet blisko mojej lokalizacji ( Kraków ).
Hatsan mod 8 & DOC 3-9x40 / C11x2 / AT-44-10 Chinszczyzna 3-9x40
mati219
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 24 kwietnia 2016, 13:28
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka na początek i to do 350 zł...

Post autor: mati219 »

Witam zastanawiałem się czy do kwoty 400 zł nie lepiej jest sobie kupić pistolet niż karabin? Chodzi o to że lubię karabiny lecz w takiej cenie nie wiem czy znajdę coś dobrego :/
Awatar użytkownika
wiatq
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 156
Rejestracja: 14 maja 2016, 18:53
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka na początek i to do 350 zł...

Post autor: wiatq »

mati219 pisze:Witam zastanawiałem się czy do kwoty 400 zł nie lepiej jest sobie kupić pistolet niż karabin? Chodzi o to że lubię karabiny lecz w takiej cenie nie wiem czy znajdę coś dobrego :/
A czego dokładnie szukasz? Czy co2 czy sprężyna a może PCP? To ważne bo zależnie od zasilania to i w krótkich wiatrówkach możesz nie mieć za wielkiego wyboru.
Awatar użytkownika
Iwan89
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 187
Rejestracja: 15 grudnia 2015, 15:07
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka na początek i to do 350 zł...

Post autor: Iwan89 »

wiatq pisze:
mati219 pisze:Witam zastanawiałem się czy do kwoty 400 zł nie lepiej jest sobie kupić pistolet niż karabin? Chodzi o to że lubię karabiny lecz w takiej cenie nie wiem czy znajdę coś dobrego :/
A czego dokładnie szukasz? Czy co2 czy sprężyna a może PCP? To ważne bo zależnie od zasilania to i w krótkich wiatrówkach możesz nie mieć za wielkiego wyboru.
Podepnę się bo mam to samo pytanie. Czy w zasilaniu PCP/Sprężyna najlepszy wybór to Crosman 1377 czy jest coś konkurencyjnego w kwocie do 350-400 zł, może Łucznik wz. 70? Temat przeglądałem, ale tutaj widzę głównie o wiatrówkach długich się dyskutuje. Co do Crosmana mam wątpliwości, przymierzałem się w sklepie i jak dla mnie jest źle wyważony, zachowuje się jak rewolwer z kilku calową lufą. Może jest coś krótszego i lepiej wyważonego godnego polecenia? Crosman 2240 pod tym względem wygląda ciekawie, ale 5,5 mm a ja wolałbym jednak 4,5.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 19 kwietnia 2017, 19:25 przez Iwan89, łącznie zmieniany 3 razy.
Iwan
Awatar użytkownika
mazmaciek
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 15
Rejestracja: 30 stycznia 2017, 23:25
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re:

Post autor: mazmaciek »

layer pisze:czy wy czasem nie macie podpisanego kontraktu z firmą Slavia ;)?
raczej jak poczytasz to bardziej z firmą Weihrauch :-D
do 350 w miarę slavię może być ciężko znaleźć, ale hatsana używkę można znaleźć i to nawet taniej
Awatar użytkownika
superluki5
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 25
Rejestracja: 07 kwietnia 2017, 15:07
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Re:

Post autor: superluki5 »

Firm weihrauch najlepsza
Ostatnio zmieniony 25 czerwca 2017, 11:58 przez Jka, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: 2. Na Forum niedopuszczalne jest: j) cytowania zbędnych części postów, nie odnoszących się do zamieszczanej odpowiedzi. Zwłaszcza, w przypadku kiedy wypowiedź odnosi się do poprzedniego wpisu.
tootsi1991
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 31
Rejestracja: 10 czerwca 2017, 20:54
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Wiatrówka na początek i to do 350 zł...

Post autor: tootsi1991 »

Panowie jeśli pytacie to wam koledzy odpowiadają, więc albo chcecie ich słuchać albo po prostu nie pytajcie i nie zawracajcie głowy.
\czemu slavia ? - bo to najtańszy dobry karabinek który zapewnia bezpieczeństwo, powtarzalność strzałów, dużo części i ludzi który potrafią je porządnie tuningować.
czemu nie pistolet - bo na początek drogi strzeleckiej , tym bardziej, że zależy nam na wciągnięciu naszych pociech pistolet jest bardziej niebezpieczny w użyciu, łatwiej z nim się obrócić w złą strone czy nawet samemu postrzelić. \w przypadku karabinka z długą lufą o wiele łatwiej zachować niezbędne warunki bezpieczeństwa i nauczyć nasze pociechy prawidłowej obsługi wiatrówki.\
czemu HW? bo to po slavi koleja firma która produkuje bardzo dobry sprzęt i w miarę tani, ceny używek od 300 zł (np: HW 25 lub HW 30 bez S czyli bez spustu record.
Pewnie jest wiele tańszych karabinków ale nie będą na tyle celne, żeby było można postrzelać do nakrętek pet na 30 metrów i czasem w nie trafić
Awatar użytkownika
SzmocnySpecjal
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 46
Rejestracja: 31 maja 2009, 21:39
Tematy: 0
Lokalizacja: Gród Kopernika
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka na początek i to do 350 zł...

Post autor: SzmocnySpecjal »

Co do crosa 1377, fajny pistol, niedawno zakupiłem 1377br. Na początek może zniechęcić tym pompowaniem, mnie jakoś jako to moje pierwsze pca nie zniechęciło. Już są plany na kolbę i mam na boku lufkę od slavii, tylko teraz trochę czasu i trzeba to jakoś ze sobą ożenić :wink: taki mały składny karabinek. Kolba z adapterem od m4 ctr, ale zawsze można zmienić na stałą od m16, lub jeszcze bardziej pasującą jakaś składaną 8-) Taki mały subkarabinek. Jakiś płaszcz lufy z tłumikiem, bo głośne to nawet, lub sam tłumik. Takie są moje założenia, ale jak to będzie to pokaże żona :-D znaczy się życie.
QB 78 by Miki, C3576;>, hatsan 125 armata, swieży 1377br i tak se pykam jak czasu zadość mam
Awatar użytkownika
eclip2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1310
Rejestracja: 17 stycznia 2008, 17:23
Tematy: 0
Lokalizacja: Kostry
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wiatrówka na początek i to do 350 zł...

Post autor: eclip2 »

Kupisz dużo taniej, bo nowy Crosman Copperhead kosztuje poniżej 330zł :wink:
B2->H55->HW97k->FN19->HW90->AT44 || BT3-9x40->BL3-9x40->BT3-9x40 DOA600->BT6-18x40
Łucznik wz.70 + Browning Buck Mark URX
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „"Najlepsze, najszybsze, najtańsze"”