QB 78 - Kapsuła kapsułę kapsułą pogadania...?

Wiatrówki chińskie i inny sprzęt na tym poziomie

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

CarlosHunter
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 27 października 2020, 11:05
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

QB 78 - Kapsuła kapsułę kapsułą pogadania...?

Post autor: CarlosHunter »

Witam jestem od niedawna na forum(pierwszy mój temat dotyczył wyboru wiatrówki) i zachodzę w głowę co zrobić z faktem ciągłego kupowania kapsuł CO2.

Powoli zaczyna mnie to męczyć więc zastanawiam się nad dołączeniem do owej QB 78 większego zbiornika by móc oddać więcej strzałów za jednym razem.
Często jeżdżę rowerem gdy chce postrzelać, więc ciekawą sprawą byłoby napełnienie czegoś raz, oddanie 100-200 strzałów i wrócenie do kwatery w celu napełnienia zbiornika ponownie.
Zależy mi również na tym, by w łatwy sposób przejść do pierwowzoru, gdy chce np. wyjechać gdzieś na 3 dni i wziąć ze sobą garść kapsułek CO2.
Moje QB przeszło tunning, który poprawił pracę mechanizmów i zwiększył moc śrutu przez co ilość strzałów spadła do około 50.
Standardowo na jedno wyjście używam około 6-8 kapsułek więc zgaduje, że "zbiornik" przymocowany do broni powinien mieć przynajmniej 72g pojemności(dobrze główkuje?).
Zastanawiałem się nad kartuszem do broni, który pozwoliłby oddać 400 strzałów(w mojej przerobionej do 200). Zgaduje również, że będę potrzebował butli matki, która będzie mogła być ładowana CO2 i będzie zasilała mniejszy "zbiornik".

Moje pytanie brzmi jakie rozwiązanie jest najlepsze pod moje wymagania oraz gdzie i za ile będę mógł kupić sprzęt(najlepiej używany). Nie wiem czy to ma być butla od paintballa, kartusz, kapsuła 88g wielokrotnego ładowania + butla matka, którą będę napełniał gdzieś w okolicy(nie znam się na tym). Z góry wielkie dzięki i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
wichura
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 591
Rejestracja: 01 lutego 2019, 18:03
Tematy: 7
Lokalizacja: Kielce i okolice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: QB 78 - Kapsuła kapsułę kapsułą pogadania...?

Post autor: wichura »

Rozwiązań jest kilka, przeróbka na pcp, butelka od paintbala połączona przez "zetkę", osobna butla z "mambą". Szukaj i czytaj :wink:
http://forum-bron.pl/viewtopic.php?f=12 ... ilit=mamba powodzenia :piwo:
.177, .22, .25, .30, .44
Sandacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 111
Rejestracja: 03 listopada 2016, 09:49
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: QB 78 - Kapsuła kapsułę kapsułą pogadania...?

Post autor: Sandacz »

Wichura dobrze ci radzi. Odpowiednia "zetka" i butla od paitballa załatwi ci temat.. Zetkę kupisz na OLX a butle gdzie zechcesz. Będziesz potrzebował jeszcze pompki. Widziałem też są na OLX w dobrej cenie. Powrót do oryginału to wykręcenie zetki i wkręcenie oryginalnego korka.
Awatar użytkownika
wichura
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 591
Rejestracja: 01 lutego 2019, 18:03
Tematy: 7
Lokalizacja: Kielce i okolice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: QB 78 - Kapsuła kapsułę kapsułą pogadania...?

Post autor: wichura »

Ja byłbym skłaniał się w kierunku tańszego rozwiązania, czyli korek kartusza z nypelkiem :wink:
Obrazek
Rozwiązanie o tyle dobre, że można tankować z butli co2/gaśnicy, powietrzem, i tak jak w oryginale, strzelać z kapsułek.
Teraz qbeta pompowana jest powietrzem w okolicach 100 - 120 bar (oczywiście to jest NIEDOPUSZCZALNE, może piznąć :wink: ). Uszczelka korka jest oryginalna, ma kilka lat, więc opowieści o konieczności "natychmiastowej" wymiany wszelkich uszczelnień w QB7X, należy zweryfikować w/g potrzeb, ja wymieniałbym kiedy zaczynałoby "przepuszczać".
Właściwie to nie miałem żadnych problemów poza transfer portem, i na pewno najczęściej trzeba wymieniać uszczelnienie własnie tam (połączenie kartusz-lufa). Chyba że się to połączenie poprawi wg instrukcji z FM :one: .
.177, .22, .25, .30, .44
Awatar użytkownika
hussar
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 18 listopada 2021, 20:44
Tematy: 1
Lokalizacja: Małopolska
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: QB 78 - Kapsuła kapsułę kapsułą pogadania...?

Post autor: hussar »

Cześć, gdzie robiłeś tuning i ile energii udało się z niej wyciągnąć? Pozdrawiam :)
Pneumatyka: Beeman QB78 .177
CP: Colt 1851 Sheriff .44
Nitro: Glock 17
Awatar użytkownika
wichura
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 591
Rejestracja: 01 lutego 2019, 18:03
Tematy: 7
Lokalizacja: Kielce i okolice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: QB 78 - Kapsuła kapsułę kapsułą pogadania...?

Post autor: wichura »

Tuning robiłem w jaskini zła (piwnicy), a energię uzyskałem maksymalną, czyli 16,9J :piwo:
.177, .22, .25, .30, .44
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „"Najlepsze, najszybsze, najtańsze"”