Qb 78 problem

Wiatrówki chińskie i inny sprzęt na tym poziomie

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Nygas89
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 15 lutego 2017, 00:56
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Qb 78 problem

Post autor: Nygas89 »

Witam.

To Mój pierwszy post na szybko, wiem że było masę tematów związanych z qbeta, ale nie mogę się doczytać czegoś co rozwialo by mi wątpliwości. Mam do kupienia qb 78 przerobiona na pcp z kartuszem i ogólnie masa innych poprawek. Problem w tym że gdzieś puszcza powietrze i z tego co się dowiedziałem trzeba uszczelnic transferport . Jako iż jestem zielony w tych sprawach proszę was drodzy koledzy o pomoc. Czy da się to zrobić bez problemów czy nie pchać się w to i szukać czegoś innego? Jeśli się da to w jaki sposób to uczynić wać Panowie?

Jeśli temat umieściłem nie tam gdzie trzeba proszę o przeniesienie. Z góry dziękuję i z góry przepraszam jeśli pisze nie tutaj gdzie trzeba. :wink:
Nygas89
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 15 lutego 2017, 00:56
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Qb 78 problem

Post autor: Nygas89 »

Nikt nic nie wie w tym temacie? W dalszym ciągu czekam na konkretne odpowiedzi.
Mariusz 1984
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 23
Rejestracja: 16 marca 2012, 17:37
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Qb 78 problem

Post autor: Mariusz 1984 »

Podejrzewam, że wiem o którą chodzi. Widziałem na olx i allegro. Jak chcesz to podaj na PW link do aukcji (dla pewności) to się skontaktuję ze sprzedającym i dowiem się o co chodzi a później dam Ci znać.
Hw97
Hw45
Awatar użytkownika
bosh6
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 162
Rejestracja: 29 maja 2012, 14:32
Tematy: 3
Lokalizacja: Stalowa Wola
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Qb 78 problem

Post autor: bosh6 »

Nieszczelnośc to żadna poważna usterka. Jeżeli sam tego nie dasz rady zrobić to wyślesz do któregoś z tunerów i Ci zrobi. Niedrogo w każdym razie.
Daystate Air Wolf ÷Hawke Sidewinder 30 TAC 10x42
Mariusz 1984
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 23
Rejestracja: 16 marca 2012, 17:37
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Qb 78 problem

Post autor: Mariusz 1984 »

Bosh6, masz rację: to nic poważnego. Skoro sprzedający nie usunął "prostej" usterki przed sprzedażą to daje to do myślenia. Mam qb i ją sam doprowadzałem do porządku. To bardzo prosta konstrukcja, większość usprawnień da sięzrobić za "grosze". Niech sam zainteresowany się odezwie. W razie potrzeby podam link do sprawdzonego sklepu z częściami do min qb78/79 i wytłumaczę co i jak.
Hw97
Hw45
Nygas89
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 15 lutego 2017, 00:56
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Qb 78 problem

Post autor: Nygas89 »

Cieszę się że zainteresowaliscie się ta sprawą. Od dłuższego czasu łazi za mną wiatrówka dlatego postanowiłem zaryzykować i kupiłem ten karabinek. Sprzedający obiecał że przez weekend się tym zajmie i usunie ta usterkę. Wracając do qb 78 tak jak piszecie to podobno prosta konstrukcja i da się z niej trochę wyciągnąć. Zastanawiam się jeszcze ile w 5.5 jeśli mowa o pcp da się julkow z tego wyciągnąć. Podobno na 4.5mm 30 parę koni ale jak jest naprawdę to chyba trzeba było by samemu sprawdzić co uczynię kiedy już wpadnie w Moje ręce. Miałem kiedyś stara wiatrówke lamanca, gdy odkurzylem ja na strychu wspomnienia wróciły i znowu chciałbym sobie postrzelać. Odnośnie tuningu o ile da się coś z tym karabinki em zrobić więcej, polecacie kogoś konkretnego z forum? :wink:
herflik-00
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 141
Rejestracja: 10 sierpnia 2011, 17:39
Tematy: 0
Lokalizacja: Dzierzoniow
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Qb 78 problem

Post autor: herflik-00 »

Witam

Pewnie będę nudny ale ,
co uczynię kiedy już wpadnie w Moje ręce
zdajesz sobie sprawę z możliwych problemów z tym związanych ?

pozdr
Zbieracz "jeżyków" :)
Nygas89
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 15 lutego 2017, 00:56
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Qb 78 problem

Post autor: Nygas89 »

