Kącik niewiernego Tomasza

Wiatrówki chińskie i inny sprzęt na tym poziomie

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
koniucorso
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 856
Rejestracja: 20 lipca 2007, 22:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Brwinów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: koniucorso »

Minął kwartał...
Czy życie dopisało ten sam co zawsze koniec opowieści dziwnej treści?
:diabel2:
Sprawiedliwość bez mocy jest niczym, a moc bez sprawiedliwości to tylko przemoc
dberkiewicz
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 08 sierpnia 2008, 15:00
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: dberkiewicz »

amoralny pisze:Jakbym czytał własny opis doświadczeń z wiatrówkami nawet modele się zgadzają!Z tą tylko różnicą,że mój liderek postrzelał trochę-skończył się na trzeciej paczce śrutu chyba omyłkowo wysłano mi go w wersji exclusive :D ale o celności czy radochy ze strzelania nie ma mowy.Teraz mam hatsana i jest o niebo lepszy.Jedyną wadą dla niezbyt wymagających niedzielnych strzelców jak ja może być to,że to bydlę cholernie kopie co utrudnia strzelanie na większe odległości.Zapłaciłem za niego na allegro 279zł i to właśnie jest moim zdaniem dobry stosunek ceny do jakości.Tak jak Wy myślałem,że niewielkie niedociągnięcia to nie problem,kupię chinola bo i tak rzadko strzelam a szkoda mi więcej kasy na coś lepszego.Uwierzcie mi z tego się NIE DA STRZELAĆ to są pieniądze wyrzucone w błoto.Do tego jeszcze ciągle się słyszy o przypadkach ucięcia palucha czy wystrzale w niechcianym kierunku.Pozdrawiam.Paweł
wiatrówka LIDER 44 TG. Strzał 1, no niby ok. Strzał 2, pęcła kolba i już był by strzał 3 lecz po naciągnięciu sprężyny i naciśnięciu spustu nic się nie dzieje. Spust nie reaguje więc ściągam kolbę i odblokowuję śrubokrętem. I co? I nic. Nie wiem co jest nie tak. Rozebrałem spust pomyślałem chwilkę i nie mam pojęcia co jest nie tak. Czy wypadła jakaś część? Jeśli ma ktoś schemacik takiego spustu lub też zechce ktoś mi wyjaśnić co i jak to jestem gotów nawet zapłacić za pomoc. POMOCY
Pedros
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 06 sierpnia 2008, 06:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Łęczna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Precz z chinkami

Post autor: Pedros »

Tak czytam i czytam i jestem jednego pewien: Zero chinek. Chcę kupić sobie na początek Slavie i to chyba 631. Sam nie wiem 631, czy może 634? Może mi podpowiecie. Czy cena tej wiatrówki jest realna?-http://allegro.pl/item413804226_promocj ... 19_zl.html

Zależy mi żeby zaoszczędzić parę złoty tylko boję się, żeby mi jakiejś lipy nie podesłali.
Proszę o radę.
dberkiewicz
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 08 sierpnia 2008, 15:00
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: dberkiewicz »

Rozwiązałem swój problem.
Skorzystałem z innego forum, gdzie ludziska w jakiś mniejszy lub większy sposób starali się pomóc podrzucając co raz to nowe pomysły z przeświadczeniem że jakoś wszyscy razem damy radę pojąć ten nie fart „jakiegoś tam forumowicza” który nigdy wcześniej i być może nigdy później nie gościł i nie zagości na tym forum. I może z powódek przyziemnych ( że Ja jestem majster i Ja mam rację lub oddaniu się sprawię i zrozumieniu iż fora jeżeli ktoś pyta są po to by odpowiedzieć!) A nie wygłaszać bliżej nie związane z tematem wypowiedzi co zakłóca i gubi konsensus sprawy. Istnieją ku uciesze poratowanych i dotkniętych palcem idei i tego co robimy na tym świecie, świadomi swego istnienia i szukających sensu i poprostu odpowiedzi Forumowicze.
Awatar użytkownika
Wilson Fisk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 128
Rejestracja: 04 kwietnia 2008, 11:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Zachód
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Wilson Fisk »

