Drodzy Użytkownicy,

Od dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, określane jako RODO.

W związku z tym poniżej regulaminu forum zostały zamieszczone wytyczne związane z tym rozporządzeniem.

Bardzo proszę poświęcić chwilkę i wczytać się w te przepisy, nie jest tego dużo.

Regulamin i rozporządzenie

Pozdrawiamy,
Administracja forum

zakup wiatrowki na allegro(w sklepie)-zanim kupisz zapytaj

Wiatrówki chińskie i inny sprzęt na tym poziomie

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

grigo
Zarejestrowany użytkownik
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Status: Offline

Postautor: grigo » 2015-04-19, 21:30

Witam.
Jestem tu świeżakiem. Kilka tygodni temu postanowiłem zakupić wiatrówkę. Najtańsze na aledrogo zaczynają się od 150 zł więc stwierdziłem że 600 powinno starczyć na dobry sprzęt na początek. Prawie kupiłem crossman Summit (super opinie na cokupić) ale po lekturze tego forum odpuściłem. Wybór zmieniłem chwaloną na slavię 634, niestety mało ich ostatnio na rynku a ceny to 800 - 900 zł więc wydaje się drogo a używek barak. Ostatnio obserwuje poratale aukcyjne by kupić coś fajnego w używce. Niestety konto poniżej 30 dni nie daje dostępu do waszej giełdy a szkoda. Gdyby ktoś wiedział o sensownym karabinku do 1000zł to proszę o kontakt. Interesuje mnie szczelnie rekreacyjne więc sprzęt powinien być celny, i powinien dawać radę na większe odległości 50m wiec i mocny.
Tymczasem proszę o opinie o dwóch karabinach z aukcji. Niestety świeżak nie może też wstawiać linków więc podaje tytuły aukcji
Wiatrówka Weirauch HW 97-K 4.5mm (5282242081)
Przekracza budżet ale może bym coś urwał bo nikt nie kupuje, tylko co koleś z nią robił tym karabinkiem że oksyda jest w takim stanie. Niby nie przeszkadza w strzelaniu ale pewnie w końcu i tak będzie trzeba doinwestować by to poprawić.
Spodobał mi się też drugi.
QB78 QB-78 PRAWIE JAK PCP !!! (5267395609)
Chińczyk po przeróbkach, prawie jak pecep tylko, że prawie robi czasem wielką różnicę, do jakiej kwoty warto licytować? Druga obawa że jeśli nie będę dużo strzelał to taki pcp wymaga więcej przeglądów.
Z góry dzięki temu kto na chwilę pochyli się nad moimi rozterkami.

Awatar użytkownika
maestus

Postautor: maestus » 2015-04-20, 18:09

QB-78 musisz sporo zainwestować żeby ten sprzęt był sensowny - bezsensu. Poszukaj używanego w dobrym stanie karabinka Air Arms S400 - wspaniałe PCP na początek przygody. Używany nie powinien przekroczyć 1700 zł do tego pompka lub butla z przetoczką. To jeżeli chodzi o PCP
Steyr 110 FT + Burek
Daystate MK3 + DOT FFP
haenel 49a

grigo

Postautor: grigo » 2015-04-20, 22:02

Dzięki za opinię
Pcp sporo przekracza mój budżet. Raczej skupię się na sprężynie. Na początek chciałem kupić slavie 634. Niestety nie ma tego w żadnym sklepie, ponoć produkcja została wstrzymana (widocznie robią coś cięższego na wojnę).
Myślę też o używany HW ale mało tego w necie a tutaj mogę zaglądać na KS dopiero za cztery tygodnie.
Czy ktoś pokusi się o opinię Weirauch HW 97-K 4.5mm (5282242081) z allegro
Slavia 634 - Dębowa + Leapers UTG 3-9x32 TF2+ AO

Awatar użytkownika
Wolo_pl

Postautor: Wolo_pl » 2015-04-22, 23:07

Odpuść . Ruda ją zżera ...
W podobnych pieniądzach jest bardziej zadbane HW77 na tablicy , cena do negocjacji i często można liczyć na wysyłkę .
Zwróć uwagę na FWB 300 i CZ200 z allegro ...
Zawsze trafiam !
W stodołę ;)

Nerwus

Postautor: Nerwus » 2015-04-23, 12:06

To Hw odpada. Na moje oko ktoś palnikiem podgrzewał korek systemu i kostkę lufy.
Na ostatnim zdjęciu albo słabo to widać albo zdjęcie przekłamuje ale wygląda na to, że rdza żre też cylinder.
Jeżeli kosztowałby ze 200zł mniej i dobrze strzelał! to można by się pokusić o renowację. Ale nie za tą kasę.
[/b]

Awatar użytkownika
Rogers

Postautor: Rogers » 2015-04-23, 12:59

Slavia 634 po poprawkach błedów fabryki jest fajnym karabinkiem. Ale jeśli chodzi o opłacalność to w tej chwili tylko używka najlepiej po Hoganie. Co do tego że ruda ją zżera to prawda po pewnym czasie pojawia sie kaszka przynajmniej u mnie po 2 dniach użytkowania. Gdybyś się na nią zdecydował to licz się z tym że po pewnym czasie trzeba będzie położyć nową oksydę.
Pozdrawiam.

