Dobra wiatrówka

Wiatrówki chińskie i inny sprzęt na tym poziomie

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

K1ll3r
Reactions:
Posty: 11
Rejestracja: 04 grudnia 2014, 14:20
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Dobra wiatrówka

Post autor: K1ll3r »

Siemka!

Studiuję to forum od paru dni, dziś założyłem konto, bo przymierzam się do kupna wiatrówki.. Nie zdecydowałem się na pistolet czy karabinek, ale zależy mi na cenie max 400 zł, potem mogę jeszcze dołożyć. Wiem, jest mnóstwo tematów, ale żaden jakoś "nie zapalił żaróweczki nad głową" ;) Mam/miałem parę na oku, chciałbym żeby bardziej doświadczeni coś o tym powiedzieli.. Moje typy to Crosman 2240, Hatsan 90, Striker Edge TH, AirMaster 90 TG i oczywiście Slavia, ale muszę znaleźć ofertę w moich granicach cenowych. Coś z tych? A może o którejś wogóle nie myśleć? Może jeszcze coś innego? Z góry mówię że to nie ma być w formie zabaweczki do pukania w puszki przy grillu, chciałbym coś w miarę celnego, chciałbym poćwiczyć strzelanie a nie cierpliwość. czy ta Slavka jest w miarę dobra? bo tańsze nie musi być tak samo dobre jak droższe.. A oko nowicjusza nie musi wypatrzyć haczyków ;laughing: olx .pl/oferta/wiatrowka -slavia-630-4-5-m m-CID767-ID7YEFJ.html#5d80ab41b4 (usuńcie spację, ah ta blokada linków)
egzo23
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 243
Rejestracja: 11 czerwca 2013, 12:16
Tematy: 0
Lokalizacja: TARNÓW
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: egzo23 »

Air Mastera odpuść. Hatsany ok ale bez wortexa i trzeba je poprawiać. Slavie ok, ale jak nowa to tylko cekaus . Crosman 2240 - fajny "mocny" celny. Pomyśl nad hw 40, a jak karabinek to Hastan z cekausa , lub slavia z cekausa. Po cekausie nie trzeba poprawiać.
:-D
crosman 2240 + kolba + tłumik + bsa 3-9x32
hw 77k ambi + DOC
Makarov MP-654K silver
Awatar użytkownika
Beorn
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 371
Rejestracja: 17 grudnia 2009, 11:04
Tematy: 0
Lokalizacja: podlaskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Beorn »

Karabinek lub pistolet PCA moim zdaniem na początek.
auto i semi-auto fan
egzo23
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 243
Rejestracja: 11 czerwca 2013, 12:16
Tematy: 0
Lokalizacja: TARNÓW
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: egzo23 »

A moim zdaniem na początek lepiej sprężyna. Ponieważ jak młody zacznie od bezodrzutowca , to wyrobi sobie złe nawyki. (Pisze po własnym doświadczeniu). Zaczynałem od corsa, aktualnie hw 77. Miałem problemy z powtarzalnym chwytem , ze składaniem się za każdym razem tak samo. Przy crosie
tego nie pilnowałem, bo nie musiałem. A sprężyna uczy i to dużo.
crosman 2240 + kolba + tłumik + bsa 3-9x32
hw 77k ambi + DOC
Makarov MP-654K silver
Awatar użytkownika
Grossus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 730
Rejestracja: 20 grudnia 2007, 10:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Grossus »

Odpuść Airmastera i Hatsana. Porównywanie Slavii do Hatsana to ujma dla tej pierwszej. Poczytaj jeszcze o Crosman Vantage albo Copperhead, jednak Slavia i tak najlepsza (jednak najlepiej model 634).
Wielkopolska Sekcja Strzelectwa Terenowego STRZELEC
K1ll3r
Reactions:
Posty: 11
Rejestracja: 04 grudnia 2014, 14:20
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: K1ll3r »

Czytałem o Copperhead i o nim myślałem ale to podobno kiepskie jest.. Chociaż też podpadł mi do gustu. A cekaus, HW 40 to jest poza moimi granicami cenowymi.. MUSI być do 400 zł, a im mniej tym lepiej bo niestety budżet ciasny. Vantage mi przeleciał przed oczami parę razy ale nie zwróciłem większej uwagi na niego.. Czyli Copperhead to nie aż takie zło? Zobaczcie na tą Slavkę z ogłoszenia, nadaje się?

Edit: Zależy mi na tym żeby była prostej konstrukcji i żeby żółtodziób po złożeniu nie zostawił "paru" śrubek czy innych tam części :-D I czy w Krakowie jest ktoś kto mi zrobi taki przegląd 0wy?
Awatar użytkownika
Outside
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 626
Rejestracja: 04 grudnia 2007, 23:58
Tematy: 20
Lokalizacja: mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Outside »

Gdybym teraz miał kupić karabinek do 400 zł to nie kupiłbym żadnego. Po prostu szkoda wyrzuconych 400 złotych. Lepiej poczekać, dołożyć drugie 400 i wtedy można pomyśleć.
K1ll3r
Reactions:
Posty: 11
Rejestracja: 04 grudnia 2014, 14:20
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: K1ll3r »

Outside... "Gdybym teraz miał kupić karabinek" Tytuł brzmi "Dobra wiatrówka" a nie "Dobry karabinek", a w poście mówiłem że może być karabinek, może być pistolet.