Pisałem kiedyś już ale nie mogę się nadziwić że wasze lidery się rozpadły. Nie sugeruję że to bujda, ale mój 44tg już ma ponad rok (od maja) wystrzelałem grubo ponad 20 paczek śrutu (czasem nawet jednego dnia całą paczkę). I.... trafia, dwa razy udało mi się na 70m do puszki (jak po piwie ale z większą średnicą) z lunetą 4x20 oczywiście na nie pod rząd, i z poprawką, ale po wystrzelaniu około 30 śrutów. A wczoraj waliłem do butelki na 40m. Ostatnio kupiłem także air mastera 300. Wygodniej się strzela, muszka i szczerbinka nie ma już takich wielkich kropek jak w liderze, dwustopniowy spust z blokadą. Piękna kolba z polimeru, wogóle bajka. Jedno ale polega na długości lufy. Nie jestem pewny czy ma to jakś związek ale lider ma krótszą lufę co sprawia że uderza mocniej od air mastera. Butelka ze wczoraj wygląda jak ser szwajcarski. Air master jest wygodniejszy i ma lepszy spust. Lider ma trochę twardy spust i mocniej uderza w cel. Oba są tak samo celne. Piszę szczerze, nie jestem pracownikiem industry brand i ani prowokatorem, nikogo nie zachęcam. Nie umiem tego udowodnić (zdjęciem?) więc...
Lider 44TG
Airmaster 300 Tuning
Łucznik 87
w planach Sharp Innova 1210
Awatar użytkownika
Arnie
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 4852
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 15:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa - Włochy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Arnie »

Wilson Fisk pisze: I.... trafia, dwa razy udało mi się na 70m do puszki (jak po piwie ale z większą średnicą) z lunetą 4x20 oczywiście na nie pod rząd, i z poprawką, ale po wystrzelaniu około 30 śrutów.
to rzeczywiście wyczyn. Statystycznie jak będziesz rzucał kamieniem to pewnie tez trafisz 2x na 30 rzutów :D
Awatar użytkownika
Wilson Fisk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 128
Rejestracja: 04 kwietnia 2008, 11:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Zachód
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Wilson Fisk »

około to pojęcie względne ;) poza tym to było zaraz jak ją kupiłem (błędne pojęcie o możliwościach strzelca ;)) a tyle śrutów było gdyż zerowałem lunetę, poprawka musiała być bo już dalej nie mogłem wkręcić śrubki od lunety;)
Lider 44TG
Airmaster 300 Tuning
Łucznik 87
w planach Sharp Innova 1210
Awatar użytkownika
eclip2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1310
Rejestracja: 17 stycznia 2008, 17:23
Tematy: 0
Lokalizacja: Kostry
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: eclip2 »

Wilson Fisk pisze: I.... trafia, dwa razy udało mi się na 70m do puszki (jak po piwie ale z większą średnicą) z lunetą 4x20 oczywiście na nie pod rząd, i z poprawką, ale po wystrzelaniu około 30 śrutów.
:568:
Wilson Fisk pisze:Gwoli ścisłości:
70m 10/10
Kaliber 5,5mm
spust przerabiany (mam tak od 3 dni, celnośc niezmienna)
Dolny naciąg :)

Porównanie było aluzją a nie porównaniem technicznym :)
Wilson Fisk pisze: (...)70 metrów bez poprawek
:diabel:

P.S. Sorki, nie mogłem się opanować :diabel2:
B2->H55->HW97k->FN19->HW90->AT44 || BT3-9x40->BL3-9x40->BT3-9x40 DOA600->BT6-18x40
Łucznik wz.70 + Browning Buck Mark URX
Awatar użytkownika
Wilson Fisk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 128
Rejestracja: 04 kwietnia 2008, 11:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Zachód
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Wilson Fisk »

kurde a myślałem że nikt nie znajdzie;P;P;P. Mógłbym napisać że strzelałem tak jak pisałem ale po wystrzelaniu tych 30 śrutów;P;P.
brawo za doskonałą pamięć i spostrzegawczość.
Po prostu kiedyś byłem pewien że tak mógłbym trafiać 10/10 (przeceniłem sie). A z racji odległości geograficznych między mną a resztą forumowiczów nikt by mnie nie sprawdzał;)
Lider 44TG
Airmaster 300 Tuning
Łucznik 87
w planach Sharp Innova 1210
Awatar użytkownika
eclip2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1310
Rejestracja: 17 stycznia 2008, 17:23
Tematy: 0
Lokalizacja: Kostry
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: eclip2 »

