Kącik niewiernego Tomasza

Wiatrówki chińskie i inny sprzęt na tym poziomie

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
Fayer
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 18
Rejestracja: 13 stycznia 2011, 17:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Fayer »

CUD NAD CUDAMI (Może i dla wielu niemożliwe do wyobrażenia ;) )

Nie chce tutaj się chwalić, ale chciałbym ukazać fakt, iż wybór wiatrówki chińskiej produkcji to loteria i nie każda jest tak zła jak się o niej pisze.

Posiadam od ponad 8-9 lat (nie pamięta dokładnej daty) chińską wiatrówkę (żadnych oznaczeń), którą kupił kiedyś ojciec. Zamontowany jest do niej celownik optyczny Tasco 4x20. Wiatrówka jest w stanie przebić puszkę po piwie z dystansu 50m (mierzone miarą i potwierdzone przez sąsiada), co prawda celność może i nie najlepsza, ale przez te ponad 8 lat użytkowania nie obcięła żadnych palców . Była tylko raz rozebrana (2 miesiące temu) w celu przeglądu zużycia części (żałuję że nie zrobiłem zdjęć, bo
części jak na te lata były w tak dobrym stanie, że to się fizjologom nie śniło...), może trochę słychać sprężynę, może drewno już trochę zniszczone, ale "kopa" jeszcze ma i mam nadzieję, że trochę jeszcze posłuży.

// aha, wiatrówka ma przebieg ponad 15 tyś. śrucin...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
4,51
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 289
Rejestracja: 12 lutego 2011, 19:00
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: 4,51 »

......i ......... co dalej?
.....a ja przez 97k przepuściłem w zeszłym sezonie 6 paczek exacta......, moje seicento zamyka szafę przy 145km/h a teściowa po 13 latach małżeństwa z jej córka nadal mnie szanuje.
Czy to cos znaczy?
Przykro mi ale nie kumam.
.....a z tym "nie obcinaniem" to rzeczywiście sukces. Tylko pozazdrościć.
pzdr.
LG400+SS FWB602+BL5
Awatar użytkownika
panhorror
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 63
Rejestracja: 27 grudnia 2010, 11:59
Tematy: 0
Lokalizacja: pomorskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: panhorror »

Taki cud ostatnio kupiłem na złomie , sprzedający mnie trochę oszukał bo złom użytkowy sprzedaje po 1.5zł za kilogram a mnie skasował 5zł za 2.1kg ... no cóż wiatrówka musi kosztować , też z dolnym naciągiem i chyba palców nie obcinała bo śladów zakrzepłej krwi jak by brak
Jeśli napiszę kiedyś że z nieba będą padały żaby ... to tak będzie ;]
Awatar użytkownika
Fayer
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 18
Rejestracja: 13 stycznia 2011, 17:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Fayer »

chciałem tylko uświadomić, że nie należy się aż tak przesadnie bać posiadając chinkę...
Awatar użytkownika
Killermaster
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 236
Rejestracja: 05 października 2009, 14:12
Tematy: 0
Lokalizacja: Markowa, k. Rzeszowa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Killermaster »

Kiedyś WSZYSTKO robiono inaczej i potwierdzam że w starszych chinkach zdarzają się takie odskoki. Mój kuzyn ma B2 która nadal strzela, mimo iż od 10 lat nie widziała smaru.
Problem w tym, że celności nie przeskoczysz i jak chcesz coś więcej to nic się nie da zrobić...
Hatsan AT44-10 by Dagi40 + Leapers 5th Gen 6-24x50 AO
Ma ktoś Superchargera na zbyciu?
Awatar użytkownika
Fayer
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 18
Rejestracja: 13 stycznia 2011, 17:10
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Fayer »

No tak.. z celnością może i jest krucho, ale dla dajmy na to zielonego w zupełności wystarczy do celowania w puszki czy jakiś inny cel. Z każdym sportem jest tak, że zaczyna się od czegoś słabego a potem jeśli na prawdę się go polubi to kupuje się lepszy sprzęt- a z reszt co tu dużo tłumaczyć...
Awatar użytkownika
panhorror
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 63
Rejestracja: 27 grudnia 2010, 11:59
Tematy: 0
Lokalizacja: pomorskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: panhorror »

no może szyderczo to zabrzmiało ale o tyle się zdziwiłem że karabinek nawet w dobrym stanie się zachował [ pomijając 3 tygodnie leżakowania pod chmurką ] ...