"MUSI być do 400 zł" Nie pytam się ile mam dołożyć tylko jaką wiatrówkę kupić
carver
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 232
Rejestracja: 05 listopada 2013, 12:39
Tematy: 0
Lokalizacja: Sosenki Jajki ;)
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: carver »

A mnie najbardziej wkurza ciągłe faworyzowanie Slavii, starej konstrukcji, wcale nie takiej dobrej na dzisiejsze czasy. Hatsany owszem bywały badziewne, ale to było lat temu dziesięć. Od tamtej pory naprawdę wiele się zmieniło. Ja sam zaczynałem od HW85. Obecnie mam pod ręką 4 Hatsany, 2 Airmastery a przewinęło się przez moje ręce wiele marek, łącznie ze Slavią, Crosmanami różnymi, Brocock'iem, Theobenem, AA, etc.

Mówienie "Hatsany i Airmastery sobie od razu daruj" albo jeżeli sprężyna to tylko druciana, to są żałosne komentarze które mają na celu jedynie zniechęcanie do próbowania. Kiedyś miałem też chinkę B1 i byłem z niej zadowolony. Każdy musi spróbować, poszukać czegoś dla siebie. Nie można komuś z góry narzucać swoich subiektywnych przekonań. Jest to nie fair, bo odbieracie innym zabawę z gonienia króliczka. Jak ktoś ma określony budżet to taki ma i kropka. Ma prawo kupić co zechce, a cokolwiek kupi będzie to lepsze niż nie mieć nic i tylko mieć nadzieję że może kiedyś uda się kupić coś drogiego, co wg niektórych jest super, a w rzeczywistości okaże się porażką i wywalonymi pieniędzmi.
Jedyne co z czystym sumieniem można odradzać to wiatrówki na kulki BB, bo one w większości nawet do butelek z 10m się nie nadają, oraz obcinaczki palców (B3, Tytan etc) ze względów bezpieczeństwa. A wszystko inne na pewno jest warte spróbowania. I lepiej właśnie zaczynać od tanich sprzętów, bo oczekiwania potem rosną i kolejne będą coraz lepsze. A i grzebania przy nich lepiej się uczyć, bo jak się coś popsuje, to mniejsza strata.

Przestańcie być zawistni i nie odbierajcie ludziom przyjemności z poznawania, poszukiwań i zdobywania doświadczenia. Siedzę w branży zawodowo od ponad 10 lat i mnie po prostu irytują takie wypowiedzi.
greendot
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 137
Rejestracja: 17 września 2014, 08:49
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: greendot »

Jeśli pistolet może być to nowe np. LOV 21 ponoć Kandar CP1 też daje rade (z tego nie strzelałem) lub używane HW40/Gamo PR45.
AA TX200
carver
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 232
Rejestracja: 05 listopada 2013, 12:39
Tematy: 0
Lokalizacja: Sosenki Jajki ;)
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: carver »

Ja na początek radziłbym karabinek, bo łatwiej nim trafiać a przez to trudniej się zrazić do tej zabawy. No i dla bezpieczeństwa przy nauce.
A jeżeli już pistolet to w tej cenie można naprawdę coś fajnego kupić, choćby wspomnianego Crosmana 2240, Crosmana 3576 (obecna nazwa to Vigilante), Podróbki HW40 - Marksman, Lider, nawet i SUperchargera się trafi w tej cenie. CP1 też posiadam i jestem bardzo zadowolony.
A jeśli karabinek sprężynowy, to właśnie sprężyna gazowa, bo ma mniejszego kopa, strzał jest przyjemny i nie zniechęca. A i celniejszy przy tym.
K1ll3r
Reactions:
Posty: 11
Rejestracja: 04 grudnia 2014, 14:20
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: K1ll3r »

Dzięki carver za przedstawienie sytuacji. Wyroby wiatrówkopodobne B1/2/dowolna liczba, tytan, magnum, narkomania germany sobie odpuszczę. Czytałem że od AirMasterów zaczynał niejeden i został z pasją i nieuciętymi palcami ;) Nie ukrywam że pomimo wyboru typu wiatrówki preferowałbym karabinek.. LOV 21 nie wymaga dużego wkładu pieniężnego? Kandar CP1 wygląda bardzo ciekawie.. a jakby dorwać używanego HW40? Wiem że Weihrauch to bdb firma, recenzje trabanta i jego opinia też są bardzo dobre, ale.. jaka celność będzie przy gładkiej lufie?
Jakiś karabinek z gazową albo zwykłą sprężyną? najlepiej łamany..

PS: w CP1 nad napisem Kandar zauważyłem bardzo niepokojący napis.. "Designed Germany". Mam się bać?
Rlyeh
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 1554
Rejestracja: 09 kwietnia 2007, 19:39
Tematy: 73
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Post autor: Rlyeh »

LOV 21 wymagać będzie dokupowania kapsułek z CO2 oraz odrobiny uwagi przy wymianie (albo worka uszczelek).
K1ll3r
Reactions:
Posty: 11
Rejestracja: 04 grudnia 2014, 14:20
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: K1ll3r »

Przezorny zawsze ubezpieczony - kupię kapsułki Co2 i worek uszczelek :P Tak na serio, to jest to jakiś słaby punkt?
egzo23
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 243
Rejestracja: 11 czerwca 2013, 12:16
Tematy: 0
Lokalizacja: TARNÓW
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: egzo23 »

Wszystkie hw 40 dostępne w sklepach są gwintowane. Najtaniej kupisz w ***. pl . Na używane poluj w k/s
Pistolet jest bardzo celny i tani w użytkowaniu.
cp1 to Chinka. Ale fajniutka.
crosman 2240 + kolba + tłumik + bsa 3-9x32
hw 77k ambi + DOC
Makarov MP-654K silver
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „"Najlepsze, najszybsze, najtańsze"”