Tak zdaje sobie z tego sprawę. Dlatego sprawdze co potrafi i limit. To tak jakbym miał motocykl sportowy i nigdy nie sprawdził jego możliwośći na prostej pustej drodze bądź autostradzie. Nie będę się bawić w FAC, zresztą niedługo zaczynam służbę zawodowa to może się pokusze o zezwolenie :wink: :wink:
Mariusz 1984
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 23
Rejestracja: 16 marca 2012, 17:37
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Qb 78 problem

Post autor: Mariusz 1984 »

Pamiętaj, że niektóre zmiany są nieodwracalne. Ja bym się w to nie bawił tylko zrobił go porządnie na 16J i już. Pamiętaj również, że śrut powyżej pewnych prędkości staje się niestabilny w locie. Nabój od palnej ma inny kształt i stosunek wagi do wielkości.
Hw97
Hw45
Nygas89
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 15 lutego 2017, 00:56
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Qb 78 problem

Post autor: Nygas89 »

Rozumiem że przy ponad 300 paru metrach śrut zacznie koziolkowac i będzie straszliwie niecelny. Trochę obawiam się że przy 5.5 przy 16j będzie strzał z mozdzierza a poprawki wykracza poza skalę lunety ale mogę się mylić. Zawsze mogę wrócić do 4.5 w razie wu lufa i popychacz jest w zestawie na ten kaliber. Ciekawi mnie jaka odległość wchodzi w grę przy tym 5.5 mm. Chciałbym trochę dalej popykac jak te 20 metrów. Wiadomo że to ie hatsan tylko Qb 78.
menkol
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 52
Rejestracja: 06 stycznia 2010, 13:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Qb 78 problem

Post autor: menkol »

Ja męczyłem się z nim bardzo długo i w końcu uległem .Sprzedałem na części w aukcji od 1zł .Nie wyobrażam sobie wysokich ciśnień w tym karabinku , do CO2 jak najbardziej. Kup jakiś oryginalny pcp to będzie dużo lepszy wybór.
Nygas89
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 15 lutego 2017, 00:56
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Qb 78 problem

Post autor: Nygas89 »

Qubeta jest tuningowana i przerobiona porządnie. Raczej nikt przy zdrowych zmysłach nie pakowal by w nią 200bar wiedząc że coś może nie wytrzymać. Wiadomo że na pewno można zrobić więcej ale to za jakiś czas. Co do Pcp miałem w planach Benjamina marauder'a 5.5mm ale zastanawiam się jeszcze jak go sprowadzić z USA bo jest u Mojego ojca. Boję się że taki pcp że stanów może nie być w limicie bo oni tam mają armaty i mogą sobie pozwolić na takie moce poza tym ciekawe jak by przeszla przez granice czy nie robili by problemów no i jak by to wyglądało gdyby do Polski już dotarła. Szukałem informacji komuś się udało takim sposobem do Polski wiatrówke sprowadzić prywatnie. Ja się trochę boję. Może wy coś w tym temacie wiecie? Dzwoniłem nawet do Kolba.pl i rozmawiałem z gościem który jakąś wiedzę w tym temacie miał ale nic konkretnego mi nie powiedział, poza "nie ryzykuj" :shock:
Mariusz 1984
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 23
Rejestracja: 16 marca 2012, 17:37
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Qb 78 problem

Post autor: Mariusz 1984 »

Może w częściach i rozbij na kilka przesyłek....
Hw97
Hw45
Nygas89
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 15 lutego 2017, 00:56
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Qb 78 problem

Post autor: Nygas89 »

Tak też z Ojcem kombinowalem, podobno jako zabawkę można było by wysłać ale nie jestem pewien w jaki dokładnie sposób to zrobić... Ten marauder. 22 będzie czekać aż coś wymyślę. A może jakas prywatna firma kurierska to wysłać ciekawe jaki koszt i czy to w ogóle możliwe i tak na granicy przeswietla. Bardziej się obawiam tego kiedy dotarła by do Polski. Zaraz za sprowadzanie nielegalnie broni by mnie posadzili heh ;laughing:
Ostatnio zmieniony 17 lutego 2017, 10:24 przez Nygas89, łącznie zmieniany 1 raz.
Mariusz 1984
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 23
Rejestracja: 16 marca 2012, 17:37
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Qb 78 problem

Post autor: Mariusz 1984 »

Nie posadzili by tylko musiał byś ją zarejestrować albo zdobyć papier od rusznikarza o wykastrowaniu do 17J.
Ale masz rację z tym ryzykiem, koledzy niejednokrotnie opisywali problemy na granicy, kiedy to nadgorliwy celnik przytrzymał karabinek kilka tygodni "celem wyjaśnienia".
Hw97
Hw45
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „"Najlepsze, najszybsze, najtańsze"”