grigo

Postautor: grigo » 2015-04-23, 13:58

Trochę strach z tego allegro bo nie wiadomo ile będzie trzeba dołożyć. Dzwoniłem do Cekausa. Slavi nie mają i nie wiadomo kiedy produkcja będzie wznowiona. mogą za 200zł poprawić taką którą sam kupię np. nówka 634 na tablicy za 800zł. Z tuningiem wychodzi tysiak. Na razie ćwiczyłbym na otwartych a lunetka jak już opanuje strzelanie na bliższe odległości. Kuszą mnie też HW najlepiej używka.
HW50 mogła by być nowa *** 1000 + 130 hogan - niewiele drożej od slavi (aczkolwiek ten model wzbudza na forum najwięcej skrajnych opini).
Hw30 - wiem że super, ale mało rozwojowa jeśli chodzi o strzelanie na dłuższe odległości
HW77 - śni mi się po nocach ale nowego nie kupię, używki sam nie sprawdzę nawet jakby w okolicy był. Na olx jeden drogi za 1550 drugi za 1200.
Zastanawiam się czy nowa slavka + cekaus, czy lepszy nowy hw50 po Hoganie (i tak przekraczam dwukrotnie założony budżet) Na razie ćwiczę cierpliwość i szukam czegoś w używce ale bez dostępu do waszego k/s trochę trudniej (tutaj mniej obawiałbym się o oszustwo niż na aledrogo czy olx)
Jak będzie niedrogo to może kupię wiatrówkę z allegro "Wiatrówka CZ 630 4,5 mm slawia czy jakoś tak (5279661890)", dołożę 200 na Cekausa i będę strzelał. Może za rok sprzedam (bez wielkiej straty) i będę mądrzejszy w szukaniu czegoś na dłużej (tylko z 630 bażanta na niedzielny rosół nie ustrzelę :) ).
Dzięki wszystkim za pomoc zadzwonię dziś dopytać o to hw77 z olx.

Ja Ci dam bażanta! :evil:
W Polsce z wiatrówek nie strzela się do zwierząt.
Jeszcze jeden taki wyskok (nawet w żartach), to na grożeniu palcem się nie skończy.

Polecam zapoznanie się z regulaminem i zwrócenie szczególnej uwagi na ten punkt:
I. Regulamin ogólny
5. a) W dziale "Strzelectwo Pneumatyczne":
- Zabronione jest propagowanie użycia wiatrówek w sposób niezgodny z prawem, np. strzelanie do zwierząt, ludzi.

Michaus

Sorki. Bażant nie był potrzeby w tym wpisie.
Ostatnio zmieniony 2015-05-02, 14:06 przez grigo, łącznie zmieniany 2 razy.

grigo

Postautor: grigo » 2015-04-23, 16:25

Napaliłem sie na tą 77, gość zszedł z ceną do 1000zł. Hogan powiedział ze do 200zł zrobi ją na cacy i za tysiąc to dobra cena o ile jest to wersja z gwintowaną lufą. Okazało się że jest to wersja gładkolufowa :(
Ćwiczę dalej cierpliwość (pożądaną cechę u snajpera) w zakupie używki. Gdzieś czeka na mnie ta jedyna.

Awatar użytkownika
mahonxx

Postautor: mahonxx » 2015-04-24, 13:14

U Sławka w Vmax2.pl była jakaś używana hw 77, nie pamiętam czy ostatnio jeszcze leżała, zadzwoń.

Awatar użytkownika
mahonxx

Postautor: mahonxx » 2015-04-24, 13:17

A skąd kolega gringo jest?

grigo

Postautor: grigo » 2015-04-24, 14:49

Jestem z Krakowa. Dziś w militaria przymierzałem się do hw50 - wydawało się że bez problemu mam siły na coś większego, Lepiej w ręce leżał BSA Lighting (ale jakoś chyba wole sprzęt od niemca).
Na chwilę obecną szukam czegoś second hand, na razie mam hw97 z korozją w dobrej cenie i propozycję od Nerwusa na tx200.
Sławek z Vmaxa się rozmyślił i nie sprzedaje, ale dzięki za kontakt bo dużo mi podoradzał.
Chyba muszę się wybrać na jakieś zawody w okolicy.

rzabba

Postautor: rzabba » 2015-04-24, 17:28

Kolego Grigo, skontaktuj się z chłopakami z okolicy na forum lokalnym. Na pewno coś w weekend szczelajo :) i nie będą Ci żałowali ani wiatru ani ołowiu. Przetestujesz różne kobfiguracje w "boju". Ja będę od poniedziałku w Krakowie I mogę zabrać to co w stopce. Czyli hw77 w osadzie od 97 i małego DOTa. Jak wyszukasz jakąś miejscówkę to sobie będziesz mógł potestować solidnie. Przymierzanie w sklepie nie daje pełnego poglądu na sprawę.
hw77match + mDOT, hw45, 15 wolnych promes i hopel z fobią w domu ;laughing:
KS Strzelec Żyrardów, Braterstwo.eu

grigo

Postautor: grigo » 2015-04-27, 15:49

Rzabba, dzięki za propozycję. Ten tydzień mam strasznie zawalony. Zaobserwowałem, że KSPST - Kraków trenuje weekendowo głównie na Pasterniku. Wybiorę się tam z slavką 631 którą pożyczyłem od brata na czas poszukiwań sprzętu. Jak przymierzę się do sprzętu to będę wiedział dokładniej na co polować.

Awatar użytkownika
mironTG

Postautor: mironTG » 2015-04-27, 16:51

HW jest na zbyciu na forum. Poczytaj. Gostek z Olkusza o ile pamiętam sprzedaje.
Wesoły dziadek :) HW 97KT Black (HOGAN) Leapers UTG 6-24x50 Crosmann 2240 (Michał) Walther 2x20 KANDAR CP1 BSA+AGS 3-9x40

3kor

Postautor: 3kor » 2015-04-28, 10:25

Czy ktoś z Was zna ten sklep, ceny są IMHO mocno atrakcyjne ?
http://www.sportwaffen-schneider.de/

Wróć do „"Najlepsze, najszybsze, najtańsze"”