Wilson Fisk pisze:kurde a myślałem że nikt nie znajdzie;P;P;P. Mógłbym napisać że strzelałem tak jak pisałem ale po wystrzelaniu tych 30 śrutów;P;P.
brawo za doskonałą pamięć i spostrzegawczość.
Po prostu kiedyś byłem pewien że tak mógłbym trafiać 10/10 (przeceniłem sie). A z racji odległości geograficznych między mną a resztą forumowiczów nikt by mnie nie sprawdzał;)
Dziękuje za brawa :diabel:
Ale pewność, ze się trafi, a trafienie to są dwie odmienne rzeczy :one:
Ciesze się, że nie pogrążasz się dalej trzymając przy swoim i próbujesz sprostować swój błąd ;)
Pozdrawiam, Tomek :)
B2->H55->HW97k->FN19->HW90->AT44 || BT3-9x40->BL3-9x40->BT3-9x40 DOA600->BT6-18x40
Łucznik wz.70 + Browning Buck Mark URX
Awatar użytkownika
Wilson Fisk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 128
Rejestracja: 04 kwietnia 2008, 11:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Zachód
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Wilson Fisk »

i tak nikt by nie uwierzył obrońcy chinek;) ale do butelki trafiam luzem z tych 40m. Pod rząd zależy jaki mam dzień;) Chociaż kto mi uwierzy;) chyba zmienię ksywę bo zrehabilitować się nie da ;P;P;P
Lider 44TG
Airmaster 300 Tuning
Łucznik 87
w planach Sharp Innova 1210
Awatar użytkownika
Arnie
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 4852
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 15:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa - Włochy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Arnie »

Z pewną nieśmialością zapytam do jakiej butelki ;-) bo sa rózne np. butelki metalowe na mleko 10 litrowe
Awatar użytkownika
Wilson Fisk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 128
Rejestracja: 04 kwietnia 2008, 11:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Zachód
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Wilson Fisk »

Po wodzie mineralnej 1,5 l ;P
Lider 44TG
Airmaster 300 Tuning
Łucznik 87
w planach Sharp Innova 1210
Awatar użytkownika
dex2000
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 30
Rejestracja: 10 sierpnia 2008, 15:08
Tematy: 0
Lokalizacja: Pomorze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: dex2000 »

I tu potwierdza się moja teza poruszana w temacie : "Wiatrówka na początek i to do 350 zł..."
Nie tylko marka jest wyznacznikiem możliwości sprzętu. Co prawda nie jestem fanem Liderów, ale czasem pozorna chinka może zadziwić, a niemiecka pralka (Bosch) się zepsuć ;-)
wiatrówko-siłownia : Sharp Innova 1210
-=Nebros=-
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 20 stycznia 2009, 20:18
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: -=Nebros=- »

Trzy miesiące temu z rodzina byłem na jakiś targach i tam Wujek kupił wiatrówkę i właśnie tam sprzedawca cos wspominał o liderze ze niby dobra wiatrówka , wiec postanowiłem poszukać trochę po sklepach w necie. Znalazłem ofertę w promocji 230zl Lidera 3 + zestaw w który wchodziły (luneta 4x20lidera , kulochwyt, pokrowiec , okulary ochronne , śrut 200szt, brelok na śrut, i jakieś kombinerko-latarko-scyzoryk) . Szczerze mówiąc tylko z tych kombinerek jestem zadowolony…
Zachwycony z promocji kupiłem ten zestaw wszystko przyszło w posklejanym kartonie luzem włożone , przykręciłem lunetkę do wiatrówki i teraz tylko strzelać . Pojechałem z Ojcem i próbujemy wyzerować lunetę co nam zajęło dobra godzinę i tak niedokładnie ustawiliśmy . Śruby w lunecie do ustawiania jakieś takie luźne ale myślę sobie tak musi być . No wiec strzelamy z lunetą prowizorycznie ustawiona ale po 50 strzałach cos w cel nie możemy trafić i od nowa ustawianie lunety i tak za każdym razem czasami częściej się rozregulowała a czasami rzadziej aż w końcu po 500 strzałach wcale niemożna było ustawić tego ustrojstwa . Trochę wkurzony wywaliłem te lunetę i ze szczerbinki strzelaliśmy. Póki co do 1000 strzałów wszystko było ok ,ale jak wiadomo wszystko co dobre szybko się kończy i nit się poluzował a następnie wypadł . Wymieniłem nit i dalej strzelałem . W ostatnią niedziele podczas strzelania śruby po bokach wiatrówki mi powypadały , wcześniej się odkręcały i wstawiłem podkładki sprężynujące żeby się tak szybko nie odkręcały . Teraz juz wcale nie idzie ich przykręcić. Jak tak dalej pójdzie to za 3000 strzałów cala się rozleci zresztą wcale bym się nie zdziwił.
Teraz już wiem jakie te pseudo wiatrówki lider są dobre. Najchętniej bym ja porąbał ale niemiał bym czym strzelać ,a kasy na nowa wiatrówkę niemam … :/
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „"Najlepsze, najszybsze, najtańsze"”