jako takie chinki w jako takim dobrym wykonaniu można poznać po klasycznych przyrządach celowniczych bez srutru a jeszcze są lepsze na 100% wykonane z drewna i stali , a te nowe szajsy to pożal się boże , podobno w hurcie się kupuje je na "tiry" 20zł za sztuke
Jeśli napiszę kiedyś że z nieba będą padały żaby ... to tak będzie ;]
Awatar użytkownika
mc2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 240
Rejestracja: 03 grudnia 2010, 09:31
Tematy: 0
Lokalizacja: Scyzorownia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mc2 »

OJ kiedyś POLSKA :) Tera chinska
:P I co . A za 100000000 to już NIC
Awatar użytkownika
SP
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 969
Rejestracja: 12 czerwca 2008, 13:44
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: SP »

Poczekajcie jeszcze troszkę. :-D
Pensje tam rosną w zastraszającym (dla oszczędnych inwestorów europejskich) tempie.
Jakość rośnie i to szybko.
Zatem dla tych lichwiarzy opłacalność coraz mniejsza.
No to będzie należało firmy na przykład do Bangkoku przenieść - nieprawdaż ?
Koledzy to już nie pamiętają czasów jak z obrzydzeniem się odtwarzacz wideo kupowało
produkcji made in Tajwan ?
A że przesadyzm i misiowanie (patrz wyżej wzmianka o tirach i 20 zł sztuka - gdyby 6$ to bym może bardziej uwierzył) w tych opiniach kwitnie - no cóż nasza polska specjalność i bezinteresowna zawiść.
Tutaj wstyd się przyznać do posiadania - gdzie indziej forum miłośników B coś tam. :shame:
"Art. 54. Konstytucji RP:
1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."
Awatar użytkownika
GnOmen
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 150
Rejestracja: 12 listopada 2010, 02:43
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: GnOmen »

Gdyby ktoś chciał wiedzieć skąd biorą się chińskie plujki, ręczna robota jak Ferrari.
Chyba jest to linia montażowa któregoś z topowych modeli, pracownicy mają rękawiczki i jakoś pusto.

http://olympia.fortunecity.com/kickbox/ ... ry971.html
czejen29
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 67
Rejestracja: 10 listopada 2007, 19:07
Tematy: 0
Lokalizacja: łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: czejen29 »

tez posiadam od jakis 17-18 a moze i wiecej lat , jedna chinke z dolnym naciagiem , kupiona w czechach w czasach gdy wiatrówki były jeszcze w polsce zabronione , nawet bardzo celna jak na sprzęt tej klasy.wyglad i spust chinski jak skurczybyk ,przeszły przez te lata chyba juz wiadra ołowiu i jak do tej pory działała bezawaryjnie ,ostatnio pekła sprezynka spustu (bede ja musiał dorobic) po za tym uszczelka tłoka z tworzywa i sprezyna wciaz oryginalne i strzelała do tej pory naprawde niezle, dało sie nawet zdjac kapsel od piwa z podpórki z 30 do 35 m ,srutem słowackim ,oczywiscie z optyka ,a i nawet puszki bro z 60 ,a nawet 70 m ,kop praktycznie jest minimalny , cos jak w zrobionej slavi 631 , energia ok 9-10 j ,smiem twierdzic ,ze jest celniejsza od mojego gamonia whispera po poprawkach.tak ,ze trafił sie mi naprawde przyzwoity egzemplarz- choc oczywiscie co do jakosci chinskich wyrobów nie jest to regułą
hatsan at 44 4,5 leapers 6-24X50 ao ,hatsan long 5,5 leapers 6-24x50 ao
nopel
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 29 lipca 2013, 16:27
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: nopel »

Ja przygodę z wiatrówką rozpocząłem od klasycznie łamanej norconii mojego wujka.
Pożyczył mi ją na kilka dni, i tak się zaczęło.
Ogólnie to pamiętam 3 rzeczy:
1. NIESAMOWITY kop, po prostu waliło to niemiłosiernie.
2. Znikoma celność.
3. Diesel :D
Jako iż mój Tata też z niej postrzelał, spodobało mu się, poczytał forum i kupił Dianę 75. Teraz oprócz 75 mam także FWB 300s i Anschutza Match 380, ale jego chcę sprzedać.

Ogólnie to ludzie którzy kupują pierwszą wiatrówką mają rozterkę, bo nie wiedzą, czy na serio ich to wciągnie, i dlatego chcą kupić jak najtańszy sprzęt, ale z 2 strony, taki tani sprzęt po prostu zniechęca bo ktoś kupi takiego lidera 44 czy inną narkomanię postrzela i pomyśli sobie "Kurcze, nie umiem strzelać, robię to niecelnie. Ponadto psuje mi się wiatrówka. To nie dla mnie, strzelać się nie nauczę, a następna wiatrówka też mi się popsuje". I niestety wiele osób tak się zniechęca. Założe się że gdyby ludzie na 1 wiatrówkę kupowali crosa 2240, jakiegoś taniego hatsana, lub crosa 1077, zamiast tych wyrobów zgrzewanych indukcyjnie w szopie u Ching Chang Xonga to grono strzelców byłoby szersze.
Niestety często jest tak, że najpierw kupuje się daną rzecz, a potem się czyta o niej na forum, i myśli "co ja kupiłem"
Przepraszam za drobny off topic, ale mam nadzieje że ten post ustrzeże niektórych przed zakupem narkomanii, lidera, b2, itd.
SPRZEDAM Anschutz match 380 osada dla leworęcznych, stan IDEALNY, regularnie serwisowana, mały przebieg, nie ma ani jednej ryski, wygląda jak nowy.
Awatar użytkownika
JesperKyd
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1523
Rejestracja: 25 lipca 2009, 09:44
Tematy: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: JesperKyd »

Ciekawe co sam byś kupił, gdybyś nie odziedziczył po tacie takiego fajnego sprzętu...
BMK40 Hogan® + Hawke Vantage & BMK20 JesperKyd® + PP 3-12x42AO & Iż61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn...
nopel
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 29 lipca 2013, 16:27
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: nopel »

Co bym kupił? Crosa jakiegoś, albo BMK, podobno niezły stosunek cena/jakość i ładne.
Nie napisałem aby kogoś obrazić, nie nie, nie o to mi chodziło!
Poprostu chcę przestrzec co poniektórych od kupna lidera.
Nie mów JesperKyd że jesteś "za" kupowaniem norconni etc.

PS: W sumie to wynikło trochę niejasności:
Nie mam na myśli, że każdy chińczyk jest badziewiem - przecież BMK 30, 40, nawet w sumie 19 to nie są buble, Innova, QB 78, itd.
Mam na myśli tylko i wyłącznie lidery, norconie, b1 b2 b3, i tej klasy sprzęt.
SPRZEDAM Anschutz match 380 osada dla leworęcznych, stan IDEALNY, regularnie serwisowana, mały przebieg, nie ma ani jednej ryski, wygląda jak nowy.
Briann
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 01 lipca 2015, 14:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Moja gb23

Post autor: Briann »

Ostatnio szukając w necie części do mojego Radmora 5102 ,natknąłem się przypadkiem na ofertę sprzedaży wiatrówki qb23 .Zadzwoniłem.Uprzejmy pan powiedział że przeprowadził się do miasta,pracuje na trzy zmiany i nie ma poza tym gdzie strzelać więc sprzedaje .Cena to było całe 100 pln .Te 100 pln obejmowało wiatrówkę i lunetę 4x32 na jedno częściowym bardzo dobrej jakości montażu .Pan miał dodać jeszcze śrut-zapomniał .No cóż mieszkam na wsi i w mojej okolicy śrutu brak .Jednak udało mi się pożyczyć około setkę .Wyzerowałem lunetę (mam w tym małe doświadczenie z wojska ;-) ). Postrzelałem na 15-20 metrów i stwierdziłem ze wiatrówka nie taka zła...no i trafiłem na to forum gdzie dowiedziałem się z to kompletny szajs .Pan który mi wiatrówkę sprzedał powiedział ze konserwował i smarował jakiś guru wiatrówkowy z jego terenu
Kilka dni temu pojechałem do miasta ;-) i przy okazji kupiłem bardzo przyzwoity śrut H&N LogoClub .Moje zdumienie nie miało granic kiedy okazało się ze trafiam w to co zechcę z 15-20-25 metrów ;-) z postawy stojącej.
W ciągu ostatnich trzydziestu lat bardzo mi się pogłębiła wada wzroku ,snajperem już nigdy nie będę i mimo ze mnie bardzo korci to chyba ta qbietka mi wystarczy,zwłaszcza ze kupiona spontanicznie,w sposób całkowicie nieprzemyślany.
Przyjdzie jesień.Wiatrówka zostanie rozebrana a że mam kolegę który ma wszystkie maszyny potrzebne do obróbki metalu to wszystko co tam nieładne zrobi się na nowo.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „"Najlepsze, najszybsze, najtańsze"”